Aktuální stránka:7 z 29
Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-05, 17:58
Sami?ky fretek se mohou kastrovat po dosažení 8 m?síc? v?ku a v žádném p?ípad? by nem?ly být v ?íji. Kastrace b?hem ?íje se provádí jen ve velmi nutných, život ohrožujících situacích. Více o fretkách a ?íjích zde: [www.fretka.cz]

kast+ona+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 16.06. v 23:41.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2007-03-05, 20:20
Ohledn? ?íje jsem si už n?co našla dokonce jsem narazila i na fotku to mi pom?že už vím, že ?ikita ješt? v ?íji není a má 1 rok a 8 m?síc? takže ji m?žu nechat vykastrovat kdykoli a nemusím ?ekat do jara jak ?íkala veterina?ka to je dob?e. Chci aby to bylo co nejd?ív za náma.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-06, 17:02
Kastrace sami?ky je opravdu možná v pr?b?hu celého roku, ale rozhodn? ne b?hem ?íje!
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2007-03-06, 21:02
Tak jsme se vrátili z veteriny a Mik?a je už kastrovaná. Doufejme, že bude všechno v po?ádku.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-06, 21:06
Vladimíre, tak p?ejeme Mik?e rychlé zotavení :o))
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2007-03-21, 00:20
Tak Mik?a je v po?ádku. Dnes jsme byli vytáhnout stehy (docela cirkus :o)). Jsme rádi, že se to povedlo.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-03-21, 10:15
Tak to je super.
Kdyz jsem byla s Teri na vytahovani stehu, tak si toho Terka ani nevsimla. vet rikal, at se s ni mazlim a nenapadne ji natocim briskem k nemu. A pak jsem se jen muckala a on rychle paral...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ?iko (IP)
Datum: 2007-03-23, 09:01
Ahoj,tak už nás to taky potkalo.Myslela jsem,že to zvládnem,ale bohužel. Kluci jdou dneska na kastraci. Bylo to ?ím dál horší,že zna?kovali úpln? všechno snad bych i p?ežila,ale Maxik je hrozn? agresivní na Jardu.M? se snaží jen ch?apnout a kamksi zatáhnout a schovat.Nejlépe do takové malé boudi?ky a vzteká se,že se tam nevejdu. Ale Jardu nesmí ani vid?t,to je ihned agresor,jde po n?m,klidn? vysko?í z místa p?l metru,jen aby mohl ?ádn? kousnout.Neustále kdádá a vrtí ocasem (když ho jen uslyší).Takže bohužel nedá se nic d?lat. Nepo?izovali jsme si je,aby byly po?ád zav?ení, to je mi jich hrozn? líto.to by bylo opravdu týrání,takže to budou holt kluci gau?oví. Navíc je jasný že když m?že být pušt?ný bu? Jarda,nebo Max,nebo Bugi,tak vyhrává Mina?ík.

Tak nám držte p?st? a? to dob?e dopadne.

Míša+Max+Bugi

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-23, 13:36
Tak to vám moc držíme palce, aby všechno prob?hlo hladce... my se taky rozhodli pro kastraci kv?li agresi, ale tu si Rocky vybíjel na Meggie... :(
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Synus (IP)
Datum: 2007-03-24, 17:40
Ahojky.B?hem p?íštího týdne bych m?la jít s naší fre?ulí Nessy na kastraci,ale vcelku se obávám jak p?ežije tu dobu než se jí vyndají stehy.Je hrozn? hyperaktivní,neuv??iteln? hiperaktivní,po?ád lítá jak splašená a p?i hrách ?asto kouše(vím že je to normální pubertální ?innost),hlavn? do noh,ale i tak mám strach,aby si n?jak ty stehy nepoškodila.A taky jsem se cht?la zeptat,jestli ji to t?eba n?jak neskldní,u same?k? se ?íká že ano,ale u sami?ek nevím,tak kdyby m?l n?kdo skušenosti,tak mi sem prosím napište ju?Díky moc Sab?a.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-03-24, 17:44
Synus,u nás se za?lo divo?it teprve po kastraci ;o) jinak stehy a všechno bylo v pohod?,ale je fakt,že jsme jí nechávali kastrovat až po 2roce v?ku a celkov? byla do tý doby hodn? klidná....

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-03-24, 17:44
Sabco a kolik je tve samicca? Uz rijila?
Ony se uklidni spis vekem, ale i tak jsou samicky vic hyperaktivni. Sameckum pomaha kastrace v tom, ze v riji se snazi spis vsechno znasilnit, nekdy se snazi majitele kamkoli odtahnout. Jinak ale proste kazda se musi vyblaznit a pak se sklidni vekem :o)

Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-25, 05:03
?iko: Tak jak jste dopadli? To jsou nápady po?ídit si dom? hned dva "marody" najednou ;o)
Kastrace byla ve vašem p?ípad? rozumné ?ešení. Klucí by m?li po ní m?li, až z nich "vyvanou" ?íjné hormony p?estat úto?it, tak si snad kone?n? zase za?nete užívat rodinné pohodi?ky :o) Držíme palce i tlapky, a? se jim bebí?ka rychle zahojí!
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Synus (IP)
Datum: 2007-03-25, 14:31
9 m?síc? jí je.Chci ji nechat kastrovat p?ed první ?íjí.Snad to dob?e dopadne no.Uvidíme jaká bude potom.Vím,že se sklidní ?asem,ale díky za info.Kdyby m?l n?kdo další zkušenosti tak pište.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-25, 14:44
Já nevim, nebylo by lepší po?kat, až bude mít první ?íji za sebou??? Já myslela, že je to lepší v tom, že už je pohlavn? dosp?lá... ale nevim.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-03-25, 15:57
Bylo by lepsi preckat prvni riji.. A v teto dobe se o neco zklidni :o) Ale i tak vetsina jich zustava neposedna a porad akcni ;o)

Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-25, 16:22
A t?eba Meggie je te? p?i ?íji mazlík... sama leze na klín (nevídáno) a dokonce tam i chvilku vydrží, nechá se drbat a tak... je milejší, klidn?jší, smradlav?jší :))
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-25, 23:29
Synus: Opravdu by bylo lepší nechat Nessy projít první ?íjí, než ji necháš vykastrovat.
?íji m?žeš zkusit ukon?it zatem?ováním (více zde [www.fretka.cz] ), pokud pro to máte vhodné podmínky. Pokud se ?íje tímto zp?sobem neukon?í, ukon?ili byste ji hormonáln? (nejlépe Receptalem) a pak, cca 4 týdny po ukon?ení ?íje teprve Nessy nechali vykastrovat.

?u+kast+ona+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 18.06. v 16:50.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ?iko (IP)
Datum: 2007-03-26, 08:47
Ahoj všichni,
tak my jsem naprosto v po?ádko,kdyby nem?li to bebí,tak bych nev??ila,že jin n?co za ty prachy v?bec ud?lali:))))
Ráno jsem je tam odvezla a odpoledne po práci vyzvedla a Bugi byl sice troši?ku omrá?enýa,ale Maxik jakoby nic. A te? už jsou naprosto v po?ádku.Akorát hormoni jsou potvory a po?ád ješt? úto?í,takže po?ád jsem zatahována kamkoli a kdykoli potkám Maxika,Jarda je po?ád na st?ída?ku s Maxem zav?enej a hoší?ci se po?ád rvou jak kon?,takže ješt? budou odd?lení,dokud je to nep?ejde.A já doufám,že p?ejde abychom mohli žít zase "normáln?",všichni pohromad?,ne odd?len?.
A oni se po?ád snaží všechno zna?kovat.

Míša+Max+Bugi

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-26, 13:36
?iko, to je dob?e, že všechno dob?e dopadlo :) u nás si to Rocky uv?domil skoro až po m?síci, že je kastrovanej... a i te?, víc než dva m?síce po tom, sem tam neodolá a snaží se Meggie d?lat miminka, nebo si jí aspo? táhne pod sk?í? :)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: squirrel (IP)
Datum: 2007-05-25, 13:04
Ahoj,
Elvire jsem musela nechat ukoncit hormonalne riji v breznu a je to dva dny, co ji zacala zase vulva otekat. Je jeste cas ji kastrovat?

PS. nevite kolik stoji cca kastrace samicky na Sejdru?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2007-05-25, 21:28
resila jsem tady naprosto stejny problem. nastesti je skoro splaskla, uz. treba se nerozriji, vis? ted jde o to, abychom stihly kastrovat tak, aby se ji opet nezacala zvetsovat. na sejdr se chystame taky, jsem zvedava jaka je objednaci lhuta. cena kolem 2500 co jsem slysela

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-05-25, 21:57
Holky, pokud vám jdou fretky zase do ?íje, za?n?te jim zatem?ovat, pokud je to možné, ?íji by se tím mohlo poda?it ukon?it.
Na Šejdru vás te? na kastraci objednají nejd?íve za 14 dní - mají plný opera?ní pprogram.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-06-14, 15:50
Tak ješt? jednou, je asi lepší to napsat sem:

Trochu m? zarazilo, co mi ?ekla vetka. Povídala jsem jí totiž, že jsme nechali Vanilce ukon?it 2. ?íji pomocí kastráta. Tvrdila, že nemohl být kastrovaný, že kastrovaní samci nemají erekci, tudíž ke styku dojít nem?že. Že se k ukon?ování používají fre?áci po vasektomii.
Je pravda, že Samíkovi vyoperovali jen jedno varle a to druhé nenašli ani v b?íšku, no ale nevím... Existují p?ece zaru?en? kastrovaní fre?áci, kte?í s fret?ími holkami provozují sex a ukon?ují jim ?íji. Nebo se pletu?
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-14, 16:00
PRÝ krátce po kastraci, dokud samec neztratí sexuální apetyt, je tohle jedna z cest. pokud je "p?i chuti" i samec déle kastrovaný, tipla bych to na "nezaru?enou" kastraci (jestli je to možné, aby vet nechal ?ást semeníku??)
ovšem v dávnov?ku prý i n?kte?í eunuši byli schopni svému pánovi nasadit parohy... tak nevím... :o)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-06-14, 16:07
martina, kdo ví, JAK jim ty parohy nasadili! :o)))

Mám pocit, že jsem n?kde ?etla, že ani kastrace úchyláka (lidského) není zárukou, že nebude moci.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-14, 16:23
ano, p?esn?... a to je totéž jak eunuch nebo fretkastrát. ale u zví?at mi to p?ipadá málo pravd?podobné, protože lidem v tomhle pomáhá i v?domí, vzpomínka, snažení nebo jak to nazvat, ale zví?e?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Alísek a Káka (IP)
Datum: 2007-07-05, 21:49
chjo tech prispeku je tolik ze se v tom uz ani neorientuju :-(
mam otazku, jestli si teda dobre pamatuju tak je dobre samicku vykastrovat???!!! ale kdyz by nemela vubec s nekym scucha??? bojim se o ni, mam ji par dni a moc ji miliju, nerada bych ji udelala neco co ji bude bolete nebo ji to nekak ublizi.

kuju K+A+Meggi

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-05, 22:11
ano,pokud neplánuješ mimi je lepší sami?ku kastrovat.pokud jí necháš vykastrovat až po první ?íji m?lo by to být OK(p?ed první ?íjí by se kastrovat nem?lo),ale na to máš ješt? takový rok ?as...až ti za?ne ?íjit (nejspíš p?íští jaro) tak jí nenech ?íjit dýl jak 3týdny,potom by mohla mít zdravotí problémy.vet by m?l ?íji ukon?it pregnilem nebo receptalem...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-06, 18:20
Takže, ve st?edu byla Meggie na Šejdru na kastraci. Všechno OK, papkala vlastn? hned, nezvracela... ránu má hezkou, jakoby k?ži k sob? secvakanou takovejma kovovejma há?kama- vypadá to, jakoby jí b?íško sešili sešíva?kou... Akorát už dva ty há?ky vypadly :( k tomu jí pokaždý spadne náplast, zkusila jsem dneska koupit jinou v lékárn?, plus takovej stahovací návlek, aby si to nemohla sundat... ale nevim, jak to p?jde :( nemáte n?kdo s timhle zkušenosti, co se s tim dá d?lat? Na Šejdr jsem volala, pokud se jí nebude rána otevírat, je to OK, jinak máme p?ijet. Zalepovat to taky radši mám a n??im dezinfikovat... Ale nevim, jak jí tam náplast udržet prakticky :(
Avatar

Aktuální stránka:7 z 29


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist