Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 12
pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Ace (IP)
Datum: 2006-06-23, 22:51
Ahojik vsem, mam jednu malou otazecku. Prave se chystam na porizeni male fretule a zajimalo by me jak to delate s pachem. Pouzivate nejake fretci deodoranty? Koupete svoje milacky? A jestli ano tak jak casto a kdy je nejlepsi na koupani fretulku zvykat? Vsem moc dekuju



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 18:01.

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2006-06-23, 23:04
Fret?í dezodorant :D:D:D to je dobre!!! Aj ja také chcem! :D :D

Ale nie,teraz vážne.S pachom fretky sa musíš nau?i? ži?,smrdí tak ako každé zviera.Ak ti tento zápach vadí,fretku si ani nekupuj.
Samozrejme,že sa fretky aj kúpu,ale nie ve?mi ?asto.Ked je teplo,tak sa kúpu aj sami,ale ako proti zápachu a odstranovaniu mazu z tela len ob?as podla potreby.
Tie dezodoranty nemajú chybu! :D ! lolololol!! :D



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 11:41.
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-06-23, 23:37
ace - nejlepší by bylo, kdyby ses šla k n?komu, kdo chová fretky podívat ;o) ale to ti tady ?ekne každý ;o))
jinak záleží na ?lov?ku. M? osobn? fretky nesmrdí (a nebo jsem si na ty smra?ochy zvykla ;o) lol.
a jak píše hena9 - n?které fretky se samy ráchají (ta moje ne) a koupáme podle pot?eby tak jednou za 3 - 4 týdny ;o) ale jakmile je vedro tak má?íme kožíšek ;o))
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Ace (IP)
Datum: 2006-06-24, 00:10
Kamaradka ma 2 samicky a tak vim jak jsou citit.
Vzdycky se s nima mazlim, ale kdyz jdu potom po ulici nebo po obchodech tak se lide otaceji! Me ani tak nesmrdi, ale vadi mi reakce ostatnich lidi :-( Vim jak to dela s koupanim ta kamaradka (cca 1x za tyden) ale prave ze me zajimalo jak to maji ostatni fretkari.

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-06-24, 00:15
Lidé otá?ejí??? A co je komu do toho? Proto jsem si po?ídila chlapáka, vid?la a ?uchala jsem si pár ?íjných samc?, no taky se lidi otá?eli (v autobuse si jeden spolucestující po?ád frkal a nadechoal se-asi zkoumal, ?im to smrdim...), ale naši kamarádi to p?ehlížejí a do ostatních je nám prd... Já chápu, že to není p?íjemnej pocit, ale já toho svýho, až bude ?íjit, budu brát hodn? na procházky, to je p?eci taky ?as strávený se mnou... Chci to ten první rok vydržet a pak už to (snad) nebude tak hrozný...

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-06-24, 00:18
petra p. tak to má být ;o) správná reakce - já kdybych se denn? nepomuckala s tcho?inkou, tak asi bych to nebyla já ... p?ed chvilkou jsme byli v tescu a p?ítel mi obíral fret?í fousky ;o) teda jeden ;o) a co? ;o) nic, je to jen naše v?c, co si chováme a ?ím "smrdíme" ... ;o))
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-06-24, 07:31
no, s tím bych až tak nesouhlasila - ?ím kdo smrdí, je jeho v?c jen do té doby, než vleze do ve?ejných prostor. stát v autobuse vedle ?lov?ka, který páchne tak, až vám to obrací žaludek, jak kdyby ho zrovna poch...lo n?co hodn? velkýho, pomazal se p?itom lejnem a ješt? navrch jako bonus je propocenej.... :o((((
ne, ?ím kdo smrdí (myslím tím opravdu smrdí, ne "smrdí"! :o)) je jeho v?c jen doma a nesmí otvírat dve?e na spole?nou chodbu v baráku.

jenže - jak se probírá zrovna te? v jiném vlákn? - fretka za?ne lid?m smrd?t hlavn? tehdy, KDYŽ O NÍ V?DÍ....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 07:41.

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-06-24, 11:57
No n?jak tak jsem to myslela, samoz?ejm? že se nepomuchlám s ?íjným same?kem, nenechám si ozna?kovat boty a ba?oh a pak s tim p?jdu do školy... Ale ta fretka z nás je VŽDYCKY cítit, ale cítí to podle m? jenom ten, kdo ví, že ji máme a nebo jí má doma taky a ten pach zná... (Nebo aspo? si to myslim..) Taky nesnášim, když si vedle m? v tramvaji sedne pochc- vágus, co se dva roky nekoupal, ale myslim, že když ?lov?k vypadá slušn?, tak ten jemnej pach lidé v?tšinou i p?ehlídnou, nebo si ani neuv?domí, že smrdí slušnej ?lov?k :o)) No asi jsem ne?ekla p?esn? to, co jsem cht?la.
Prost? když nesmrdim nijak kriticky, tak si z lidí kolem nic ned?lam...

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-06-24, 14:14
Já t?eba našeho tcho?e necítím. Ale když k nám n?kdo p?ijde, tak cítí, že to tam "voní zví?átkem" - jako když má n?kdo psa, já to taky poznám, když tam vleze.
Náš ob?as vypustí takovej smrad, že je to teda jak dvacet skunk? a nevíme pro?. Klidn? když spí, tak smrdí.
Koupeme ho cca 1x za m?síc, podle smrdutosti, n?kdy mí?, n?kdy i každej tejden.
Te? ve vedru ho st?íkám rozprašova?em, on vodu moc nemusí.
Ten deodorant bych taky brala :-)))

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-06-24, 18:13
Tak já Matýska koupala pravideln? po t?ech týdnech. Musím ?íct, že to bylo vážn? t?eba a ke konci tohoto období jsem umírala smrady. Nepomáhalo ani ?ast? vym?nování pelíšk?. Po kastraci a celkovém zklidn?ní Matýska už to není nijak hrozný. naposledy jsem ho koupala p?ed t?emi m?síci(zhruba) a nesmrdí.
Teda je pravda, že v?ci na doma bych nikam ven vzít nemohla,ale vážn? to není nijak hrozný.
Jinak mates vodu ve van? nemusí. je celej takovej strnulej ale když jsem kolem ?eky hrozn? rád loví t?pytíci se vlnky.
jinak v poslední dob? u nás bylo celkem dost návšt?v,který jsou na m?j vkus chvílema až moc up?imní. No ?íkali,když vid?li fretky, že to není u nás ni?ím cítit a d?sn? se divili-tak to m? dost pot?šilo. Jsou to zrovna lidi který by mui pravdu ?ekli p?ímo do o?í. Asi záleží na každé fretce a hlavn? na stelivu. To je podle mého v byt? cítit nejvíc.
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Ace (IP)
Datum: 2006-06-24, 18:21
S tim deodorantem jsem to spatne napsala. Mela jsem na mysli (videla jsem v obchode) nejaky pripravky na srst (na lesk, ...) a bylo tam napsalo ze to urcitym zpusobem zabranuje proti pachu. Pak jsou preci sampony s deodorantem. Uznavam ze deodorant jako takovy skutecne neni
a vsichni z nas by ho jiste uvitaly. Skoda :-(
Este by me zajimalo jestli nekdo z vas ma zkusenosti s odpocivadly (pro kocky). Takovy ty co maj nekolik pater, skrabadla (coz je pro fretku zbytecny), domecky..... nekdy se tomu rika kocici strom. Chci pro svyho smudlu poridit jen to nejlepsi a tak nevim jestli je to dobra vec nebo ne. Slysela jsem ze hodne vysoka odpocivadla jsou nebezpecna - mohla by fretka spadnout (treba kdyz uvidi jidlo nebo neco jineho k cemu chce honem pribehnout) a vazne si ublizit. Tak nevim. Co tomu rikate?

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-06-24, 18:25
No, když odpo?ívadlo, tak bych spíš volila ne do výšky ale do ší?ky. n?kde jsem vid?la pro víc ko?ek.
Ale já osobn? si myslím. že to je zbyte?ný. Fretka poleze stejn? tam kde budeš ty. T?eba když si sednu v obýváku na seda?ku Mates se žene na seda?ku aje to nej skákadlo,když op?ejdu do kuch. tak ho zrovna nejvíc bav?j židle a st?l v kuch.
Jinak s deodorantem bych to moc nep?ehán?la. n?kdy jsem nabývala dojmu, že ?ím víc jsem naavivážovala pelech tím rychleji Mates za?al smrd?t. Ale to je jen m?j dojem.
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Ace (IP)
Datum: 2006-06-24, 18:33
To je uplne mozny, ze se "zasmradej" rychleji kdyz jsou navoneny. Nemaji svoji vlastni vuni
a tak se to snazi napravit. Stejne jako u psu - kdyz je vysamponujete tak se pak snazi o vsechno otirat a uplne uplne nejlepsi je kdyz se muzou bezprostredne pote vyvalet v bahne :-)

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-06-25, 18:48
To Ace: ten ko?i?í "strom" moc nedoporu?uju. Mám ho doma, protože jsme ho dostali. Náš normální fre?ák Matýsek z n?j používá jen spodní patro, hyperaktivní Fred ho bohužel využívá celý, ale jenom k p?íšernostem. Ská?e z n?j na vysoké šk?ín?, nám na záda když jdeme kolem - uvažuju o tom, že to dám z domu, protože mi to ob?as p?ijde fakt nebezpe?ný.
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: kure (IP)
Datum: 2006-06-25, 20:46
Ahoj já si myslim,že fretky nesmrd?j zas tolik aby se musely koupat n?jak ?ast?ji asi jsem si na ten smrádek už zvykla:)ale m? ten m?j fre?ák docela voní.Ato že mi ob?as lidi kaldou po?ád stejnou otázku "smrdí?"tak odpovídám,že ne pokud se oto po?ádn? starám a pravideln? ?istím klec a pelíšky.

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: zivesklo.cz (IP)
Datum: 2006-06-25, 23:03
ACE napsala : Uznavam ze deodorant jako takovy skutecne neni ...


Ale jo existujou specielni fretci deodoranty, pracujeme na jejich zajisteni a uvedeni do prodeje cca koncem cervence :0)
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: kure (IP)
Datum: 2006-06-25, 23:30
Tak na deodorant se budu t?šit:)snad to bude ú?inné.

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Vasa (IP)
Datum: 2006-06-26, 00:04
Tak ja nevim, mam sice fretku teprve tyden (samicku) ma 6 tydnu a pripada mi ze neni citit ani trochu... No ale asi to zacne v dospivani jak sem cetl sak uvidime... A jinak Ace pokud ti to zacne vadit atd tak neni problem nechat odstranit pachove zlazy.

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2006-06-26, 00:14
Vasa:odstraneni žlaz je zakazano už 2 roky
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-06-26, 00:43
vasa,
jestli máš šestitýdenní mimino UŽ TÝDEN!! doma, tak tomu množiteli, který ti ho prodal takhle mali?ké, ode mne vy?i?, že je hajzl.
d?kuji

informace pro tebe - mimina v?tšiny savc?, tedy nejen fretek, se berou od mámy nejd?ív!!! v šesti týdnech...
za odstran?ní pachových žlázek by tv?j veteriná? mohl být potrestán tu?nou pokutou (za týrání zví?at), pokud by i náhodou s takovou "operací" souhlasil.

ale neboj - pokud budeš dodržovat ZÁKLADNÍ hygienická pravidla, tvoje fre?ule nebude smrd?t ani až bude v?tší. zrovna dneska m?j manžel uznal (zasv?cení v?dí!!!), že ten pes, kterého nám paní nechala pohladit (to je jedno jaká paní a jaký pes, prost? jiné zví?e než fretka), smrdí teda mnohem víc než naše fre?ule.... ;o)

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-06-26, 01:39
no koment, po?ád to samé dokole?ka :o( Nechápu jak zákon 2 roky platný stále n?kte?í vetové nedokážou uznat.

A taky nechápu lidi, co by vykuchali z fretky co se dá :o/
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-06-26, 09:39
Já mám ?ty?m?sí?ního pišišvora a musím ?íct,že v?bec nesmrdí(nebo máme celá rodina otup?lé ?ichové bu?ky).Po?ítáme s tím,že s nástupem puberty m?že Škvor "p?itvrdit",ale ...a)jsme s tím po?ítali než jsme si ho po?ídili...b)každé zví?e i ?lov?k je n?jak cítit...c)nechápu lidi,co by ze zví?ete vymydlili duši jen,aby von?lo.Pokud denn? vymývám klec a m?ním postýlku a kydám wecko,tak není možné,aby fretka n?jak d?sn? páchla,to je absurdní!!!!!Náš klu?ina voní a trvám na tom(kamarádka z n?j cítí norkový olej)!!!

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-06-26, 09:51
já cítím med...nebo lipovej kv?t.... nebo med z lipového kv?tu... a moje maminka to ?íká taky.
(manžel tvrdí, že med páchne.... :o))))
podotýkám, že dvouap?l m?sí?ní kluk se ješt? nekoupal - pokud nepo?ítám cachtání v lavoru, to ale byla víc vyt?ená podlaha než vykoupáno...

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-06-26, 13:03
Náš Škvor má denn? k dispozici lavorek se studenou vodou v koupeln? a když chce,tak se jde sám ochladit.Te? v t?ch vedrech mu to dop?ejeme,aby mu nebylo horko.Má na dn? uzáv?ry od petek a loví si je.Vedle má na zemi velikánskou osušku a hned jak vyleze tak se s ní b?ží servat a je suchý raz dva.Jinak šamponem se myl jednou,když se mi venku vyválel v prachu(s velkou rozkoší).

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-06-26, 14:01
Já mam t?ím?sí?ního pišivora a taky jsem ho ješt? nekoupala, jenom se ráchá ve svym bazénku na chodb?, to se mu líbí a nijak nesmrdí. Teda dneska se vy??ral v noci na podlahu klece a jak v tom celou noc a ráno lez, tak zrovna vo?avej neni, takže nás asi nejspíš ?eká n?jaký to koupání dneska...

Pro Jordi, martinu a ostatní, co v??í, že odpachování už se ned?lá: V?era jsem byla se svým psem na výstav? a potkala jsem tam kamarádku veteriná?ku a hned mi nabízela št?n?, že je te? bude mít, tak a? si pro jedno p?ijedu. P?vodn? jsem totiž zvažovala, že bych si od ní št?n? vzala už na podzim a pak to n?jak nevyšlo... No a ze m? vypadlo, že už psa nechci a že jsem si po?ídila fretkouna (d?kuji za to bohu). Její okamžitá reakce byla: "Tf???j, to ti teda nezávidim! Víš jak budeš smrd?t? A byt jak vám bude smrd?t! Koukejte mu nechat vyndat pachový žlázy, jinak ho ur?it? budeš dávat za chvíli pry?, že smrdí..." Blablabla.. Moje odpove?: "To je zakázaný zákonem na ochranu zví?at proti týrání, ty to nevíš???" A ona: "Tak p?ije? k nám, my ti to ud?láme a nikdo o tom v?d?t nemusí.."

No neni tohle na p?st???

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-06-26, 14:47
petro p.,
já nejsem tak bláhová, že bych V??ILA, že se odpachovávání ned?lá. jen VÍM, že JE ZAKÁZANÉ. no a co, ale, že jo... :o(
M? D?SN? SE.E!! že se dokonce VETERINÁ?KA ošklibuje, jak fretky smrd?j! a že ho veti ješt? dneska nabízej - nejen "ze známosti", ale klidn? komukoli.... :o(((

JO, JE TO ROZHODN? NA P?ST!!!

p. s. kamarádka???!

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Václav Vachrlon (IP)
Datum: 2006-06-26, 17:15
Já nevím, snad je úpln? jiná, ale naše Sugar (p?es 3 m?síce) prost? není absolutn? cítit,ale v?bec, máme známé, kte?í jsou na to hodn? citlivý a nikdy nic, dokonce i když zapomenu otev?ít okno (a pravda je, že min. 2 x týdn? nestihnu ráno vyt?ít klec, takže jen vy?istim WC a cítit prost? není. Nevím, jak to bude až bude starší, ale zatím prost? pohoda. Taky nám rozhodn? nesmrdí oble?ení, a to pobíhá i tam, kde máme sušák s prádlem.

Mám ješt? otáze?ku - nevíte n?kdo, jak je to se psama - smí se šmikat ocásky a ouška (m?l jsem za to, že už se to oficiáln? taky nesmí)?

Ale jinak feretky prost? nesmrdí, pokud n?komu vadí jejich zápach, stejn? pochybuju, že by jí mohl mít doma - já si nedovedu p?edstavit, že bych choval zví?e, který by mi páchlo...

FERRETS RULEZ!!!
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Týna (IP)
Datum: 2006-06-26, 18:46
jejda, zrovna dneska sem si domluvila koupi fretky a te? ste m? úpln? zastrašili. Ona fakt tak moc smrdí?
To smrdí i víc než pes?

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-06-26, 18:48
tak znovu dokola:
PES SMRDÍ VÍC NEŽ FRETKA.
ko?ka nevím, tu jsem doma nikdy nem?la.

jestli jsi ty nebo n?kdo z tvého blízkého okolí "choulostivý" na zví?ecí pachy, rad?j si fretku ani jiné zví?e nepo?izuj.
KAŽDÉ ZVÍ?E JE CÍTIT.

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-06-26, 18:55
Václav V. - jestli se nemýlím tak se to d?lat nesmí (samo jen ze zdravotních d?vod? - uši: nap?. vracející se silný zán?ty atd., nevim co by musel mít s ocasem...), je to zakázaný stejn? jako žlázy - zákonem
Ale myslím, že jsou tu lidi, kte?í se víc vyznají a up?esní to
Avatar

Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist