Aktuální stránka:5 z 12
Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-11-11, 19:55
Ani t?eba na procházkách nebo tak? Pokud p?l roku nevid?la jinou fretku, tak se neni co divit :) to holt asi p?jde pomalejc... tak hlavn? držim palce...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-11-11, 20:12
NeLa, spoj se s Lucifinou, ona nedávno taky adoprovala naráz 2 fretky...snad ti pomúže.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-11-11, 20:37
NeLa: ?ešíš stejný dilema jako já. P?ed m?sícem jsem adoptovala brášku mýho klou?ka Pídi, kluk?m je rok a p?l, novej p?ír?stek je už kastrovanej a Pí?a ne. Pí?an Oghího po?ád napadá, t?eba se rozb?hne a sko?í na n?j šipku, brutáln? se mu zakousne do zátylku, válí s nim sudy a trhá... Zatímco Oghí o n?j chce jenom pe?ovat, když Pí?u držim, tak mu Oghí olyzuje ouška, b?íško.. Ale už jsme ud?lali pokrok, kluci lížou pastu spolu z jedný tuby nebo dlabou kapsi?ku z jedný misti?ky. Ale po?ád musim dávat pozor, aby Pí?ovi neruplo v bedn? a nepustil se do n?j... Jeho chování nechápu, jiný kastrovaný kluci mu nevad?j, jenom Oghí prost? jo.. Když Pí?u decentn? zbušim za napadení a následn? zav?u do klece, urazí se a nebaví se se mnou.. A když ho znova pustim, tak kolem m? chodí, drápe vzteky koberce a d?lá uraženýho. To se nedá takhle popsat.. S Babulí (druhá moje vlastní fretka) je to v?tší pohoda, ob?as jí Oga potrápí, ale Babul je zvyklá od Pí?ana a jeho ?íje, že se na ní vybíjel... B?hat je pouštim spolu a vim, že jeden druhýho nijak brutáln? nenapadne. Zahájila jsem misi "vym??ování pelíšk?" a "spole?ného lízání pasty". Jinak procházky jsem zkoušela taky, musela jsem ale dávat pozor, aby se kluci nepotkali n?jak blíž, jinak byla bitka, ale když se nevid?li, tak jim to bylo fuk... Ogu jsem m?la s Babul na rozdvojce.
P?eju ti hodn? št?stí a radosti a držím pale?ky ;-)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: NeLa (IP)
Datum: 2007-11-11, 20:40
juju...ale problém je v tom že práv? Phoe na jiné fretky v?bec nebyla zvyklá...snad se to ?asem zpraví...tuším, že nejd?ležit?jší bude aby je v?bec za?ala brát na v?domí n? jako nep?ítele ale jako sou?ást rodiny....to bude to nejhorší - to že se jich p?estane bát a kvi?ek jakmile se p?iblíží...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-11-11, 23:15
je to b?h na dlouhou tra?... v?tšinou... jen n?kdy má ?lov?k kliku, že si fre?ule padnou do oka hned. máme doma p?ír?stek už skoro dva m?síce a po?ád je to velmi ostražité, i když n?kdy už spolu spí. a kvi?ení si taky užíváme vrchovat?, vypadá to, jako by jednoho starousedlíka (ba?u) na nože brali a ve skute?nosti je?í tomu novému (jácovi) do ucha, zatímco za ním b?ží (jáca zdrhá p?ed tím p?íšerným jekotem). n?kdy se rvou tak, že to vypadá stoprocentn? nejmí? na šití a když je po chvíli od sebe nervózn? roztrhnu, tak zjistím, že nemá nikdo ani škrábanec....

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-11-11, 23:25
Marti, ty máš novej p?ír?stek??? A necht?las náhodou hol?i?ku?? :-D
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-11-11, 23:29
ne ne ne néééé, dycky a jedin? kluky!! jen jsem možná uvažovala o holce, protože jsem se bála, jak se T?I chlapi budou snášet, a CHT?LA jsem vždycky kluky - mazlící medv?dy... :o)
jestli chceš v?d?t víc, mrkni ke mn? do vlákna, n?kdy p?ed dv?ma m?sícema jsem si jácu p?ivezla, tak tam to všechno je...

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-11-11, 23:46
mrknu a jsem zv?davá ;-) Já taky na kluky, proto jsem jela pro Oghího bez rozmýšlení.. Zvláš? když je to Pí?ovo bráška :-) A on mi to vynahrazuje tak úžasným mazlením..

Ale pššt, nerozkrafávam, víc napíšu k tob?... ;-)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Virgilka (IP)
Datum: 2007-11-12, 19:06
Tak ?eším stejný problém. Když jsem p?ivezla sami?ku a dala jí k našemu fre?ákovi Alfíkovi, bylo vše ok, okamžit? kamarádi:-) Te? ale Alfík um?el a já jí po t?ech m?sících po?ídila 4m?sí?ního "prcka"- je v?tší než ona:-D No a jak je dám k sob?, okamžit? mu sami?ka sko?í za krk a to?ej se, ?vou, smrd?j:-) a já to fakt nezvládám koukat na n?. Fakt mu nem?že ublížit? Je fakt, že žádné kousnuté rány jsem si nevšimla, ale strach mám:-(

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-11-15, 15:09
Ahojky, tak my jsme m?li i prokousaný kr?ky a nervy na dranc a nakonec je to tak, že ty t?i už bez sebe neud?laj ani ránu. A ?ešila jsem to tu p?ed pár m?sícema. Oni si necht?j ublížit, oni se jenom vychovávaj, utužujou si pozice, ale pro lidi je to trošku nepochopitelný. Náš poslední p?ír?stek je díky týhle výchov? už p?ed pubertou mazel nejv?tší a je to sami?ka, to ta první samice je pouze zlod?jka a mrška rozmazlená.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: NeLa (IP)
Datum: 2007-11-15, 22:08
...já vím že to tak m?že být....a že Oskar jako samec se snaží si získat post pán domu..ale dneska to p?ehnal - cvaknul Phoebinku tak že jí tekla krev... a dostal vynadáno...sem ochotná snést její na?íkání a kvi?ení, pokud je to v zájmu toho aby se spolu urovnali...ale tohle tedy ne, je až agresivní a surový, jak k tomu to prt? p?ijde??? p?inesli jsme jí dom?, do jejího domu dva vet?elce, kte?í jí nahán?jí strach a ješt? se musí nechat takhle týrat...takhle se na to snažím podívat já...zase na druhou stranu se víc zav?sila na m? a nehne se ode m? a po?ád se tulí a na?íká..ty dva jsou tady už od prvního dne jako doma a nikdo nemá žádn? priority ( krom? Pho která se mnou spí v posteli )...mazlení dostávájí stejn? a mlsky taky ...ted mám spíš strach o Phoe jak se jí to v té její hlavince srovná...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: NeLa dne 15.11. v 22:15.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-11-16, 10:28
Já vždycky po novym p?ír?stku nadržovala tomu/t?m starejm, ale snažila se p?íjemn? zabydlet novýho. Všichni spolu sp?j od prvního dne v jedný kleci a neni problém (dokud nebude Romeo v ?íji). A je pravda, že od Romeova p?íchodu se Rocky za?al víc mazlit, taky je fakt, že nadržuju tcho??, ale minule dostal Rocky za to, že Romea moc tejral... a n?kdy zas dostane Romeo... Snažim se bejt spravedlivá, ale prost? Rocky byl tady ten první a uznávám, že je to moje nejv?tší zlatí?ko....
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: NeLa (IP)
Datum: 2007-11-18, 23:38
....mno po týdnu skoro žádná zm?na, jen s vlo?kou už vychází Phoeba líp dokonce to vypadá jako náznak hraní - i když u toho Phoeba je?í jak prdlá ...s Oskarem po?ád stejné...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-11-19, 09:54
on je ted puber?ák,takže to je s ním t?žký,ale jak ho dáš pak vykastrovat,tak se všechno zklidní,on i holky.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-12-26, 10:18
Holky pora?te,
p?ivezli jsme si dom? same?ka, asi rok a 3 m?síce, bohužel nev?d?li, že je v ?íji. Majitel byl úpln? neshopný, ne?ekl nám k n?mu v?bec nic na co jsme se nezeptali. P?inesl nám ho v náru?í a tady máte je?te. Zapom?la jsem se zeptat, jestli je o?kovaný a už pokousal 2 lidi.
Problém je, že máme vlastního same?ka od mala vychovaného 7 m?síc?, který má fretky rád. A jak jsem nev?d?la, že ten nový je v ?íji, dali jsme je k sob?, servali se jak kon? a když je p?ítel odtrhával, tak novej jako v transu ho porafal do krve.
Jinak když ho pustíme, tak kvoká celou dobu co je venku, nás se bojí a když ho vezmeme do náru?e, tak stuhne a p?estane kvokat a za?ne se t?epat. Asi v?bec není zvyklý a lidský kontakt a spíš je mu to na obtíž.
No tak by m? zajímalo, jestli je možné, že se n?kdy kluci snesou? Náš Fitch, už taky za?íná být nasraný a nic si nenechá, je to docela dominantní stvo?ení a já za?ínám pochybovat, že to n?kdy bude ok.
D?kuji moc za rady a zkušenosti, co vyzkoušet nebo ud?lat :-)
Vím, že je to asi individuální u každého, ale snad jsem situaci trochu p?iblížila.

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-12-26, 10:27
Dáda, p?edpokládám, že váš první same?ek (7 mn?sícú) ešt? neni kastrovaný. Takže bych co nejd?ív dala kastrovat toho nového same?ka (pá? je starší). Obávám se, že 2 nekastrovaní samci se snesou dost z?ídka. A jeho kousání...s lidma si bude muset zvyknout...to je asi jen na vás, aby ste si získali jeho dúv?ru a bude to chtít víc ?asu. Držím vám všem palce!
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2007-12-26, 11:10
Dáda, ako píše Johana, ur?ite ich treba da? kastrova?. Aj krotký sam?ek v ruji, pri stretnutí druhého rujného sam?eka dostane amok a kúše do všetkého okolo seba. Ten náš prekúsol dcére ?ižmu aj s nohou. Staršie fretky sa ?ažšie zoznamujú ako mlá?atká, budete potrebova? vela trpezlivosti. Aby si zvykol na ludí, je najlepšie použi? metódu úplatkov a zisti?, ?o má rád na jedenie. Ak sa to bude da?, tak ho k?mi? z ruky.
Držím všetky palce, aby sa to podarilo!
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-12-26, 12:22
Holky, d?kuji za rady :-)
A ješt? bych se cht?la zeptat, jestli je problém vykastrovat same?ka te? když je v ?íji? A ješt? není to divné, že je furt te? v zim? v ?íji? Nem?la mu na podzim skon?it?

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2007-12-26, 12:59
Ja mám teraz doma 7 mesa?ného sam?eka a je už druhý mesiac v ruji. Tiež som si myslela, že po?ká do jari. Cézara mi kastrovali v ruji a nebol žiadny problém. Je lepšie po?ka? na koniec ruje, ale u sam?eka by to vadi? nemalo.
Ešte ma napadlo, ktomu traseniu na rukách. Babulka sa triasla naozaj zo strachu, lebo nebola zvyknutá na ludí, ale Neri sa trasie od jedu, ke? je u nás nejaká nová fretka. Takže sa možno ten váš nový sam?ek nebojí ludí, len je naštvaný, že je tam druhý sam?ek.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-12-26, 13:50
Dadi ahooj....tak se to trochu komplikuje, co:( Dadi vydrz, u nas to bylo to same...mesic hruzne boje, ze jsem myslela, ze uz to jinak ani nebude...a za mesic uz spolu vsici spali v pelechu:) Urcite dej klucika kastrovat, ja Tomicka nechala taky nedavno a vse je v pohode...Drzim palce, pisni SZ:)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-12-26, 15:10
Kluk m?že bejt kastrovanej v ?íji. Rok a 3 m?síce? Takže je ?íjnovej minulýho roku? Tak to by m? jenom zajímalo, jestli za?al ?íjit až te?, nebo ?íjí t?eba od léta... :-O Jinak bych ho dala taky vykastrovat a až ti Fitch p?ijde do ?íje, tak taky, protože potom se asi špatn? bude snášet s ostatníma chlapama. Ä nech je na sebe zvykat pomalu, zkus m?nit pelíšky a tak. A nejd?ív bych ho nechala prohlídnout od veta, jestli nemá svrab a tak, p?ípadn? nao?kovat, poíkud se vám majitel už neozve a pak je teprv dávala dohromady...
Tak držíme palce, a? to dob?e dopadne :)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-12-26, 18:46
Tak Eda už je objednaný na kastraci 3.1. k panu doktoru K?ákalovi a nechám ho zárove? i prohlídnout.. A jak Rynn radíš nechám pak i hned Fitche, jinak se nesnesou, to by bylo to stejné jako te?. Taky by m? zajímalo, kdy došel do ?íje (ale od majitele se nic nedozvím, byl úpln? mino..), ale je jak pominutý, po?ád ale po?ád, když je pušt?ný tak kvoká, v?bec nep?estane...


Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-12-26, 19:26
Dáda, Vl?ák když je v ?iji taky hodn? kvoká...když neni v ?iji, nekvoká vúbec :-)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-12-26, 19:27
Kvokat m?že i tim, že je v novym prost?edí... Rocky se te? t?eba na chat?, kde byl asi po m?síci, moh ukvokat :))
Jinak pokud jste plánovali, že Fitch bude mít n?jakou nev?stu a mim?a, t?eba nebude nutný kastrovat. Romeo už je taky v ?íji, cca m?síc. Bydlí zvláš? teprve pár dní a to proto, že znásil?oval Meggie. Pušt?ný jsou ale spolu a s Rockym se snesou, sem tam musim zasáhnout, ale neni to tak hrozný. Rocky je kastrovanej a je fakt, že s fretkama se snese ve v?tšin? p?ípad?... to byste holt museli vyzkoušet, no...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-12-26, 19:39
No ono k tomu zkoušení stejn? asi dojde. Když Fitch p?íjde do ?íje, což bude za pár m?síc?, tak už snad budou spolu kamarádit a pak se uvidí, jestli se budou rvát..
On je Fitch docela macek a moc hezký kluk, tak bych i t?eba mu cht?la nechat nakrýt n?jakou pani?ku, ale uvidíme podle situace. :-)

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-12-26, 19:42
Dáda- jestli je Fitchovi 7 m?síc?, tak ?íji ?ekej klidn? každou chvilku ;)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-12-26, 19:47
Ok, jdu se p?ipravit na smrad... :-D

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-12-27, 13:19
tak dneska jsem jeden kousanec ušt?d?ila i já, bylo to hrozné, držel mi palec (našt?stí jen palec) a necht?l pustit a já myslela, že mi ho skalpuje. Te? ho necítím. Bylo to jen proto, že jsem ho cht?la pustit z klece a on se na m? vrhl, te? bych ho ráda pustila, ale...
Ach joo

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-12-27, 15:21
Dádo, vydrž!
?ert ví jaké má ten chudinky skušenosti s lidma :-(
...skus ho brát a hladit jen když bude najezený...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2007-12-27, 15:22
No Dadi...jak to tady ctu...tak to musi bejt neco:)...ale to se urcite zlepsi...
...kdyz jsem prinesla Ambinu...tak taky neskutecne kousala...tak snad prvni tyden ani nebyla vubec venku a Adam ji naucil na ruku pres klec...vzdycky kdyz byla vzbuzena...tak ji dal na klec ruku a ona si ji ocuchala a tak...pak si na ni zvykla a uz pak pri vyndavani z klece nehryzala...
...Eda...jmenuje se tak?:)...je teda zrejme nevychovanej...musi byt ted stresu a tak...takze to bude boj...
...ale to zvladnete!:)...

Aktuální stránka:5 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist