Aktuální stránka:11 z 12
Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-10-13, 10:48
Peetja, tak velke gratulace :o)) Zvladli jste to bezva...musim rict, ze z ty krve z nosanku bych asi byla na prasky :)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2008-10-13, 11:01
taky gratuluju k úsp?chu. Já bych na to nervy nem?la. Když se naše holky seznamovali, brala jsem je od sebe po každym kvíknutí:o)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-13, 11:11
Peetja, super! Kamoška se snaží seznámit fretky už dýl, ale na tohle nemá taky nervi...bojí se aby starší same?ek malému neublížil...dám ji tohle od tebe jako návod na použití :-)))
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2008-10-13, 11:25
s tou chválou bych to zas tolik nep?ehán?la;) není všem dn?m konec a abych pravdu ?ekla, jsem strašn? zv?davá na oba dva až dorazím dom? - kdo z nich bude dohryzaný víc;)

Já ?erpala rady odsud, jak to s vým?nou klecí, tak s tím, dát vatu do uší a po?ítat s tím (doufat), že se nezabijou;) Zvyknout si na sebe musí, budou spolu n?jakou (snad dlouhou) dobu žít;) A já nerada ustupuju, jsem beran;)

Jinak malej Lumpíno je kapku mrška kousavá - on se ubránit dokáže...jen zatím zkouší použít plá? - heere?ka. On jinak hryže docela obstojn? - m?j prst to v?era zažil na vlastní k?ži, když se mu ta malá plyšová kuli?ka zahryzla až do masa a trhla ...a ne jednou... P?vodní majitelka nás p?i p?edávání informovala, že malej za?íná "troši?ku" kousat...;) Malej kouše všechno - klec, pelech, nerez misku na vodu, keramickou na granule - a hlavn? nás. Nejde ho to odnau?it ani naší metodou aplikovanou u Chiquity - p?i kousání str?it prst hloub?ji až do krku...ta mrška malá ?ím víc ten prst tla?ím dovnit?, tím víc stiskne - já už bre?ím bolestí a on po?ád tiskne víc a víc...Tak jsem ušet?ila své bolavé ruce námahy a metodu zm?nila - po každém kousnutí (bolestivém) malý dostane "t?epadlo" - prost? ho vezmu za k?ži za hlavou, t?epu a sy?ím. Párkrát ješt? zkusil kousnout, ale když zjistil, že mu zase já na oplátku ud?lám to, co on o?ividn? nerad (sy?í a škube sebou), po asi desátém pokusu stisk povolil k jemnému a následn? už prsty jen lízal..Jsem zv?dává, jestli si to bude pamatovat i dnes...;)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2008-10-13, 11:45
pár fote?ek našich mazl?;)
Avatar

Přílohy: fretka.JPG (74kB)   fretky.JPG (55kB)   v pelíšku[1].JPG (69kB)  
Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-10-13, 13:23
Jsou nádherní opravdu. Kdyby se mi tak poda?ilo zkamarádit ty moje holky. Jenže jak se jen vidí malá už puší a starší se celá t?ese jen aby se k ní dostala a mohla ji p?kn? kousnout. :-(((( T?i jsou opravdu špatný po?et už aby jsme mn?li miminka a Enya pak jednoho malého kamaráda. Je chudák v kleci sama.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Sagarovna (IP)
Datum: 2008-10-13, 21:50
Já mám také fre?ulku Barušku, bohužel nevím ekolik jí je, jelikož je to náš nalezenec, ale je drobounká a p?kn? v jídle vyníravá. Ségra má 3 m?sí?ního Artuška, také jsme je zkoušeli dát k sob?, ovšem neúsp?šn?. Mamka za?ala vyvád?t, že to Barušku musí bolet, a a? je dáme od sebe. Tak jsme byli nuceni, je rozd?lit. Baruška cht?la za Artuškem a Arrtušek cht?l kousat Barušku. Až k nám zase p?ijedou dáme je k sob? a necháme je, a p?jdeme prozm?nu "vyven?it" mamku, aby jsme v?d?li, jestli se zkamarádí..

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: ?ara (IP)
Datum: 2009-06-16, 19:02
Ahojky pot?ebuji poradit mame doma dv? dvouleté fret?í hol?i?ky a v ned?ly sme si domu p?inely t?etí hol?i?ku.Když sme seznamovaly první dve tak to bylo bez problemu tý první bylo dev?t týdnu když sme si jí p?inely domu a za m?síc sme si p?inesly druhou deviti týdení a to se szmámilu upln? v pohod?,ale tet jim sou dva roky a ta jedna tu novou p?ijala upln? bez problému,ale ta druhá na ní chce po?ád úto?it a vypadato jako kdyby jí cht?la zakousnout.Já mam pocit že se ta starší tý malý bojí protože pokažký jen co malou dáme blíž tak ta velká pufne a chce se rvát.
Dneska když sem tu starší pustila tak chodila kolem klece kde je mala a cht?la dovni? a klokala u toha a když se ní mala p?iblýžila tak zas pufla,vystartovala,ale kvokala dál.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-06-16, 19:18
Ahojky, ráda bych poradila, a? mám doma frete?ky 4 a každá p?išla v jiném v?ku a v jinou dobu, tak jediné, co m? napadá, po?kat až malá trošku povyroste a pak ji seznamovat s tou druhou frete?kou. Ur?it? bych vym??ovala pelíšky a hra?ky nasáklé "parfémem" té druhé, aby v?d?ly ob? o p?ítomnosti navzájem. Já jsem to vždycky ?ešila stejn?, pustila jsem fretky do jedné místnosti a sledovala, jak se k sob? budou chovat. Pokud se nervaly, nechala jsem je hrát si, pokud jedna z nich za?la kvi?et tak jsem ji sebrala a nechala jí v klidu. Nevím, zda je to pravidlem, ale u m? je hol?i?ka hodn? nesnášenlivá. Poslední dobou je k cizím lidem a fretkám dost vzteklá a m?la problém p?ijmout nov? p?íchozího klou?ka. Hol?i?ku naopak adoptovala a s nadšením si s ní hraje a opatruje ji. Jsou starší frete?ky kastrované?
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: ?ara (IP)
Datum: 2009-06-16, 22:36
Hanulka:jo ob? sou kastrované ja jejich pach p?enáší tak že když je ta mala pužt?ná tak dám tu starší do klece k té male a tak na opak a pustit je najednou to nemužu to by se za?ly hned vrát.
Je možný že ta v?t?í ma strach z té malé??
N?ž sme si malou domu p?ivedly tak se ta stasší co tet malou nesnese ža?la chovat jako kdyby byla ve falešce i když vykastrovaná už skoro rok.Muže to bejt Tím??
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-06-18, 23:17
Já vím, že nesmim ?ikat HOP, dokud NEP?ESKO?ÍM, ale malou radost si prost? dop?át musím. Takže...mám doma jednu ro?ní rozmazlenou potv?rku, která od zverimexu nevid?la jinou fretku...takže agresor první t?ídy, navíc te? s maminkovským pudem po kastraci. A jí chudince jsem p?inesla dva malé vet?elce - malou sami?ku a same?ka. Sami?ku p?ijala celkem vlídn?, i když první pokus o seznámení byl d?sný. Ale se same?kem vál?ila tvrd?. Myslela jsem, že je nikdy nedam dohromady, protože nemám srdce na to, dát je k sob?, a nechtat je být, aby si to "vy?ikali" po svém. Takže jsem zkoušla všechno možné i nemožné...a nakonec se mi poda?ilo dát je dohromady! Same?ek se sice velké po?ád bojí, ovšem myslim, že jí to brzo nandá. A malá sami?ka je dost velký prudi? a na každého si dovoluje, i když je z nich nejmenší :-) Každý zatim spí ve své kleci, pouštím je pod p?ísným dohledem, ale myslím si, že to bude bzro jedna parti?ka. A musím uznat, že je opravdu lepší mít fretky minimáln? dv? :-)
A mimochodem chodím po místnosti už 3 bosa a nikdo si mých nohou najednou nevšímá...no luxusní!!

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: marnelbar (IP)
Datum: 2009-07-04, 11:48
kdo mi pom?že seznámit moji fretku s mlád?tem? nabízím 2-3000k? tomu, kdo mi fretulky sp?átelí,nabídka platí pro vážné zájemce a né za?áte?ník?m,hodn? mi na tom záleží,je pot?eba -neutrálního území!! veškeré info na mailu marnelbar@seznam.cz díky.M.

,,M?j manžel mi dal na vybranou, bu?to on nebo fretka , ob?as se mi po n?m stýská......."
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: ?ara (IP)
Datum: 2010-03-17, 14:55
Ahojky pot?ebuji s kamaradit dv? hol?i?ky a ja nemam to srdce je nechat u sebe a poslouchat ten jekot vydrzím to sotva pár minut a pak je dávam od sebe zatím krev netekla.Ta mlad?í se potom hodn? klepe.Té starší sou skoro t?i a té mlad?í je 11 m?sícu.Myslíte že ta mamá ješt? muže se sílít?
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-17, 14:59
?ara, zeptej se uživatele Kuklynka (t?eab ji napiš SZ) ona to ?e?ila...a úsp?šn?...nedávno.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: ?ara (IP)
Datum: 2010-03-17, 20:34
D?kuji za kontakt
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: vlkovec (IP)
Datum: 2010-05-25, 20:51
Zdravím všechny, cht?l jsem se jen zeptat. Tuto
ned?li jsme si donesli dom? druhou frete?ku
(sami?ku, 3 m?síce). Naše první má nyní 1 ROK, je to
sami?ka a je kastrovaná. Vše bylo v po?ádku, ale od
v?erejška je naše starší fretka jakoby taková
malátná, furt by se tulila ale taky má pr?jem, žere
i pije mén?. Tak nevím co si o tom myslet, jestli je
to reakce na nov? p?íchozího ?lena? Dávali jsme je
už párkrát k sob? a ta starší vždy za?ne škrábat
koberec a potom vystartuje po malé a pak málá za?ne
pišt?t i když už jí velká nekouše.

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-25, 20:57
m?že to být ze stresu, ale také mohla malá dotáhnout domu n?jakou virozu i když na ní samotné se to nemusí projevit, proto by vždy nov? p?íchozí freta m?la být n?jakou dobu odd?lena od domácích.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 25.05. v 20:57.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-25, 21:26
p?esn? jak píše žofiro, ob? varianty jsou možné :o/
takže s dáváním k sob? po?kejte, až jak se starší "vyvrbí", p?ípadn? uzdraví.

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-05-30, 14:59
?ara: tak jak jste pokro?ili, už se fretule snesou?:)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2010-07-03, 17:58
Ahojte lidi?ky. Myslela jsem, že ode m? takovej dotaz nikdy nep?ijde, p?ede jenom mám dva kluky, oba vymazlený, k cizím fretkám totáln? zlatý... tak p?ece já nepot?ebuju rady jak seznamovat...Ale ouha. Po?ídili jsme dalšího same?ka, te? je mu 11 týdn?... Nejstarší Monty je v pohod?, o?ichal ho, sem tam se s ním trochu popere a pak se u m? schová, protože malej mu nedá pokoj. Ale pr?švih nastal u "mladšího" - 4letýho Graye. Ten už poprvé když se k Tobymu p?iblížil jen na o?uchání, hned po n?m vystartoval a prokousnul mu ocas do krve... Radši jsem je odd?lila, až malej trochu vyroste. Zkoušeli jsme p?enášet pachy, hladit jednoho druhýho, vym?nit pelechy... nic nefunguje. Nastala ale jedna zásadní zm?na - Gray, u všech platící za mazlivýho nekousavýho plyšáka, kouše do všeho, co se kolem pohne... a to tak, že fest. Máme s manželem oba ruce do krve... a bojíme se, že by to s malým nemuselo dopadnout dob?e... Tak jsem si ?íkala, že bych vzala kluky ven na vodítko a zkusila je pustit dohromady venku, kdy by si Gray nemusel bránit teritorium... Myslíte, že by to mohlo klapnout? A že doba, kdy budou mít oba stejnou váhu, už bude dostate?ná na to, aby se malej mohl bránit? Bojím se n?jak, že malej bude to rvaní brát jenom jako hru a Gray mu ublíží... Vím, že tímhle si za m? nikdo neprojde, ale asi prost? pot?ebuju podporu...

Edit: Opraven v?k, n?jak neumím na starý kolena po?íat....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: cinderella dne 03.07. v 19:09.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-03, 18:23
Já bych to s tím seznamováním venku (až ten malej trochu povyroste) skusila. Múže to vyjít a nemusí...ale kamošce se takto poda?ilo seznámit 2 fretky které se snad púl roku doma skoro pozabíjeli. Na prochásku šli každá ve své p?epravce a z ní už spolu v jedné :-)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2010-07-03, 18:54
Díky Johanko, dáváš mi nad?ji, že u nás doma zase jednou nastane rodinná idylka...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-07-03, 18:59
gray evidentn? šílen? žárlí, chudák. na vás i na montyho, to jste mu dali ránu... :o)
taky bych zkusila neutrální území, jestli chodíte n?kam na fretka?ský návšt?vy, mohlo by to vyjít i u cizích.
držím palce.

p.s. jak se malej jmenuje a jak ho máte dlouho?

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2010-07-03, 19:11
No já radši jiný fretka?e nechci zkoušet... Po zkušenosti p?ed dvouma rokama se bojim, jestli kluci nemaj n?jakýho vira, kterýho by mohli p?enášet... navíc malej m?l svrabíka, tak dokud nebudu mít i od veta potvrzeno, že je to pry?, tak nechci riskovat... a už v?bec nechci riskovat cizí fretky, když má Gray vražednou...

Jinak malej se jmenuje Toby, máme ho necelých 5 týdn?.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-03, 19:16
"?ákýho vira" to myslíš ECE? Že sou bezp?íznakoví p?enaše?i? To bylo u Vl?áka p?ed pár lety zjišt?no taky...od té doby ho k žádným fretkám taky nepouštím - pro jistotu.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2010-07-03, 19:18
ECE to podle všech vyšet?ení nebylo, údajn? prost? n?jaká viróza... ale jistota je jistota a já nechci riskovat.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-03, 19:42
jojo, to s tebou pln? souhlasím. Dáváš fretkám Plerasan?
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2010-07-03, 20:19
JJ dávám. Po po?áte?ních bojích jim dokonce za?al chutnat a berou ho jako mlsku :)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-03, 20:32
Super! :-) Když máš podez?ení že ti starší múžou mít v sob? ?ákou vidozu, snad bych se optala veta od kdy je možné dávat Plerasan i prckovi...u mlá?at s tim skušenosti nemám.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-07-03, 20:34
U nás to bylo n?co podobného když jsem p?inesla dom? Sama, Pytrísek, kterej nikdy neublížil mouše ho chytil pod krkem a t?ískal s ním o podlahu hlava nehlava. Takže byli samostatn? v kleci - pak jsme odjížd?li na dovolenou - vzali jsme je tam na zahradu a od toho okamžiku jsem v?d?la, že je to OK. Chce to opravdu zkusit neutrální území a hlavn? se obrnit trp?livostí..ale to sama víš :-)
Avatar

Aktuální stránka:11 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist