Aktuální stránka:7 z 12
Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-04-18, 21:47
Petra: Tak s ope?ováváním druhého nevím, bo Franti n?jak nepe?uje ani o našeho same?ka, potv?rka. Pe?uje spíš o mojeho p?ítele a ob?as o m?, než o druhou fretku. Ona má takovou celkov? drsn?jší povahu... Ale d?kuju za odpov?? a snad teda ješt? n?jaké holky napíšou:-)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-06-30, 22:10
Cht?la bych se zeptat, dneska jsme si donesli 7 týdenní fre?ulku hol?i?ku. Máme 1 ro?ního same?ka, no a pustila jsem je k sob? a fre?ák jí hrozn? kouše, cloume s ní a ona se ho bojí a ?ve. Musela jsem je od sebe odtrhnout, protože jsem se bála, že jí ublíží.
Chci se proto zeptat, jestli je dobré seznamovat je hned první den sami??ina p?íchodu? Nebo to nechataž za dýl až si sami?ka zvakne? Nechci jí n?jak hned vyplašit.
Ješt? když jí rval, tak se chvilku na to pokakala strachy. D?kuji moc za rady

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2008-07-01, 00:13
Jeziskotee...chudinek malej pokakanej:) Ja bych ji nechala aspon jeden den v "izolaci".Tak jsme to udelali s Nufi...Ambina ji teda taky rvala...docela hodne...ale zase Nufina je oprskla az to hezky neni...
...ted je tu vlastne pres tyden a uz spolu spaly i pohromade...ale stejne ji tam trosku rubala...takze castecne jsou spolu a nejsou spolu...
...ale myslim...ze pro Sefi to byl hned na zacatek trosku stres...a zase Fitch musi ukazat kdo je v dome panem...a ze on tam byl driv...
...drzim palce a doufam ze to bude co nejdriv dobry!...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2008-07-01, 02:34
Ahojky, tak t? m?žu uklidnit. Je to všude stejný. Malý ?vou a kad?j a pušej a velký koušou a tahaj je po byt?. Nám to trvalo dlouho, než jsme mohli za?ít používat jednu klec, ale te? už jsou jedna rodina. Takže vydrž, a doporu?uju p?e?íst si celý tohle vlákno! Pevný nervy a a? je to brzy za vámi.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-26, 19:57
Tak máme doma novej p?ír?stek. Malýho šampá?ka Diega :) je mu 7 a p?l tejdne, zkoušela jsem ho dneska seznámit s tcho?ema... no, Rocky si ho víceménn? nevšímal, Meggie s nim t?epala jak s kusem hadru, tak jsem nevydržela a ?voucí prt? zachránila. P?emejšlim, jestli máme zkusit je dát k sob? do klece a prost? odejít (chystáme se na ve?e?i), ale zase prt? se ani nemá tendence bránit, tak nevim, aby to nebylo nefér :( zase bych cht?la mít ale jednu partu. Ale bojim se, aby mu tcho?i fakt neublížili.... Postupný seznamování mi u nich asi moc neprojde, tak nevim, jestli to mám risknout, ale nerada bych p?išla a našla místo klu?íka mrtvolku... :-/
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-07-26, 20:04
Rynn, já bych je bez dozoru asi nenechala. Co skusit n?jakou krabici, do které bys udélala díru aby prolezlo jen prt? a Meggie ne? Pokud tedy neni stejn? velká. Aby se mn?lo kam schovat. Nebo první dny vymné?ovat pelechy....
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-26, 20:10
Johanko, on je skoro stejn? s Meggie... Mn? se do toho taky moc nechce... t?eba s máminym Jonášem jsem je nechala na volno v pokoji, Meggie ho tahala dost, ale ne zle, sice u toho je?el jak kdyby ho na nože brali, ale to d?lá normáln?, asi jak se neslyší, ale bránil se a nakonec p?ed nim Meggie i zdrhala... ale tohle je takovej ?un?a... tak nevim, no :( pelechy bych vym??ovala ráda, kdyby nebyl prcek trochu prasátko a hned si je nepos-al... te? je to už lepší, tak jim zkusim ty pelechy vym??ovat a uvidíme, no...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-07-26, 20:19
taky jestli máš možnost, dát je do dvou kleci a ty klece tésn? k sob?, aby se cítili.
Mn? te? kamarádka nabízí Vl?ákova vnou?ka, ale p?esn? kvúli tomuhle si ho nemúžu vzít. Vl?ák už je starý, aby si zvykl v byt? na druhou fretku a sem skoro p?esv?d?ený, že by vnou?ka zabil :-(
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-26, 20:21
Johanko, myslíš, že až tak? T?eba Meggie je vyložen? semetrika a jak vycejtí, že má navrch, je to d?s... ale do krve jinou fretku nekousla nikdy. Rocky jo, ale jenom p?i h?e, neumí tohle moc ovládat...
Tak t?eba by to Vl?ák nevzal tak špatn?, ne??? T?eba by ho to rozveselilo a omladilo... :)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-07-26, 20:41
Rynn, on neni kastrovanej, o fretky zájem nemá, akorát o ?ijnou samici. A i ?ijnou samici za?al mlátit, jak mu vlezla do klece....takže to radši riskovat nebudu. A nemám místo na 2 klece, abych je seznamovala pomalu, nebo s tím ?ekala 3 m?síce po Vl?ákov? kastraci. Ale je mi to líto, moc bych toho vnou?ka chtéla.....
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-26, 20:45
To je vlastn? fakt, že je nekastrovanej... ale to se divim, že i ?íjnou samici za?ne mlátit :-/ Já jsem ráda, že je mám relativn? snášenlivý :-/
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-07-26, 21:11
No on nikdy doma žádnou fretku nemn?l.....
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-07-26, 23:01
no jooo, johanko, ale ty máš zrovna rozmazleného jediná?ka :-)))))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-07-26, 23:38
amonn, já vim že mám...taky vim že to je moje chyba....asi sem ho nemn?la tak p?stovat a ope?ovávat a chránit...hold, ale to už te? nezmn?ním :-)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-27, 10:57
Tak... V?era jsem je zkoušela znova skamarádit, dopadlo to tak, že noc strávil v kleci s Rockym, ten byl hrozn? hodnej a ani se ho nepokusil kousnout. Meggie s nim zas zkoušela vyt?ít podlahu, takže ta spala v jeho kleci, aby si zvykala na ten pach.... ale Rocky m? p?íjemn? p?ekvapil...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-07-27, 10:58
johanko, dyk já si d?lala srandu! :-))))
rynn - no tak to je super :-) alespo? polovi?ní úsp?ch;-)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-27, 11:49
amonn a asi to u polovi?ního z?stane... Meggie ho zas drapla, vyložen? s nim t?epala a on akorát kvi?el, po??ral a pušnul si. A ješt? te? se klepe, ani se nesnaží bránit. A to u n?j byla cca 5 vte?in...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-07-27, 12:51
Hmm...Leilinka se dokonce i pokakla tenkrat, kdyz prisel Monty k nam...puseni bylo habadej. Ted uz si presne nevzpomenu, kolik ji bylo...ale mensi byla nez on, to jo...Mozna jsem byla zla, ale ja je nechala..
U tebe bych asi pockala aspon chvili....az maly povyroste a aby se aspon zacal branit.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-07-27, 14:24
my jsme taky museli odejít na balkon si zapálit .. aby se ty dv? daly dohromady..

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-27, 15:45
No, malej u toho zapušil a pokakal se. Dneska jsem jela pry? a p?ítel je dal k sob?, za chvilku mi volal, a? ihned p?ijedu zpátky, protože Meggie ho chytla, obto?ila se kolem n?j a on jak se bál, tak s ní n?jak blb? praštil o zem a Meggie se bouchla do hlavy. Tak jsem se vrátila, bydlíme ve druhym pat?e a už v prvním bylo cejtit, jak pušili... Meggie se nehejbala, když jsem ji postavila, tak spadla na stranu... takže jsem jí vzala a jela rychle do Kolmý. Možná má lehkej ot?es mozku, šok, te? už je v pohod? a i na veterin? byla OK, prošla se a tak, ale já fakt asi 20 minut myslela, že um?e, protože jenom slintala a nehejbala se... hnusný to bylo :( takže m? n?jak p?ešly choutky je dávat dohromady...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-07-27, 16:07
Jezisi kriste, Rynn.....fuj....no tak tohle by me nikdy nenapadlo, takovyhle dramata:(((( Hm...to si ani nedovedu predstavit, jaka to musela byt rana...mate podlahy z ceho?
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-27, 16:42
Lucifi, tohle bylo v p?edsíni, kde maj klec a kde jsou takový jakoby kachlíky :( jinak máme plovou?ky... Meggie se prob?hla, ale je furt trochu oblblá... No, bála jsem se jako prase, ješt? že je ta veterina kousek, jinak bych se asi n?kde vybourala, klepala jsem se jak ratlík, chjo... Snad bude OK, ale aspo? žere, kaká, ??rá, nezvrací, neztrácí rovnováhu, dásn? má r?žový... ale vyd?sila m? d?sn?... a taky by m? to ani nenapadlo, tak te? už jo...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-07-27, 16:46
Rynn, tohle se mi stalo cca p?ed dvouma rokama u Žofky, když už m?la mim?a p?ed odb?rem a bylo hezky, tak jsme je brali vylítat na dvorek...no a já tam d?ep?la u jednoho mim?a a Žofka mi s rozb?hem vyb?hla na záda a p?elítla p?es rameno, hlavou rovnou na beton...taky jsem myslela, že už to nezochodí :o( našt?stí ale OK, jen možná práv? z toho má tu epilepsii :o/

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-27, 16:55
Žofiro a jak se chovala hned potom? Taky byla úpln? mimo????
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-07-27, 17:13
jo, mimo byla taky, jen tam ležela a t?epala hlavou...když jsem jí vzala do ruky, tak m? zhryzala a pak už se tak n?jak probrala...a taky pak napadala na zadní nohy...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-27, 17:36
Uff, to je taky d?s... Práv? Meggie fakt vypadala jako mrtvá :( pak se probrala vlastn? až na veterin?... p?edtim akorát padala na bok, nebo jenom ležela a t?žce dejchala... to jsou ale hrozný šoky :(
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-07-27, 18:02
Achjo:(( Tak snad bude vse v poradku...ja uz fakt nemuzu z toho, co vse se muze stat...tak nevim, co ted s tima myma...ti vzdycky chytaji zachvaty skakani a blbnuti a pak ze stoje na zada padaji z gauce, skrinky...ted budu mit strach, ze si taky namelou budky...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-27, 18:31
Lucifi, já tohle nikdy tolik ne?ešila, u rodi?? jsou koberce, takže tam mohli z gau?e padat jak cht?li (a taky to d?laj), tohle by m? ani nenapadlo :( no, koukám, že m? vždycky m?že n?co p?ekvapit...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-07-27, 18:37
No to jo...no koukam, ze u tebe je furt neco posledni dobou:( Uz by se to mohlo vratit do normalu si rikam...
My mame parkety, no..tak nevim...taky mi napada...nebo nevim,rikam si, jak asi ta fretka pada, za padne na hlavu...jestli tohle nehrozi jen u lehci holky? Rikam si, ze ty pupky mych kluku by je museli prevazit, ze by na hlavu nesli...ale asi blbost, nevim...jen si to nedovedu predstavit...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-27, 20:02
Lucifi, oni všichni um?j padat normáln?, ale Diego (prcek) prost? Meggie chztil pod krkem, abz se jí ybavil a praštil s ní o podlahu, no... nevim jak to p?esn? bylo, nebyla jsem u toho, ale i tak...
Jojo, mn? se n?co sere furt... nikdy jsme nem?li klidný víc než t?i m?síce, nechápu, co je špatn? :(
Avatar

Aktuální stránka:7 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist