Aktuální stránka:18 z 29
Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ?u?as (IP)
Datum: 2009-01-06, 12:31
Jsi moc hodná, díky... Taky jsem p?emýšlela, jestli jim ta kastrace v?bec pom?že :( Když jsem si tu ?etla vlákno,tak jsem na vážkách ... A jak poznám, že jsou v ?íji?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-01-06, 13:04
?u?as, s tím, že se varlata stahují m?l veteriná? pravdu. mají je sestouplý a jasn? viditelný jen b?hem ?íje, po ?íji se zase "scvrknou". ?íji poznáš práv? podle sestouplých a jasn? viditelných varlat, zna?kování - bude se b?íškem o všechno otírat a výrazn?jšího pachu. najdu ti foto samce v ?íji.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-01-06, 13:11
tu v ?íji: [pajisska.rajce.idnes.cz] a po ?íji: [img3.rajce.idnes.cz] jde o stejného samce a myslím, že je to srovnatelný se samcem p?ed ?íjí...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-01-06, 13:15
Ahoj. Já mám šest vykatsrovaných kluk?.
Ke kastraci jsem p?istoupila, když za?ali zna?kovat a byli cítit (ta mo? je mnohem víc cítit než normáln?). Nevím jak byli sta?í, všichni jsou nalezenci, ale starší než jeden rok byli ur?it?.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ?u?as (IP)
Datum: 2009-01-06, 14:03
Díky moc, tak b?íškem se tak p?ed 14ti dny za?ali otírat o vše možné,takže v ?íji už asi za?ali být a varlat jsem si už taky všimla, ješt? jsem je škádlila,že už jsou kluci velicí :) Takže asi po?kat až ?íje skon?í a pak kastrace,co? A myslíte,že by nešel vykastrovat jen jeden? To by mi asi moc nepomohlo...?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-01-06, 14:08
?u?as, po?ítej ale s tím, že ?íje jim skon?í asi až koncem léta bo napodzim :o) kastrace jen jednoho z nich moc nevy?eší, nekastrát si bude z kastráta d?lat sami?ku a "té" se to nebude líbit, takže se stejn? nejspíš budou rvát...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2009-01-06, 14:53
My jsme sli na kastraci, kdyz Tomicek rijil cca mesic a neco. Dulezite podle me je, aby kulicky byly uplne sestouple..visely cele v pytliku :o))
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-06, 15:31
?u?as, nechala bych je kastrovat oba, snad tak nejd?ív za mésíc.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2009-01-27, 14:25
Tak jdeme te? na kastraci s Hagískem, tak držte p?sti :-))

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-27, 15:09
Dádo, držíme! Neboj, všechno bude OK. :-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2009-01-27, 16:50
D?kujeme :-)
Tak jsme zp?t, Hagi chce hrozn? chodit, ale nejde mu to, ješt? je oblblý, ale p?i v?domí.

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-01-27, 17:19
tak fajn, ze je vse ok

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-27, 17:35
Dádo, super! :-))) Dej mu pár granulek z ruky a vodu a on bude spát do rána.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2009-01-27, 17:57
Dala jsem mu mlí?ko s vlo?kama (vše pro ko?i?ky) a pak chvilku spal, ale zase za?al chodit, tak jsem ho dala do klece, tam snad bude spát.
Ale myslím, že bude O.K.:-))

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-27, 18:48
Dádo, já po kastraci i po operaci dycky šoupla fre?áka do menší p?epravní klece a v den operace a kastrace sem ho ani b?hat nenechala. V obou p?ípadech chrápal až do druhého rána....v kleci mn?l granule, záchod a vodu.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2009-01-27, 21:34
Gratulejeme =o) tak už to máte za sebou.
Posíláme me?uchovi pusinky a Šelmy jednu zvláš? extra plnou pochopení =o)

Kviky, ŠelMyšel a Ešlym
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2009-01-28, 12:55
D?kujeme Šelmikovi za extra pusinku :-D
Hagi b?há, jak kdyby mu nic nebylo, tak je to asi ok. A Šefinku taky nenechá na pokoji, musela jsem je ješt? rozd?lit, aby si neublížil.

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2009-01-29, 21:24
U nás jsou te? boje o teritorium... Myšel si se svýma hormonama na slabšího dovoluje... si myslí, že když váží p?es 2kg a má kule, že je king ?i co... asi ho upozornim na to, že za rok touhle dobou na tom bude stejn? =o))) a pot?ásnou si tlapkama...

Kviky, ŠelMyšel a Ešlym
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-02-07, 14:51
Mám dotaz ohledn? kastrace. Za jak dlouho po ukon?ení ?íje je vhodné sami?ku kastrovat? Totiž aby to nebylo t?ebas moc brzy... a cht?la bych nechat vykastrovat ob? holky letos. Je lepší najednou? Nebo s n?jakým odstupem?(až se jedna zahojí, nechat druhou)??

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: zbyshek (IP)
Datum: 2009-02-07, 16:55
Ja pujdu se samickou na injekci nekdy pristi tyden, ve stredu nebo ve ctvrtek. A kastraci mame objednanou na 23.2. Ze se pry ma nechat tyden a vic po injekci na uklidneni.

Spis premyslim, jestli uz bych mohl i fretaka nechat kastrovat. Zacalo mu to nekdy v polovine ledna.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: zbyshek (IP)
Datum: 2009-02-07, 17:00
Ale asi s nim skocim za vetem taky, at se na nej mkrne, jestli uz by to slo, ci ne...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2009-02-07, 19:15
PxNxDx: Ideální je sami?ku kastrovat tak 3 týdny po ukon?ení ?íje, nejpozd?ji však do 4 týdn? od jejího ukon?ení, aby neza?ala další ?íje. Klidn? m?žeš nechat kastrovat ob? sami?ky najednou, pokud na to máš peníze a nervy starat se o dva marody sou?asn?. Ale zase bys to m?la z jedné vody na?isto ;o)

zbyshek: same?ka m?žeš, narozdíl od sami?ky, nechat v ?íji kastrovat kdykoliv, pokud je zdravý.

kast+on+kast+ona+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 16.06. v 23:09.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-02-15, 19:42
Omlouvám se, jestli je to v tomto tématu již zmín?no. Je n?jaká optimální váha pro kastraci sami?ky? Je mi jasné, že to záleží na individuálním stavu frete?ky. Náš Tonda(sle?na) má okolo 670g a víc prost? nep?ibude :-( tak jestli není na kastraci moc drobný?
Poslední slovo bude mít vet, ale ptám se na Vaše zkušenosti....

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-02-15, 19:49
myslím, že váha a velikost není problém, tuším se narkoza dávkuje práv? na váhu zví?ete...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-15, 19:59
Kamošce kastrovali sami?ku cca 650 gramovou, je prost? malinká. Všechno v pohod?. :-)))
Když je dobrý vet a zví?e v kondici, nemn?l by být problém.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-02-16, 08:59
nase Nelinka ma ted v zime 650-700g a v pohode kastrovana byla s letni vahou neco pres pul kila.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-02-16, 11:29
Moc díky za uklidn?ní. P?ecejen mám o tu svoji potv?rku d?snej strach... kor když je tak malinká a ?eká ji takovej zásah do t?lí?ka. Tak další postup už zkonzultujem s vetem:-)

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Hanysek (IP)
Datum: 2009-03-10, 09:41
Cht?la bych se zeptat na váš názor na kastraci v 3. týdn? b?ezí??? Teda jestli je v b?eží se 100% ale m?la by být...

b?ezost+kast+ona+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 16.06. v 23:09.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-10, 09:55
Hanysku, pro? se uvažuje o kastraci sami?ky, která by mohla být v 3. týdnu b?ezosti? Kastrovat b?ezí samici ?ehokoli, o tom sem zatím neslyšela...no ale vet nejsem.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-10, 10:11
Hanysek, a co sono? ve 3. týdnu už by m?lo být vid?t jestli tam mim?a jsou a nebo ne.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:18 z 29


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist