Aktuální stránka:3 z 12
Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-07-01, 16:08
Ace: Pokud to byli kluci, tak je vylínání ocásku bežným jevem a pr?vodním znakem ?íje. Do zimy jim ocásek zase osrstí. U sami?ek v ?íji ale vylínání ocásku zna?í vážné problémy. U obou pohlaví m?že být p?íznakem onemocn?ní nadledvinek ?i kožního onemocn?ní.

srst+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 21:34.
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-07-03, 09:08
Tak já se musím pochlubit, já už jsem ty pušánky cítila!!! V?era jsme byli s kamarádkou na procházce a ta její se p?i h?e tak zasmradila :o)) A ten muj zase nic, on snad ty žlázy nemá???

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-07-03, 16:29
M? Škvor nezapuší a nezapuší:-)))Už si taky ?íkám jestli ty žlázky v?bec má.

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-07-03, 16:52
Zase d?lá jiný v?ci:momentáln? mu vylínal ocásek naho?e a kousek na zádech.Drbe se jak šílenec,div ned?lá kotrmelce.V srsti nic nemá,k?že je r?žová,je od?ervený,na váze spíše p?ibírá,dlabe jak bagr a je to teprve ?ty?m?sí?ní klu?ina.Na ?íji je brzo,ale od soboty je více cítit,tak ho sleduju,co má za lubem.Jestli je to ?íje,tak si užijem:-)

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-07-03, 20:44
Pokud je lysý na zádech tak na to bacha.
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2006-07-03, 21:09
Ve 4 m?sících do ?íje a je vylysalý??o nev?stí nic dobrého.Tipovala bych na poruchu nadledvinek,ale nechci malovat ?erta na zed,jen být tebou,zajdu k vetovi na komplex.vyšet?ení.

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-07-03, 21:28
Zítra jdeme na veterinu,te? ve?er jsem na té vylisalé k?ži zjistila sv?tle rezavé jakoby šupinky.Když jsem ho vykoupala(jen vlažná voda bez šamponu)tak se to všechno odmylo a voda byla úpln? rezavá.Typuju to na n?co kožního a i to jak od soboty jinak páchne.V uších se mu za?al d?lat taky tmavorezavý maz.Tak jdeme hned ráno na osmou k vetovi.Nechápu kde k tomu p?išel,byl celkem 2x venku a to na louce v tráv?,jinak je doma.Denn? ?istíme klec a ob den m?níme pelíšek,to fakt nechápu:-(((

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-07-04, 13:06
Tak jsme byli u veta.Škvor chytil z trávy na první procházce n?jaké kožní cizopasníky.Vet ud?lal komplet vyšet?ení krve,výt?r z ucha,výt?r z k?že.Dostal t?i injekce,pak n?co za krk do k?že,masti?ku na postižená místa a pusu od sest?i?ky:-)))Máme mazat dvakrát denn? postižená místa a v pond?lí jdeme na kontrolu.Sakra a já ho cht?la vzít zítra k babi?ce ukázat.No,má sm?lu,nikam nep?jdeme.Vet pravil,že pokud budu s ním chodit na místa kde se ven?í psi,tak se mu to bude klidn? opakovat.Takže už budeme chodit jen na zahradu.Chjo,takovej malej a hned n?jaké trápení...:-(

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Václav Vachrlon (IP)
Datum: 2006-07-04, 13:23
Vážn? jsou na to tak citlivý - my jsme teprve ven?it za?ali, ale chodíme v podstat? každý den, horší je, že ta naše víska je spíš v?tší sídlišt?, takže najít místo, kam nechodí ven?it psy bude problém. Asi za?nem chodit taky jenom na zahradu...Tak a? se vám uzdraví...

FERRETS RULEZ!!!
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-07-04, 16:25
Já nevím jestli jsou na to citlivé,nebo to byla fakt hloupá náhoda,prost? jsme m?li sm?lu.Ale je fakt,že kolem našeho m?sta je takový okruh na ven?ení milá?k?,jsou to obrovské louky podél ?eky a kam jinam mají majitelé s t?ma hafákama chodit.Já vzala všechny t?i psy a Škvora na vodítko a šli jsme jako jindy.Po procházce jsem je všechny vykoupala.Psi to nechytili ani jeden a tch??e to chudinka odskákalo.No,už tam chodit nebude,bude jezdit k babi?ce na zahradu,kde nejsou žádná zví?ata a tráva snad bude OK.

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-07-04, 18:09
V?era povídala kamarádka, že její fretice chytila cosi podobnýho. Vet to pojmenoval "Sametka", taky m?la prý n?co oranžovýho v srsti a vet povídal, že to má z trávy. Dostala jakýsi st?íkátko (podle mýho Frontile, ale vim houby), jednou jí tim nast?íkala a bylo to prej v pohod?.
Takže jestli s nim nechceš chodit ven, tak je to škoda. Chytit m?že kde co a to podle m? úpln? všude. Sta?í aby se babi?ce prob?hla po zahrad? veverka a m?že mít blechy...

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-07-04, 18:21
Jo,je to sametka,taky to náš vet tak diagnostikoval.Dostal taky dávku za krk,ale Frontline to nebyl.Byla to pidiampulka a v ní tak 5 kapek ?ehosi a jen tahle v?ci?ka stála 105 K?:-)Název nevím,ale bylo to na S...Mám p?ed sebou ú?tenku,ale po vetovi nic nep?e?tu,jen cenu:-)

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-07-04, 18:22
Strongholt, jasn? to znám. To dostávala kamarádka na št?n?, ono to zárove? i od?ervuje. Sice nevím jak, ale prej jo. P?sobí to na všechny vnit?ní i vn?jší parazity. Ona za to dávala 277,-



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Petra p. dne 04.07. v 18:23.

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-07-04, 18:26
Jo,je to ono ,te? to tady louskám-Strongholt!

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-07-04, 18:32
Ale m? to moc ú?inný nep?ijde. Ono to má p?sobit m?síc a asi dva týdny po druhý tý kapce jsme na tom psovi stejn? našli 2 blechy... Dostala to kv?li tomu, že se drbala. Vet sice ?íkal, že je to b?h ví jak dobrý, ale jako t?etí kapi?ku pak dostala n?co jinýho, siln?jšího, nevim jak se to jmenovalo. Já osobn? s blechama zkušenosti nemám, muj pes je nikdy nem?l a fretkoun našt?stí taky ne.

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-07-04, 19:33
Ježiši,dej pokoj s blechama,naši je taky ješt? nikdo nem?l,ani ko?ky ani hafani.Tohle doufám brzo zmizí.V pond?lí jdeme na kontrolu a budeme si dávat v?tší pozor.I když pochybuju,že m?žeme n??emu podobnýmu zabránit p?i sebev?tší kázni.

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-07-04, 19:37
* STRONGHOLD (Selamectin)
Balení: plastové pipety, 15 mg a 45 mg
Ú?innost: 1 m?síc
vn?jší paraziti: ušní svrab, blechy, sarkoptový svrab
vnit?ní paraziti: škrkavky, srde?ní ?ervy.
Není ú?inný proti klíš?at?m!
Dávkování: dle hmotnosti fretky
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-07-04, 23:02
No jasn?, ale ten doktor to dal psovi proto, že se drbal. Ud?lal mu st?r a koukal pod mikroskop, hledal blechy nebo n?co pro? se drbe a nic nenašel. Dostala dv? ty kapi?ky s m?sí?ním rozestupem a stejn? jsme na ní asi 14 dní po druhý kapce našli blechy. Proto jsem psala, že na m? stronghold neud?lal moc velkej dojem... M?la po n?m stejn? blechy...
Ale ty srde?ní ?ervy.. hmmm, asi to koupim svýmu psovi jako prevenci..

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-07-05, 00:49
Petra p.: Nic není všemocné, ani Stronghold ne... ;o) Ale je osv?d?ený v lé?b? ušního svrabu u fretek.
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-07-05, 01:28
Vendula R: Jasn?, já s timhle nikdy nem?la u svého psa problém (a u fre?á?ka už v?bec ne), a v?tšinou vím všechno jen ze své zkušenosti, to znamená, že o Stronholdu a podobném vím prd - p?iznávám to...

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-07-13, 12:54
Holky obnovuju tohle vlákno,pot?ebuju to s vámi prokonzultovat.takže vet diagnostikoval sametku,zalé?eno OK a je to tady znovu.Šla jsem k jinému vetovi,ten ud?lal st?ry z k?že a ucha.Vyptal se co a jak krmím a kolik je Škvorovi.Zvážil,zm??il,prohlédl,poslechl,proš?oural a pravil:maminko,váš chlape?ek dospívá a tohle všechno jsou pr?vodní jevy.Namítla jsem,že je mu 4,5 m?síce,že to asi není možný.Usmál se a ?ekl,že vzhledem k tomu,že Škvor váží 1830g a m??í 63cm,tak to prý možné je.B?žné prý to rozhodn? není,ale ne zase prý rarita.Dal mu n?jaké vitamíny a ?ekl mi,že už by se dal vykastrovat a prý by tyhle pr?vodní jevy zmizely.Jestli prý chci,aby byl z n?j ob?í kluk,tak ho kastrovat nemám a máme chvilku vydržet,že by po té kastraci už nemusel dál sílit a r?st.Ale ?íkal,že je to p?kný chlapík a prý by to byla škoda to zarazit.Pomazlil se s tcho?em,sest?i?ka ho opusinkovala a šli jsme.tak a te´d mi ?ekn?te,co vy na to:-)))))Baby ra?te!!!!Jde mi o to,jestli se toho línání nemám všímat a nechat tcho?e vyplešat?t,nebo mám šílet a b?hat po jiných doktorech.

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-07-13, 14:10
:o) No asi to nakonec bude tak jak vet ?ekl. Jak on tak i já si myslím, že b?žný to není a nem?lo by být ale bohužel není to nemožný. Stejn? jako m?la 4 m?sí?ní Hel?a ?íji, kterou by m?la míst správn? až p?íští jaro.
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Aninka (IP)
Datum: 2006-07-13, 14:21
Kdepak smrádek - z Filípka je cítit santalové d?evo, vonné masti a vzácné oleje =o) Jen nechápu, že to necítí ti ostatní ;o)
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-07-13, 14:44
Naše malá Te?ka zapušila na Dádu (o?íšek z útulku), když si hráli a on ji p?išláp ocásek. Oto?ila se na n?j nahrbila se, zapušila a je?ela jak krahujec. Našt?stí to bylo venku. Ale ten k?ik, docela síla na takový mrn?.[img][/img]

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-07-13, 15:41
Jordi:díky,alespo? si nebudu p?ipadat jak macecha,když ho nechám chvilku být:-))))Dcera mi nadává,že ho prý moc pozoruju a nenechám ho na pokoji.Jenže já se o n?j bojím a jelikož jsem fretku ješt? nem?la,tak ?lov?k neví.Kamarádka mi v?era volala,že její Simírek je taky plešoun,že ho oškubala jak ku?e.No jo,ale tomu je rok a ?tvrt,takže v lét? OK.Nechám to tedy být a uvidím:-)))

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: zivesklo.cz (IP)
Datum: 2006-07-17, 14:20
To KURE a ACE - deodoranty pro fretky jsou jiz skladem a v prodeji :0)
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-07-17, 14:36
Jojo, tomu ?íkám správný obchodník:-)

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Miel (IP)
Datum: 2006-07-18, 11:52
Tak nevim.. Do vcerejska mi muj tchorik nesmrdel. Vcera vecer mi pripadalo, ze mam doma aspon medveda ( znate ten "smrad", co je okoli vybehu pro medvedy treba v ZOO). No proste hruza.. Doufam, ze trochu vycichne. Koupat ji znova nechci - mame letni odstavku teply vody ( bojim se, aby nenastydla)..

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Mušle (IP)
Datum: 2006-07-18, 14:25
To m? Em?a nesmrdí a ani mému p?íteli ne.Jenom naši po?át ?íkají Cituji:Já jí cejtim,nebo:te? sem jí zacejtil.Já když k ní do chloupk? zabo?im nos tak taky cejtim ale m? to voní(vdy? je tak krásn? vo?avou?ká).

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: LuciB (IP)
Datum: 2006-08-15, 11:36
k smrádku ko?ka x fretka..když se vykadí ko?ka je to pušák po celý místnosti kde má záchod,když to samé ud?lá fre?ule,je to cítit jen okolo jeji klece..ale zase:kdaž zabo?im ?enich do kožichu ko?ky,krásn? voní(sama sebou nebo t?eba vypranym prádlem) a když to ud?lám u fre?ule,nesmrdí ale nevoní tak sv?že jako micina..než jsem si fre?uli po?ídila,bála jsem se že bude smrd?t..mám jí od pátku a fakt nesmrdí..i když je p?es den zav?ená v pokoji a neni otev?ený okno tak když p?ijdu domu neni cítit..možná je to tim že je ješt? malá(8 týdn? a p?l =O))1.den(v pátek)mi po ní byla cítit ruka když jsem si s ní hrála,v sobotu to trochu ustoupilo a od ned?le už necítím nic a není to rozhodn? tím že bych si zvykla nebo tak,máma ?íká to samé a ta má citliv?jší nos než já a taky ?íkala že myslela že to bude mnohem v?tší smrádek.mám hol?inu..v?era jsem jí koupila deodorant,aby jí von?la srst a m?la jí p?knou ale nevim od kolika se m?že používat a taky se,po p?e?tení tohoto vlákna jak jste psalai že fretule za?ala smrd?t víc po vykoupání atd,bojim aby neza?ala smrd?t..deodorant je kokosovej,z živého skla,a fakt voní..jen se bojim abych jí n?jak neuškodila nebo tak..jo a náš pes kterého máme venku na zahrad?(zlatý retriever)smrdí nejvíc hlavn? když zmokne=O)) a když jsem cht?la prcka seznámit s pejskem tak jen co ho vid?la tak za?ala smrd?t trochu víc než normáln?(v ned?li)tak jsme šly zase domu a bylo to zase ok,takže m?la chudinka jen strach..už se t?šim až budeme chodit na procházky..

Aktuální stránka:3 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist