Aktuální stránka:19 z 29
Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-03-10, 10:14
slušnej veteriná? takovou katraci odmítne ud?lat.
To je jako hysterektomie u ženský, která je v pátým m?síci. Hrozný.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2009-03-10, 10:22
hanýsku necht?la jsi napsat 3. týden v ?íji?? Ur?it? tím myslíš, že sami?ka ?eká miminka?? Jako že by si jí nechala ud?lat"potrat"?? Sorry, že to píšu jak pako, ale dost dob?e tomu nerozumím..

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Hanysek (IP)
Datum: 2009-03-10, 11:11
Ne ?íje, opravdu mám na mysli t?etí týden b?ezí...

Byli jsme na p?ipušt?ní(p?ed 17 dny), sami?ka pak p?estala žrát, tak si ji nechali na veterin?, pak mi ji dali zpátky, p?es víkend za?ala zase normáln? žrát a po týdnu od p?ipušt?ní se u ni objevil v?tší výtok z pochvi?ky. Tak nám vet ?ekl, že by to cht?lo asi kastraci, že nejd?ív zkusíme teda antibiotika a když nezaberou, tak je pro kastraci...
a m? se to práv? moc nelíbí, tak se ptám

Jinak co se tý?e sona, nebo ultrazvuku, tak jsem se ptala a prý jsou malincí vid?t nejd?ív po 25 dnech b?ezí. Nebyli jste n?kdo na ultazvuku nebo na sonu? A po kolika dnech?

Zítra jdeme na kontrolu, tak uvidím co mi ?eknou, ale kastrovala bych fakt nerada v tuto dobu(samoz?ejm? že pokud by šlo sami?ce o život tak, ud?lám všechno pro ni,ale ona je normáln? ?ilá, papá, akorát víc spí,nevím teda jestli vlivem t?ch prášk? nebo vlivem miminek )
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-10, 11:21
Hanysku, asi bych toto konzultovala s vetem, který se fretkám opravdu v?nuje. Navrhuju kontaktovat MVDr. Pun?ochá?ovou (vetka co roky sama chová fretky a skute?n? jim rozumí) Na Slovenském foru [www.forum.fretka.sk]
si úpln? dole v seznamu p?ítomných najdi nick "sana" (zelenym) na n?j klikni a múžeš jí napsat SZ. Možná se p?edtim budeš muset registrovat...to si nejsem jistá....
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-03-10, 11:27
jestli je tam zán?t d?lohy po p?ipušt?ní, tak nem?že být b?ezí. Ten zán?t zárodky zlikviduje,takže v tom p?ípad? ur?it? co nejrychlejc kastrovat. A podávat ATB i po kastraci.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Hanysek (IP)
Datum: 2009-03-11, 08:07
Díky za kontakt, po?kám co mi dneska ?eknou, a kdyžtak skonzultuji s paní doktorku.

D?lohu mi ?ekli, že má v po?ádku, že to vypadá spíš na poškození sliznice, tak nevím :-/
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2009-03-11, 13:55
Hanysku tak co? už n?co víš?

pro ostatní, jedná se o mého Diega, tak nevim, jestli jej mám ješt? nabízet ke krytí, když zp?sobil u první sami?ky takovou neplechu.
Nem?la bych ho nechat vyšet?it? jemu nic není, ale jsem z toho taky nervní. nedovedu si sice p?edstavit st?ry z penisu u fretky...nebo jak se to v?bec lé?í?? ATB?
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-11, 15:01
Fr?an, tam nejde o st?ry z penisu. Jde o obsah ejakulátu, ale to nevyšet?íš.
Jediná možnost je, že by m?l prostatitidu (zán?t prostaty, m?že být i asymptomatický - bezp?íuznakový). Lé?í se to ATB dlouhodob? a vysokými dávkami. Ale já myslím, že to není na stran? Diega, ale nejspíš došlo k odum?ení ne?kolika plod? v ?asném stádiu b?ezosti (jak z po?átku nejedla, tak už se tam n?co d?lo)a na to se rozvinul zán?t d?lohy.
V tomto p?ípad? je kastrace vitální indikací, pokud se nedá vylé?it již ATB, což v p?ípad? b?ezosti je stejn? zv?rstvo.
Jinak kastrace b?ezích samic se b?žn? provádí t?eba u ko?ek.
Jde to ud?lat do doby než je d?loha více prokrvená, pak to už moc krvácí, tak to radši ned?lají.Hrozí komplikace.
Ale v p?ípad? zán?tu d?lohy (pyometra) je ten postup razantn?jší, nebo? m?že jít o život zachra?ující akci.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2009-03-11, 19:48
Hanysek mi dnes psala, že na vyšet?ení se ukázalo, že nejde o zán?t D?LOHY neb zán?t POCHVY, takže prý i na sonu šly vid?t miminka, zatím mají dobrat léky a my stále držet palce. Sami?ka je mimo ohrožení života. Víc napíše ur?o Hanka.

Diego je vitální až moc, potfora!
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Hanysek (IP)
Datum: 2009-03-11, 20:12
Zdravím, takže našt?stí je to tak jak píše fr?ánek...
Na ultrazvuku se vylou?il zán?t d?lohy, a byli vid?t miminka, ale zatím úpln? vyhráno po?ád nemáme...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-03-11, 21:09
Hanysku budeme držet palce a? to dob?e dopadne!

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-11, 22:01
Tak to je dob?e, že se nejedná o pyometru (zán?t d?lohy), ale "jen" o vaginitidu.
Snad ta lé?ba n?jak nenaruší vývoj mimísk?, musíte doufat...
Zajímalo by m? jaká je etiologie (p?vod) té vaginitidy (zán?tu d?lohy),protože podle toho by se dalo i zauvažovat nad tím, co to vyvolalo.
Napište kdyžtak , co dostává za léky (ú?inné látky), pokusím se zjistít, jaký to m?že mít eventuelní vliv (teratogenicitu) na vyvíjející se mimísky.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2009-03-11, 22:54
Pavli je to NOROCLAV, Hanysek byla na klinice v Brne, takze o doktorech by nemusela byt rec, ale jak se rika i dobry tesar se nekdy utne...snad to nebude nas pripad.
Hanka psala v jinem vlaknu, ze jedna fretka po dlouhodobem podavani leku o mlade prisla, proto to tady tak horlive rozebirame. Mohla by tam byt reakce pri precitlivelosti na penicilin, jak uvadi pribalovy letak. Jenze zavisi taky na spouste veci, jako kdy byly presne leky podavany, kdyz je samicka brezi, v prvnich dnech je to nebezpecne u vsech zvirat, jak se rika, nema se ani odcervovat ani ockovat, ale radeji zachranime samicku a holt mladatka jsou az na druhem miste. Taky mi jde o to, jestli se bude moct -v pripade, ze by o mlade prisla- pokouset o druhe mlade atd.

Pry ma Molca podrazdenou sliznici, coz by mohlo byt z pohlavniho styku(i napr. velky penis), ted zalezi, jestli mel teda Diego velky penis nebo spatne sperma - jakoze ji mohl neco prenest, nebo to byla nahoda a privlekl ji tam nejakou spinu behem styku, proste tisic duvodu a zadna odpoved. Ja bych taky rada vedela co to je, pac mam jeste jednoho zajemce na kryti a bylo by nefer delat mrtveho brouka, kdyz to takhle dopadlo :(
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-12, 10:50
Tak myslím, že by to mimísky poškodit nemuselo.
Mám data, jen od lidí, posílám níže, ale je to jen v angli?tin?.
Píšou (ale jsou to opravdu data pro lidi, u fretek se to dá pouze "odvodit"), že pokud se jedná o dávky v b?žném dávkovacím schématu nem?l by amoxicilin (Noroclav) p?sobit teratogenn? (poškodit plod)- níže tu?n?.
Dále je zde možnost anafylaktické (alergické) reakce, která naruší následn? krevní cirkulaci a proto m?že dojít k odum?ení plodu - ješt? níže tu?n?.

Já v??ím, že pokud ješt? anafylaxy nedostala, tak už jí snad mít nebude a že prckové budou v po?ádku.


Amoxicillin (Amoxil; Polymox; Trimox; Wymox) is a penicillin antibiotic, very similar to ampicillin (#1004). The pharmacokinetics of the penicillins during pregnancy have been studied in detail (1,2), and the placental transfer of these antibiotics has been well characterized (1,3-5). Pharmacokinetics do not differ in women with preterm premature rupture of membranes (PPROM) as compared to non-pregnant individuals (28). Amoxicillin and other penicillins accumulate in amniotic fluid in large amounts after maternal ingestion (2,3). This accumulation is caused by fetal urinary excretion of the antibiotic into the amniotic fluid, which continues until the mother stops ingesting the drug. Thereafter, the fetus gradually reabsorbs the antibiotic (probably by swallowing the amniotic fluid) and clears the drug by passage across the placenta to the mother. No adverse fetal effects have been associated with this process. The maternal administration of amoxicillin has been used successfully to eliminate bacterial infection of the amniotic fluid (15). In general, the penicillins have not been shown to be teratogenic under conditions of clinical use and their widespread use in pregnancy has not to date produced recognized adverse effects (6,13,14,16-18,25,29). Amoxicillin, like other penicillins, may produce anaphylaxis during pregnancy or immediately postpartum (10). If anaphylaxis is severe and uncontrolled, it may compromise the placental circulation.


Jinak zjisit co vyvolalo zen zán?t by se ventueln? dalo, podle p?vodce, pokud by jste znali výsledky z kultivace z vaginy (vzorky ale musely být odebrány p?ed nasazením ATB).

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2009-03-13, 02:11
Pavli díky za info, tak te? jen ?ekat...jestli se nepletu vychází porod na 4. 4. jak se narodily Malé Užofky. Nakrývali jsme totiž poprvé 14. 2.(to nic), podruhé 21. 2. Je to srandovní náhoda, že praprababi?ka miminek Žofka rodila p?ed t?emi lety ve stejný den :))
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-13, 14:02
Moc držím palce...

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-15, 19:55
Ahoj, mám dotaz ohledn? kastrace samc?. Jeden známý, co má ko?ky mi ?íkal, že dnes se už ko?ek provádí místo klasické kastrace n?co modern?jšího. M?lo by se jednat o zákrok bez operace, kdy se p?eruší chámovody jenom n?jakou jehlou nebo tak n?co. Každopádn? se prost? p?eruší ty chámovody a kulky z?stanou. D?lá se n?co takového i u fretek? Nebo slyšely jste o tom v?bec? Díky za info.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-15, 19:58
želvo, nevím co máš na mysli....vasektomii?
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-03-15, 19:58
není to katrace ,ale vasektomie, tudíž veškeré projevy ?íje z?stanou ,pouze je samec neplodný.
Honí ho hormony, tahá samice, pá?í se a má i ten svuj pach.Protože hormony se mu tvo?í jako p?ed zákrokem.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-03-15, 20:04
želvo, mám pocit, že vasektomie nebude to pravé o?echové pro Barnieho, když t? sleduju jak šílíš z vytírání :D když boža píše, že mu potom z?stanou všechny projevy ?íje :D
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-15, 20:06
no práv? že mi bylo ?e?eno, že nejde o vasektomii (což mi p?išlo divný, proto se ptám). tvrdil mi, že pak to zví?e prost? už není v ?íji.
p?išlo mi to jako hovadina, ale pro jistotu se ptám:-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-03-15, 20:07
p?erušení chámovod? je klasická vasektomie, at už to ud?lá kudlou,laserem nebo buhví?ím.
Varlata mu tím nijak neupraví a tudíž hormony tvo?í a p?sobí.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-15, 20:13
Boži, tak p?esn? takhle jsem to vysv?tlovala, ale nebyla jsém si jistá. No jo, to zas rad?j lidi, co tomu prd rozum?j. Díky moc. My je Barniemu ufiknem:-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-15, 20:14
Pokud vim, tak v BA se jednomu samci fretky vasektomie d?lala a musela se otvírat b?išní dutina, ?iže podle mne jako laika zákrok náro?n?jší jako kastrace...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Henzlová (IP)
Datum: 2009-03-18, 12:39
Ahoj - ?eším dilema: v souvislosti s ukon?ením ?íje mé frete?ky vet doporu?ila kastraci,nebo? nikdy nechceme mlá?átka. Já však mám z tohoto drastického zákroku obavy, nechce se mn? do toho, a proto jsem se cht?la zeptat,jaké jsou Vaše zkušenosti s nekastrovanými sami?kami - konkrétn?: zda i nekastrovaná sami?ka bez mlá?at m?že dlouhodb? žít v pohod? nebo zda má nekastrování n?jaký negativní dopad na její zdraví (v souvislosti s ?íjí, p?ípadn? falešnou b?ezostí, apod.).

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2009-03-18, 13:21
Pavlo - my m?li sami?ku, kterou nám kastrovali až v 6 letech sou?asn? s operací a dožila se 8 let. Vloni k nám p?išla sami?ka, na ja?e jí bude 5 let, kastrovaná není a vypadá v po?ádku (zrovna ?íjí).
Pokud žije doma, tak v tom asi moc rozdíl nebude. Pokud je tedy jinak bezproblémová.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-18, 13:39
Já bych jen dodala, že pokud se sami?ce ?ije neukon?í sama...a t?eba víckrát po sob? a majitel na sami?ce nechce chovat, tak bych asi radši sami?ku kastrovala, jako do ní po celý život p?i každé ?iji cpala hormony na ukon?ení ?ije....
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Henzlová (IP)
Datum: 2009-03-18, 14:06
Jeanette a Johano, díky za odpov?di. Odpov?? Jeanette m? pot?šila, ale mé dilema z?stává. Problém je, že frete?ku mám teprve t?i m?síce, ale jsou jí už aspo? 2 roky a já v?bec nevím, jak prožívala své p?edchozí ?íje. Nikdo se ale o ni po?ádn? nestaral, takže k p?edchozím ukon?ením ?íje injekcí ur?it? nedošlo.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2009-03-18, 14:09
Pavlo, u sami?ky, která se k nám vloni dostala taky ?íji neukon?ovali, takže kdo ví. Ale u té naší jsme taky neukon?ovali-byla z t?ch výjimek, které to zvládaly samy.
Asi bych to zvažovala podle toho, v jakém stavu a kondici je a bude.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: girlnikol (IP)
Datum: 2009-03-18, 14:23
Ahoj Pavlo, také mám sami?ku a kastrovaná není. První ?íji ukon?il veteriná? a ted má ?íji druhou a vypadá to, že se bude návšt?va u veteriná?e opakovat. Nejsem z toho nadšená, ale další operaci jí d?lat nechci. Do?etla jsem se tu z p?ísp?vk?, že jí ?íji m?že ukon?it i kastrovaný same?ek, který má ješt? chut, tak hledám.....myslím si, že to by pro nás byla na nejlepší cesta

Aktuální stránka:19 z 29


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist