Aktuální stránka:15 z 29
Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-09-10, 17:29
Kacule, jak to vypadá s holkama po kastraci? Zm?nily se n?jak jejich povahy?

kast+ona+

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 21:13.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2008-09-10, 18:54
Petronel, d?kuji za optání, švihlo jim v hlavince a jsou jak smyslu zbavené :-o po?ád to kvoká a blbne... :))) sem tam jim hrábne tak, že mám pocit, že jsou znovu v pubert?, jdou mi po nohách, po nosu, no prost? po všem... takže máme veselo a vychováva?no... Jinak jizva se krásn? zahojila. Jak to vypadá u vás? :)
Po úprav?, abych odpov?d?la na tvou otázku, ?ekla bych, že se asi moc nezm?nily, a jestli jo tak asi dostaly ?áblovu duši... :-d
Faleška to není, tu m?ly po té kastraci, te? m? netahají nikam, ani sebe netahají nikam, ale prost? za?ly ?afat, n?kdy mají období, že se to nedá pomalu vydržet...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Kacule dne 10.09. v 18:57.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-09-10, 19:31
tak u nás se d?je naprosto n?co jiného. Kim?a jak vyleze z brlohu za?ne kvokat, vyleze ke mn? na postel obíhá m?, musím si jí všímat a drbat, prost? se hrozn? zm?nila. D?ív m? ke hraní nepot?ebovala, naopak byla furt n?kde v háji. A nejv?tší zm?na je že m? p?estala kousat do obli?eje a naopak dává lízaný pusinky. Prost? místo kousnutí ud?lá "líz" a už si jde zas hrát. no prost? je to ?u?ák.Když se jí p?estanu v?novat, tak vezme opatrn? do zoubk? mojí ruku a musím jí hladit. Ne jako p?i falešce, kdy se zahryzla a rvala m? násilím.Prost? táhne m? a pak si lehne na záda a " drbej m?" svi?ucha je to!!!!

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2008-09-10, 19:39
Petronelka až ti závidím, jak já bych cht?la umazlenou fretku, hold jsem asi m?la ?ábelský vrh :)))) m? holky v kleci když jim tam str?im hlavu a trošku je po?u?ám, tak v kleci ok, to dostanu taky lízavou pusinku, ale venku jsou jak z divokých vajec :(
V?era se mi zdálo, že mi drahá mati?ka povolila t?etí fretku, klu?íka, tak se mi to t?eba splní a bude aspo? on ten mazlík, co si bude vyžadovat drbání... :)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2008-09-13, 22:09
No tak já mám takhle mazlivýho Šelmíka a bojím se aby ho kastrace práv? neprobrala... je to mazel umazlenej a Myšel bude taky takový, tak snad Šelmíkovi pak nerupne v bedni?ce...

Kviky, ŠelMyšel a Ešlym
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-09-14, 11:28
Kviky, myslím že kastrace se nemusíš bát.. Já se bála, že se Damián zm?ní, až si dom? donesu Dorušku, ale je po?ád stejný i po kastraci.. Když byl sám, tak mou spole?nost vyžadoval.. A když jsou dva, tak moji spole?nst vyžaduje taky:D Za následek to má to, že n?kdy se p?ijde pomazlit i Dorinka, ale není to pravidlem, Dorinka je jiná, je osobnost, ta na m? nikdy ne?eká u dve?í když m? slyší jít po schodech, Damián ano, Dorinka v?tšinou z?stane stát na míst? a po?ká, až ji dojdu pozdravit sama:D Jinak moji tcho?i vyžadují vítací ceremonie a to hlavn? ráno, když se probudí.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: squirrel (IP)
Datum: 2008-09-18, 18:20
Ahojky,

ted jsem se teda vyplasila. Elvira uz spadla do 4 rije tenhle rok !!!
Po kazdy riji jsem cekala az se zotavi a ze pujde na kastraci a ona misto toho zase spadla do dalsi rije. A tohle je dokolecka.
Prvni riji jsem ji musela nechat ukoncit injekci, ostatni zmizly do 10 dnu.
Ale ta 4 rije...uz o ni mam strach a premyslim, jestli ji nemam nechat kastrovat, i kdyz je v riji.
Jinak je vesela, blbne jak "zamlada" a ji relativne normalne (akorat si zacala vymejslet a nechce zrat granule, ale jen maso).

Mate nekdo zkusenosti ?

Diky za kazdou radu.

PS. momentalne jsem ve Zdare a tam me vet vyhodil,ze se o fretky nezajima.... :-(

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-18, 19:10
squirrel: prakticky se sami?kami skušenosti nemám, mám jem same?ka. Ale jak sem ?etla, kastrace sami?ky v ?iji je dost problematická a náro?ná pro zví?e. Cht?lo by to se poradit se skušenym vetem. Nebo sami?ce ?iji nechat ukon?it hormonáln? a pak okamžit? kastrovat. Ale i tak by to chtélo veta co rozumí fretkám.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-09-19, 12:14
u rije je blby na kastraci to, ze to vice krvaci a deloha je vice krehka.... takhle mi to tehdy vysvetlovala Lee, nez jsme sli kastrovat, protoze nam nesla vubec ukoncit rije. Rozhodne bych zainvestovala a jela ke zkusenymu vetovi do Prahy nebo Brna...

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: squirrel (IP)
Datum: 2008-09-19, 15:02
diky ... Driv jsem chodila v Praze s fretkou k doktorce Chylikovy. Tak ji zkusim zavolat co a jak... a posupajdime do Prahy....

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: izabel (IP)
Datum: 2008-09-28, 19:35
AHOJ,cht?la jsem se zeptat jetli same?ci po kastraci ješt? páchnou,tchýn? ?ekla,že jí to dusí,ale alergická v?bec není.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-28, 20:10
same?ci sou po kastraci cítit o moc mí?.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: izabel (IP)
Datum: 2008-09-28, 20:18
D?kuji,ale stejn? to bude muset ješt? vydržet ,protože mu jsou teprve 4 m?síce.Kone?n? p?estal kousat a m?žu se s ním mazlit,sladký je když se unaví tak si sním m?žu d?lat co chci.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-09-28, 20:21
izabel, tak jestli se tchýn? dusí už ted, tak to po?kej až bude samec v ?íji!

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: izabel (IP)
Datum: 2008-09-28, 20:33
tak to se udusí úpln? a bude klid
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2008-09-29, 11:52
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: jesulinka.piskotek (IP)
Datum: 2008-10-01, 23:22
cht?la bych se zeptat kdy je možné nechat fretku kastrovat?Až po první ?íji nebo pozd?ji?d?kuji za odpov?d

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-10-01, 23:56
Je lepší nechat fretku projít alespo? první ?íjí, fre?ule tím dosp?je.
Jen pozor, sami?ka se smí kastrovat AŽ PO ukon?ení ?íje (cca za 4 - 6 týdn? od ukon?ení), same?ka je možné kastrovat i v pr?b?hu ?íje.
Více o ?íjích sami?ek je zde [www.fretka.cz]



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 16:16.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: jesulinka.piskotek (IP)
Datum: 2008-10-02, 13:44
A ješt? bych se cht?la zeptat kolik kastrace p?ibližn? stojí?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-10-02, 14:27
Jak kde a jak koho. Kastrace samc? je levn?jší než kastrace samic. Kastrace u "oby?ejného" veta je levn?jší než na klinice, stejn? tak se liší ceny v menších a v?tších m?stech ?i na vesnicích.... Chce se to poptat v okolí. Obecn? ale kastrace stojí mezi cca 800,- až 1 500,- k?.
Každopádn? ale doporu?uji nechat kastrovat u veta, který zná fretky víc než jen z obrázku... ;o)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: jesulinka.piskotek (IP)
Datum: 2008-10-02, 14:42
No my tady ve Frýdku máme kliniku takže se mi to asi prodraží,ale hlavn? že se mi fretulka nebude trápit.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-10-09, 13:32
Ahoj. Za dva tydny nas ceka kastrace. Poradite
nejaky kvalitnejsi granule cim pak krmit? Diky
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-09, 13:49
gracijko, já nevidim dúvod pro? bych po kastraci mn?nila granule. Taky se chystáme na kastraci a budu po ni krmit tím ?ím dote? (ANF)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-10-09, 13:52
Johana: ona je uz ted dost hubena tak se prave bojim
aby pak nezhubla jeste vic...takze sem chtela neco
po cem by mohla trochu pribrat...krmim Purinou Cat
chow a po ni moc nepribira
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-09, 15:59
Gracijko, te? koukám na tu Purinu Cat Chow Kitten, ani ta nemá dost tuku pro fretku, má jen 12%, to je strašn? málo. Všechny ty granule Purina Cat Chow maji d?sn? málo tuku. Vúbec se nedivim, že je frete?ka hube?ou?ká.
Navrhuju Acana Kitten, je výborná a cenov? výhodná.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 09.10. v 16:00.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-10-09, 16:01
Johana: diky zkusim to objednat
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2008-10-10, 15:16
P?ikláním se také k Acan? Kitten... Je pro fre?ule vhodná a i si myslím cenov? výhodná... Akorát mn? jí baští akorát jeden fre?ák... :-( takže jestli máš vybíravé fre?ule, jako já :-), tak si kup nejd?ív na zkoušku (ne jako já rovnou 8 kg :-)))...

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-31, 13:21
Tak Vl?ák je objdenaný na 12.11.

Ješt? bych pot?ebovala v?d?t, jak dlouho po kastraci múže fre?ák skákat v kleci z patra na patro?

Pá? on neumí používat žeb?í?ky. Tak bude ur?it? 6 dní v menší p?epravní kleci....to s nim bude stále nékdo doma. Ale jestli ho po 6 dnech už múžu dát do velké klece kde sou ty patra?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 21:18.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-10-31, 13:29
Já myslím Johanko, že ano. Fitch skákal do klece normál ze zem? a bylo to taky ok. A po t?ch 6 dnech si myslím, že to bude dobrý.
A bude to mít šité nebo otev?ené. Fitchovi to teda doktor nešil.

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-10-31, 13:31
To asi zalezi, jak to pujde. Tomikovi taky nechtel sit, ale nakonec musel. Tomicek skakal uz od zacatku, truhlik...musela jsem ho hlidat:)
Avatar

Aktuální stránka:15 z 29


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist