Jít na stránku:  PředchozíPrvní...23456789101112
Aktuální stránka:12 z 12
Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2010-07-03, 20:40
Jo vim... jsem si myslela, že vim...a když dojde na akci, jsem v háji... No uvidíme, dám malýmu ješt? trochu ?asu, aby nabral víc síly a pak to prubnu... dám v?d?t, jak jsme po?ídili...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2010-07-20, 18:19
Tak nastal ?as kluky vypustit dohromady...váhov? jsou na tom všichni stejn?, tak jsme to prubli. Oblíkli Tobyho i Graye a vzali je na procházku... Seznamování bylo velice rychlý, po sotva p?lminutovým okusování šel každej svojí cestou a nejevil o toho druhýho zájem... super... Tak jsme je vzali dom, že se uvidí. Doma se zájem vrátil, ale rva?ka byla celkem vyrovnaná. Až na momenty, kdy Gray kousal Tobyho do zadku, to se Tobymu t?žce nelíbilo.... Nicmén? po pár dnech je kone?ná situace taková, že jejich bitky vedou jen k tomu, že se Toby rozdivo?í a vyžene Graye i Montýse do klece nebo ke mn? do náru?í, aby se oba schovali a odpo?inuli si....

Sakra nevíte n?kdo, kde se tý turbokryse vyndávaj baterky? :)))
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-07-20, 19:29
no super! tak to je prima, že se už nezabíjej :o)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2010-07-21, 08:03
Taky jsem moc ráda, te? ješt? kdyby se Toby zklidnil a p?estal je uhán?t k smrti a budu je moct nechat pohromad?... Ale to si ješt? "pár" m?síc? po?kám, než p?jde na kastraci... krom toho te? stejn? baští ješt? mlád?cí granule, který by mu Gray podebíral, takže je lepší mít je odd?len?. Ale alespo? to poušt?ní na prob?hnutí te? je trošku jednodušší, prost? vyb?hnou všichni a kdo má dost, schová se u m? :))
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: danielaltmann (IP)
Datum: 2010-08-06, 23:52
Dobrý ve?er mám problém mám dv? fretky jednoho samce
je mu p?es 2 roky a holku te je 1 rok a ted nevím
jestli je mám nejd?ív oba vykastrovat a pak je dát k
sob?, nebo je dát ted k sob?m, ale nechci ted mlade
až tak za 1 rok. prosím o pomoc

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-08-06, 23:59
pokud samice není v ?íji, mladé mít nem?že, pokud je dáš kastrovat, t?žko m?žeš mít za rok mladé, ale být tebou, tak kastruju, t?žko mládata potom udáš, není zájem. jinak já mám pohromad? kastrovanýho samce s nakastrovaným samcem a nekastrovoanou samicí, takže se to dá za p?edpokladu, že samec samici nebude tahat a znásilnovat a že ty ohlídáš ?íji samice a jakmile se objeví náznak ?íje, p?jde samice na samotku.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2010-08-08, 00:29
Ahoj, poprvé v život? mám dv? fretky najednou, takže v tomto ohledu nemám žádné zkušenosti. Mám dva samce. Jeden je kastrovaný, druhý ne. Toho nekastrovaného jsem adoptovala p?ed týdnem. Po dohod? s vetem p?jde na kastraci za cca 10 - 14 dní, aby si nejprve po?ádn? zvyknul na nové prost?edí. Na spaní nechávám kluky odd?len?, ale už je spolu pouštím. Jak poznám, že si ješt? hrají nebo se už vraždí? Jejich hry jsou dost brutální, takže nevím, kdy už zasáhnout a kdy je to ješt? ok. Dá se to vy?íst z postoje, kvokání nebo n??eho?
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-08, 01:22
pozná se to z kávové sedliny nebo...
... z KRVE ;o)

bez legrace - vícemén? "dokud nete?e krev", je to hra, a?koli to vypadá brutáln?. poznáš to i podle toho, že když se ti bude zdát, že jeden druhýho TE? UŽ TUTOV? cht?l zakousnout. zkontroluj "prokousnuté" místo - v?tšinou najdeš jen oslintaný kožich, ale nic vážn?jšího :o)

kvokání je taky dobrý, zejména když kvokají oba (t?eba st?ídav?), varovný je zoufalý pišt?ní až ná?ek a úprk n?kam, kam se pokud možno sok nedostane, p?i dalším kontaktu pak viditelný strach...
ale jestli se dote? nepozabíjeli, asi to nemají v úmyslu ani p?išt? ;o)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-08-08, 01:28
...s tím kvokáním.. záleží na tom, v jakém "tonu" kvokají, ono na sebe kvokají t?eba i dva ?íjní samci, co by se nevzájem cht?li pozabíjet ;o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2010-08-08, 11:20
Tak krev zatím netekla. Prohlížela jsem je oba, jsou jen trochu poškrábaní.

V?era práv? už jeden s druhým vyložen? mlátili o zem. Skákali jak hopíci a ob?as n?kdo vypísknul a zmizel v úkrytu. Ale když jsem je "rozsadila", okamžit? se ten ublížený sápal za tím druhým. Najednou žádné známky strachu a honem honem zase na rva?ku.

Tak to asi s nimi bude dobrý. Do te? jsem byla v klidu, ale ten v?erejšek, kdy se jeden zakousl a za?al škubat hlavou a mlátit s ním o zem, to už m? teda rozhodilo....
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-08, 13:07
vem si, že oni jsou vlastn? vícemén? vyrovnaní soupe?i. protože ten jeden je sice kastrovaný, ale jeho výhodou je domácí p?da...
že maj šrámy, je normální, oni se nau?í trochu krotit a hlavn? - líp "bránit". ale m?že se stát, že jeden nebo druhý bude mít opravdu ošklivé nehojící se strupy - p?esto to neznamená, že se cht?jí zabít. jen neznají míru a navíc když se koušou po?ád do stejného místa (v?tšinou to je h?bet), tak se rána nehojí a naopak po?ád zv?tšuje (osobní zkušenost, vy?ešila jsem to "brn?ním" pro postiženého, nosil do doby zahojení, pak už to bylo OK).

každopádn? je hlídej, myslím, že kdyby šlo úpln? do tuhýho, tak to poznáš. a tak rychlý, aby se zabili, než zasáhneš, to zas není :o)
jen musíš po?ítat s po?ádným "šrámem z boje" i ty, protože to pak nekoukaj vpravo vlevo a zb?sile hryžou do všeho, co se mihne.

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-08-08, 13:24
Když jsem se snažila p?ed pár týdny skamarádit Cupše a Edieho, tak mi bylo od Yasmin porazeno, že mam dát Cupíšovi kšírky. Jednou jsem to vyzkoušela a je fakt, že Cupíš m?l o moc mí? ?erstvejch kousanc?.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-08, 14:49
jo, moje "brn?ní" m?lo taky základ z kšírk?, nic jinýho se na fretce "neudrží" :o)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2010-08-08, 20:05
No, tak jsem klidn?jší... :) Na brn?ní to našt?stí není. Jen asi v?era m?li n?jakou ?ádiv?jší. Ten "domácí" je nau?enej, že "NE" znamená, že okamžit? musí p?estat d?lat to, co práv? d?lá, a? je to cokoliv. Takže na toho jen houknu a pustí. Novému ale ob?as musím otevírat tlami?ku, když se snaží "ko?ist" nacpat za st?l v úhlu, ve kterém to fakt nejde. Takže tohle máme nacvi?ené. :)

Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: barcza (IP)
Datum: 2010-08-09, 11:23
asi už to tady bylo 150x ?e?eno, ale nezvládám pro?ítat celou diskuzi... promi?te.
máme ro?ní fretku, vykastrovanou, divošku, ze zverimexu. všichni ?íkali, že jí máme po?ídit kámošku, protože pak bude divo?it s ní a ne s našima nohama. takže jsme jí po?ídili t?ím?sí?ní kámošku. ta je sama o sob? taky divoká, ale vychovan?jší, protože je vypiplaná chovatelkou.
máme ji už dva týdny a furt si na sebe nem?žou zvyknout. velká rychle zjistila, že má navrch, a malá se jí strašn? bojí. okamžit? utíká, schovává se, sy?í, kvi?í. velká p?emýšlí, jak ji prohán?t. když na ni sko?í, malá se ob?as strachy posere.
myslíte, vy zkušen?jší, že je n?jaká nad?je, že se skamarádí, nebo je to ztracený p?ípad? život stylem jedna zav?ená, druhá volná moc zábavný není pro n? ani pro nás.
díky za radu

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-08-09, 11:46
dva týdny je dost krátká doba, n?které fretky se seznamují n?kolik m?síc? a jiné si na sebe prost? nezvyknou nikdy, ale s tím je pot?eba po?ítat p?ed po?ízením druhé fretky.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-09, 12:53
ztracené to ur?it? není, v?tšinou se fretky skamarádí, n?kdy to jen trvá déle. takže se obr?te a vydržte.

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: barcza (IP)
Datum: 2010-08-09, 13:50
a nechat je trávit maximáln? ?asu spolu nebo je spíš odd?lovat a nechávat je o?uchat si jedna druhou p?es m?íže a z v?cí?
nebo je lepší šoková terapie, jak už tady n?kdo psal - zav?ít je do klece, a? se požerou (samoz?ejm? ne do krve), a doufat, že si takhle navyknou?

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-09, 14:16
jestli je velký váhový rozdíl, spíš bych je nechala ?uchat p?es klec a po?kala, až malá velkou doroste. a pak a? si to spolu vy?íkají :o)

p.s. moje zkušenost je ta, že mimo klec se rvou (nezabíjí) a v kleci spolu spí, takže možná i to by bylo ?ešení - když se unaví, dávat je spolu spát.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 09.08. v 14:17.

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: barcza (IP)
Datum: 2010-08-09, 15:04
váhový rozdíl je zatím zna?ný. velká je dost velká, n?kte?í chovatelé, co ji vid?li, si mysleli, že je chlap. malá je normáln? malá, i když hodn? papá a roste jí b?icho.
takže zkusit je ve?er utahat a pak je fláknout spolu do klece... ráno beztak vstávám brzo, takže kdyby se cht?ly povraždit ráno, tak jim v tom snad zabráním.
díky

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: barcza (IP)
Datum: 2010-10-21, 18:23
tak jenom abych doplnila (prozatímní) konec k našemu p?íb?hu... cinder (malá) p?erostla aly (velkou), a zárove? si na sebe úžasn? zvykly. sice to trvalo skoro dva m?síce, ale už spolu normáln? chrápou v kleci, tulí se, žerou spolu. cinder sice na aly ješt? ob?as zasy?í a n?kdy p?ed ní utíká, když si aly chce hrát, ale jinak nejlepší kámošky.
te? už dobrý, ale mezitím jsme ovšem museli ?ešit ješt? problém s aly, která kv?li cinder odmítala žrát. vyhubla na kost, sice furt pobíhala a skota?ila, ale bylo vid?t, že moc energie nem?la. místo normálních bobk? taky házela jakýsi ?ídký zrnitý madlajz. ale jak se skamarádily, tak se uklidnila a už zase krásn? p?ibírá. snad bez trvalých následk?...

Jít na stránku:  PředchozíPrvní...23456789101112
Aktuální stránka:12 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist