Aktuální stránka:25 z 29
Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-14, 15:06
Já jsem m?la vo?avého fre?áka b?hem týdne. Za nedlouho nás ?eká kastrace druhého fre?áka, ten se chová úpln? jinak, p?edpokládám, že u toho to bude na delší tra?, stalo se z n?j fakt hrozné prase :D
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2010-02-14, 23:18
Jeee, no tak doufám že se brzo skliní a? muže chrn?t v jednom pelechu s ostatnima, musí to byt pro n?j hrozne osamot? bez kamošu... Tak uvidime, držte palce ;o)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-14, 23:54
Culi napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Ale te? k tomu hlavnimu na co sem se cht?la zeptat
> - po jake (p?ibližn?) dob? s fre?ákem p?estanou
> "mlátit" hormony a p?estane všechno okolo
> znásil?ovat a zna?kovat...?

hladina hormon? klesne po pár týdnech, tak za t?i ned?le by m?l být klid. co se tý?e zna?kování - to kluci n?kdy d?lají, i když jsou kastrovaní, ale zdaleka ne v takové intenzit? :o)
(a up?ímn? ?e?eno - po každém osobním setkání s ?íjným samcem znovu a znovu obdivuju jejich majitele, protože to tedy je síla! :o) ješt? že mezi námi jsou tak state?ní jedinci a vydrží to - a že má kdo oplod?ovat... :o) )

jinak je moc dob?e, že jste se rozhodli takhle, protože kastrace v p?ípad? monorchismu je nanejvýš vhodná. nejen kv?li "nemnožení", ale i kv?li zdraví samce, nesestouplé varle m?že zp?sobit opravdu vážné problémy.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2010-02-15, 00:32
Jojo, práv?, to byl ten nejv?tší d?vod (ty zdravotní problemy)... Poslední t?i týdny sem sledovala jestli si to ta druhá kouli?ka nerozmyslí, ale nerozmyslela... Tak má chlapec holt smulu. Ale na druhou stranu - aspo? zas budem mit toho mazla co byl p?ed timhle (momentálním) sexuálním maniakem ;o)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kíša (IP)
Datum: 2010-02-17, 01:03
Ahoj :-)

tak už zase otravuju s n?jakym "pitomym" dotazem.
D?kuju Martin?, našla jsem s její pomocí, co jsem hledala. P?ijde mi nejlepší ukon?it ?íji pregnylem, rad?j k lepšímu vetovi atdatd... N?jaký ?as po první ?íji jsem jí cht?la nechat vykastrovat.
Asi to nepíšu zrovna do dobrýho tématu, ale pot?ebuju trochu poradit, co je pro fretku nejlepší.
Rodina chce, aby m?la Nessie d?ti. Mam na to prostor, ?as, krásnou zdravou fretku a kdyby nastaly jakýkoli komplikace, rad?ji nebudu jíst než aby nedostala nejlepší veterinární pé?i (ale finance našt?stí mam).
O to by nešlo, spíš mam strašný strach, že kdyby m?la 10 d?tí, nikdy si nem?žu být 100% jistá, že se všechny dostanou do dobrých rukou ( i kdyby byly 3). Co když je pak n?kdo bude chovat na sen? nebo je nebude krmit? Nesnesla bych myšlenku, že o její d?ti nebude postaráno dob?e.
Ur?ite bych si jedno nechala, aby nebyla sama, ale m? osobn? p?ijde lepší najít jí kamarádku z útulku, ud?lat život krásnej ješt? n?komu jinýmu...
Poslední možnost je, že jí nechám samotnou. Ona se mi zdá být velmi spokojená, jen se dost nudí, moc si nehraje s hra?kama, jen mi úto?í na ko?ky...
Jsem v tom nerozhodná. Co byste ud?laly vy na mém míst?? První ?íje se blíží a já se jí nem?žu zeptat, co by cht?la... Teda m?žu, ale to vona mi ne?ekne.... A možná by i ?ekla... no nic...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: marnelbar (IP)
Datum: 2010-02-18, 10:51
Držte všichni tcho?í tlapky, Alex nám jde v 11h na kastraci , pani?ka je celá nam?kko,chlapec nám skoro v?bec nežere,hubne ..neustále kvoká,hledá koho by jen nakryl,je ztoho velice smutný a pani?ka také :-)

,,M?j manžel mi dal na vybranou, bu?to on nebo fretka , ob?as se mi po n?m stýská......."



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: marnelbar dne 18.02. v 15:02.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-02-18, 11:12
Palce držíme, neboj!
Náš Fred byl kdysi na tom podobn? a bylo pak krásný, když se nám po kastraci zase zm?nil ve veselého hravého divouse :-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-18, 12:08
Držíme! Taky sem mn?la z kastrace vítr a vše bylo OK. Bude to i u vás!
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2010-02-18, 14:42
Marnelbar: Neboj, to bude vpoho, Barrísek byl dneska ráno v 9 a to mu musela vetka najít druhou kouli?ku v b?íšku... v 10 už byl napul probranej, tak sem mu nakoupila všelijaky kapsi?ky na mls pro toho chudá?ka malyho a on nad nimi ohrnul nos...:oD p?ed chvílí zbaštil trocha granulek co sem mu povolila aby se hned nenacpal k prasknutí a te? chrní.... :o) Jinak zatim nevypadá že by mu ty 4 stehy na b?iše n?jak vadily, dvakrát si na m? zakvokal a kolikrát mi hryzal židli sem už dneska p?estala po?átat... X-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: marnelbar (IP)
Datum: 2010-02-18, 15:27
holky díky, sice to máme za sebou ale ješt? nejsme probuzený !! nam?kko jsem po?ád i slzi?ky jsem ronila,je mi ho strašn? líto jak mi tu jen leží a spinká....ráno jsem mu sice nadávala že už to pot?ebuje jako s?l....ale ted :-(


culi ty jsi byla v 9 a v 10 jste byly probraný? my ješt? ted nejsme ..jenom spí na ?adu p?išel 11h 30
m? ztoho jebne!! to jsou 3h!! chjo

,,M?j manžel mi dal na vybranou, bu?to on nebo fretka , ob?as se mi po n?m stýská......."
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2010-02-18, 17:35
jojo, v 9 mu pichla spinkací v?eli?ku a ve ?tvrt na 11 (asi) byl vzhuru - teda ne že by b?hal a tak, ale koukl po nas, pak lehl, pak zas koukl, posunul se v p?epravce a tak podobn?. Vetka ?ikala že narkozu ma odblokovanou bo co(nerozumim tomu :o)) tak mu myslim pichla n?co na probuzeni (existuje vubec n?co takovyho....? abych tu ne?ikala blbosti, tak sem to pobrala). No od ob?da (mezi 12 a 13) až do te? zase chrn?l. Tak p?ed pul ho?kou se probral, p?esunul se do MEHO pelechu a pokra?uje ve spanku :oD

Ale když sem m?la holku na kastraci tak ji to probouzeni trvalo dyl, necht?la vetce usnout tak musela dostat trocha v?tši davku :oD
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: marnelbar (IP)
Datum: 2010-02-18, 18:33
takže jsme se probrali kone?n? i my, bylo asi 16h40
rozb?hnul se chudá?ek neznámo kam a m?l veeeliký hlad,napapkal se a zase hajá,tak jsem mooc ráda ale aspon že tak, jinak bych tam let?la znova,to my jsme nic na probuzení nedostali,prý to moc dobroty ned?lá,jenom se to v nich mele,takhle jsem to m?la naposledy se sami?kou a opravdu to zrovna pro ni dobré nebylo,holt to každý nese jiná? ale jsem ráda že to má šmudlik za sebou a p?ejeme brzké uzdravení i Vám :-)

,,M?j manžel mi dal na vybranou, bu?to on nebo fretka , ob?as se mi po n?m stýská......."
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2010-02-18, 18:53
Jojo, Vám to same:o) a te? už to budou vo?aví mazlíci ;oD teda... po n?jake dob?:oD
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Luciska (IP)
Datum: 2010-02-20, 13:51
Chci se zeptat ohledn? nové metody kastrace-
chemické. Máte s tím n?kdo zkušenosti? P?íjde mi to
daleko šetrn?jší v??i organismu frete?ek a navíc, že
to chrání jejich nadledvinky. Po roce a p?l je
t?eba, aby se tato metoda zopakovala, p?ípadn? se
m?žou fretky op?t p?ipustit. Co si o tom myslíte?
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-02-20, 14:07
hormonální implantát - hormonální kastraci bych volila až u fretek starších. implantát má údajn? ú?inek rok a p?l-dva roky a po tý dob? je pot?eba ho vyjmout a aplikovat nový = každých cca rok a p?l narkoza, ?ezání, šití, aplikace novýho, kdy prý navíc hrozí i r?zný opouzd?ení, zán?ty a podobné reakce. co se tý?e p?ipušt?ní, tak pokud fretka dostane implantát v roce, tak po tom roce a p?l/dvou letech, už jí budou n?jaký 3 roky a na první odchov je už stará.. takže já bych u fretek mladých volila kastraci a u fretek starších okolo 5ti let už bych zvažovala spíš asi implantát..

[ZofiZoo.mondozoo.com]

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Luciska (IP)
Datum: 2010-02-20, 14:22
M?j same?ek má 6 m?síc? a práv? k n?mu mi to
veteriná? doporu?il. Tak tedy te? opravdu
nevím...Cht?la bych pro n?ho saz?ejm? to nejlepší a
nejšetrn?jší...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-20, 14:30
tohle je zatím v plenkách, takže bych se poradila se zkušeným fret?ím veteriná?em,

tak m? napadá, že jsme prošvihli možnost zeptat se na tohle dr. jekla, když m?l na výstav? p?ednášku. ur?it? by to zajímalo víc lidí.
a m?li jsme tam vety hned ?ty?i, mohli jsme se vlastn? zeptat všech, co o tom soudí, krucifix pro? to nikoho nenapadlo?? taková zahozená šance, škoda :o((

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Luciska (IP)
Datum: 2010-02-20, 14:35
Práv? s doktorem Jeklem jsem tohle konzultovala a on
mi tohle doporu?il...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-02-20, 14:41
u mladý fretky bych tohle asi nevolila, pokud ho nechceš pak použít dál v chovu, což teda u samce jde i po tom t?etím roce. kastrace samce je zákrok na pár minut a doživotní, nemyslím si, že kastrace je pro samce až tak veliký zásah do organismu, jako t?eba u samic, kde je zákrok delší a složit?jší... kdežto u t?ch implantát? je stále pod dávkou hormon?, kv?li vyjmutí je pot?eba ho uspávat a cenov? to taky vyjde o hodn? dráž než kastrace. u nás vyjde jeden implantát na n?jakých 1500,- + aplikace, potom je to teda zase sedace, vyjmutí implatnátu, nový implantát, aplikace...

[ZofiZoo.mondozoo.com]

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-02-20, 14:44
Mluvila jsem o tom s Lee, asi by bylo dobré poprosit ji o stanovisko léka?e z b?žné praxe. Ono to na fakult? m?že vypadat trošku jinak než "na vesnici"
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Luciska (IP)
Datum: 2010-02-20, 14:49
Budu ho kastrovat za 2 m?síce. Kdyby to bylo na rok
a p?l, m?l by n?co málo p?es dva roky, což si
myslím, že je na p?ipušt?ní ideální. U sami?ky bych
samoz?ejm? taky volila tuto možnost. Pokud se mi
tedy potvrdí, že je to nejlepší možnost a zp?sob,
jak kastrovat. Peníze jsou to poslední...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-02-20, 15:42
Zofiro: kde jsi vzala, ze se musi implantat vyndavat? Implantat se cely vstreba, takze vyndavat neni nic potreba.

Osobne bych asi implantat u samce nepouzila. Pokud ho chci k chovu, pak bych ho radeji pouzila mladeho, nez starsiho. Pokud se nemylim implantat je na dva roky a tusim, ze i na 4.

Zda je ci neni tato metoda setrnejsi se teprve uvidi :) Kastrace uz samce mi neprijde, tak velky zasah - ale nadruhou stranu i samecka to boli a je fakt, ze jen my jsme si na to zvykli jako na neco normalniho. Ale hormony asi taky dle meho nebudou uplne to prave orechove. A jen kvuli nadledvinkam bych do toho fakt nesla :o)

Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-02-20, 19:36
o implantátech jsem se bavila s vetem, sice vst?ebávací jsou, ale ne vždy se prý vst?ebají a ?asto se u ps? (u menších zví?at netestoval, už u ps? pod 10kg je to na zvážení) setkával s tím, že implantát už neplnil svou funkci, ale ješt? stále nebyl vst?ebaný a d?lal pouze problémy - chronický zán?ty, ekzémy a pod, takže se stejn? musel vyjmout. celkov? s tím moc dobrý zkušenosti tedy nemá a tak to ani b?žn? nenabízí...

krom toho je v p?íbaláku že: "Schopnost ps? zplodit potomky po návratu k normálním hladinám testosteronu v plazm? po podávání tohoto p?ípravku nebyla zkoumána."
takže asi ani není jistý, že fretka pak bude ješt? použitelná v chovu..


[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 20.02. v 19:44.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: marnelbar (IP)
Datum: 2010-02-22, 02:37
možná že mám hloupý dotaz a n?kdo se i zasm?je,ale m?j ted již kastrovaný mag?rek neustále denn? vyžaduje moji ruku aby se mohl obštastnit ,mám mu to dovolovat ??? vždy je to jen velký zákus, odtažení a následné znásiln?ní mé ruky kde se u toho svíjí a funí...je schopen ud?lat nemožné jen aby se dostal k mé ruce ..jak pirana,nem?žu na n?j v?bec sáhnout, pohladit ho,pomuchlat atd..vše se u nás zm?nilo den po výstav? do té doby bylo vše v po?ádku a bez žádných ,,incident?" ,?íjit za?al už v prosinci...ale dokousaná jsem ?ádn? až te? :-( že by tou výstavou ? pachy atd..? nechápu ho...vy ano ?

,,M?j manžel mi dal na vybranou, bu?to on nebo fretka , ob?as se mi po n?m stýská......."
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-22, 08:55
marlenbar: kdy byl magúrek kastrovaný?
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-02-22, 10:11
marnelbar, vydrž, však je po kastraci pár dn? :o) jinak tedy já kv?li výstav? kluky odd?lila (brala jsem jen jednoho) a po návratu z výstavy do ted mi kastrovaný samec znásilnuje nekastrovanýho samce :o/ tak ?ekám, kdy ho to blbce taky p?ejde, bo mladej je už celej dokousanej :o( samec je kastrovaný od lonského léta

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 22.02. v 10:12.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: marnelbar (IP)
Datum: 2010-02-22, 12:54
mag?rkova kastrace byla 18.2. ale tady mi jde spíš o to jeho chování,jestli mu to mám dovolit abych ho v tom nepodporovala, zm?na chování den po výstav? m? asi p?esv?d?ila i to jak píše žofi ,že to asi bude tim, to že byl chlípník od mali?ka stim jsem se dávno smí?ila i ta má rebeka ale tohle aby se mi svíjel a fun?l p?i každém p?kném zákusu co se mu povede a byl v tranzu,protože v tu chvíli já nemám šanci nic stím ud?lat jen vy?kat až povolí a domiluje se s mojí dokousanou ru?kou....prase :-)
pot?ebovala bych recept jak na n?j....když ho nemám na ruce tak ho mám na nohách,takže co krok to zákus od mag?rka a holý lýtka rovná se nešt?stí,ale nejradši má ruce na t?ch se ,, ud?lá " i když ho jenom zvednu,chjo a tomu prost? meumím zabránit !! a n?jaký pokárání ?i plácnutí neexistuje.takže vydržet a doufat že se to zlepší?nesahat na n?j?

,,M?j manžel mi dal na vybranou, bu?to on nebo fretka , ob?as se mi po n?m stýská......."
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-22, 13:01
marnelbar,

napadlo by t? "trestat" nebo "odm??ovat" zví?e za to, že žere nebo dejchá? nebo ho v tom n?jak "podporovat", p?ípadn? mu n?co z toho zakazovat?
t?žko, co, p?kná blbost :o) a tohle je n?co podobnýho - p?íroda mu velí dejchat, žrát a rozmožovat se.

zkus mu místo svojí ruky nabídnout n?jakou náhradu a když to nepom?že, nezbyde ti nic jinýho než vydržet, až vyprchají hormony, ?ty?i dny po kastraci je to opravdu brzo.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: marnelbar (IP)
Datum: 2010-02-22, 13:38
martina,
je jasné že p?íroda je mocná ?arod?jka ,nikdo tady p?ece netrestá ani neodm?nuje ...
ale Vám se fret d?lá nebo d?lal na ruce ??nechala jste ho? :-)
m? jde o to že a? byl v ?íji 2 m?síce,ned?lal to,to že m? zatáhnul a lehce okusoval bylo ok. ale
den po výstav? velká zm?na,aby z toho nebyl n?jaký jeho nový zvyk ....vím že je po kastraci krátce-to ne?ešim,žádná náhrada pro n?j není v podob? plyšáka atd..takže nechat ho aby se ,,d?lal" na mé ruce ? pohled to není hezký,celý se t?ese je v tranzu,zrychlen? dejchá,funí , kyž to bylo poprvé myslela jsem že snim n?co je,že má n?jaký záchvat :-)..takže se nechat ?


,,M?j manžel mi dal na vybranou, bu?to on nebo fretka , ob?as se mi po n?m stýská......."
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-22, 13:56
pokud to zakusování vydržíš, tak ho nech :-) Je po kastraci jen pár dní, ony ty hormony ?asem "vyprchaj".
Avatar

Aktuální stránka:25 z 29


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist