Aktuální stránka:17 z 29
Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-12-15, 15:44
p?esn? tak - nejd?ív ukon?it ?íji, nechat fretku trochu zesílit a pak kastrovat. v ?íji se kastruje v?tšinou v p?ípad?, že je fretka v hodn? špatném stavu a není možné déle ?ekat. ale je v tom p?ípad? i velké riziko, že operaci nep?ežije.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-12-15, 15:45
ja jsem musela nechat už t?ikrát kastrovat samici v ?íji kvuli zán?tu d?lohy zp?sobeným hormonálními injekcemi. Takže dnes už bych kastrovala rovnou, bez ukon?ení. Zvlášt? u mladé samice. Zán?t vysílí, ?íje taky, vetka mi také tvrdí že je pro sami?ku lepší kastrace hned a zkušenosti to potvrzují. P?esto že všeobecný názor zde je opa?ný.
Stejn? je to Klárko pouze na tob? a vetce,pokud jí v??íš.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: klariska (IP)
Datum: 2008-12-15, 16:42
D?kuju všem za reakce.

M?ním názor a asi jí nechám vykastrovat bez ukon?ení. I když se mi to ze za?átku p?í?ilo, te? mi to p?ijde lepší.

Ješt? jednou d?kuju mockrát, moc jste mi pomohli!

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2008-12-15, 17:55
V Rusku sami?ky kastruji v riji.Tam zasadne všechny proti hormonalnim injekcim.A ani nedivim se jim.Maji tam preparaty nevhodne pro fretky.
My jsme taky kastrovali v riji.Nam nezabral Pregnyl.A to jsme meli 4 injekce,s toho 2 posledni byla dvojita davka.Takže když injekce tak Receptal.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-12-15, 20:27
ja jsem nechávala ukon?ovat vždy Receptalem a stejn? nastala pyometra jak z u?ebnice. Ono je to težký v každým p?ípad?. Vždycky je kastrace u samic velký riziko.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: klariska (IP)
Datum: 2008-12-16, 18:51
Tak Stewinka už je objednaná na 22.12.
Má mít 12 hodin hladovku. Není to moc?
A jak je to s pitím? O tom vetka nic ne?íkala a já hloupá jsem se jí zapomn?la zeptat.
D?kuju, K.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-12-16, 19:05
klariska, Žofka m?la p?ed operací hladovku 6 hodin, nejd?ív vetka cht?la dát 12, ale pak ?íkala že je to na fretku dost a tak dala jen 6hodin. pít mohla bez omezení.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: klariska (IP)
Datum: 2008-12-16, 19:08
Žofiro, d?kuju mockrát.
Taky to tak ud?lám, rozhodn? je to rozumn?jší než t?ch 12 hodin.
D?kuju.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: marinadka (IP)
Datum: 2008-12-21, 10:04
Jak asi dlouho po kastraci se fret?í samci za?nou chovat "normáln?" (nervou se tolik s jiným samcem, netahají sami?ku, nezna?kují, ...)? Kastrovali jsme v ?íji práv? proto že máme dva kluky a oškliv? se prali.

kast+on+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 21:27.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-12-21, 13:39
marinadko, to je hodn? r?zné. V našich 2 p?ípadech ustoupily ?íjný smráde?ek a zna?kování do 2 týdn? a ostatní projevy ?íje tak do m?síce.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-12-21, 16:23
naše zkušenost je taky zhruba do m?síce.
bohužel ale kastrace není zárukou, že se samci nebudou dál spolu prát (málokdy do krve, ale i to je možné), že nebudou tahat sami?ku (nebo jiného samce) a že p?estanou zna?kovat. v?tšinou se všechny tyhle projevy zmírní, ale nezmizí úpln? - nap?. zna?kování je jen nazna?ované, bez stop mo?i.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: marinadka (IP)
Datum: 2008-12-21, 17:30
Moc d?kuju za odpov?di.
To že se kluci budou prát, s tím po?ítám, ale jde o to že te? se rvali opravdu do krve. Musela jsem držet každou fretku v jiný místnosti, a na to nám n?jak kapacitn? nesta?í byt :)
Se zna?kováním už sin?jak poradíme, vyt?ít se dá vždycky, spíš mi jde o ty rva?ky. Sami?ce pro jistotu p?ipravím n?jaké skrýše.
Ješt? jednou d?kuju a p?eji hezké svátky

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: iveta77 (IP)
Datum: 2008-12-28, 20:42
Ahojky,pot?ebovala bych poradit nemáte n?kdo skušenost s vykastrovaným same?kem a p?ípadnou sexuální aktivitou??Max je vykastrovaný asi 8m?sícu a dnes se mi spá?il s ?íjnou sami?kou a m? asi klepne d?kuji

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-12-28, 20:45
ja jako LAIK si myslim, ze jestlize je kastrovany,nemuze se stat nic, krom toho, ze ji ukonci riji... tvorba spermatu neprobiha (nema jak a kde) a samicce se rije ukonci rozhodne zdravejsi formou nez injekci s hormony... no a ve finale si jeste fretkouni uzili :-)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-28, 20:47
iveta77: Kastrovaný same?ek múže být "p?i chuti", múže se chtít pá?it a taky múže ?ijné sami?ce ?iji timto ukon?it. Ale nikdy už nemúže mít potomstvo....?iže mladé po takovémto styku - samice v ?iji + kastrovaný samec - nemúžou být.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: iveta77 (IP)
Datum: 2008-12-28, 20:51
díky já s tím trošku po?ítám,ale p?i mém št?stí se i zázrak stane..Jde mi taky o to je to normální??nebo má špatné nadlevinky??

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-12-28, 20:54
jak to tak ?tu, je to celkem ?astý, ale jestli chceš mít jistotu, tak mu m?žeš nechat ud?lat vyšet?ení nadledvin - krevní testy na hladinu hormon? v krvi + sono.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: iveta77 (IP)
Datum: 2008-12-28, 21:00
asi jo,já si myslím,že kastrát by zájem mít nem?l a on jede.Já ji hlídám p?ed nevykastrovaným synem,který je zna?n? agresivní a ono hups

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-12-28, 21:11
já slyšela, že n?kte?í b?žn? ukon?ují ?íji kastrátem....a up?ímn? jsme sama uvažovala, že kdyby se našel šikovnej kastrár, že bych ho využila k ukon?ení ?íje žofky...bo m? up?ímn? d?sí, že by jí m?la dlouhou a musela bych jí cpát injekce...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-12-28, 21:18
jojo, kastráty k ukon?ení ?íje využívají a ur?it? je to lepší než ukon?ení hormonální, ted jde ale o to, jestli je to "normální" chování a nebo zp?sobené práv? t?eba tou špatnou funkcí nadledvin... kastrát by už totiž nem?l mít na nic takovýho choutky :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2008-12-29, 10:37
Moj nebohy Kuko bol kastrat a bol pri chuti. Akonahle prisla Sara do ruje, zacalo mu tiez sibat. Sice mu to dlhsie trvalo, ale ako ukoncovatel ruje bol super. A ked dorujnila Sara, tak sa skludnil aj on. Takze moja skusenost - pokial zije kastrat s nekastrovanou samickou, moze sa stat, ze v case jej ruje sa mu tiez vzburia hormony. Ono ten testosteron mrcha sa netvori len v semennikoch...;-(...feromony nepustia...hehe...
Som zvedava, ako na tom bude Maco. Dnes chudak podstupuje kastraciu. Blby vianocny darcek, ja viem, ale co s nim. Buba nie je kastrovana a v najblizsej dobe ani nemoze byt (prekonala jednu operaciu, zatial mi kastraciu nedoporucili), takze musel ist pod kudlu on.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: iveta77 (IP)
Datum: 2008-12-29, 12:57
MajaZ: Tak my držíme pale?ky,at jste v po?ádku.Nás ?eká kastrace za?átkem ledna a pak jak to pujde,tak i megi,aby m? blbla svou ?íjí dva kastráty..

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2008-12-30, 12:20
Maco je v pohode, rano skakal ako koza a tusim ho viac trapilo prazdne brucho, ako 3 stehy medzi nohami...;-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ?u?as (IP)
Datum: 2009-01-05, 13:20
Ahojky, mohla bych poprosit o radu, chystám se ?u?askem a Kuku na kastraci (jsou to dva bráškové - mají necelých osm m?síc?) za?ínají se mi po?ádn? rvát a kolem krku mají už hodn? stroupk?... Cht?la bych poprosit, jestli má n?kdo zkušenosti s dobrým vetem. Jsem z Hranic na Morav?, zatím to vypadá na P?erov - p. Pospíšilík. Díky za radu

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2009-01-05, 15:35
Ahojky, pokud by se ti chtelo az do Olomouce, tak tady je opravdu vyborny veterinar. Jmenuje se Prochazka a tady je na nej kontakk i s mapou:
[www.firmy.cz]





Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Bara dne 05.01. v 15:36.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-05, 16:06
?u?as a mají už úpln? sestouplá varlata, když maj necelých 8 mésícú?
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ?u?as (IP)
Datum: 2009-01-06, 10:53
Díky Baruš, ur?it? zajedu do Olomouce,stokrát radši a? se na n? podívá zkušený pan doktor :) A Johanko s t?ma varlatama mám problém, poznám to n?jak?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-06, 11:20
To je celkem t?žko, takhle na dálku :-) Když má same?ek varlata úplné sestouplá sou asi jako lískové o?íšky...a když je v ?iji, tak sou o dost vétší. Moc bych nedoporu?ovala kastrovat p?ed první ?iji a vúbec ne, pokud varlata sestouplá nejsou.
Skus p?ípadn? same?kúm varlata vyfotit a dát sem fotky, snad z toho pújde néco poznat....
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ?u?as (IP)
Datum: 2009-01-06, 12:10
Jéé moc d?kuji,než mi Bar?a poslala kontakt do Olomouce, testla jsem si dva veteriná?e v P?erov? a celkem jsem se zd?sila, jeden mi ?ekl, že osm m?síc? je brzy, na varlata se v?bec neptal a když jsem se zeptala já, tak mi na to odpov?d?l,že to je jedno, protože se mu stejn? budou dokole?ka stahovat. Druhý mi ?ekl,že se kastruje mezi osmým a devátým m?sícem :( Nevím, já bych klidn? po?kala do ?íje,ale bojím se, že jeden druhému ublíží. ?u?ánek je totiž takový sádlounek 2,20 kg a Kuku je mrštný ?áblík 1,8 kg, takže ?u?as trpí víc a má ten krk opravdu už moooc pokousaný :(

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-06, 12:17
Já bych po?kala aspo? do za?átku první ?ije...abych si byla jistá, že sou pohlavn? dospélí. T?eba i za cenu, že je budu chvíli pouštét na p?eská?ku.
Ono je celkem i pravda, že same?ek se múže kastrovat mezi 8 a 9 mésícem....ale za p?edpokladu že je pohlavn? dospélý, literatura uvádí, ža v tomto véku fretky pohlavné dospívají...ale taky múžou trochu d?ív nebo pozdéji....všechno je individuální.
Já bych po?kala s kastrací po první ?iji....ale pokud to nejde zvládnout, tak aspo? na její za?átek.
Avatar

Aktuální stránka:17 z 29


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist