Aktuální stránka:20 z 29
Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-18, 14:27
girlnikol: Bohužel t?ch kastrovaných same?kú "p?i chuti" zas tak moc není.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: girlnikol (IP)
Datum: 2009-03-18, 14:38
Jolan, to už jsem bohužel také zjistila. Ale prý u same?ku s vasektomií to tak není, prý chut mají, ale údajn? je jich málo. Já osobn? znám jen ty nekastrované v našem m?st?, ale tak budu doufat, že se n?kdo ozve.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-18, 14:42
tak o same?kovi, kterému byla d?laná vasektomie vím jen o jednom....a myslím, že jich bude ješt? o moc mí?, jako téch kastrátú "p?i chuti"
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: kristyn.g (IP)
Datum: 2009-03-18, 18:01
Ahojky, máme fre?áka 1rok + 2 m?síce, už je v ?íji, všude zna?kuje a ?ádí s plyšákem :-) Objednali jsme ho na kastraci, do?etla jsem se že v ?íji by již m?l být pohlavn? dosp?lý a už by to m?lo jít. Nemám s tím zkušenosti. Když jsem ho ob?dnávala sest?i?ka z veterinární kliniky v Kolmé 12 v Praze se zeptala jen na pohlaví a na nic jiného. ?ekla akorát 24hodin nejíst a 4hod p?edem nepít. No nevim ale p?ijde mi že má Rorýsek rychlejší trávení než 24hodin... no prý nám ho dají asi tak za hodinu dv?. Pak nám ?eknou akorát co pak s nim.
Je to takhle normáln?, v po?ádku? To víte, p?ála bych si pro našeho smra?ocha to nej :-)

Kristýna :-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-18, 18:08
Kristin, pokud ne veterin? nev?dí, že fretka la?ní p?ed kastrací mén? než pes a ko?ka, tudíž mén? než 24hodin tak už to o n??em sv?d?í.
To, že se nezaptala na v?k docela také.
jedna v?c je, že Ti to ?ekla sestra a ne doktor.
Nicmén?, pokud doktor p?enechává sest?e n?které takové úkony, jako informovat majitele zví?at o r?zných záležitostech, m?l si být jistý, že je ?ádn? pou?ená.
Já nevím, koho bych doporu?ila na kastraci, já už jsem dlouho nekastrovala,ale holky tady na netu ur?it? n?co doporu?í.
Navíc ješt? existuje vlákno "kam jít na veterinu" a ur?it? se v n?jakém vlákn? probíralo jak dloháí má být hládovka, ale obecn? maximáln? asi 12hodin.
Ur?it? to dob?e zvaž, narkóza je riziko a ten výkon by m?l taky d?lat n?kdo kdo ví co d?lá...
Pak pozd? bycha honiti. Je bezva, že septáš takto p?edem.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-18, 18:20

Ješt? n?jaké odkazy:

[forum.fretka.cz]

[forum.fretka.cz]

[forum.fretka.cz]


Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Henzlová (IP)
Datum: 2009-03-18, 18:39
Kristyn, ur?it? bych doporu?ila veterinární kliniku v ?ístovecké ulici, Bílá Hora, Praha 6 - MVDr. Chylíková, tel. 775 223 829.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Henzlová (IP)
Datum: 2009-03-18, 18:41
Kristyn - omlouvám se, správné telefonní ?íslo na MVDr. Chylíkovou je 775 322 829.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: kristyn.g (IP)
Datum: 2009-03-19, 19:22
Ahojky, d?kuji za p?ísp?vky , taky mi to p?išlo podez?elé.
Zkusím paní Chylíkové zavolat, d?kuji za kontakt :-)

Kristýna :-)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: kristyn.g (IP)
Datum: 2009-03-19, 19:52
Tak jsem volala na tu vet. paní Chýlkové. Sestra mi vše krásn? vysv?tlila a dokonce klidn? papkat m?že :-) no moc moc d?kuji, mám velkou radost :-)

Kristýna :-)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-03-19, 21:37
kristin.g zkus veterinu v Ma?arské, 224323184, 606516523. Tam ty koule ?ežou hbit? a bezproblémov?, zvláš? dr. Skrejvalová
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-20, 10:22
V?era jsem byla s kamarádem na kastraci sami?ky. La?nila od 6.00 od rána a operována byla v 11.00.Takže la?nila 5hodin. A vše ok.
Veteriná?ka ?íkala, že u fretky 24 hladovka je naprosto nep?ípustná, že už bude v takové hypoglykémii, že bude špatn? reagovat na anestetika a nebude se dob?e budit, pokud v?bec, a poopera?ní pé?e taky mnohem delší. Je to asi jako kdyby jsme my lidi nejedli p?ed operací 4dny.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-03-20, 11:37
kristyn- p?esn? tak, u Chyldy to totiž probíhá tak, že tak tu fretku p?ineseš mezi 8 a 11 ale operovat ji budou n?kdy mezi 12 a 14 hodinou (n?jak tak), takže oni si jí kdyžtak vyhladov?j sami, jak dlouho pot?ebujou... Chylda nám kastrovala zatim 5 fretek a všechno bylo v po?ádku...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-25, 10:34
ahoj holky, tak Barnie je objednaný na kastraci. Bylo mi ?e?eno, že ho m?žu p?ivézt mezi osmou a jedenáctou a vyzvednu si ho v p?t. Nebude zbyte?n? vystresovanej, když ho tam dám hned ráno? A on tam bude ?ekat do dvanácti v cizím prost?edí? Nebo je to fuk a bude spinkat? Díky moc.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-25, 10:42
želvo já myslím že vystresovanej nebude, hlavn? když bude ve své p?epravce.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-25, 12:31
Já zatím myslím ani neslyšela o same?kovi, který by po kastraci mnél problém :-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-25, 12:36
barnie bude v obr p?epravce, kde má i zách?dek a všechno. na zákrok p?jde kolem ob?da ale já zjistila, že mám n?co v práci a musela bych ho tam šoupnout hned ráno. jinak si beru na zbytek týdne dovolenou, mám strach, aby se mu zase neobjevily ty k?e?e a potíže s kad?ním.
no kdyžtak tam ješt? zavolám a zkusim to p?esunout na úterý nebo prost? uvidím.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-31, 17:47
mám dotaz, m?žeme jít den dva p?ed kastrací samce na procházku s fretkama? nebo je lepší to nepokoušet? díky moc za radu.

kast+on+kast+ona+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 16:55.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-31, 19:17
ževlo, já bych radši nešla...co když chytne virozu, nebo svraba...to nebezpe?í je venku dycky. No ale možná zas mluví jen má "fret?í" paranoja :-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-31, 20:24
já se ptám protože se mi Janule s Anii smály v procházkách, že Barnieho rozmazluju. Te? jim budu ?íkat, že je Barnie stejný drs?ák jako Vl?ák:-) Díky moc za odpov??, já to totiž brala automaticky, že nevytáhneme paty. I když vím, že by mu to moc prosp?lo, jestli bude krásn?. No uvidíme.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2009-04-01, 00:11
želvi, ur?it? nikam necho?te. P?ed kastrací by nem?la fretka chodit ven alespo? pár dn?, aby n?co nechytila. Držíme palce, a? Barniemu kastrace dob?e dopadne ;o)



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 16:54.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-04-01, 09:45
vendulo, d?kuju moc. my se ozveme jak to dopadlo a už ven nep?jdeme, vy?ádíme se doma. díky.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2009-04-05, 17:25
jen chci poinformovat, že Mol?a od Hanýska v?era porodila 8 miminek, jak jsme tady probírali zán?t po pá?ení, tak to Mol?a zvládla a donosila miminka. Te? musíme p?e?kat první kritické dny. Narodily se teda p?esn? 4.4. jako prad?da Tobík :)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-04-05, 17:58
Hanýskovi a Mol?e gratulujeme k mimískúm :-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-04-06, 09:49
holky, držte nám p?sti, Barnie už je u Chylíkové, v p?l dvanácté jde na to. Je mi d?sn? špatn?, ale on byl hod?ou?kej, ani paní doktorku nepokousal:-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-04-06, 09:55
želvo neboj, Bar?uch to zvládne líp jak ty!
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-04-06, 10:07
Johanko, tím jsem si tém?? jistá. Ze stresu jsem do sebe narvala t?i chlebí?ky, takže mi k tomu všemu p?ibude asi ješt? s*ajda:-))))
Paní doktorka bude volat po zákroku a mezi t?etí ?tvrtou vyzvedáváme, uff, dala jsem mu sebou mé?u aby mu tam nebylo do ob?da smut?ou?ko. Lidi já jsem magor;-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-04-06, 10:09
želvíku, držíme tlapky, a? je to všechno bez komplikací:) a neboj, bu? ráda že neznáš m?, holky by ti mohly vypráv?t o tom, jaký jsem magor já, vedle m? by sis p?ipadala jako mešuge-amatér:)))) Medvídek do p?epravky je slabý odvar, já tam dávám gumovou ku?ecí hlavu:))
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2009-04-06, 12:01
Zelvi, taky drzim palecky:) , bude to dobry)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-04-06, 19:16
ahoj holky, tak jsme doma a spinkáme. kulky jsou fu?, má tam dv? ranky, stroupe?ky a nemá žádné stehy. slyšela jsem to prvn? a ?um?la jak puk.

sou?asn? koukla paní doktorka barniemu do st?ev, docela hluboko a nic nenašla, jen více zvrásn?nou sliznici, ale s tím prý se nedá nic d?lat.

a taky m?l plné žlázky, tak mu je vymá?kla, te? to prý budeme muset víc hlídat, nebylo to na zán?t nebo tak n?co, ale sekretu tam prý bylo více než by být m?lo.

Jinak jsme byli pochváleni, nikoho jsme nepokousali a dv? hodinky po operaci se prý v kotci rozvaloval jako lachtan:-)

Te? Barnie spinká, držte nám tlapky, a? je všechno ok. Díky za podporu.

Jo a na kontrolu jdeme až za týden, dneska dostal ATB.
Avatar

Aktuální stránka:20 z 29


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist