Aktuální stránka:10 z 12
Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: le?ka (IP)
Datum: 2008-09-15, 09:49
jj mám dve klece mali?kou jsem s jeji kleci p?isunula k nemu , a chci jim dát plisíky na vymenování ona má malej pelíšek do kterýho by se on nevešel, a na chvily jim vždycky vymenuju klece kv?ly pach?m.
denska si strachy malá dokonce pušnula.
když ji on chce brutálne znásilnovat a trhá ji mám ji zachránit? ona se ho ani nesnaží kousnout nikoho nekouše ve zvera?i se s ni porád mazlili a ona tet neumí v?bec kousat.
díky

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: le?ka (IP)
Datum: 2008-09-17, 12:00
ahoj tak jsem tady zas, stále se snažím je dávat k sobe ro?ního samce a malou hol?i?ku, ?ím dál tím víc mám pocit že ji chce znásilnit, a dneska když se ji poda?ilo vysmeknout od nej tak na nej si?í,a on taky cítí její pach a si?í jak divej. nebo když je dám do klece tak se snaží malinká utéct a když ji zas drapne tak kouká po me zda bych ji nezachránila, oproti nemu nemá sanci( sice ji do krve nekouse spís si na ni lehá a nebo ji chce trhat. )trdlo malinký se nesnaží ho ani kousnout spíš se snaží utéct, nejlépe ke me,a v kleci ji schazuje s pater dolu. je dobrý nápad je poušt?t nadále spolu? eventuelne do jaké meze bych je mela nechat? tedak zda nejaká hranice je krome krve....
je možný že je nikdy neskamarádim????

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-09-17, 12:09
Le?ko, máš stejný problém jako já. No jo Fitch a Princ jsou brat?i, tak jsou to asi podobní opi?áci.
Taky jsem si dom? p?inesla hol?i?ku a on jí nemohl vystát, prost? jak jí drapl, tak trhal. ?ešila jsem to tak, že jsem je nechávala zeza?átku ?uchat jen p?es klec a až malá trochu vyrostla a zesílila, tak jsem je za?ala poušt?t spolu. U nás to ale ješt? bylo tak, že jsme si donesli dom? ješt? mlád? same?ka, tak si Fitch spíš všímal jeho. Sním se zkamarádil a vychází suprov?, ale po sami?ce po?ád jde, i když ne tolik. N?kdy s ní spí v pelíšku, jindy jí ?apne a trhá. Pouštím je všechny dohromady a je relativn? klid, ale nevím, kdyby tu nebyl ješt? ten same?ek, tak by jí asi sežral. Ona mu ale našt?stí vždycky ute?e.
M?j prost? trp?livost a až malá vyroste, tak je poušt?j spolu a oni si to snad ?asem vy?ídí.
Držím p?sti

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: le?ka (IP)
Datum: 2008-09-17, 23:01
ty máš už fretušky 3 ??
jj jsou to vopi?áci voba dva, mno tet nap?íklad jsou splu v klecia neperou se ale radeji je dám zas od sebe než p?jdu spát trochu se bojím aby ji v noci neublížil,ono jsem odesla z pokoje a bytka ustala, vopižury dve.

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-09-18, 09:56
Mám noo, trochu neplánovan?, ale je veselo :-))
Tak to je super, že jsou spolu v kleci, to bych ?ekla, že je velikánský pokrok :-))

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: le?ka (IP)
Datum: 2008-09-18, 22:36
jj docela se za?ínají akceprotvat ale stejnak když tady nejsem tak je oddeluji.
ješte dotaz s pavlem se nem?žem nejak domluvit je dobrý nápad když nemám malou nao?kovanou aby princík byl venku a potom byly spolu? nem?že princ p?iníst z vensku nejaký bacily kterými ona m?že pak onemocnet? ( nebo bych mela princíka taky držet doma aby nemohl z venku nic donést?)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-09-18, 22:44
le?ka, stejn? tak na ní ale m?žete z venku n?co (t?eba psinku) p?enést i vy...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-09-19, 10:39
No doporu?uje se, aby ani ostatní fretky nechodili ven, když ješt? není malá nao?kovaná, ale jak píše Žofiro, m?žete to p?inést i vy. A má malá aspo? první o?kování, nebo už druhé? Jestli už je po druhém, tak je to ok a Prince bych ven vzala, jestli má po prvním, tak bych váhala.

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: le?ka (IP)
Datum: 2008-09-19, 11:09
ahoj nemá ani jendo je ze zverimexu, a veteriná?ka mi ji nechce nao?kovat jelikoš chce abych ji 3 týdny pozorovala zda neni nejak nemocná.:-(
tak musíme ?ekat ješte 14 dní.
v nedely se tedak neuvídíme p?ijdem až bude i malá nao?kovaná:-)
tak tady jsou aspon fotky.

[bozz.cz]
[bozz.cz]
[bozz.cz]
[bozz.cz]
[bozz.cz]
[bozz.cz]


Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-09-19, 11:14
Ok, ty jo, ta je moc krásná :-))
A ten pesan, ten je taky váš?

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: le?ka (IP)
Datum: 2008-09-19, 12:03
jj pesan je taky m?j štenátko teprve,
musím se pochlubit tet p?ed hodkou jsem je zav?ela spolu do klece a když jsme se vrátila z ven?ení tak spolu spinkaj v pleíšku:-)
tet už bych je asi mohla spolu nechat????

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-09-19, 12:06
no ta je uzasna

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-09-19, 12:18
Pesík je krásný .-))

Le?ko, já bych je spolu samotné asi ješt? nenechávala, jenom v tvojí p?ítomnosti, p?ece jenom m?že Princ chytnout rapla a zbít jí. Fitch taky n?kdey Šefinku v pohod? snáší a z toho jí za?ne honit a jde poní...

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-09-24, 10:26
Tak jsem zkoušela te? po dov?e zase seznámit pr?ata s tcho?ema...
Kiki strašn? moc kvokala na Rockyho, ten jí ihned ?apnul a házel s ní a vytíral podlahu, jak to jenom šlo, ale byla jenom oslintaná a po?ád kvokala. Meggie je vidí jenom p?es klec (a to je maj skoro vedle sebe) a už se t?ese. Fakt t?ese, hroznym zp?sobem.
Když jsem jim v?era zkusila dát Diega, oba se na n?j vrhli, on si teda jenom prdnul, ale Meggie na n?j šla strašn? zle, na to, že on už je 2x t?žší než ona, s nim házela p?kn? (asi tak 2 vte?iny, než jsem jí z n?j sundala), p?ijde mi, že ona ho fakt nenávidí, pak jsem si jí vzala do ruky a ona se t?ásla, hrozn? moc. A pak vyjížd?la i na Rockyho, i když ten si s ní hned poradil a pak už si jenom hráli. Tak nevim, jak na to mám jít dál, ráda bych je ?asem skamarádila alespo? natolik, aby se ignorovali a já je mohla poušt?t dohromady... Ale docela se toho bojim, Meggie vypadala skoro na infarkt :-/ nevim, co se to s ní d?je, byla 14 dní na hlídání, kde jsou dva kluci, jeden asi 5 m?sí?ní a jeden dosp?lej a s t?ma vycházela dob?e... :(( nevíte n?kdo, jak na to? Jinak cejt?j se furt, jejich klece spolu soused?j sice jenom kouskem, ale p?ece jenom... jinak první pouštim tcho?e, dávám jim dobr?tky... maj p?ednost, ale nevim, jestli to neni spíš chyba...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2008-10-05, 08:09
Holky,ja mam takovou radost!!!Dnes kone?ne po 2,5 mesicich holky poprve normalne hrali:mala nenadavala a velka nevriskala.Trvalo to vic než hodinu,pokud dospela ne padla unavou.
Naš rozmazlenej jedina?ek sice za?ala tolerovat noveho ?lena rodiny,ale odmitala kontakt.

vícero+holky+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:28.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-10-05, 21:25
Galino, bezva! :o))) Však ono to p?jde ;o) Di na vás nezanev?e, neboj - ona moc dob?e ví, u koho jí je dob?e... ;o)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2008-10-06, 08:51
Ja vim Vendulko.Ale že to stane tak p?ez noc,to sem ne?ekala.Diana je u toho po?ad kvoka-).A nenecha malou ani napit vody.Ta potvora je p?kna here?ka.V?era spolu zase hrali ve?er,ale když vratilse Yura ze služebky,tak Di zase p?edstirala chuda?ka utla?ovaneho.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Bootsi (IP)
Datum: 2008-10-07, 10:18
Ahojík. Mám dotázek, ale nevim jestli se hodí úpln? sem. Za chvíli si jdu pro mýho prvního fre?á?ka a napadlo m? si vzít i jeho brášku:-) Je to blbý nápad za?ínat rovnou se dv?ma fretkama? Je velký rozdíl jedna nebo dv?? Co se tý?e pen?z tak s tím po?ítám. Dík

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-07, 10:55
Bootsi: z mé zkušenosti je jedno, i když jsou t?i, tak m? to p?ijde po?ád stejný :D Pokud víš, vše co máš a nemáš z toho strach, tak jdi do toho, bude mít fret?ího kámoše a to je fajn, v?tšinou vždy je lepší, aby nebyla fretka sama a m?la aspon 1 kamaráda - fret?ího a k tomu ?lov?ka...Vyhrajou si spolu na kousanou a potom hurá mazlit se s ?lov?kem - teda jen n?kdy... ;-) Fretky na to mazlení p?eci jen moc ?asu nemají.Jinak kamarádka Kamilka1 co sem chodí, m?la taky týden doma ?abíka a pak sme jí p?ivezli nalezence Kamílka a taky to v pohod? zvládla. Takže nezbývá nic jiného, než to zkusit...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Bootsi (IP)
Datum: 2008-10-07, 11:35
petulevrtule: dik ;-) no musím to promyslet. Práv? se mi líbí, že by si mohli hrát spolu, p?eci jen si myslím, že každý zví?e je radši mezi svými.Tak uvidím :-)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-10-07, 16:21
Bootsi, jsem všema deseti pro dva...:-)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: le?ka (IP)
Datum: 2008-10-07, 16:32
bootsi, taky radím dva mela jsem doma rok fretácka mazánka , a tet jsem mu koupila kamarádku a nemohu si to vynachválit tet jedine dve a více fretek.
v?ele doporu?uji.

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Bootsi (IP)
Datum: 2008-10-07, 18:42
Ty jo, tak já snad vemu oba. M?la jsme v plánu pozd?ji si po?ídit kdyžtak hol?i?ku, ale asi když je možnost aby spolu byli od mala tak je to lepší. Tak díky za názory :-)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Bootsi (IP)
Datum: 2008-10-09, 10:02
Ješt? mám dotázek. Je v?tší pravd?podobnost, že se budou rvát, nebo je šance, že se budou snášet? Asi bych je oba pak kastrovala.Ale p?edtím v ?íji?!

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2008-10-09, 10:12
Bootsi, já mám taky dva brášky a brala jsem si je dom?, až když byli v ?íji... Prožili dost rva?ek v pravém slova smaslu, Samík m?l dokonce od Bastenka strašný strupy na zádech, jak ho Bastík rval... Pak jsem je nechala oba vykastrovat a te?? Nejlepší kamarádi, jeden bez druhýho ani ránu! A o rva?kách nem?že být ani ?e?, maximáln? se ko?kujou, ská?ou po sob?, ale vše jen ve h?e... Já do toho mám ješt? dv? kastrovaný hol?i?ky a i s t?ma jsou jedna ruka... Takže moje rada zní: rozhodn? si vzít dva fre?á?ky, v dob? ?íje p?ed kastrací ty rva?ky vydržet a po kastraci už bude vše v pohod?! :-)

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Bootsi (IP)
Datum: 2008-10-09, 10:26
Takže myslíš, že t?eba nebude pot?eba je odd?lovat v dob? ?íje? Rva?ky vydržím když se fakt nesežerou :) A je o hodn? t?žší je vychovávat, když jsou dva ve stejným v?ku? P?eci jen budou lumpárny dvojnásobný :) Dík

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-09, 10:27
Bootsi, my máme 3 hol?i?ky ve stejným v?ku a krom toho, že shazují kv?tiná?e, vy?esávají koberec a lezou a kadí tam kam nemají, tak jsou v celku milé a hodné hol?i?ky :-)))

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2008-10-10, 15:05
Jestliže vydržíš ty rva?ky, tak bych je neodd?lovala... Kolikrát je to dost t?žký, koukat, jak se "mordujou", ale vydržet stojí za to... Jelikož na sebe budou zvyklí už p?ed ?íjí, o to líp... Vychovávat fretku... no... oni si spíš vychovaj tebe! :-D ale ne, neni t?žší "vychovávat" dv? fretky než jednu... :-)

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Amy (IP)
Datum: 2008-10-11, 15:05
Zdravím všechny,
v?era jsem rok a ?tvrt starému Filípkovi po?ídila kamošku Kišinku.Po tom co jsem tu ?etla jsem myslela,že sbližování bude d?s!V?era se ?uchali jen p?ez klec a dnes jsme se rozhodli,a? si na sebe zvyknout,pustit je po byt?.
Jelikož nemám srdce poslouchat jekot,pustili jsme Kišinku,potom otev?eli Filipovi klec aby vylezl a utekli na 2 hodiny pry?.
Te? jsme už doma a oni se normáln? ignorujou.
P?itom Filip ka?kuje jak o život.
Takže ne vždy se porvou a to menší k?i?í....ikdyž nás to možná ješt? ?eká:)
Takže pro ty co uvažují o koupi další fretky-ne vždy to musí dopadnout hororov?.


Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2008-10-13, 10:20
zdravím ;)

p?i pošmourném pond?lním ránu p?idávám taky jednu "zkušenost"...

Není tomu ani m?síc co nám odešel po marném boji s lymfosarkomem náš 2,5letý fre?á?ek Lumpík a zanechal po sob? sest?i?ku Chiquitku - od mala spolu vyr?stali, takže na sebe byli zvyklí a malá jeho odchod t?žce nesla. Tak jsme se rozhodli ji po?ídit nového sparingpartnera. Jelikož jsme náro?ní a cht?li zase jen šampá?o fre?á?ka, chvíli jsme si po?kali a pomalu se smi?ovali s tím, že budeme muset po?kat do jara, a najednou se objevil inzerát "Prodáme šampá?o fre?á?ky". Tak jsme v sobotu nasedli do auta a vypravili se do Brna pro juniora;) Po necelých dvou hodinách už jsme se to?ili na jedné z brn?nských ulic a putovali zp?t - ale tentokrát ve t?ech - v p?epravce nám s plným b?íškem spala chlupatá kuli?ka - Lumpíno. Celá cesta prob?hla v klidu - malej se párkrát vzbudil, ale neplakal, byl klidný, drahý ho celou cestu hladil..."Bájo", ?íkali jsme si - "takového mazlíka jsme p?esn? pot?ebovali"...My blááhoví;)

P?ijeli jsme dom? a jelikož Chiqi byla vzh?ru, rozhodli jsme se seznámení neprotahovat a vypustili jsme ji k novému p?ír?stku...

Obešla si ho, o?uchala, za?la ušima - ty ona miluje, pak tradá k ocásku a p?ekvapení pod ním...pak hurá zpátky, drapla malého za krk a za?ala ho tahat po celém pokoji. Asi zp?sob exkurze pro nov? p?íchozí - na m?j vkus kapku drastický. Malý vyklepaný ze všeho nového, zažil chudák ješt? šok ze své masochistické "paní domácí" - po pár minutách ?evu, kvíkání, sy?ení, k?u?ení a b?hví?eho ješt? Chiquitka vyb?hla z pod stolu - sama...malej se kr?il pod topením za stolem a z ?umá?ku mu tekla krev...
M?la jsem sto chutí Chiqi potrestat, ale nezmohla jsem se navíc, než s malým v náru?í na ni zasy?et a zatleskat (u nás tleskání znamená "nesmíš"). No co se dalo d?lat - napoprvé to nevyšlo, každý putoval do své klece. Chiqi navíc za?ala kousat všechny, i kot?, které za?ala honit poté, co jsme jí vzali toho malého plyšáka (no cirkus;). Za?ala si dokonce zna?kovat území - v obýváku na koberci se jí její hovínka totiž najednou zdají být ideáln? umíst?né;) V kuchyni a všude možn? jen ne v zách?dku taktéž - a to nemá k dispozici záchod jeden podotýkám;)

V ned?li ráno jsem si ?ekla, že jí možná smrdí ten "cizí pach" a tak jsem se jala chudáka Lumpína (ten si o nás musí myslet v?ci) seznámit s umyvadlem, teplou vodou a šamponem...a pak jsem op?t p?istoupila na seznamování dravé zv??e. Zpo?átku to bylo stejné...o?uchávání, lízání oušek, drap za krk a tradáááá do nejtemn?jších zákoutí. Jakmile se mi dostali do rukou, každý putoval do klece ... jen zrada...ne do té své...Chiqa do malé, Lumpíno do té její...."možná, že chytne její pach a bude to lepší," ?íkala jsem si. Ba ne - všechno špatn?, veškerá snaha marná...když jsem malého pustila do klece k ní, za?lo to nanovo. Tak jsem vzala Gimpetku a zkusila to s ní...no a najednou byl klid, oba dokonce lízali zárove? a to tak vehementn?, že od toho byli celí a olizovali se pak navzájem. Ve?er jsem se tedy rozhodla je nast?hovat do spole?né velké klece. Nejd?ív jsem ji vymyla, vym?nila pelíšek za úpln? ?istý, do spodního patra dala pelech Lumpín?v (kdyby náhodou došlo k roztržce a z vrchního pelíšku byl jeden z nich "vyhošt?n"), nast?hovala je dovnit?, zav?ela za sebou dve?e, do uší vatu a ?ekala jsem. Pár minut v?ešt?ní, jekotu jako by je na nože brali a pak klid. Nakoukla jsem, malej spal naho?e a dole paní domácí;) V noci byl klid a ráno už spali oba v jednom pelechu - dole;) Než jsem odcházela do práce, došlo ke kviknutí, ale pak už byl klid. Ráno jsem volala p?íteli dom? (chodí do práce až na devátou, takže s mazlíkama ješt? ráno ?ádí) a ten mi referoval, že je vše v klidu, Chiqi malého jen hlídá;) Malej si dokonce p?išel ke kot?ti do talí?e na snídani, takže klepu na d?evo, snad už bude klid. ;)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 00:29.
Avatar

Aktuální stránka:10 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist