Aktuální stránka:22 z 29
Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-04-15, 15:59
Buba je OK, dostali sme na domov jednu injekciu ATB a za desat dni mame vybrat stehy. Pod vedenim mojho veta sa zo mna pomali stane homo veterinaris...;-)...samozrejme ak sa mi nieco nebude zdat, tak okamzite letim na kliniku...;-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-04-15, 16:12
Maja super...ako inak by to mohlo u Nemca by?, než OK :-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-04-17, 11:01
Takze vcera pri pichani ATB som zistila, ze jej vypadol jeden steh, ale vet povedal, ze pokial sa rana nerozchadza, tak ju mam len sledovat. Tak snad sa to zrastie. Inak ma ranu krasnu, cistu a hlavne maluuuu.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Alexie (IP)
Datum: 2009-05-19, 00:17
Ahojky, taky p?emýšlím o kastraci už jsem tam m?la jít v úterý 19.5. ale na poslední chvíli jsem to od?ekla docela se bojím ;).Kastrovat jsem ho cht?la z d?vodu zna?kování, otíral se o vše možné a po??ravá se tam kde to nikdy ned?lal i zápach mo?i se zhoršil za?átkem ?íje :(.Slyšela jsem že zna?kovat bude po?ád i po kastraci jako pejsek prý.Nevím ?emu mám v??it bojim se abych ho netrápila zbyte?n?.Nechci aby byl na m? Denny zbyte?n? naštvaný :)).Ješt? by m? zajímalo jestli se jeho zápach malinko zmírní.Mamka my vyhrožuje že ho dá pry?, snažím se aby nesmrd?l.Koupu ho docela ?aso s klícku také vyklizím.Pora?te prosím moc necht?la bych on?j p?ijít.P?edem dekuji za odpov?d.Pá

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-19, 00:22
po kastraci zna?kovat p?estane, fretka není pes ani ko?ka, stejn? tak po kastraci nemají problémy s obezitou, ale naopak spíš pohubnou. po kastraci se zmírní i jeho pach, jeho mo? už nebude tolik cítit a on nebude mít v?t?n? o??raný b?icho, jako to má v dob? ?íje, kdy zna?kuje..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Alexie (IP)
Datum: 2009-05-19, 00:34
P?esn? to jsem pot?ebovala v?d?t :) d?kuji moc.Poslední dotaz: takže se vyplatí ho vkastrovat? :) chci mít jisotu chápejte me ;).Vlastn? ješt? jeden dotaz :) jak dlouho po tom se zotavuje a jestli ?ák dává najevo tu stašnou zm?nu...?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-19, 00:46
pokud vám ?íje vadí a samec nemá být chovný, tak ur?it? kastrovat, nebude se trápit on ani vy... samci si v?tšinou ani nevšimnou, že jim n?co chybí a v?tšinou už druhej den jsou v pohod?, ten první den bude ješt? vyspávat z narkozy. ale nepo?ítej s tím, že se zmení hned jak o kulky p?íjde, v?tšinou se potom ješt? n?jakou dobu chová jako nekastrovaný a zna?kuje, to by m?lo p?estat tak do m?síce.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 19.05. v 00:47.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Alexie (IP)
Datum: 2009-05-19, 00:52
D?kuji za radu moc vám d?kuji :) jsem o 70% klidn?jší :) asi to zrušení zas odvolám :)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-05-19, 10:26
alexie, já jsem byla od za?átku p?esv?d?ená, že my kastrovat nebudeme. a ejhle, už Je Barnie nemá.-) Byli jsme na kastraci za?átkem dubna, u doktorky Chylíkové, bylo to naprosto bez problém?. Když jsem vid?la, jak je fre?ák v ?íji neš?astný a k tomu, že ur?it? miminka mít nebude (byl trošku nemocný, necht?li jsme jeho slabosti p?edávat an další generace), byla to celkem jasná volba. Te? je z n?j báje?ný š?astný zví?e, nesmrdí, nezna?kuje, je to nejv?tší mazlík na sv?t?. Opravdu v?ele doporu?uju, jestli máš strach, vyber si opravdu kvalitního veteriná?e a neboj si p?iplatit, nám to za to stálo.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Alexie (IP)
Datum: 2009-05-19, 15:11
Ja jsem slysela, ze dobry doktor je v Ústí na St?ekov?.Tak jsem se rozhodla jet tam.Jestli máte k n?mu ?i jí ?áké výhrady, uvítám radu ;).D?kuji

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-19, 15:50
jojo, veterinu na st?ekov? si Úste?áci chválí...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Alexie (IP)
Datum: 2009-05-19, 16:03
Tak ted jo :) dekuji...

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-05-19, 16:12
super, a my až pojedeme zase do ústí, tak se ozveme a p?jdeme na prochajdu:-) držíme p?sti a? vám to všeckno dob?e dopadne;-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Alexie (IP)
Datum: 2009-05-20, 21:20
D?kuji a ur??e ;)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: mizzi (IP)
Datum: 2009-06-03, 23:33
Ahoj, tak už i na Piškota došlo a ?eká nás kastrace - jdeme p?íští týden. Ale máme št?stí, jak jsem minule psala, že druhé varle stále nemáme, tak to po?ád platí, ale dneska jsme se byli domluvit s pani doktorkou Chylíkovou a ta to druhé po delším hledání našla nakonec v t?íslech, takže nebudeme muset bejt kastrovaný jako hol?i?ky. to by se Piškot hambou propadnul:-)

krypt+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 00:42.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-03, 23:38
a jak ho tam odsud dostanou?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: mizzi (IP)
Datum: 2009-06-03, 23:47
No, ona mu ho nahmatala, takže tak malý neni. Prý když to p?jde dob?e tak bude mít jednu ranku jako p?i normální kastraci samce, ale spíš bude mít dv? menší ranky. A povídala n?co o tom, že ho najde pomocí semennýho kanálku (?)- nejsem si moc jistá, nejsem zoolog, já jsem se spíš soust?edila na to, že ho nemá v b?iše. Prý se tohle jmenuje kryptochismu.. a je to d?di?ný. Tak jsem psala chovatelce, od který ho máme. Ale pani to moc nezajímalo, prý jsme jediní z toho vrhu,co se jí s tímto ozvali.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-04, 00:02
jojo, d?di?ný to je, proto se taková zví?ata z chovu vy?azují.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: mizzi (IP)
Datum: 2009-06-11, 00:11
Tak poslušn? hlásim, že Piškot už se ?adí mezi kastráty. A dopadlo to moc dob?e. Nemá nic šitýho jen dv? ranky místo jedný. A podle toho, že si už chytnul ocásek, tak je mu už dob?e. Když jsme ho p?ivezli tak padnul do žrádla a dobrých 20 min se neodtrhnul, pak pokus o chycení ocásku... jenže Piškot byl zpomalený a ocásek rychlejší. Pak šel spát. A te? rejdil.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Alexie (IP)
Datum: 2009-06-14, 22:59
Chci se zeptat,jestli tu není n?kdo z Mostu.Chceme nechat vykastrovat fre?ouše a nevím kterého veteriná?e s t?ch místních si vybrat.Díky.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-14, 23:12
z mostu je Martina, jinak kámoška dávala kastrovat fretáka v Most? u MVDr. Hlavové [www.veterina-online.cz]

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: leoni (IP)
Datum: 2009-06-14, 23:18
ALEXIE-v Most? vety znám,ale Samíka bych jim nesv??ila,ale skus doktora Kle?ku z Postoloprt,je machr na všechno.Je to dost p??livý vet.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-14, 23:24
Alexie napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Chci se zeptat,jestli tu není n?kdo z Mostu.Chceme
> nechat vykastrovat fre?ouše a nevím kterého
> veteriná?e s t?ch místních si vybrat.Díky.


alexie,

m?la jsem všechny t?i kluky kastrovat na veterin? "pod kasárnama", naproti musáckýmu vzd?lávacímu centru - ?íká ti to n?co? mvdr. vaculín...

na téhle veterin? jsou ode mne pom?rn? slušn? "vycepovaný", co se fretek tý?e a konkrétn? kastrace kluka je celkem jednoduchá operace, ne?eže se dovnit? t?la, nem?la jsem žádné obavy a s klidným sv?domím ti je m?žu na klu?i?í kastraci doporu?it.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-14, 23:44
ješt? dodám, že se všemi ostatními mosteckými veterinami mám bu? zkušenost negativní (v?. té, o které se zmi?uje žofiro, ale to mohla být náhoda) nebo žádnou, protože jsem m?la špatné reference i co se tý?e zví?at jiných než fretek (konkrétn? vet na ulici ?SA, mvdr. ko?ková), takže jsem tam ani nezkoušela chodit.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-06-15, 11:57
Tak jelikož to vypadá, že tento týden pomažeme na kastraci sami?ky, cht?la bych se zeptat zda máme n?co nakoupit? Budeme po operaci pot?ebovat n?co "spešl"?? Všechny d?ležité informace mám na?teny, ale jak jsem uvid?la datum objednání, všechno se vypa?ilo :-)
Calopetku máme v zásob?, ale nemáme mít pro jistotu ješt? n?co??

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2009-06-15, 21:33
Ahoj holky.Pot?ebuji poradit.Mame ro?ni samice a už pot?eti je v ?iji.Za?alo to od unora.Prvni ?iji nesla špatne a tak jsme rozhodli jjit po ukon?eni na kastraci.Pak p?išla faleška ,holka nam zhubla a kastrace byla odložena aby malinko vzpamatovala a nabrala na vaze.Jen že po 4 tydnech p?išla do ?iji zas.Azase zhubla.Ted mame 2 tydny "po porodu" a už jsme v ?iji zase.Dal už to tak nejde.Škodi to ji a taky tima faleškama trpi naše 4leta holka.Ona už pot?ebuje svuj klid a mala ji po?ad taha.A taky moji nervy už v kyblu.Po?ad mame ?ev,sy?eni,pušeni.Musim po?ad zasahovat.Nechceme aby po teto ?iji mela dalši,a tak pot?ebuji poradit jesli mame kastrovat v ?iji a nebo par dni po ukon?eni.Vic ?asu na zotaveni asi nepujde dat,jinak to hrozi že budeme ?ijit zase.Vim že kastrace v ?iji neni to nejlepši.A ona je malinka,ma jen 600g.Co nam poradite?
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-15, 21:37
pokud jí ?íje teprve za?íná, tak bych kastrovala co nejd?ív. p?ípadn? po ukon?ení ?íje do 3-4 týdn?, ne?ekat až jí p?ejde faleška.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-15, 22:05
Galino,co nejrychleji kastruj, bude tam ur?it? n?jaký nádor nebo cysta, když jsou tyhle potíže. Na za?átku ?íje je kastrace nejmín riziková, mám už takovou zkušenost, ?ím dýl to necháš,nebo budeš ukon?ovat,bude fretka slabší a slabší.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-06-30, 10:03
Cht?la bych se zeptat za jak dlouho m?že fretka po kastraci zpátky d aktivního režimu. Resp. te? je Toník 6dní po kastraci. Normáln? ho pouštím prob?hnout, lumpa?í, ale v kleci má vše na zemi, aby se nenamahal... cht?la bych v?d?t, kdy je zhruba možné mu vrátit do klece jeho vybavení :-)

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2009-06-30, 10:06
Ja jsem Nufinku vratila po deseti dnech...maj v kleci patra...tak aby tam nelezla a ani neskakala...takze 10 dni byla "v izolaci":) a pod kontrolou...aby se ji nic neprihodilo...a pak sla zpatky za vsema do klece...
Avatar

Aktuální stránka:22 z 29


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist