Aktuální stránka:16 z 29
Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-31, 13:32
Dádo, nevim jestli to bude mít šité, na to sem se neptala....tak po?ítám radši s tim že nebude....I když bych byla radši, kdyby mu tam ?áký ten steh majzli :-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Andromeda (IP)
Datum: 2008-11-03, 20:42
Ahojky,

pot?ebuju poradit ohledn? mé šestim?sí?ní frete?ky...a bohužel hrozí jí kastrace.

Moje hol?i?ka už má asi 3 m?síce lé?ený zán?t. Veti nejd?íve nev?d?li, jestli je to od mo?ového m?chý?e nebo od d?lohy. 2x jí d?lali SONO vyšet?ení a nic zvláštního nebo neobvyklého nenašli. V rozborech mo?i m?la hnis a ob?as i krev. Žlutozelený hnis se jí v?tšinou vylezl po vy??rání. Hol?i?ka je normáln? aktivní.
2x 14 dní po sob? brala antibiotika, pak týden pauza a zase je bere. Ale asi to v?bec nepomohlo a hnis a zán?t má po?ád. Má prý i zvýšený po?et bílých krvinek.

Dneska mi veteriná?ka oznámila, že je to nejspíše zán?t d?lohy nebo pochvy, a taky že bych ji m?la dát kastrovat. Ale p?ijde mi, že je moc mladá na kastraci. (je jí teprve 6 m?síc?). A navíc jsem cht?la, aby m?la miminka.

Pokud bych ji necht?la dát kastrovat, m?žeme to prý zkusit dál lé?it antibiotiky, ?ekla veteriná?ka, ale bylo by to na mé vlastní riziko!!!... :-( Nevím, jestli to mám riskovat?!!!

Znáte, prosím, n?koho, kdo by tento stav mohl se mnou zkonzultovat - n?jaký vet nebo ?lov?k, který se s tím setkal? Nevím jestli mám svolit ke kastraci nebo zkusit další p?elé?ení dalšími antibiotiky??? (Nyní bere NOROCLAV).

D?kuji moc za pomoc.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-03, 20:47
Andromeda: nevím odkud jsi a kdo fretku diagnostikoval. V Praze by se ur?ité našli skušení veti, nap?. MVDr. Chylíková. P?ípadn? doporu?uji konzultovat s VFÚ Brno, MVDr. Jekl, nebo MVDr. Hauptman
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Andromeda (IP)
Datum: 2008-11-03, 20:57
Johanko, d?kuji, ur?it? je budu kontaktovat a konzultovat to s nimi, jsem z Ostravy a stav své fretky jsem konzultovala s MVDr. L. Kokešovou (z ordinace MVDr. V. Rašky).

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-11-03, 21:00
Andromedo já bych zkusila jít rovnou za Raškou s léka?kama tam nemám zrovna skv?lé zkušenosti. A když jsi z Ostravy tak to by jsme se n?kdy mohly srazit. Odkud p?esn? jsi?

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2008-11-03, 21:24
Andromedo: já mám ro?ní fre?uli Winušku a m?la stejný problém. zán?ty mo?ového m?chý?e-d?lohy se stále opakovaly. byly lé?eny ATB. po pichanci se to trošku upravilo, ale pak znovu. Pila mi urologický ?aj (hnus fialový). Moje kamarádka-babka ko?ená?ka doporu?ila kontryhel. Tak Winky pila kontryhel a d?lala jsem jí zábaly na "hol?i?í dupku". Tato lé?ba chce ?as. Chodíme na veterinu stejn? jako Ty. V 6 m?sících Winuška p?išla do první ?íje. S MvDr. Raškou jsme situaci probrali a on doporu?il po ultrazvucích a opakovaných kontrolách kastraci. Po tomto zákroku jsem vid?la Winuš?inou d?lohu, byla plná hnisu. Operaca byla nevyhnutelná - nechat to ješt? déle, p?išla bych o našeho andílka, ty r?žky máme schované pro návšt?vy. Že adelaido??? Myslím si, že frete?ka, co má problémy s d?lohou by nem?la mít miminka. nemusela by t?hotenství, porod zvládnout. Ale to je m?j názor. pokud budeš mít zájem, bydlíme kousek od Ostravy a návšt?vy máme rádi. Dej v?d?t.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-11-03, 21:29
Andromeda - m?žu také potvrdit, že naše Gia m?la zán?t mo?ového m?chý?e, který jsme vylé?ili a následn? nechali kastrovat. P?išli jsme v?as. Zán?t se rozší?il do d?lohy a ta byla plná hnisu..

Opravdu bych v tomto p?ípad? neriskovala ...

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Andromeda (IP)
Datum: 2008-11-03, 21:29
Ahoj, Zuzko, :-)
my jsme se nedávno potkaly a seznámily v ordinaci Rašky, jak jsi tam byla s Alfim a hol?i?kama.
(Jedná se o moji Adušku.)
Je fakt, že p?ímo s Raškou jsem to ješt? nekonzultovala, jenom s doktorkama.
Katka

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Andromeda (IP)
Datum: 2008-11-03, 21:33
holky, d?kuji moc za radu...
Takže vypadá to, podle vašich zkušeností, že t?ch zán?t? se asi nezbavíme a budu ji muset dát kastrovat :´´-( myslíte že ?ím d?íve tím lépe?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-11-04, 08:10
Ahoj Katko tak to je mi strašn? líto, ale up?ímn? já bych asi bojovala a zkusila lé?it! Nebo aspo? zkus se poptat Rašky na jeho názor, nebo jiného veta. Aspo? telefonickou konzultaci, nebo tak. Nevzdávej to tak rychle. Adélka je nádherná a miminka by mn?la úžasné. Ale je jasné, že pokud by to mn?lo být na úkor jejího zdraví tak rad?ji kastrovat.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-11-04, 09:33
Chronický zán?t d?lohy se vylé?it antibiotiky nedá. D?loha je dutina, pokud je v ní ložisko hnisu, ATB zalé?í jen okolí a bakterie v krevním ob?hu, a k p?í?in? se nemohou dostat. Je nutná co nejrychlejší kastrace, dokud je fretka ješt? v kondici. ?ím déle bude nemocná a ?ím víc bude brát léku, tím víc bude oslabená. Kastraci se stejn? nevyhne a nebude mít síly na zvládnutí. Je ale nutná ovariohisterektomie, ne aby veti vzali jen d?lohu a vaje?níky nechali, nebo se dostanete do kolob?hu ?íjí a budete muset znovu operovat.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-11-04, 09:45
Jo a ješt? jsem zapomn?la že fretka s p?etrvávajícím zán?tem,by? malinkatým, nikdy nezab?ezne. Pokud ano,ten zán?t zárodky mladých zlikviduje,takže hrozí ješt? vetší infekce a sepse.

To ložisko v d?loze bude po celou dobu produkovat toxiny do krve, takže opravdu jediné možné ?ešení pro dlouhý život fretky je kastrace.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-11-04, 10:02
boža napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Chronický zán?t d?lohy se vylé?it antibiotiky
> nedá. D?loha je dutina, pokud je v ní ložisko
> hnisu, ATB zalé?í jen okolí a bakterie v krevním
> ob?hu, a k p?í?in? se nemohou dostat.


tohle, co píše boža, je vlastn? obdoba zán?tu pachových žláz. PROTO je v podstat? k ni?emu lé?ení atb v práškách nebo injekcích, je pot?eba dostat atb p?ímo do žlázek - jinak se "zapouzd?ený" zán?t nevylé?í, ale jen t?ch "pár" bakterií v krevním ob?hu a bezprost?ením okolí.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-11-04, 13:03
Já jen myslela, že jestli si doktorka není jistá svou diagnozou jestli by nebylo lepší zkusit diagnozu ješt? jiného veta. Samoz?ejm? pokud je to zán?t a jsou taková rizika jako psala boža pak kastrovat. Já tomu teda až tak nerozumím takové zkušenosti zapla?panbuh nemám :-)

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Andromeda (IP)
Datum: 2008-11-07, 22:47
NOVINKY:
Tak jsem tento týden zašla p?ímo za Raškou, a sv?te div se, dozv?d?la jsem se pon?kud odlišné a pro m? šokující informace...
Zatímco paní doktorka na posledním vyšet?ení m? už málem objednávala na p?íští týden na kastraci (vypadalo to, že je to jediná nevyhnutelná správná možnost. Ptala jsem se ji i na jinou možnost lé?by, a ona ?ekla že další p?elé?ení antibiotiky by bylo POUZE NA MOJE VLASTNÍ RIZIKO!!!),
tak pan doktor mi te? ?ekl, že moje Aduška je v podstat? zdravá! a že kastrace není nutná. Aduška prý nemá zán?t d?lohy, ale vaginitidu.
Doktor mi taky ?íkal, že tenhle problém s hnisavým výtokem je normální a že to zmizí s první ?íjí ?i po t?hotenství. Máme dobrat antibiotika (noroclav) a za 14 dní p?ijít na kontrolu.
Je fakt, že Aduška je normáln? aktivní, jen trošku ?ast?ji polehává na podlaze než moje druhá fretka, ale ten výtok te?ka už nemá.
Nevím co si mám o tom myslet....Jen doufám, že to všechno dob?e dopadne hlavn? pro Adušku.
Ta diagnóza zán?tu d?lohy...p?emýšlím o tom....byla jsem tak rozrušená, když mi doktorka ?íkala, že mi doporu?ují kastraci, že jsem si to možná sama spojila se zán?tem d?lohy nebo pochvy, ?íkali mi p?edtím totiž, že v mo?ových cestách to není, tak v ?em jiném asi?
Doktor mi totiž ?íkal, že žádnou diagnózu jako zán?t d?lohy, Aduška nemá...
No, záv?rem bych ?ekla, že prozatím jsem moc ráda, že s Aduškou na tu kastraci vyložené nemusíme, ale na druhou stranu ve mn? hlodá ?ervík, kdo z nich m?l asi pravdu?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-11-07, 23:58
no... nechci ti kazit radost, ale dost pochybuju o tom, že "problém s hnisavým výtokem je normální a zmizí s první ?íjí"(!!??!). nejsem sice vet ani doktor, ale jsem ženská a TOHLE se mi zdá jako p?kná blbost. to je jako by mi gynda? tvrdil, že m?j hnisavý výtok p?ejde po menstruaci... nebo se pletu??

podpo?í m? n?kdo nebo naopak vyvrátí mi mojí domn?nku??

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Andromeda (IP)
Datum: 2008-11-08, 00:05
Martino, doktor mi to vysv?tloval tak, že až bude mít ?íji, tak ten poševní vchod se jí n?jak prý uvolní nebo vypoulí nebo jak to vlastn? ?íkal... a už se jí tam nebude držet ta infekce...

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-11-08, 00:08
n?co o výtoku je psáno tady: [forum.fretka.sk]

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-08, 00:11
...jenže NEŽ bude mít ?iji (kdy?) tak to bude mít x dní nebo m?sícú v téle zápal? Taky nejsem veteriná?, ale mám stejný názor jako Martina....myslím si, že pokud je v t?le zán?t, ten nep?ejde sám od sebe a je t?eba ho ?ešit.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Andromeda (IP)
Datum: 2008-11-08, 00:16
Johanko, Aduška mi na to bere ATB (viz výše), a te? se zdá, že jí to i pomáhá, výtok už pár dní nemá
a na t?ch slovenských webovkách jsem se do?etla o dvou dalších veteriná?ích, kte?í tvrdili, že je to normální a že to p?ejde s tou ?íjí...

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-08, 01:26
Andromeda: takže ty ATB by to mn?li asi vylé?it....jestli to chápu dob?e...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-11-08, 12:33
Andromedo já bych teda v??ila Raškovi. Ony ty paní doktorky co tam jsou mi p?ipadají pon?kud hysterické a všechno chcou ?ešit nožem - moje zkušenost. Doufám, že po ATB bude všechno v po?ádku, že se do?káte krásných miminek a že už bude Aduška zdravá :-)

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-11-08, 13:09
no, držím palce, aby to byla pravda (?íje a její blahodárné ú?inky na hnisavé výtoky).... ale po pravd? ?e?eno - jsem skeptik...

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-12, 16:02
Tak Vl?ák má po kastraci. Všechno šlo jak po másle, už se najedl a šel spát. :-)))
Nechala sem mu ud?lat komplet hematologii a biochemii, všechny hodnoty sou v normn? :-))))
Veterina se zase vytáhla, podle mého p?ání operoval chirurg kterého sem si vybrala, asistoval a po operaci se staral taky mnou vyžádaný vet :-) Všichni veti p?ežili bez ujmy na zdraví :-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2008-11-12, 16:14
Tak super:)...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-11-12, 18:47
Johanko gratuluju! P?eju Vl?ákovi pevné zdraví a dlouhý život :-)

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-13, 16:47
Taky p?ejeme, a? se Vl?ák brzy zotaví a zase ?ádí a d?lá ti radost :o)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-13, 17:14
Díky všem :-) Vl?ák dneska už ?ádil jak ?erná ruka sicilská :-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: klariska (IP)
Datum: 2008-12-15, 15:36
Zdravím.
Moje fre?ulka je 35 dní v ?íji (v první ?íji) a myslím, že už je ?as jí ukon?it. S vetkou jsme ?ekali jak se to vyvine, jestli se ?íje ukon?í sama nebo ne... neukon?ila. Tudíž podle m? je t?eba jí injekcemi ukon?it, ale veteriná?ka má jiný názor. Kastrovala by bez ukon?ení, jelikož jsou prý injekce velkou zát?ží pro organismus, musí se opakovat a leckdy nepomohou.
Co je podle Vás v?tší riziko? Injekce nebo kastrace bez ukon?ení?
Nemám zkušenosti, ale bez ukon?ení fretku nechci nechávat kastrovat, tak prosím o radu zkušen?jší.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-15, 15:40
Praktické skušenosti se sami?kami nemám, ale pokud jde o kastraci sami?ky po?as ?ije, bylo víckrát psáno, že je to riziko z dúvodu zvýšené krvácivosti. Já bych nejd?íve ?iji ukon?ila hormonáln? a kastrovala až pak.
Avatar

Aktuální stránka:16 z 29


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist