Aktuální stránka:9 z 41
Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2007-01-28, 18:20
D?kuju. Jde vid?t, že dob?í lidé ješt? nevym?eli :-)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Simka (IP)
Datum: 2007-01-29, 00:28
Ahojky všem. P?ed t?emi týdny jsem si po?ídila asi 6ti m?sí?ního fre?a?ka (p?esné datum narození ani p?vod není znám, ale vet se tvá?il jakože v?k odpovídá). Je to muj první, takže veškeré info ?erpám z literatury nebo na netu.
Cht?la bych se Vás zeptat, jestli je možné, že je v ?íji. První 2 tydny u nas nebyl vubec cítit, ale ted p?ed pár dny mu za?alo být cítit b?íško jakoby "??ránkama" a dnes jsem ho na?apala jak u babi?ky ozna?koval v kuchyni stoli?ku.
Je to ?íje? Nebo si zna?koval cizí uzemí? Doma jsem si toho nevšimla a ani v byt? není nijak výrazn? cítit ... Jen to b?íško. Jinak je to naše zlatí?ko, pr?olka, kontejnerák a lump a nevym?nila bych ho ani kdyby byl citit jako 1000 tcho?? :-) Simona



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 00:57.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-01-29, 06:10
Simka: Pokud neznáš p?esný v?k, je dost dob?e možné, že má fre?á?ek i o n?jaký ten m?síc víc a opravdu za?íná p?icházet do ?íje ;o) ?íji u kluka poznáš bezpe?n? práv? zna?kováním (o??ráváním všeho a všude, v??n? mokrým b?íškem a pat?i?ným smrádkem) a viditeln? zv?tšenými varlaty, než m?l doposud. A to je teprve za?átek... :o)))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-29, 08:39
Simka, mám tiež doma rujného fre?áka. Aby mu nebolo cíti? bruško (pocikané chlpy) tak mu bruško utriem nieko?kokrát denne tými vlh?enými kapesní?kami na detské zado?ky (Pampers...). Funguje to vynikajúco!
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-01-29, 09:02
Johana: to je moc dobtý nápad s t?mi kapesní?ky :-)

A s Panem Te?kou m?žeme na n?jaký návšt?vy ne-fretka?? zapomenout. Se zv?tšováním kuli?ek a ?ím dál tim ?ast?jším zna?kováním, jsem zjistila, že je cítít na sto hon?. Jen jsem to zjistila na návšt?v?, když jsme s tcho?ema vstoupili do dve?í tak jsme se nado?kali zdvo?ilého pozdravu, ale poznámky " ty sou teda cetit..."
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-29, 09:19
Ivka...to som nevymyslela ja, ale už dávno tá hol?ina niekde z Francie...fakt to funguje, aj na fret?ie pošenie, ke? to nie je moc...sta?í prdelku poriadne utrie? tým kapesní?kom a nemusí sa fre?ák hne? do pol pása vypra? :-)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-01-29, 09:25
Jdu koupit zásoby kapesní?k? :-)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-29, 09:30
...ešte typ: Pampers a podobné zna?ky sú dos? drahe. V Kauflande je dosta? kapesní?ky tuším je to Wicky (alebo podobne), za 72 kusové balenie aj so super plastovým kontajneríkom som dala 59 SKK, náhradné balenie 72 ks asi 35 SKK :-)))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-01-29, 09:37
J.: Óóó, jaká si mocná :-))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-01-29, 10:10
a jak se bezpe?n? pozná konec ?íje? p?edpokládám, že same?ek zna?kuje území i mimo ?íji...?
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-01-29, 10:14
Wow! Tak to je super tip! Tak to si je taky koupim a budu to praktikovat, protože Pin?our fakt dost smrdí! P?kn? se nám prot?ídili kamarádi (ale to m? ?íkala JanaN ješt? než jsme si po?ídili fretkouny:-)) Zrovna v?era p?išel kamarád a místo pozdravu nám ?ekl "VY TU SNAD HNIJETE, ŽE TU TAKOVEJ SMRAD???"
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-01-29, 10:30
Sem zv?davá za jak dlouho dojedem do Se?e v takovim smradu :-)))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-29, 10:34
Ivka: ?O som? "Mocná"? pls prelož...:-)))

Irena: Koniec ruje koho? samca or sami?ky? Sam?ek zna?kuje teritórium mimo ruje tak že sa obtiera krkom, v ruji zna?kuje aj mo?om...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-01-29, 10:41
Ále Johan, to se jen tak ?íká :-)
Mocná - jako, že máš velikou moc
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-01-29, 10:49
Same?ek zna?kuje krkem?? Náš fre?ák má pin?oura jenom na b?íšku, na krku snad ne :-D

Ivko, já myslim, že v aut? by to mohlo bejt v pohod?, ale u nás doma je to fakt brutus..
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-01-29, 10:51
JOhanko, náš Ferda má pin?u taky jenom na b?íšku - jak se zna?kuje krkem? Krk se mi nezdá jako ideální poznávací znamení pro konec ?íje.. 8)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2007-01-29, 10:58
mají na krku n?jaký ty mazový žlázy,nebo co to je :o) a krk si pak t?ou o r?zný p?edm?ty,vypadá to spíš jako by se škrábali...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2007-01-29, 11:06
Nemají n?jaké žlázy na krku i sami?ky? Františka nad lopatkama voní úpln? jinak než na zbytku t?la. A n?kdy mám pocit, jako by tam byla i trošku mastná.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-01-29, 12:26
když jste u t?ch mokrých kapesní?k? - co používáte na b?žný úklid klece? nejd?ív jsme brali toale?ák, ale to jsou d?sný cifry. Tak papírové ut?rky-ale i tak mi to p?ijde drahý...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2007-01-29, 12:46
Na úklid klece a ko?i?ího WC používám papírové ru?níky,v Makru se dají po?ídit asi po 12 - 15cti rolích,sice to stojí asi 500K?,ale vysta?í mi to na pár m?síc? a to je používám i na Nik?u,ta má nejv?tší spot?ebu,jak do nich ?urá.Nast?íhám je na ?tverce a p?ehnu nap?l.Taky jsem d?ív používala ubrousky,ale cenov? mi tyto role vyjdou nejlépe.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: JanaN dne 29.01. v 12:47.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-29, 12:48
Toale?ák.
Ale my te? uklízíme hovínka z podlahy jen výjime?n?. Víc škody nad?lají, když ten toale?ák v nest?ežené chvíli uloupí a rozmotají. :oP
Jako malí samoz?ejm? trousili bobky ?ast?ji, m?li sv?j vlastní toale?ák, ten nejlevn?jší. Jenže i tak to byla docela spot?eba. :o(
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-01-29, 13:27
Já taky používám papírové ru?níky.D?ív jsem používala tole?ák, ale byla ho d?sná spot?eba. Ru?níky používám i na vyt?ení klece a misek, krásn? sají, pak se vyhodí a je to.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-01-29, 13:29
já používam naše lakýrnický ut?rky. Jsou pevný a není taková veliká spot?eba. Koukn?te na odkaz[www.ctyricr.cz]
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-01-29, 13:35
My používáme kuchy?ský ut?rky. Kupuju je v Kauflandu dv? roli?ky za 9,90 a jedna role mi sta?í tak na necelý týden. Nijak si nest?žuju..
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-01-29, 14:13
jo, takže používáme všechny prakticky to samé, fajn...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-29, 14:15
...na klec oby?ajné utierky z netkanej textílie, cca 5 ks za 30SKK, vydržia dos? dlho a dobre sa prepierajú + octová voda a na záver ?istá voda = celé 2 x denne.

Teraz ste ma dostali :-)))) aj Vl?ák má len jedného pindíka...na brušku :-)))) ale na krku majú fretky pachové/mazové ž?azy (samec aj sami?ka) a tie sú cíti? inak v ruji a inak mimo ruje...a tým (krkom) si fretka tiež zna?kuje teritorium...vy?ítané z literatúry (už neviem ktorej). Ale je fakt, že ten krk vonia môjmu samcovi inak v ruji a inak ke? nie je v ruji...:-))))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-29, 14:23
Když ud?laj pot?ebu vedle, máme papírový ut?rky práve z Makra... A na ?išt?ní klece hadr, kartá? na vydrhnutí (dno je vroubkovaný, strašn? špatn? se to ?istí), octovou vodu a ?istou vodu....
A o t?ch žlázkách na krku jsem už taky slyšela :))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-29, 14:27
Když p?išel Rupík do ?íje, ze všeho nejd?ív mu smrd?l krk, pak teprve mo? :o)))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-29, 14:34
Rynn, a už p?estává! V?era jsem Rupíka o?ichávala a zdálo se mi, že 48 hodin po kastraci zápach mírn? ustoupil :o) Ale ?urá po?ád, snad trochu mí?. A pokouší se znásilnit Vanilku, víc než t?sn? p?ed kastrací. Nevím, co ho to popadlo. :o/
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-29, 14:45
Mirim, Rocky p?estal smrd?t hned, nebo, a to spíš, byl siln?jší ten pach veteriná?e, takže to p?ekryl... A Meggie znásil?uje furt, dokonce!!! dal v?era p?ednost ?umáku str?enýmu pod jejím ocasem, než pamlsku... pak si jí chytí, s nadšenym kvokáním odtáhne pod sk?í? a dokud ji neosvobodíme, jenom si ji tam tam drží... Sice se na ní pokoušel i nasko?it, ale to se mu nepovedlo, tak to vzdal... jinak ne?urá, nebo jsem si toho jenom nevšimla...
Avatar

Aktuální stránka:9 z 41


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist