Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: ride. (IP)
Datum: 2007-09-29, 08:47
dobrý den cht?l bych se zeptat máme doma již 6 rokem fretku kastrovanou samoi?ku a p?emýšlíme že bychom jí po?ídili kamarádku ale ?ešíme dilema jestli se snesou tu co máme doma je p?kné torpédo je zvyklá jen na m? a o kontakt s jinými lidmi absolutn? nestojí a dává to hezky najevo p?ijde m? že je strašn? dominantní a proto také máme strach aby se s naším malým p?irustkem vubec snesla d?kuji za odpov?d.

a ješt? jedna otáze?ka samici jsem nechal když jí byl asi rok kastrovat a po zim? ji pokaždé vypelichá ocásek od veteriná?e jsme dostali n?jaký prost?edek na zkvalitn?ní srsti z mo?ských ?as zatím bez výsledku.

d?kuji za odpov??



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 18:00.

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-29, 09:59
Ride, jestli se 6-ti letá sami?ka snese doma s druhou fretkou, to je t?žko ?íct. Spíš se obávám, že když byla dote´d jediná?ek, mohla by v tomto véku chápat novou fretku jako útok na svoje teritorium a mohla by na ni i žárlit. Já má rozmazleného jediná?ka samce 3,5 roku a sem skoro p?esvéd?ená, že už by druhou fretku doma nep?ijal. Skus si t?eba vzít n?jakou fretku na krátkou dobu na hlídání...možná zjistíš, jestli to tvoje fre?ule snese.

vícero+holky+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:29.
Avatar

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2007-10-01, 12:32
Ur?it? se jí líbit nebude, když je tak dlouho sama.

Na druhou stranu myslím že když má ?lov?k pevné nervy a dostatek trp?livosti, za ?as by si zvyknout mohla - nebo alespo? novou fretku brát jako nutné zlo ;o)

když jsem k našim fre?ulím p?idávala Codyho, tak ho Maggie necht?la vid?t ani omylem (a to jí byl teprve rok a na fretky kolem sebe je zvyklá).
Trvalo to víc jak t?i m?síce než ho vzala na milost.
Myslím že ho moc nemusí dote?,ale respektuje ho.

Ur?it? to chce seznamovací pokusy venku, vym??ovat pelíšky......no a pak po n?jaké dob? taky zkusit drsnou metodu "sežerte se, nebo už toho nechte" ;o)

PS: myslím že holky obecn? jsou dost nesnášenlivé co se tý?e p?idávání dalších fretek.
Fre?áci se vždycky sp?átelili hned.




Avatar

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2007-10-03, 10:06
Žofík byla taky jediná?ek. Po roce m? napadlo
po?ídit jí kámošku. Nesnáší jí dodnes. Takže je mám
odd?len?. Ze za?átku sem taky vym??ovala pelíšky,
nedávno sem je nechala a? si to vy?íkají. Jediná
zm?na, která prob?hla, že od doby co m?la Lentilka
mladé a bránila je, p?išla na to, že se dá Žofka
p?eprat...takže se za?ala bránit. Ale perou se
po?ád.
Avatar

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: ride. (IP)
Datum: 2007-10-03, 18:01
d?kujeme za radu prozatím budeme mít tedy jediná?ka....

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2007-10-03, 18:27
Ride, nevim odkud jsi, ale co se domluvit s Bozou, vzit si od ni utulkare a pokud by se opravdu nesnesli, tak ji ho zas vratit? Ja si taky myslela, ze Sammy k sobe dalsi fretku neprijme, a prijala. Behem jednoho tydne byli spolu v kleci a krev netekla.
Dokud to nezkusis, tak to vedet nebudes
Avatar

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-10-03, 23:37
ja celkem chápu že to myslíš dob?e,novatje,ale tohle já zásadn? ned?lám.Útulková zví?ata toho mají za sebou tolik,v?tšinou dost zlého.Já na nich totiž vždycky vidím,jak jim to strkání od jednoho k druhému strašn? ubližuje,proto jim hledám jedin? trvalý domov,aby našli kone?n? klid a pohodu.Na zkoušku je nedávám.


*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: HelenaG (IP)
Datum: 2007-10-04, 10:14
Já si myslím, že pokud byste k sami?ce dali mlád? (t?eba 7.týdenní), sami?ka by m?la snahu ho adoptovat.
U nás to probíhalo stejn?. Starší cht?la mladší adoptovat - neustále si jí cht?la zatáhnout do pelíšku a ope?ovávat jí. Mladší pira?a se bránila a záhy si ur?ily pravidla a respektují se. Dnes jsou spolu 2 roky a jsou v pohod?. Je to balzám na duši pozorovat je jak si hrají.

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2007-10-04, 19:06
HelenaG: Tak na to bych ve všech p?ípadech nespoléhala ani v nejmenším....teda - já na to spoléhala, takže jsem letos naší Maggie, která odstavila fre?ata "nenápadn?" podstr?ila stejn? staré cizí fret? a t?šila jsem se jak ho hezky p?ijme do tlupy, když je taky miminko, jak se skamarádí atd atd.
No a jak to vypadalo jsme psala celou dobu na našem vlákn? - oba dva domácí fre?áci vzali nového fre?ana - jeden hned, druhý brzy, ale Maggie se ho do nedávna snažila sežrat.
A to byla prosím pe?livá maminka šesti fre?átek :oP

Mate?ský pud jde v tomhle stranou, když jde o p?idání cizí fretky do prostoru který jí pat?í, tak je jí jedno jestli je to fret? nebo dosp?lá fretka :o/
Potvrdilo se mi to 2x, kdysi malou Maggie úpln? stejn? napadala má první fret?í holka, které byl rok, když jsem 8týdenní Magg p?inesla :o/

Ale asi jako u všeho je to individuální, takže chci ?íct jen to, že u vás to vyšlo, ale nedá se to považovat za klasický postup :o)
Každá fretka je jiná.


A nevím.....možná to zní drsn?....asi je to drsné, ale myslím že to vypušt?ní k sob? na neutrální p?d? je nejlepší.
My to tak ud?lali, venku, fretky byli na vodítku, šlo se na procházku, každá m?la možnost v?as vycouvat z "boje", servaly se, vy?íkali si to (a krev netekla), hodn? se pušilo, je?elo, nadávalo.......a tak prob?hlo n?kolik procházek za pár dní, pak jsem je nekompromisn? nast?hovala do jedné klece, kde byli nucení strávit dny i noci, zase se je?elo a pušilo....a najednou byl klid - a te? práv? spí všichni spokojen? na sob? ;o)






Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Fre?ánci z Tcho?í nory dne 04.10. v 19:06.
Avatar

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-10-06, 00:54
Prave ze spis matersky pud je na miste a fretka si brani mladata! Prote to jine mlade je vetrelec, ma jiny pach smrdi jinak a tak proste ona brani ty sve.. Pokud je samicka ve falesce, pak je to jine, je vetsi predpoklad, ze prijme to miminko, protoze nema pach tech svych potomku.
Flo to taky udelala, taky neprijala Silvera ac byl o tyden starsi nez jeji mladata.

Avatar

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2007-10-07, 01:01
Co se honí fret?ím holkám v kebuli se podle mého nedá zobecnit, takže každá fretka m?že mít jinou reakci :o)
Obávám se že se to p?edem nedá odhadnout :o)

Ani nevíte lidi jak jsem ráda že u nás už jsou seznamovací bitky minulostí :o)

Avatar

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-10-08, 11:37
U nás to bylo taky bez jakýchkoli pravidel a logiky. :o)))
Loni Meggie porodila 9 fre?at (z toho 8 kluk?), byli ješt? všichni doma, když jsme ji do pelíšku "podstr?ili" malou Vanilku. Meggie ji neadoptovala, ale tolerovala ji. Nijak se ji nesnažila vychovávat, takže z Vanilky vyrostla dost sebev?domá fretka, která si nic nenechá beztrestn? líbit.
Jediný problém nastal vždy p?i falešce, kdy Meggie Vanilku nemohla ani cítit. Poté bylo zase vše v po?ádku.
Letos jsem b?hem falešné b?ezosti šoupla k Meggie do klece malého Damiána. P?ijala ho v pohod?, hned ho za?ala všemu u?it a m?la s ním velikou trp?livost. Po "porodu" op?t chvíli nesnášela Vanilku, ale pe?ovala o oba kluky - vlastního syna Rupíka i p?íchozího Damiána.
Možná by Meggie byla radši jediná holka v band? kluk?. :o)))
A Rupík by vlastn? asi cht?l p?esný opak - aby byl jediný kluk v "harému" plném holek! ;oD



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Mirim dne 08.10. v 11:39.
Avatar

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: HelenaG (IP)
Datum: 2007-10-08, 15:13
Ur?it? je pravda, že co fre?ule, to individualita a chování je nep?edvídatelné. U nás to dob?e dopadlo a Bobince jsme p?ír?stkem evidentn? ud?lali radost. Horší by to asi bylo s naší mladší - 2 letou. U té mám taky pochybnost jak by p?ijala další zví?átko do party. Je hrozn? žárlivá....

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: ride. (IP)
Datum: 2007-10-11, 15:11
Tak jsme se rozhodli, že si n?jakou tu fre?uli nejspíš po?ídíme. Tak uvidíme, jak se holky snesou :-)) D?kujeme za Vaše všechny poznatky a rady

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: HelenaG (IP)
Datum: 2007-10-11, 15:19
P?eji hodn? št?stí - já jsem v tomto ohledu optimista a v??ím, že všechno dob?e dopadne.

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: ride. (IP)
Datum: 2007-10-12, 13:54
taaaaak je to tu zítra si jedeme pro frete?ku bude doma zase veselo už se strašn? t?ším na tu malou hol?i?ku po jednodením usilí jsme našli inzerát cht?jí se jí zbavit z duvodu alergie ale myslím že je to jen výmluva.. [zvirata.dobazaru.cz]

co na ní ?íkáte....??není sladou?ká...

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-10-12, 13:56
Vypadá krásn?! Tak p?ejem spoustu hezkých chvil a úsp?šné zžívání :-))
Avatar

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-10-12, 14:07
Ty jo, toho psa bych cht?la vid?t:-)
Avatar

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: ride. (IP)
Datum: 2007-10-12, 14:30
že já bych taky cht?l vid?t psa co má alergii na fretku...chi

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: ride. (IP)
Datum: 2007-10-12, 14:34
každopádn? jsou jí 4 m?síce a nebyla ani jednou o?kovaná ani od?ervená to bude asi to první co ud?láme jen jsem se cht?l zeptat vím že mlád? se má do 12 tádn?e o?kovat cca 3x ale když je jí už tolik sta?í to o?kování jen jednou...??

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2007-10-12, 14:35
ride: o?kovat jednou nesta?í, musíš jít 2x

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: ride. (IP)
Datum: 2007-10-12, 14:45
pinina: a dejme tomu nechám ji nao?kovat hnedka v pond?lí a po druhé musím jít kdy...??

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-10-12, 14:49
Za 3 týdny.

A pak vzteklina nejd?ív po dalších 3 týdnech, nejpozd?ji do 6 m?síc? v?ku.
Avatar

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-10-12, 14:50
mne jim ji dal pri poslednim 3 o?kovánim

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-10-12, 14:50
12tídnu života

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-10-12, 14:51
Jde to samoz?ejm? o?kovat dohromady - poslední psinku a vzteklinu.
Ale já osobn? to nechávám radši o?kovat odd?len?, dohromady se mi to zdá jako velká zát?ž.
Avatar

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-10-12, 14:53
neni jsou ulne v pohode :)a maj to stresovani aspon na rok za sebou

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-10-12, 14:55
ten biokol nebo jak se to menuje snaši na vybornou:)

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-10-12, 14:56
My jsme byli na vzteklinu p?ed pár dny, t?i fretky si ani nevšimly, že je n?co píchlo. Akorát Vanilka protestovala, ale ta protestuje proti všemu a vždycky. :o)))

U dosp?lé fretky bych možná o takovém kombinovaném o?kování uvažovala, u mlád?te ur?it? ne. Ale je to jen m?j osobní názor.
Avatar

Re: snesou se??
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-10-12, 14:58
mi u toho ?vou:(

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist