Aktuální stránka:4 z 12
Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: eowynka (IP)
Datum: 2007-08-11, 17:44
vladimir: a mám je teda poušt?t k sob???

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: eowynka (IP)
Datum: 2007-08-11, 18:04
D?kuju moc za rady. Snad to dopadne dob?e a brzo už spolu budou chrn?t v pelíšku=)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-08-11, 21:25
Martino, to víš, že bych mu cht?la po?ídit kámoše. I když by na m? s kámošem asi rychle zapom?l, už te? po dvou dnech s jinýma fretkama m? ignoruje:-P. Ale i tak se už nem?žu do?kat:-))No, bedliv? sleduji Adopci, protože bych ráda pomohla n?jaké fretce, když by bylo pot?eba. Jenže te? jsem na tom finan?n? dost bídn?, t?žko bych platila další fretce o?kování. Tak ?ekám až na tom budu líp, nastupuju do práce, tak to bude ok.

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-12, 00:24
škoda, že te? nem?žeš, ty m?cholupský fre?ule pomoc pot?ebujou jako s?l... :o(

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2007-08-12, 20:28
Zdravím všechny, taky jsem si dom? dneska p?inesla další fret?í hol?i?ku, te? mám doma teda dv?... sest?i?ky, Amy a B?tušku (Amy je ta donesená), p?vodní majitelé bohužel m?li alergii na její sliny, tak jsem se jí ujala. ?ekala jsem, že když jsou to sest?i?ky, že sp?átelení prob?hne v naprosté pohod?, avšak opak byl pravdou. Amy d?lá na B?tuš úto?né výpady, ta chudák jen kvi?í a kvi?í....
Tak jsem z toho byla drobet zoufalá, zapla net a hledala rady... pro?etla jsem tady ta föra, že nejlepší je zav?ít o?i, zacpat uši a nechat být... inu po prospání, kdy byla každá v jiné kleci se to zdálo jakš takš OK, ale když jsem je zkusila zav?ít ob? do jedné klece, ve které se p?edtím byly spole?n? napít, za?alo rodeo, to už moje nervy bohužel nevydržely, tak šly každá odpo?ívat zase do svého.... Zkusím ješt? na noc p?ehodit nocležníky do opa?ných klícek a snad si na sebe brzo zvyknou... netušila jsem, že to bude taková maka?ka :-)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-12, 20:38
vydrž, kacule, ur?it? to nebude tak horký. ony si za pár dn? p?ivyknou, vy?íkají si to. prozatím jim povym??uj pelíšky, aby si zvykly na sv?j pach a poušt?j je pod dohledem. zkus jim taky nabídnout NAJEDNOU t?eba calopetku nebo jiný lízací pamlsek. oni v tu chvíli zapomenou, že jsou "na život a na smrt" a svorn? mlsají a mlsají... :o)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2007-08-12, 20:53
martina: to už jsem taky zkoušela, ale Amynka moc tu pastu nechce, asi nebyla zvyklá. Zatím se mi rvou i o napáje?ku v kleci, spole?n? tam vlezou, a p?edhání se, která se napije první..., hlavn? že mají jednu napáje?ku vevnit? a jednu zvenku klece... tak uvidím jak to p?jde dále, vím, že po nich nem?žu chtít zázraky po pár hodinách soužití...

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2007-08-13, 14:14
hlasim prirustek do rodiny.Jedna slecny mi ho darovala ale v takovim stavu.spinavej byl az hruza nehty dlouhy a jeste k tomu ma deocela hluboky kousanec na zadech,nehorazne kouse ale to chce cas.Privrzla jsem si ho domu prosel myci linkou.a pak jsem ho pustla za meginkou porad na sebe syci,jeci a prskaj(hlavne megi)ale neperou se.dala jsem je na chvili do jedne klece to bylo kviceni.bojim se ze si na sebe nezvyknou?
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2007-08-13, 14:21
Rotty: zvyknou, práv? ?eším stejný "problém" holky po sob? po?ád jdou, ale pak jsem je šoupla do jedné klece (zatím bohužel provizorní, nové t?ípatrovce zatím chybí dví?ka... ale už už to bude :o)) chvili na sebe je?ely, pak spala každá jinde, a pak se pomalu p?iplížily až k sob?, sice se ješt? láskypln? neobjímají, ale to se asi taky poddá, takže to chce jen trp?livost, a jak se psalo výše - zav?ít o?i a zacpat uši a nechat je a? si to vy?ídí... fakt to funguje :)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-08-13, 14:23
Rotty:
Když ti p?išel samec k "domácí" samici, to se samo za n?jaký ?as srovná. Uv?dom si, jako by k tob? do pokoje hodili cizího chlapa, který ti všude vleze! Taky bys nadávala a snažila se ho vyhodit. To chce ?as.

Kacule:
Tady to možná bude t?žší. Samice se snášejí podle mé zkušenosti h??. Nevím , jak jsou ob? sest?i?ky staré. ale i tady platí, že jsi "cizí" nast?hovala do bytu domácí, a té se to nelíbí. Jednu z mých sami?ek ostatní dv? holky prost? nep?ijaly. Nakonec jsem jí dala Han?e, kde si jen zvolna zvykala na samce. N?které fretky prost? o spole?nost nemají zájem. Ale doufej, že to nebude tv?j p?ípad. Držím palce a p?eju pevné nervy.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Gazza dne 13.08. v 14:24.

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2007-08-13, 14:25
Gazza: díky za rady :) holkám budou 4 m?síce, a dle mého názoru je to o milionkrát lepší (musím to za?ukat) než to bylo v?era... v?era vedle sebe nevydržely ani minutu bez toho, aniž by byl kravál... tak snad to bude ok, zatím chrupkají, tak uvidíme co se bude dít odpo... Jinak hlásím, že momentáln? spí v jednom chumlu, spíše teda jako milenci :)))) jedna pod druhou... hihi :)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-08-13, 14:28
To bude v pohod?, to jsou ješt? "d?ti?ky", já m?la všechny fretky p?i p?íchodu nejmén? ro?ní, takže dosp?lé a to je n?kdy h?? zvládnutelné - sluchov? i ?ichov?. U tebe to bude brzy dobré, jen vydrž.

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2007-08-13, 14:31
moc díky za podporu :) snad to bude ok, na nové "klícce" se intenzivn? pracuje, tam budou mít prostoru až až, takže to snad bude v poho a sejdou se aspon v tom pelechu :)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-08-13, 14:51
no tak nám to seznamování trvá už m?síc, holky se snesou až po prvním po?ádnym kousanci, ob?as to pak vypadá že si i hrajou, ale za?aly na sebe ?vát ob?... P?ijde mi že, si jenom nesedly, ale bude to snad v poho. Míša (samec) se do malý zakousne, zahází si s ní a jde spát. Moc ho zajímá, ale když se k ní dostane na "skus" tak se jednou zv?tši, ocas vyst?elí k nebi a je to dravec ;-) Musim ?íct, že první 2 týdny jsem se bála jak když m?l p?ed 20 lety p?ijít ?ert a vzít mi dudlík. A jestli je pravda že n?kerý fretky nestojej o spole?nost, tak se za?ínám modlit aby to nebyl náš p?ípad ;-))
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: suze (IP)
Datum: 2007-08-15, 17:51
Z osobní zkušenosti m?žu poradit trp?livost .. myslím, že nic jiného stejn? nezabírá :o)
Kamarádili jsme už 2 x, poprvé jsme naší 2leté sami?ce po?ídili 3 m?sí?ní kamarádku a zhruba po 3 letech jsme ke stávajícím dv?ma fre?ulkám adoptovali ješt? jednu zhruba 3 letou kámošku ... Byl to boj v obou p?ípadech,ale v podstat? jen díky naší první fre?uli.Dáma jen pot?ebovala ob?ma p?íchozím vysv?tlit, že ona je tu paní domácí :o) V obou p?ípadech ze za?átku silný smrádek a sy?ení .. pozd?ji už jen slabý smrádek a hlasit?jší kvokání a zhruba do dvou m?síc? bylo vše O.K.
Dneska se všechny t?i (6 a 4 a 4 roky) prohán?jí po byt? jako kdyby se znaly odjakživa :o)
Takže všem držím palce!
(mám stejn? pocit, že celé kamarád?ní jsem snášela h?? já, než fre?ulky :o)))

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-08-15, 18:04
My taky kamarádíme podruhý... poprvý to byla pohoda, nevykastrovaná sami?ka p?ijala nevykastrovanýho same?ka fakt v pohod? a v?bec jí nikde nevadil... Te? už jsou oba kastrovaní a malá ne, tak si ?ikám, jestli ji nezávid?j ;-))
Už sp?j v jedný kleci, ?ev ne?ev, pušení nepušení. V?era jsem je ale p?istihla, jak malou vyhodili z houpa?ek (mají 2, a z toho jedna je dvoupatrová) a když si ustlala dole, tam maj taky ležení, tak se za ní samec p?iplížil a spal s ní ;-) to bylo radosti, i když bylo asi 5 ráno, vehementn? jsem budila p?ítele at se koukne! Je teda fakt že když se pak vzbudili tak zase ?vali a pušili ale neva, to se poddá.
A rozhodn? to snáším h?? než fre?ule, protože oni se porvou a jdou spát nebo lozit a krást, a já se modlim aby už byli v klidu, takže jedinej stresa? jsem já, no. ;-))
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-08-15, 18:13
Už mám fotku nejnov?jšího p?ír?stku.... te? jsme trojbarevní ;-)) ješt? šampí?ek by se k nám hodil!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: v.lejskova dne 15.08. v 18:14.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: lady.eriana (IP)
Datum: 2007-08-22, 19:55
Ahoj, tak u náš doma se kamarádí dva kluci a je to docela st?ídav? obla?no, bašt?j spolu, i spinkaj, ale ob?as jim hrábne a Harley chce Drakouše zakousnout:( Tak nevim, jak to bude pokra?ovat...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2007-08-22, 21:31
U nás je seznamování do dneška dost problematický mám samce cca 2 roky a sami?ku od Gazzy za?átek byl vééééélmi krušný protože jsem nem?la nervy to poslouchat a hlavn? ten pušinec byl dost d?snej ale zjistila jsem že oba jsou p?kný divadla - když nemají publikum tak si hrajou ale jakmile n?kdo vejde do místnosti tak vypukne peklo , hlavn? toho zneužívá Kiki , která si je v?doma toho že jako menší a teoreticky slabší jí p?jdeme bránit :o)))) mršo? mr?avej vy??ranej

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-08-23, 14:06
Ty malý potv?rky jsou vy??raný fakt hodn?. Naše malá velkýho samce vyhledává a pak na n?j ?ve. Když jsem ve vedlejším pokoji tak jsou v klidu a jak vejdu tak jsou v sob?, here?ky jsou všechny. Pomalu se to rovná, ale je to zdlouhavej proces, tzv. mnoho povyku pro nic, protože je fakt, že když s n?kym jim, spim a hraju si, tak to asi takovej nep?ítel nebude ;-)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2007-09-10, 12:23
Ahojte, myslíte, že by 6 let starý same?ek ješt? k sob? n?koho snesl?
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-10, 12:29
Runa, jak který a jak koho. Múj nemá ešt? ani 4 ale vím, že druhou fretku by doma nastálo nesnesl...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Belmondo (IP)
Datum: 2007-09-10, 13:17
Ahoj,mám problémek se seznámením fretek.Doma máme ro?ní Jul?u,p?ed 2 m?síci nám bohužel zem?el fre?á?ek Belmondo,a tak jsme se rozhodli adoptovat fre?áka od známé je mu rok a je v ?íji.První návšt?va dopadla tak že Jul?a p?edním utekla a klepala se schoulená v pelíšku.Po druhé venku se jí Mates zakousl do ocásku a necht?l pustit,pak pokousal i nás.Jul?a o n?j v?bec nejeví zájem,on zájem má ,ale p?i sebemenším kontaktu za?ne sy?et a snaži se jí kousnout.Je možné že je tak kousavej kv?li ?íji?
P?ed m?sícem jsme m?li návšt?vu s kastrovaným samcem a s tím byla naprosto v pohod? dokonce ho nechala šmejdit v jejím pelíšu pod sk?íní,tam nepoušt?la ani Bel?u.

vícero+oba+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:35.

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-09-10, 13:29
Belmondo,
m?že to s ?íjí souviset, ?íjní fre?áci prost? své nev?sty chytí a necht?jí pustit.
Bohužel to taky m?že být o sympatii, možná byl Jul?i ten kastrát prost? sympati?t?jší než Mates.
Pokud opravdu stojíte o to, dát je dohromady, chce to hodn? trp?livosti a možná to p?jde snáz, až se Mates uklidní a bude mít po ?íji.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Belmondo (IP)
Datum: 2007-09-10, 13:45
Je mi divný že tak sy?í,musela jsem si doma vzít boty protože m? kousal do nohou a to dost agresivn?.Bel?a když byl v ?íji tak si taky ob?as kousnul,ale ne tak agresivn?.Problém je že nem?žem ?ekat až mu skon?í ?íje,pani?ka ho chce dát pry? i za cenu že skon?í v útulu.Je to dcera mojí známe a je t?hotná ,což sice neberu jako d?vod dávat hned fre?áka pry?,ale je mi ho líto a tak se pokouším najít ?ešení .Mohla by pomoct kastrace?

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-10, 13:46
Belmondo, podle mn? by kastrace pomoct mohla.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Belmondo (IP)
Datum: 2007-09-11, 20:58
D?kuji za odpov?? ,domluvili jsme se že Mates p?jde na kastraci a za týden po operaci k nám .Snad to bude dobré.
Máte n?kdo zkušenost se seznamování fre?áka po kastraci s novou fre?andou , p?ípadn? jestli týden po operaci není moc brzo?

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: NeLa (IP)
Datum: 2007-11-11, 19:22
Tady je to všechno je o seznamování dvou fre?ulí ...ale co když jsou t?i?? jedna domácí a dv? p?ist?hované....

Phoe je dev?t m?síc? a je to rozmazlenec a hysterka...ale nebyla v?bec zvyklá na styk s fretkama takže má strašný strach a je upe ve stresu

Ti dva jsou adoptovaní albínci Oskárek a Vlo?ka a oba šesti m?sí?ní ( i když Oskárek je strašnej halama)...oba se hned zabydleli..

Phoebinka už jen p?i pohledu na n? kvi?í jak podsvin?e a sy?í a klepe se a hlavn? Oskárek jí dává zabrat...v??n? jí prohání a když jí chytí tak jí ?apne a jelikož je v?tší než ona tak nemá Phoe šanci a je?í jako kdyby jí n?kdo pod?ezával a když s emi to zdá moc tak jí letim zachránit...p?ítel je dával hodn? k sob? což si myslím umocnilo ješt? ten její strach..zkoušeli jsme jí s Vlo?kou prva seznámit bo Vlo?inka je strašn? srde?ný stvo?ení a nechá si od Phoe kvi?et do obli?eje aniž by hnula brvou...ale když už si myslí že na ní Phoe dost je?í tak se ožene...za nejv?tší úsp?ch považuji to že sme je dali na gau?i k sob? do pelíšku ( Vlo?ka usnula a Phoe byla stuhlá hr?zou) aniž by Phoe je?ela a po chvilce spolu usnuly, ale jak se Vlo?ka pohla kravál za?al nanovo...

myslím že by bylo lepší pomalu s tou Vlo?kou seznamovat bo mi to p?ijde jako takovéto menší zlo...než s Oskárkem...mno...poradt? n?jaké dobré triky...zatím to d?lám tak že je mám odd?len? a ve?er u televize mám Phoe na jedný stran? a Vlo?ka na druhé...jen aby o sob? v?d?ly a ob? hladím ...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-11-11, 19:28
NeLo, pro?ti si o seznáamování fretek tady všechno co najdeš, pak to d?lej stejn?. Asi bych postupovala jako by sis p?inesla jenom jednu- m?nit pelíšky, brát je spole?n? ven... anebo pak drastickou metodu, dát je všechny do jedný klece, a? si to vy?íd?j. Což by mi ale zase p?išlo nefér v??i domácí fretce, která je ve stresu už jenom proto, že neni zvyklá na žádný fretky a najednou jí tam p?ineseš dva puber?áky... jinak netušim, u nás všechno seznamování prob?hlo naprosto bez problém?, když nepo?ítám fretky na hlídání.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: NeLa (IP)
Datum: 2007-11-11, 19:34
Rynn:

Mno všechno jsem to pro?etla, a zkusím pár t?ch v?cí...pelí?ky sem m?nila aji tri?ka na kterej je chovám mám vždy jen jedno...

..na ten drastický zp?sob nemám nervy a mám i pocit že ješt? chvilku a Phoe dostane infarkt..vim, že taky dost p?ehání, ale opravdu nebyla zvyklá ani na p?ítomnost jiné fretky...takže jí chápu
Avatar

Aktuální stránka:4 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist