Aktuální stránka:6 z 12
Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-12-27, 15:31
Dádo, tak mn? napadlo: neni ten tvúj první 7 mn?sí?ní same?ek už na za?átku ?ije? Pá? jestli jo a ten nový ?ijný ho cítí, tak je dúvod kousání celkem jasný, tedy krom té nulové socializace. Múj absolutn? nekousavý fre?ák když byl vloni v ?iji a vzala si ho do ruky kamoška co mn?la taky ?ijného samce, zakousl se ji do ruky tak, že sem mn?la problém mu vypá?it hubu...sta?ilo, že z tý ruky cítil "konkurenci" a už rafal...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-12-27, 15:56
Johanko, to je dost možné, už jsem volala Matce Fretce a taky ?íkala n?co dost podobného. Už jsem je dala každého do jiného pokoje, tak uvidíme.
Ale s prstem hýbat nem?žu :-(

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-12-27, 16:07
Miky, jo je to Eda. Já nevím, hrozn? by m? zajímalo ?ím si prošel, ale to ti nikdo ne?ekne, že? Je to hr?za, abych se bála n??eho co mám doma. A zav?eného taky mít nechci po?ád, to nic ne?eší...
Zkusím ho zvykat na ruku, ale jak m? takhle záke?n? ješt? jednou hryzne, tak....

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-12-27, 16:15
Dádo, možná ti jen pohmoždil šlachu nebo nerv...skus si na to dát obklad....A nepsalas že je Edo objednaný na 3.1. na kastraci? To by se pak mnél sklidnit i v té agresivité.
Každopádn?, jak saháš na toho mladšího, tak si pak po?ádn? umyj ruce a až pokom jdi k tomu novému fre?á?kovi, nebo se t?eba i p?evle?...jestli je ten mladší v ?iji, aby to Edu nedráždilo.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-12-27, 16:51
Jo jo,to mi p?esn? ?íkala matka fretka s tím mytím rukou a p?evlékáním. D?kuji moc :-)

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-12-27, 19:20
Dádí, vydrž, taky jsem si to s Filipem prožila :o) dostal se ke m? jako 8m?sí?ní, den kdy jsem si ho vzala byl úpln? v pohod?, mazlil se...druhej den jsem se k n?mu nemohla ani p?iblížit, hned za?al úto?it.jak se mi poda?ilo navléct mu postrojek, což bylo o prsty ;o), chodila jsem s ním ven, ale ani tam to nebylo o moc lepší, sta?ilo abych se k n?mu p?iblížila, tak vysko?il a zakous se do nohy, ne do boty a tak, ale vysko?il a zakusoval se nad koleno a nebo do lejtka, to bych ho nejra?i zaškrtila ;o) když jsem si ho brala unavenýho do náru?e a hladila ho, tak byl chvilku v pohod?, usínal a pak se zase z ni?eho nic k?e?ivit? zakous. a palec? ten jsem po jednom jeho útoku nem?la použitelnej 14 dn? ;oD ?asem se ale zklidnil.no a ted? ted je to mazel..
Jinak kastrace ur?it? taky pom?že.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-12-27, 20:21
Uplne jsem to nedocetla.. Ale muj Silver kdyz je v riji nezavre hubu - smejdi a kvoka a kvoka a hleda co by znasilnil nebo zabil..
Kdyz je mu rok a tri mesice, muze byt uz klidne uz znova v riji. Jsou samci, kteri si nedaji pauzu ani mesic :(
Me kluci zacinaji uz zase rijit a to prestali nedavno :(
Dokud nebude kastrovany, tak zatim s tim kousanim vydrz, nejspis je to opravdu hlavne tou riji..

Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-12-28, 12:56
Ahoj všichni, my máme kousalíka po?ád, vždycky si musí na novýho ?lov?ka zvyknout a trvá to i m?síc. Ale kastrace vy?ešila takový to kousání zni?ehonic.
Te? máme ale jiný "problém". Pot?ebovala bych poradit, kdy seznámit naše t?i fre?ule s novým p?ír?stkem a to je dvoum?sí?ní labradorka. Je strašn? hrrr. Jak je vidí tak za?ne šílen? dovád?t a ch?apá po nich t?ma svejma špi?atejma tesákama. Co myslíte, nechali byste to na p?írod?, nebo radši pomalu zvykat a nejd?ív ji nau?it aspo? základní povely??? Díky
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-12-28, 13:41
Na p?írod? rozhodn? ne :))) i št?n? labradora je velký a hlavn? je t?žkopádný, neohrabaný... fenka by mohla fretku p?išlápnou, kousnout... všechno v dobrym ve h?e, ale pro fretku by to mohlo bejt zdraví nebezpe?ný... takže bych je nenechávala, a? si to vy?ídej mezi sebou. To jde u fretek, který si moc neublížej, ale ne u velkýho psa :)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-12-28, 13:46
Já bych te? asi nechala psa aby si o?ichal fretky t?eba p?es klec...taky pod rozorem...aby si zvykl na jejich pach. Nebo bych mu i dávala do jeho pelechu napáchnuté fret?í pelíšky....Ale jinak jak píše Rynn...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-12-28, 15:17
No my když jsme byli v?era na veterin?, tak se doktorka chechtala jak si jí fretky ur?it? podaly, tak jsem si zase ?íkala jestli nejsme zbyte?n? m?kký a nebojíme se o n? víc než je zdrávo. Ale radši po?káme. Díky za radu.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-12-28, 15:50
Radši bych byla m?kká a šla na to pomalu, než to nechat osudu a pak litovat, až bych našla rozmázlou fretku....
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2008-01-17, 10:04
Cht?la jsem se zeptat... v sobotu jsem si p?ivezla fret?í (kastrovanou) sami?ku ke svému fre?á?kovi. Nubbík (same?ek) ji chudáka po?ád napadá,i když ne tak moc jako první dva dny. Nem?že to být z toho, že je te? v ?íji a že by se s ní cht?l spá?it? A nebo to je ješt? moc brzy, aby si na sebe zvykli?

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-01-17, 10:12
?emu ?íkáš "napadá"?
fret?í hry jsou o vzájemném napadání a rvaní a kousání...

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-17, 10:15
Nicotka, možná obojí...ale jestli je samec v ?iji, tak pravdépodobn? se chce pá?it a je mu fuk že sami?ka je kastrovaná
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2008-01-17, 10:17
Po?ád ji chudáka tahá a Oginka po?ád ?ve, vypadá to hodn? drasticky. A když už se mu vysmekne, tak na n?j sy?í. Mám je nechávat spolu?

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-17, 10:27
No jo, chce se pá?it, no... to kluci v ?íji d?laj a je jim jedno, jestli tahaj same?ka, sami?ku, kastráta.... Takže bu? vykastrovat, nebo na to jít pomalejc. Pokud ona sy?í a když je rozd?líš, tak za nim nadšen? neb?ží... musí to pro ní bejt trošku nep?íjemný. Tobiáš to te? d?lá taky, akorát Meggie se umí bránit, no..
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Luk (IP)
Datum: 2008-02-11, 15:21
Ahojda, máme te? na m?síc na hlídání dv? fre?ule - ?íjícího Kubíka a ne?íjící (zatím) Lucinku. Zatím jsou v odd?lené místnosti, Muf má obývák a Kubík s Lucinkou kuchyni, kam si navzájem nesmí, pouze p?edsí? je spole?né území, ovšem postupn?. S Lucinkou by to m?lo být dobré, Muf jí vždycky chytne a tahá, ona v?eští a puší, takže to necháváme na ven. Ale kluci se do sebe tvrd? pouští, zakousnou se nepouští a trhají. Kubík je takový kousal - ob?as rafne i nás do ruky nebo nohy. Má to smysl je snažit zkamarádit? P?ípadn? jak na to jít? Napadlo nás zkusit to p?es Lucinku a úplatky :o)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-02-11, 15:24
Já když m?la na hlídání Martiny Batíska, tak se mi to nepoda?ilo. Kryštof po n?m jel dobr?tka sem, dobr?tka tam....takže Batísek byl se mnou v ložnici, kluci u sebe v pokoji. Dohromady jsem poušt?la jenom Pytríska s Ba?ou, taky se ko?kovali, ale v mezích :-)))
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-11, 15:26
Ahoj, já teda myslím, že se zkamarádí, jen to chce ?as. Moje holky se taky rvaly, rvou se pomalu dote? a jsou spolu už 3 m?síce, ale už bez sebe neud?lají ani krok...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-02-11, 15:29
Luk, jestli jsou kluci v ?íji, tak se ti je zkamarádit nejspíš nepoda?í a v p?ítomnosti sami?ky by se mohli rvát ješt? víc a nebo napadat i sami?ku.t?eba m?j freták když je v ?íji a v p?ítomnosti jiného samce, tak je celkem vzteklej a kouše do všeho co mu stojí v cest?...navíc se druhému fretákovi snaží zakousnout do hrdla, což se mu, bohužel, v?tšinou poda?í...takže já bych dva ?íjné samce rad?ji kamarádit nezkoušela ;o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-11, 15:31
žofiro: Aaaha, já nev?d?la že jsou v ?íji oba...

No m? za chvíli ?eká další seznamování. V pátek p?ijede adoptovanej Viky. A ty moje babizny... Chudák fre?ák... Ješt?že je už kastrovanej...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-02-11, 15:41
kamculenko,
pokud je Viky ?erstv? kastrovaný, mohl by mít ješt? zálusk na ?íjnou Jenny a ukon?it jí ?íji.
Akorát náš vet trochu varuje p?ed "?erstvými" kastráty, n?kolik dní prý m?žou mít v chámovodu ješt? oplodn?níschopné spermie.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Luk (IP)
Datum: 2008-02-11, 16:03
No, lámat p?es koleno to (je) nebudem, i když by si to ob?as zasloužili :o) Zatím je dáváme k sob? jenom když je držíme, kvokaj jak diví a sápou se po sob?. Spíš m? taky napadlo, když jsem to tu tak pro?ítal, jestli to v?bec má smysl, tedy krom toho, že projít z kuchyn? p?es p?edsí? do obývák? tak, aby nep?eb?hli kam nemaj, je záležitost na delší dobu :oD Abychom je m?síc nekamarádili, a když už by si na sebe zvykli, tak by šel Kubík domu a Mufovi se samotnému stýskalo (o Kubíka strach nemám, ten bude mít Lucinku).
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-02-11, 16:06
Mirim : a budeme ?ešit fret?í kauzu, jak kastrovaný fre?ák k potomk?m p?išel :-D.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-11, 18:39
Jeanette:jo jak ten chlap?? P?ed 5 lety byl na sterilizaci a stejn? te? nedávno po?al dít? s manželkou???

Mirim: noooo, tak ... co už... riskneme to, uvidíme... stejn? hned je k sob? dávat nebudu, Jenny je here?ka a ješt? by ho svedla... ****a je to, však s ní žiju.... :-DDDD

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-02-11, 20:32
Kam?ulenka-p?esn? jako ten chlapík :)

Jak zkamarádit neporadím. Naše dv? sami?ky se rvaly jako kon?, potom faleška jedné, pak i té druhé. Prost? si spolu užily.. Když k nim p?ibylo šampa?ské miminko, tak ne n?j byly hnusné, ale sta?ilo je k sob? dát na cizí p?d? a dotáhly si ho za ouško do pelíšku. A prozatím poslední pokus o zkamarád?ní nevyšel. ?íjný samec likviduje toho kastrovaného, p?estože už je u nás už p?l roku. N?kdy mi p?ijde, že n?kte?í fretkouni si prost? sednou a jiní ne. Ale ta ?íje tomu asi taky nep?idá.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-02-11, 20:44
Luk, já má 3,5 letýho nekastrovanýho samce/jediná?ka a sem p?esv?d?ená, že skoušet ho skamarádit s nekastrovaným same?kem je stráta ?asu a ujma na zdraví...múj jde každého nekastrovaného same?ka bez rozmyslu p?izabít. A kdyby u toho byla ešt? sami?ka...no pohroma :-) Takže pokud máš druhého same?ka jen do ?asu na hlídání, tak bych to ani neskoušela.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-04-18, 21:27
Nazdárek, ješt? mám jeden dotaz. Ta naše Františka nesnese nekastrované cizí sami?ky. Cizí kastrovaný same?ek jí nevadil. Doma spole?n? s ní máme nekastrovaného same?ka, kterého p?ijala celkem dob?e, protože jsme ho k ní p?inesli jako mimino... Myslíte si, že by se snesla s kastrovanou sami?kou? Myslíte, že je v tom n?jaký rozdíl? Jestli je to tu n?kde už napsáno, tak se omlouvám, ale dneska už jsem toho na fóru pro?etla mnoho ohledn? i jiných v?cí, takže se mi nechce:-( Omlouvám se za zhnilost.

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-04-18, 21:40
Hermina - alespo? jsi vytáhla správné vlákno, chvála tob? ;-)

Tak moje zkušenost s mojí sami?kou (mám dva kastrované samcea jednu nekastrovanou sami?ku) je taková, že po cizích samicích jde jak slepice po flusu. Né sice po všech, ale jde. Zdenina má sami?ku, se kterou cht?jí o sebe navzájem pe?ovat a co jsme tak vypozorovaly, za?nou se po chvíli spolu rvát spíše kv?li tomu, že necht?jí ustoupit jedna druhé, která o kterou bude pe?ovat :) Kluci jsou v pohod? a p?átelští. Ten druhý kluk k nám p?išel pozd?ji, starší a kastrovaný a také zkoušela, co si k n?mu m?že dovolit, ale on to ustál. Horší bylo seznamovaní kluk?.. To byl p?lro?ní horor a pomohla až kastrace. Osobn? s tím nemám mnoho zkušeností, ale co jsem vždy tak ?etla, tak seznamování holek vždy prob?hlo lépe než kluk?, ale je to spíše moje domn?nka. To by ti asi ?ekli holky, které mají více sami?ek...
Avatar

Aktuální stránka:6 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist