Aktuální stránka:8 z 12
Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-07-27, 20:12
Rynn, koukám jako blázen :-((. Ur?it? ned?láš nic špatn?, prost? v život? se d?jí v?ci, kterým nelze zabránit. Malej jí neublížil zám?rn?. Prost? špatná konstalace hv?zd, nev?domky jí špatn? chytil, bylo to na špatném míst?..... Neboj, ona bude v po?ádku, to bylo vše z nejv?tší pravd?podobnosti šokem. Bertina jak spadla malému na dlažbu taky nechodila, jen se plazila a je z ní šídlo. Asi pot?ebují víc ?asu na to, aby si zvykli. Až malej povyroste, t?eba se za?nou akceptovat. Držíme všechny p?sti?ky a tlapi?ky.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-07-27, 20:14
Holky, já teda nevím, ale moje fretky padat neum?jí a nárazy hlavou do futer, dve?í a sk?íní jsou takové, že to zaduní a já hned b?žím, jestli ješt? dejchaj:( Damián jako malé mim?o spadl z gau?e na parkety na záda a vyrazil si dech.. Mám parkety a d?ev?né podlahy po celém byt? a každou chvíli n?kdo letí hlavou dol? z gau?e, stolu:/ Když je nechávám samotné, zavírám je do ložnice, kde nemají z ?eho spadnout, postel je nízká a žádná sk?í? nebo tak n?co na co by si dokázali vylézt a spadnout tam není. Každopádn? svoje trdla nem?žu nechávat bez dozoru:(
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-07-27, 20:18
Jezisi marjaaa...to je dneska zase hororovej den...
Hanulka: co si pak delala s tim vyrazenym dechem??? normalne placala do zad jako u lidi??
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-07-27, 20:19
Rynn, to že byla chvíli mimo není tím že se bouchla do hlavy,taková rána to nemohla být,aby jí tohle vadilo.To se stalo tím ,že ji chytil pod krkema, ona na chvíli nemohla dýchat,p?idusil ji.Už jsem to zažila taky, neboj,to bude dobrý, oni se z takových p?íhod v?tšinou vzpatovávají dob?e.
Ale když samec vezme jinou fretku pod krkem,muže to být nebezpe?ný.Dokud kouše za krkem a do zad,je to v pohod?,ale jakmile vezme pod krk,myslí to vážn? a jde do tuhýho. P?í?in m?že být spousta, mohl se jen bát.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-07-27, 20:19
Lucifi, já nev?d?la co d?lat, sama jsem byla v šoku, t?epala jsem s ním, plácala po zádí?kách, on pak za?al sípat a vzpamatoval se celkem rychle.. Ale ten šok:((((
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-27, 20:43
božo, já si myslim, že se ct?l osvobodit, protože Meggie ho držela asi dost pevn?, což ona umí. On je to 7 a p?l tejdne starej ?udla, takovej ze všeho zatim vybobkovanej, podle m? se fakt bál o holej život, protože jinak se ani nebrání, kolem Rockyho chodí v kruzích, i když ten ho jenom o?uchal, nic víc... je takovej zatim dost vyplašenej, taky ho tu máme od pátku, no... Meggie takováhle nebejvala, vycházela se všema fretkama v pohod?, já nevim, co jí šibe :( v každym p?ípadn? m? to dost vyd?silo, no...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2008-07-27, 21:27
Ahojky, jak tak na to koukám, tak všude to žije... Rynn, seznamování je kámen úrazu, aspo? u nás byl a vlastn? po?ád je. Dokonce na dvakrát. Ája na za?átku pokákla co mohla jen p?i pohledu na starší osazenstvo. Našt?stí už jsou docela v pohod?, Ája teda byla na kastraci a všechny tahá, nejradši fre?áka. Je zvláštní, že ho skoro vždycky odtáhne aniž by se vzbudil ;-) Máme 9 m?sí?ní št?n?, fenu a to je tó?o. Pé?a s Míšou jsou v pohod?, ?ufaj se s ní a hrajou si, i když teda hodn? opatrn?. Ale Ája jí dává. Loví jí, jinak se to nedá nazvat. ?íhá a pak prost? vyletí, a b?há za ní a sy?í a kouše jí do nohou. Po?ád ale ješt? doufám, že se to urovná... :-) Tak jsem to asi p?ivolala, už vidim ten její neposednej ocásek jak se zase mrská pod pe?inou... Jdu jí to zkusit po tisící vysv?tlit... ;-)

Jinak p?eju hodn? št?stí a málo pušení. A hodn? trp?livosti, v každym p?ípad? se to vyplatí.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-27, 22:51
Já doufám, že to bude OK, p?iznávám, že jsem s tim sice trochu po?ítala ale ne až v takový mí?e. Minulej rok jsem jim mali?kýho Romea str?ila rovnou do klece a všechno bylo v naprostý pohod?. Letos máminýho malýho Jonáše sice trochu protáhli koutama, ale on se um?j ubránit, takže dobrý. Ro?ního Tobiáše vzali do party ihned, i když v kleci spolu nebydleli, protože m?l od Rockyho pokousaný záda, i když to Rocky nemyslel zle, bylo to prost? ve h?e. Ale Diego se Meggie extrémn? nezdá, no :( Rocky si ho absolutn? nevšímá, respektuje ho i u sebe v kleci, ale jinak d?lá, jakoby tam nebyl. Meggie ho dát do klece tak fakt nevim, jak by to dopadlo :( nevim, co s ní je, takováhle nebejvala. Hlavn? ve chvíle, když jí jiná fretka ukáže, že si to teda líbit nenechá, maj to hned vyjasn?ný a je to v pohod?, t?eba s kamarádky Matýskem se nesnesou, Matýsek je?í a Meggie ho o to víc tejrá :( takže i na hlídání byli odd?len?. Tak snad tohle p?jde, ?asem chci mít jednu sme?ku, pokud to bude aspo? trochu možný :(
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-07-27, 23:52
to Filip jiný samce bere zásadn? pod krkem :o/

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-07-28, 09:12
No tak jak to tady ?tu, už ani neuvažuju p?inýst Vl?ákovi toho vnou?ka....chudák vnou?ek, by z n?j nic nezbylo :-(
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-28, 09:15
No, já m?žu mít dv? party, no... já si budu tcho?e poušt?t v ložnici, p?ítel prcka v obýváku, nap?íklad... dv? klece taky OK... ale cht?la bych mít jednu klec a jednu partu a pak až by byl prcek v ?íji, tak je teprve rozd?lit. Tak uvidíme, jak to p?jde dál.... :-/
No, ani jedna moje fretka nezkoušela nikoho chytat pod krkem, vždycky shora... prcek se asi pot?eboval vykroutit, no :(
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-07-28, 09:46
rynn,neklesej na mysli, náš Ruda taky všechny cizáky bere pod krkem a trhá, odmali?ka to d?lá. A poda?ilo se mi nakonec seznámit ho s Adolfkem, dneska jsou z nich no sice né kamarádi,ale tolerují se a je klid. A n?kdy spolu chrní. Chce to ?as, dohlížet na n?,zkoušet to stále a ono se to poddá.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-28, 11:07
božo, díky... snad to p?jde ?asem... Nechám ho trošku povyr?st, budu ho dávat sem tam k Rockymu a pak je budu seznamovat t?eba na koberci na chat? nebo u rodi??, kde si tolik neublížej... Ráda bych je m?la spole?n?, to je nejlepší... jasn? že zvládnem dv? party, ale neni to ono, no... a zase je mi ho líto, když u toho je?í, puší, pokaká se... :( nemám na to moc nervy...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Kerstin (IP)
Datum: 2008-07-28, 14:06
Tak nám do rodiny p?ibyl další chlap :) V?era ve?er jsme pro n?j jeli, je to krásnej sedmitýdenní tcho?ík, ale isabellka si to asi nemyslí... Dneska jsem jí držela v náru?í aby si o?ichala 'vet?elce' a dopadlo to smradlav? :) Pak jsem je pustila, no to bylo jekotu... Malej tu te? za mnou hajá na posteli, n?jak ho to zmohlo...Sle?na hajá rad?ji v kleci a odpoledne je spolu asi zav?u... Nejhorší je, že on by si tak rád hrál, ale ona je ro?ní histerka, no není co dodat :D Snad to zvládnem, držte palce :)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-07-28, 15:40
Kerstin, to zvládnete. Já to m?la v pohod? - Bertie má 5 m?síc? a Fluffy m?la 2 m?síce, takže ze za?átku m? to p?išlo divoké, ale jim jen jako hra :-))
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Kerstin (IP)
Datum: 2008-07-28, 17:10
Tak a jsou spolu v kleci... Páni, asi se p?jdu projít, na to nemám srdí?ko... On plá?e, ona smrdí a chvíli mu nedá pokoj... Pomoooooooc, já to chci mít za sebou... :(

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-07-28, 17:32
Já je nechala p?es den odd?len?, až ve?er když už byli 3 hodiny mimo klec a unavené, tak spaly v kleci - Bertie naho?e v hamace a Fluffy dol?. Jestli bylo n?co v noci to nevím, ale ráno byla Bertie s Fluffy dol? v pelíšku :-)). Takže to nejhorší m? bu? obešlo, nebo jsem to zaspala.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Kerstin (IP)
Datum: 2008-07-29, 10:49
Tak v noci nastala bitka jak vet?elec vs predátor, tak jsem je dala od sebe, jelikož mi záleží i na dostatku mého spánku :))) Te? jsou zas spolu, chvílema se o?ichávaj, chvílema papkaj, pak se ozve zakvílení a jdou spát... no rozhodn? je to lepší než v?era, malej se pokouší vloudit se k ní do pelíšku :) uvidíme....

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Kozlik86 (IP)
Datum: 2008-08-09, 11:11
Ahoj Fretka?i jsem otcem ro?ní kastrované sami?ky a mám možnost adoptovat n?kolika týdenního same?ka myslíte že se zkamarádí bez problém???A je chov same?ka v n??em jiný než sami?ky??díky za odpov?di.

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-08-09, 17:28
Když si pro?teš forum, zjistíš hnedle, jaké jsou rozdíly mezi samcem a samicí ;-) Kluci jsou t?eba víc cítit, než ho necháš vykastrovat. Také se u nich nemusí hlídat, jak dlouho ?íji má, same?k?m ?íje neškodí oproti sami?kám...Samci jsou mazliv?jší, sami?ky blázniv?jší, ale jsou i výjimky mezi klu?íkama ;-) Záleží na zví?eti...Jaký si to vychováš, takový to máááš :D
Už byla tvá sami?ka venku n?kdy s jinou fretkou? Každopádn? s mlád?tem by problém být teoreticky nem?l, ur?it? to chce ale nejd?íve vyzkoušet, jak reaguje na jiné fretky...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 09.08. v 17:29.

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Kozlik86 (IP)
Datum: 2008-08-09, 17:43
Ven bohužel nechodíme ta moje potvora nemá ráda postrojek.A myslím že kdyby byla venku tak by jí zajímalo spoustu jiných v?cí než jiná fretka ale jinak díkyy za odpove? ješt? to promyslím jestli mám adoptovat nebo ne.

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-08-09, 17:46
Tak já myslela kdekoliv venku :-) t?eba u n?koho jiného v byt?...To je jedno...Ale v?tšinou se samice se samcem snese dob?e...Jak dlouho je tvá sami?ka po ksatraci?

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Kozlik86 (IP)
Datum: 2008-08-09, 17:50
Tento týden jde na vyndání steh?.Ješt? nikdy cizí Fretku nevid?la krom? brášk? a sester co m?la.Same?ka bych nechal vykastrovat taky.

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-08-09, 19:02
Tak to je super...bude mít falešku a p?ijme ho za vlastní mlád? ;-) To je tak akorát... :D B?hem týdne maximáln? 1? dn? se dostaví falešná b?ezost, to je optimální na novou fretku :D



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 09.08. v 19:03.

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Kozlik86 (IP)
Datum: 2008-08-09, 19:11
Takže myslíš že by to mohlo vyjít??to by bylo super moc d?kuji za informace

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-08-09, 19:17
JJ ur?it? :-D

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: atevinel (IP)
Datum: 2008-08-12, 20:46
Ahoj chci se zeptat.Mám 1 rok a 3 m?síce starého kastrovaného same?ka.Dnes sme mu po?ídili ro?ního kamaráda, který je ale o hodn? v?tší než on, je to taky kastr.kluk.Ten náš k n?mu ale v?bec nechce, bojí se ho a jak mile se ten v?tší p?iblíží tak kvi?í a utíká se schovat.myslíte že má cenu zkoušet je dál seznamovat???

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-08-12, 22:05
Pokud si neubližují tak to opatrn? zkoušet ;-) Zkuste jim postupn? m?nit pelíšky, aby si zvykli na sv?j pach a navzájem je k sob? opatrn? poušt?t...Jakmile zjistí, že mu nic neud?lá, m?lo by to být v po?ádku...Snad byrzy pochopí, že to je fret?í kamarád :-)

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2008-08-13, 04:03
No já si myslím, že to je ok seznamování.... Když nekad?j a nepušej, tak je to prost? dobré. My jsme kadili i pušili a to pani?ce do pelíšku, ne do fret?ího... Máme 3 fre?ulky a psa a nejhorší seznamování bylo se psem, takže v??ím, že to vaši kluci zvládnou. Zkus m?nit pelechy a chce to trp?livost. Kluci jsou klidn?jší, za chvíli spolu budou spát a papat a olizovat si ouška, uvidíš. :-)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-08-13, 09:10
atevinel, pokus sou oba kastrovaní, tak se snášet budou.
Avatar

Aktuální stránka:8 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist