Aktuální stránka:11 z 29
Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-12, 13:09
podle m? je to ur?it? brzo, neriskovala bych d?ív jak za týden (a i to bych malinko váhala, jestli není brzo). neboj se, chu? ho p?ejde o n?co pozd?ji, takže to klidn? vydržte... :o)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-12, 13:13
jo a to ani nemluvím o tom, že absolutn? není vhodné ho strkat k sami?ce DRUHÝ DEN PO OPERACI!!
to mi prve v?bec neseplo, ale to by teda byla p?kná hloupost...

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2008-04-12, 13:22
Já práv? nemám tušení, jak toto probíhá, tak možná pokládám úpln? blbé otázky. Jen jak ob?as ?tu, že fre?ák ?ádí ?erstv? po kastraci, tak m? asi napadla taková pitomost:-)...Díky za odpov??, oni to bez sebe ur?it? ješt? pár dní vydrží:-)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-04-23, 09:18
ahojte, tak náš Arnošt už je taky od v?erejška kastrát. Byl objednaný na t?i odpoledne. Od rána nic nejedl, pití jsme mu mohli nechat. Když už byl pod narkózou, nechali jsme mu ultrazvukem odstranit i zubní kámen, neb ho m?l už dost. No asi tedy musel dostat trošku siln?jší narkózu. Ješt? v ordinaci dostal potom probouze?ku. Viditeln? se probíral, tak bylo fajn. Dorazili jsme dom?, dala jsem mu líznout Calopetky, napil se a usnul. Myalela jsem, že už to bude o.k., ale potom jsem ho šla pohladit a zjistila jsem, že je úpln? studený. Zavolala jsem od strachu kamarádce i mamce (když jsme nechávali kastrovat Františku, ta byla v pohod? pár hodin po zákroku), zabalila ho ješt? do jedné vrstvy (p?ed tim byl jen v jedné), vzala na ruce a obložila ho dv?ma flaškama s teplou vodou. Ješt? v osm byl totáln? mimo, studený, ale po p?idání t?ch flaší to bylo lepší. Hrozn? sem se o n?ho bála...Ale stále cht?l pít - a pil teda ohromn?, tak jsem v?d?la, že to bude o.k. V deset už se od flaší odtáhl a m?l krásn? teplý ?umá?ek. Pro jistotu jsem si ho i s klecí naložila do postele, abych ho m?la p?i ruce.Samoz?ejm? v p?l páté ráno za?al d?lat tak neskute?ný bordel, že musel emigrovat do vedlejšího pokoje. Dnes už je v pohod?, jako kdyby ani na kastraci nebyl. Zbytek po kulkách nám nezašívali, jen tam napatlali n?jaký gel proti krvácení. No dnes už má Arnošt ranku nádhernou, na jedné stran? má jen te?ku, na druhé mu ješt? tr?í ven troška gelu. Jeho poklady jsem si musela odfotit, kdo máte zájem tak jsou tady:-)




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: hermina dne 16.08. v 23:38.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-04-23, 13:42
Hermino, to je úplná fotoreportáž ;o) :o))
Nevíš, ?ím ho uspávali? (když už Ti i kuli?ky ukázali... ;o) Protože tak dlouhé probouzení (tím spíše po podání "budidla") a to dlouho studené t?lí?ko nejsou úpln? "in". Ale hlavn? že už je Arnoštkovi dob?e.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-04-23, 14:02
Vendula: No, já jsem to dokumentovala hlavn? proto, že p?ítel je zase odjetý v práci, tak a? potom vidí, co musel Arnošt vytrp?t.. A taky, a? vidí budoucí páni kastrát?, jak to vypadá. I když n?komu se to m?že zdát nechutné:-( ?ím ho uspávali to opravdu nevím, jen vím, že nejd?íve mu píchli n?jakou injekci na lehký spánek, oholili ho a pak dostal další injekci, aby ho mohli "?ezat" a d?lat mu ty zuby... Možná tu narkózu bral tak n?jak zle, neb b?hem února až dubna nám zhubl z 1300 g na pouhých 900g... Škoda, že jsem se nezeptala, co mu píchli. Ale ani m? to nenapadlo, protože jak jsem psala, když nám tam kastrovali Františku, tak žádné problémy nem?la. A navíc Arnošt se docela slušn? probral ješt? v ordinaci. To až doma za?al být divný.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-04-23, 14:41
No, hlavn? že už Arnoštek zase ?ádí ;o)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-04-23, 14:47
Díky. Už zase rozbíjí klec, tak je to dobre:-) Skoda, ze nemuzeme na prochajdu.Mimochodem, kdy nejdriv budeme moct jit ven, vyzkouset jestli zustal vyletnikem?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-23, 14:59
nepokoušela bych to asi d?ív jak za 10-14 dní...
ale možná jsem zbyte?n? opatrná?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-04-23, 15:20
hermino, já byla nejd?ív venku s fre?ákem po kastraci za 14 dní... Rocky m?l stehy, to jsme jeli až za skoro m?síc na Se?, kde byl venku furt, ale zase bylo bahýnko. Ale stehy m?l už vyndaný. A s Tobiášem jsme po 14 dnech, ale zase bylo už hezky, stehy nem?l žádný, ani oholený b?íško... taky bych šla teda až tak po t?ch 14 dnech, aby se mu tam n?co nedostalo...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-05-08, 14:56
Arnoštkovi gratulujem a p?ejem hodn? zdraví?ka:-)

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-05-10, 09:45
Petronelka: d?kujeme.
Ješt? se chci zeptat. Arnošt je tedy od 22.4. vykastrován, vše je tedy v pohod?, jak už jsem psala, jen za poslední dva dny za?al šílen? kousat. Stejn? jako, když byl v ?íji a cht?l si nás zatáhnout n?kde pod sk?ín... Nepomáhá na to žáden trest, prost? to pak ud?lá znovu na zlost. Podotýkám, že na tresty byl odjakživa velmi "citlivý". To znamená, že po jakémkoliv sebemenším trestu okamžit? neplechu p?estal d?lat. A navíc, krom? "?íjného kousání" v život? neprovád?l žádné jiné. Sem z toho tak trochu jelen.... První týden po kastraci samoz?ejm? ješt? vyvád?l r?zné "sam?í nechutnosti" :-))))), ale pak to p?ešlo.. A te? to kousání - z ni?ehož nic... P?edpokládám tedy, že to budou ješt? hormony.. Ale kdy se dobou?í úpln???

kast+on+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 20:55.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-10, 09:55
hermino,

to se v arnoštovi splašily poslední zbytky testosteronu a ten maká, aby to ješt? honem honem dohnal... ;o)))
hladina hormon? se srovná tak m?síc po kastraci, taky bych tipla, že za?al "?íjit".

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-05-10, 10:50
Martina díky:-) A? žije testosteron!!! Ale už jen t?ch pár dní, chi chi. Potom se mi po n?m rozhodn? stýskat nebude:-)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-05-17, 17:09
P?esto že se to ned?je ?asto, nám se to stalo. T?etí den po kastraci si Tazinka roztrhla nebo vykousala stehy, a nep?ežila. Bohužel jsem s ní byla doma jen ten druhý den, pak už jsem nemohla, jelikož jsem v novém zam?stnání a našli ji d?ti, když p?išli ze školy. Veteriná?ka už nemohla pomoci. achjo

Po t?ch operacích je tedy t?eba hlídat, i když je málo t?chto p?ípad?, stávají se, takže pozor na to...

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-05-17, 17:15
Boza to je mi lito :-(
musim rict, ze nam se fakt osvedcily stehy site dovnitr, ze si nema kde co jak vykousat a vsetrebavaci....

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2008-05-21, 10:39
... i mn? je Tazinky moc líto :,-(

My jdeme s Bártem dnes pod kudlu. Tak na nás myslete, a? to dob?e dopadne. Jediné co m? zarazilo, že tu všichni píšete o 6ti hodinové i delší hladovce p?ed zákrokem. Nám vetka ?íkala, že sta?í 2 hod. a pít m?že po?ád. Co myslíte? Narkózu prý používá šetrnou, bohužel inhala?ku na té klinice k dispozici nemají, tak nevim.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-05-21, 11:14
Šaryk, ty 2 hodiny p?ed kastrací mi p?ijdou velmi málo. Vendulka uvád?la 4, naši veti 6-8 hodin. Ono jde o to, aby mn?la fretka prázdný žaludek a tak nemn?la co p?ípadn? zvracet, bo oblblá by p?i zvracení mohla zvratky vdechnout a udusit se. Já p?ed operací nechala fre?ákovi hladovku cca 6 hodin....
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-05-21, 11:45
saryk: vodu mu klidne nech, budeme na vas myslet!

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2008-05-21, 12:03
Ted jsem se vrátila z domu do práce, vodu jsem mu teda nechala, Bárt m? p?ivítal divokým kvokáním a sápal se po m? zas jako slepice po flusu. Doufám, že ho to brzo p?ejde :) Tak na nás myslete, já jsem v depresi už od chvíle, kdy jsem to objednala. Dokonce se mi o tom dneska i zdálo... No jo, jsem paranoidní :) D?kuju za rady.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-05-21, 12:06
šaryku, to bude OK :-) Bylo by dobré, abys ho po operaci vzala od veta úpln? probuzeného...to je ideální. A pak ho drž v teple, i když už bude probraný. A jestli mu budou ranku šít, tak dej pozor, aby si netahal stehy....
Držíme palce! :-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2008-05-21, 21:35
Tak už jsme doma od veta, Bárt je 3hodiny po operaci úpln? ?ilý, ani se nemotal... Šikula :) Než jsem mu ustlala, ob?hnul celý byt a hryznul m? z lásky do nohy. Ranku má šitou, n?jakou speciální nití, která se za 60 dní vst?ebá. Kv?li té prodloužené hladovce jsem dostala vynadáno...Ráno ješt? p?jdeme na injekci antibiotik a pak už jen po?kat, až se ranka zcela zhojí :)uff, to byl den :) btw. ten zákrok nás stál kompletn? 615,-

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-05-21, 21:37
Skv?lé, jsem ráda že jste v pohod?. P?ejeme veselé skota?ení :-))

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-22, 09:50
šaryku,

jak dlouhou jsi dávala hladovku a PRO? vynadáno? zd?vodnil ti to n?jak vet?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-05-22, 11:16
Já nevím, ale u fretek ta hladovka podle m? nemusí být tak dlouhá. princip je, aby byl prázdný žaludek, jak psala Johana, aby p?i narkóze nevniknul obsah žaludku do plic a fre?ák se neudusil. Pokud se neudusí tak stejn? v?tšinou následuje t?žká aspira?ní pneumonie (zápal plic vzniklý vdechnutím), která je také velkým problémem.
Nicmén?, fretky mají velmi odlišnou povahu trávicího traktu než nap?. ?lov?k, ko?ka a pes... Fretky mají velmi rychlou "pasáž". To znamená, že co sní, je "venku" obvykle mnohem rychleji než nap? u lidí, psa atd... Kolikrát dám Ferencovi melouna a za pár hodin ?u?ím že má ?ervený hovínko :-)
Takže, fretky mají z?ejm? prázdný žaludek již n?kolik hodin po jídle, což nevyžaduje dlouhou hladovku. Naopak, pokud fretka déle nejí, nezam?stnává žaludek a st?eva, tak trpí na v?edy v trávicím traktu. Takže není žádoucí, aby déle nejedla, a hlavn? je nutné ji po operaci brzy rozjíst. Takže tak podle m?...

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2008-05-22, 15:02
Myslím, že Pavla Z, dokonale vystihla, co mi v?era vetka vtloukala do hlavy.
Tedy, že fretka má rychlý metabolismus a v žaludku už po t?ech hodinách nic nemá - takže se ani nemá ?im udusit. Maximáln? m?že mít stravu ve st?evech, ale to by p?i té sam?í kastraci nevadilo.
Na druhou stranu pokud fretka p?ed zákrokem dlouho nejí, m?že být zesláblá a špatn? reagovat na uspání - Bárt se prý v?era probouzel až moc dlouho.
Co se týká kastrace samice, tak to je n?co jiného, tam ?íkala, že by hladovku nechala (podle váhy) až ty 4 hodiny.
No poslechla jsem si toho dost, ale co mi ?íkala mi p?išlo logické - jen potom nechápu, pro? všude ostatní veti na?izují tak dlouhé hladovky..?

kast+on+kast+ona+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 20:59.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2008-05-22, 15:03
martina: hladovku jsem mu dávala 6ti hodinovou

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-22, 15:05
delší hladovku na?izují možná práv? u holek, resp. u operací, kdy se ?eže vevnit?. já si konkrétní p?ípady nevybavuju, ale to, co píše pavla (a ty potvrzuješ) mi zní velmi logicky.





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 22.05. v 15:06.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-05-22, 19:07
já ty informace o 6-8 hodinové hladovce p?ed narkozou mám od vetú, kte?í se v BA dá se ?íct, specializují na fretky, v nejmenším s nima mají hodn? skušenosti. Jeden z t?ch vetú je chová, má jich doma nékolik, odchovává mladé a sám si je i lé?í a operuje. Takže bych netvrdila, že si je pletou s ko?kou. Já vzd?lání v tomto smn?ru nemám, takže jim v??im :-)
A nikomu tento názor nevnucuji! Každý se majitel se múže rozhodnout podle sebe.....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 21:01.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2008-05-22, 19:57
M? m?j vet pravil také 6 hodin.Ale protože jsme byli objednaní na 8 ráno, budík na dv? v noci jsem si neto?ila a chladnokrevn? odd?lala misku už ve?er:o) Nejsem odborník, ale podle toho co o trávení fretek ?tu, se mi 6 až 8 hodin zdá ideální. Pod 6 hodin bych m?la strach, nad 8 hodin mi to už p?ipadá jak zbyte?né trápení zví?átka.
Avatar

Aktuální stránka:11 z 29


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist