Aktuální stránka:2 z 12
Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-06-26, 19:21
Muj pes t?eba nesmrdí víc než fre?ák do tý doby, dokud neotev?e tlamu... Zato špína a chlupy po n?m z?stavají všude, po fre?ákovi ne..

Kupírování uší a ocas? je samoz?ejm? zakázáno. Když m? p?ijde vstupní list na výstavu tady v republice, tak mi p?ijde i p?íloha, kde je napsáno: Psy s kupírovanýma ocasama a ušima po 1.1.1993 nebudou vpušt?ni do areálu výstavišt?. A to ani ty, kte?í se tam jdou jenom podívat a nejdou vystavovat...

Martina: Kamarádka.. No asi tak.. Známe se p?es vlkouše, má doma spoustu ps? a sama ?íká, že to co si na sebe nevyd?lá jí nem?že z?stat doma. A ke všemu krmí Pedigree... Veteriná?ka..

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-06-26, 20:49
No, asi bych všem co cht?jí koupit fretku doporu?ila návšt?vu u n?koho kdo je chová a taky n?jakou pomuchlat. a potom si ?uchnout k oble?ení. Lidi,kte?í jsou n a to dost háklivý tak to jen t?žko kousnou. Podle mého fretka smrdí víc jak pes,ale není to žádná trága.
Myslím si, že ta pov?st o tom, že fretka je smra?och je dost p?ehnaná,ale zárove? si myslím, že ten kdo ?íká, že fretka nesmrdí víc jak pes-taky nemá moc pravdu.Teda beru udržovanou fretku a udržovanýho psa. Fret?í paxch kožichu je podle mého dost výrazn?jší soudím podle šat? které po h?e s fretkou musím nutn? sundat abych mohla mezi lidi. Když pomuckám psa, tak to není tak intenzivní.
Ale v byt? fretka podle mého cítit nijak moc dnení. Spíš ten její WC. Ale to u ko?ek asi bude hor?í.
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-06-26, 21:25
tak já nevím, asi nejsem "normální", protože a?koli jsem m?la psa 15 let a milovala jsem ho nemén? než te? fre?uli, vnímala jsem jeho pach a hlavn? to, že v byt? je cítit, že tam ten pes bydlí, po celou dobu. v ?istot? jsem samoz?ejm? udržovala psa i byt.
naproti tomu fretka v byt? cítit není v?bec (i podle návšt?v), stelivo ano, ale jen v t?sné blízkosti záchodku.
když zabo?ím nos fretce p?ímo do kožichu, nem?žu ?íct, že to je v?n? - ale u psa to bylo mnohem horší. když pohladím jakéhokoli psa, smrdí mi pak ruce, po fre?uli ne.
oble?ení lehce nasáklé, tzn. po mazlení apod., p?irozeným pižmem fretky mi voní stejn? medov?, jako fretka sama (pokud jí nerejdím nosem v kožichu jak píšu výše, ale ?ichám jen "zdálky"). takže když mám fre?uli na klín? nebo v náru?í, cítím v?ni, z oble?ení pak taky. naopak pelíšky, ve kterých se fretka vyvaluje, po týdnu smrdí, jako by smrd?lo každému oble?ení, kdyby ho nosil celý týden.

ale ur?it? je návšt?va u fretka?e, nejlépe s více fretkami, ideální rozhodovací metodou - mám do toho jít taky nebo um?u smrady?!

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-06-26, 21:48
podle m?, záleží na tom, co je pro ?lov?ka smrad. nebo co páchne. sousedi m?li (v byt?) n?meckou dogu a jednoho pudla. kdykoli, když jsme k nim p?išli, v?d?li jsme na sto procent, že tady bydlí pes. nehled? na to, že jakmile doga ucítila fenu nebo žrádlo, za?ala slintat a když se ot?epala, sliny lítaly všude ;-)
ad fretka - no já i když si ?uchnu ke kožichu paige, tak cítit je, ale tu v?ni (asi je to ?asemm, ?i co, nevím) zbožnuju. Je to prost? její pach (samoz?ejm?, když už se blížíme k dob? 3 týdn?, cítit je více, ale není to hrozný). Odhaduju, že jak psala UJU m?že to být i dáno tím, jestli je to sami?ka nebo same?ek. Možná, ale p?ikláním se k tomu, že když ?lov?k si umane, že fretka smrdí, tak smrd?t bude, i kdyby já nevím co.
U psa je nevýhoda, že prost? po n?jaké dob? mu opravdu, ale opravdu "smrdí z tlamy". A srst je na tom podobn?..
Takže se p?ikláním ke "smradu" fretky ;-) ale jak ?íkám, záleží na individualit? ?lov?ka a jeho bun?k,... ;o))
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP)
Datum: 2006-06-26, 22:09

Zdravím jq mám doma ro?niho fre?áka a mužu ?íci s ur?itostí že se hodn? p?ehání že fretky smrdí. Po?ad je to p?íjemn?jší cítit fretka?e než n?jakého ku?áka nebo ochlastu nebo staro paní která doma chová perskou ko?ku která se vyd?lá všude možn? a neuklidí se to (ta ko?ka vživot? nebyla venku),zlatý fre?ule i když si vyprázdní pachové žlazky.Dneska jsem byl v Tesscu ve zverimexu kde mají dv? malé fre?ule které jsem sledoval zaujat? a p?išla prodava?ka a ptalase jestli mám zájem že by sejich už ráda zbavila že strašn? ssmrd?l.Ve m? to zava?ilo a ?íkám jí že už doma mám ,ale cht?lo by to jim po?adn? vyklidit hlavn? WC a rozhodn? smrdí mím než ty králici a mor?a co m?la vedle ta se podívala na m? a odešla.
FRETKY NEJSOU SMRA?OŠI O NIC V?TŠI NEŽ JINÍ DOM. MAZLÍ?CI naopak je v?ele doporu?uji

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-06-27, 12:34
Uprimne receno me zase zarazi, ze veterinar(ka) "nesmi" mit pocit, ze fretka smrdi (ze se oskliba). No a co? Pokud to nezasahuje do vykonu jeji prace (ze by odmitala fretku osetrit), tak je to jeji nazor a na to ma pravo! Nase doktorky vsechny budou tvrdit, ze fretky smrdi, ale moje fretky snasi (nektere si s nimi i hraji, jine nechcou byt pokousane), muzu je mit v praci volne, jeste zadnou fretku jsme neodeslali pryc s tim, ze smrdi. S tim, ze si sami neporadime - ano. Byli referovani jinam. Ani jedna z nich by doma fretku dobrovolne nemela, ale me a nikomu jinemu to neupiraji. Myslim, ze nekteri by mohli vypravet, jak doktorka sisla nad vrhem fretat - ac smrdi dle jejiho nazoru.

Takze asi tak:-(
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2006-06-27, 13:07
Já nevím bu? je to tím, že jsem s ní skoro po?át, ale nep?ipadá mi, že by n?jak extra smrd?la. Sice ob?as cítím n?jakej smrádek, ale podezírám WC a ne fretku tak ho vždycky vy?istím a je to. Jinak fretka mi p?ipadá ?istší než pes. Psa máme taky, smrdí mu z tlamy, lezou z n?j chlupy. Tohle u fretky neznám. A ob?as taky smrdí celej. Každý zví?e má pro a proti. Záleží co je kdo ochoten p?ijmout.

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-06-27, 13:25
lee,
myslela jsem to všeobecn?, že mi vadí, jak se lidi (v?etn? veteriná??, který by m?li nejlíp v?d?t) ošklibujou nad fret?ím pachem, kterej není o nic v?tší, ba mnohdy menší, než z jiných zví?at.
to mi vadí! ty p?edsudky v??i fret?ímu pachu!
že každýmu voní neco jinýho a n?co ne, to je jasný... ale že by se musela zejména veteriná?ka oklepat, když slyší o fretce.... u b?žný populace je to pro m? spíš pochopitelný než od veta.

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-06-27, 14:33
Jak jsem tu ?etla, co z fretky kdo cítí....Náš smrdí - st?ídá to - jako chmel(nebo slad), co jde z pivovaru, jako topinka, jako ?erstvej chleba (hlavn? nohy!!), jako ananas, jako mejdlo, jako celá drogerie...(poslední t?i jmenovaný jsou lehce objasnitelný, ale na ten chleba a slad jsme nikdy nep?išli, kde k tomu p?išel:-)))

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-06-27, 14:45
tak si líp hlídejte nedopitý sklenice!
:o))))

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: kure (IP)
Datum: 2006-06-27, 17:21
Já mám doma malé mim?o asi 14dní a nejsem si v?doma toho že smrdí.V?n? to je a taky to m?ní jednou je to chodící pivovar jak ?íká Paw,to bylo našt? stí jen jednou když vylil pivo na zem,pak voní po indulon?-je to r?zný,ale ur?it? si myslim že ten smrádek neni tak hroznej.Ale kdo to nesnese,at si fretku nepo?izuje.

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-06-27, 19:20
No práv?, že u nevím, kde k tomu p?ijde, protože pivo pije jen p?ítel a to z flašky a u PC, kam se Filda nedostane, topinky taky moc ned?láme, prost? má asi takový n?jak naprogramování na rlzný smrady....Ale není to smrad, ale zvláštní v?n?. Ale smrd?t umí taky, to jo a p?kn?!

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: kure (IP)
Datum: 2006-06-28, 08:03
oni si vvždycky n?jak porad?j

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-06-28, 18:17
Mates po kastraci za?al smrd?t jako k??. Už v jiným vlákn? jsem psala, že když jsem se nep?evlékla, tak se m? ptali jestli jsem byla n?kde jezdit :-D
Kir?a má zatím takovej klasickej smrádek(fret?í) No, uvidíme. Je¨n a hlavn? nesmrdí po myších:-D To bych vážn? asi nekousla(smrd?j asi 100X víc než fretky)-alespo? m?.
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: kure (IP)
Datum: 2006-06-28, 20:15
takže kastrace ne?

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-06-28, 20:51
já mám takovou radost ;o)
u nás byl vypušt?n první prdík!!! ;o))
teda, ne že bych byla úchylná, ale prost? jednou jsme to zažít museli, abychom v?d?li, že i naše tcho?ina umí si uprdnout ;o))

btw aby to nevyzn?lo blb? - vypustili jsme ho na veterin? ;o) nelíbilo se nám m??ení teploty (no, komu by bylo p?íjemný mít teplom?r v zadku ;o)) a následovné o?kování ;o))

jéééé, já se jdu utáp?t v nostalgii ;o)))
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2006-06-28, 20:57
A jeje,sem asi náká divná,já takovou radost neprojevuju nad každým pufnutím (každý den).to se musím polepšit,a nakonec ze mne bude veselej ?lov?k!:o))

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-06-28, 21:00
jo jenže je asi rozdíl mezi jednim miminem a šesti dosp?lákama ;oD Naši jsou n?kdy pekelný a to jsou jen dva
amonnia - ono t? to p?ejde až p?ijdeš ráno do obýváku a za?ne t? pálit v nose a budeš v?trat p?l dne protože m?li divoký sny... :o)
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-06-28, 21:41
holky - je to jinak ;o)
ta naše potvora bude mít rok a ješt? ani jedenkrát jsme to nezažili, tak mi nechte tu moju radost ;o)))) ?lov?k neznalý si už cht?l ?íct, že to ani neumí a ona potv?rka dokáže p?esv?d?it, že ano ;o))
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-06-29, 00:31
No jasn?, já už ho mam doma 7 týdn? a po?ád žádnej pušík! ?ekam na to jak na smylování, jsem tak zv?davá, jak to asi puší... Sice mi Iva psala jak kanál se smrdutejma rybama, ale stejn? si to neumim p?edstavit tak, jak bych m?la.. Jó, cítit to na vlastní nos je holt n?co jinýho, než se ptát jiných, jak to asi smrdí... Po?ád se o to n?jak pokoušim, aby si pušnul a on místo toho bu? po?ádn? kousne, nebo se lekne a dostane škytavku.. Ale pušá?ek po?ád nikde...

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-06-29, 10:17
no ona každá fretka puší jinak
my rozeznáme jestli zapušila Tereza nebo Ferda (každý má sv?j charakteristický pach i v tom pušení) :o)
Když se na to t?šíte tak vám p?eju a? si to brzo užijete :o)
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-06-29, 10:21
:o) P?esn? tak, i v pušincích mají rozdíly. Ovšem já už nevím, která holka si prdla pokud se nep?iblížim do centra smradu, ale fak pokud si pušne cizí fretka tak je to jasný že to moje nebyla. ;o)
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2006-06-29, 10:30
:o)) mi už taky rozeznáme Berušku vod Pídi,to jsou naši neúnavní pušitelé.Beruška puší blahem když mazlíme,a Pída tím vyhrožuje,když cítí cizí fretky.Kluci(Vašek s Rudou) moc nepuší,jen když se perou a naštvou se hodn?.

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Václav Vachrlon (IP)
Datum: 2006-06-29, 14:37
My za t?i m?síce jednou - nedávno, když byla prdelka hodn? rozjívená a asi se jí n?co nelíbilo... já u toho nebyl, ale žena ?íkala, že je to opravdu docela ná?ez a celodenní v?trání. No ale taky bych to cht?l "ochutnat"..., jsem zv?davej
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: kure (IP)
Datum: 2006-06-29, 15:36
To m? to našt?stí taky ješt? nepotkalo:) a jsem strašn? zvjedavá,až to ud?lá a p?ítel se z toho posere taky............SMÍCH

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Ace (IP)
Datum: 2006-07-01, 14:01
Jezis nevideli jste dnes v poradu chcete me ty fretky? Ty chudinky normalne nemely chlupaty ocasky! Jenom takovy opelichany tycky! A o obe dve!!! Vypadalo to jako potkani ocasky. Jak nekdo muze jit do TV se svyma mazlickama kdyz je nema v poradku?

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-07-01, 14:08
No to netuším, omluvit by se to dalo pokud by m?ly t?eba 7 let. ale lidi jsou r?zní :o/
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Miel (IP)
Datum: 2006-07-01, 14:14
No videla jsem to taky.. Me fretky pripadali celkem v pohode.. jo ocasky mely mvypelichany, ale myslela sem ze je to u kluku celkem beznej jev.. To ze maj v lete skoro hole ocasky ne?

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-07-01, 14:31
B?žný hormonální jev, který se však m?že p?ehoupnout k vážn?jšímu problému a to docela snadno u fretek. Takže p?esto bych si na to rad?j dala bacha.
Avatar

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Ace (IP)
Datum: 2006-07-01, 15:20
Ja teda nevim, ale to je normalni, ze v lete vypada klukum ocasek? Neda se tomu nejak predejit?

Aktuální stránka:2 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist