Aktuální stránka:11 z 41
Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Aneta (IP)
Datum: 2007-02-08, 00:03
v sobotu sem nechala svoji samicku pripustit, byla 16. den v riji, od kryti ubehly 4 dny a vulva se ji vubec nezmencila. minuly rok se po kryti zacala zmensovat uz druhy den, mam obavy ze se nezadarilo..... Ma smysl ji vzit k sameckovi jeste jednou? pokud teda behem par dnu nezacne otok mizet....

?n+krytí+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 18.06. v 16:42.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-02-08, 00:32
Aneto, otok za?ne oplaskávat a m?knout b?hem prvního týdne po p?ipušt?ní, vydrž. Pokud opravdu došlo ke spojení, ?íje by se m?la ukon?it, ale zda z toho budou mimínka, na to si musíte 7 týdn? po?kat ;o) Pokud bys sami?ku vzala znovu k same?kovi a ona by se mu bránila, utíkala a sy?ela na n?j, znamená to, že byla ?íje úsp?šn? ukon?ena. Držím palce, a? je krytí úsp?šné!
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-02-08, 10:49
Ono vetsinou ctvrty den uz to videt je, ale lidne jeste pockejte nez to bude tyden a pak kryti opakujte :o)

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Aneta (IP)
Datum: 2007-02-08, 20:35
A myslite,ze kdyby se poprve opravdu nezadarilo tak se to povede po druhe?kdyz by vlastne pri druhem kryti byla v riji 23.den.....

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-02-08, 21:12
Aneto, pokud opravdu došlo ke svázání alespo? na 15 minut, m?lo by to sami?ce k ukon?ení ?íje sta?it. ?íjný otok nejprve oplaskává ne na pohled, ale na omak - postupn? ztrácí svou pružnost a pevnost a jako by "hadrovatí". Až po pár dnech, ?asto až po týdnu, se za?ne zmenšovat i vizueln?.
Druhé krytí zkusit m?žeš (i když už je to dost dlouho od za?átku ?íje), jestli si nejseš jistá, že se ?íje ukon?uje, ale pokud by frete?ka fre?áka necht?la, ur?it? jí do "akce" nenu?.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 01:48.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Aneta (IP)
Datum: 2007-02-08, 21:46
nutit ji rozhodne nechci,pokud zacne sycet nebo se branit tak to nema cenu.Otok je porad takovy pevny.....no uvidime,kdyztak si pockame na dalsi riji....

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2007-02-09, 16:21
cht?la jsem se jen zeptat jak zhruba dlouho trvá ukon?ení ?íje zatemnováním? vím, že je to u každé sami?ky jiné a n?které to ani p?i zatemnování nep?ejde...
Žofky dcera je v ?íji 2. týden a majitelka ješt? mladý nechce, poradila jsem jí tedy, at zkusí prozatím zatemnovat a pokud by ?íje i tak nep?estala a blížilo se to ke 4. týdnu at jí vezmou na veterinu na ukon?ení...
nebo je mám poslat na injekci rovnou?

?u+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 18.06. v 16:41.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-02-09, 16:38
Jak dlouho trvá ukon?ení ?íje zatem?ováním nevím - ješt? jsme to nezkoušeli. Ale ?ekla bych, že pokud za?nou zatem?ovat až v druhém týdnu, šance na ukon?ení ?íje nebude veliká. Se zatem?ováním je dobré za?ít ihned po nástupu ?íje. Zkusit to ale m?že a pokud tma nezabere a sami?ka se bez projev? dlouhodobé ?íje do?ká 4 týdn?, aniž by se ?íje za?ala ukon?ovat, a? ji teprve pak (ve 4. týdnu) vezmou na hormonální ukon?ení.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 01:49.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2007-02-09, 17:01
d?kuju,n?co v tom smyslu jsem jí p?edtím napsala,jen jsem se ješt? cht?la ujistit :o)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2007-02-09, 17:15
Minuly rok my za?ali zatemnovat na druhy den od za?atku riji a skon?ilo to za 3,5 tydne.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Aneta (IP)
Datum: 2007-02-09, 19:11
Tak sem byla u veterinare a rikal ,že Týna nezeb?ezla.....?ekl mi,že mám zkusit jineho samce,ale nevim jestli je nejaka sance na zabreznuti,kdyz je 3.tyden v riji.Máte s tím nejake zkusenosti?

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-02-09, 20:02
my byli s naší Žofkou 10. den ?íje poprvé a nepovedlo se to, tak jsme šli za týden znova, takže se to povedlo 17. den, to není zas takový rozdíl, za zkoušku nic nedáš a p?i volném chovu si taky fretky nepo?ítají v kalendá?i, kdy je nejlepší den na pá?ení...zkus a uvidíš, viz rady výš :)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-02-10, 16:53
Aneta rozhodne ne jineho samce!! Dyt je tyden po kryti a jak to vet 100% pozna? Bud toho stejneho samce (dejte mu cas - nechte ji u nej dyl), nebo ji nechte riji ukoncit injekci a nebo jeste pockej tyden a udelej to pak tim jinym (to uz bude jistota ze ji tamten nenakryl). Moje Tappi loni byla kryta v polsku, kde to nevyslo a rijila dalsi tri tydny, tak jsem ji nakryla jinym - ale ona byla v pohode - rijila skoro pet tydnu, cekala jsem ze spis nezabrezne. Jinak 3 tyden zabreznout muze, 11. den se doporucuje hlavne kvuli tomu, ze v te dobe je kryti idealni, protoze kdyz bys cekala na ten treti tak uz taky rijit nemusi..

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-02-13, 08:06
Když loni na ja?e byla Meggie v ?íji, ob?as se stalo, že n?kde na podlaze po sob? zanechala mini bobek. Ale to, co v?era p?edvedla Vanilka... :o/
Vyšplhala na op?radlo k?esla, z?stala tam stát a zvedla ocásek. Všimla jsem si toho, tak jsem ji okamžit? ?apla a sundala dol?. Jenže milá Vanilka po?kala, až se má pozornost oslabí, vylezla tam znovu a já už jsem jí nestihla zabránit, aby se z výšky nevykakala na podlahu. Trochu m? to udivilo, protože jsem myslela, že z vyšších míst obvykle rádi kakají same?ci.
Je fakt, že Vanilka poslední 2 dny svádí Rupíka, se? jí síly sta?í, ale je jí to prdík platné, nebo? Rupík byl p?ed 2 týdny na kastraci a n?jak zapomn?l, o co krá?í.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2007-02-13, 09:21
Moje zkušenosti se zatem?ováním: Saše jsem zatem?ovala od prvního dne ?íje. Máme doma jako v bunkru, nikde není vid?t:-) P?esto je to dnes m?síc, co je v ?íji:-( Už jsme byli na injekci.... Takže m? to bohužel nefunguje.. Ale je pravda, že ?íje byla velmi slabá (málo nateklá vulva, málo výtoku) až poslední dva dny se jí zv?tšila na t?eše?. Te? doufám, že jí zabere ta druhá injekce... Jinak nevím....
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-02-13, 12:27
Mirim: Vanilka lezla na vystave po Caesarovi - lehala si mu na zada, cistila krk a naznacovala velmi jasne sve umysly a on nic
to s kakanim z vysky - to slysim poprve, nedelaji mi to ani kluci (leda teda prekadeni zachodku max.) a holky uz vubec ne, aby lezly po vyskach a znackovaly. Ale Vanilka ocividne vi co dela, kdyz si jeste pockala

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-02-13, 14:02
Yasmin, no práv?. Když jsme m?li loni mlá?ata, tak kluci (byla jich drtivá v?tšina) zvedali prdýlku, jak se jen dalo, kolikrát i ten záchodek p?ekakali. Ale to byli pom?rn? malincí. Pak ješt? asi 2x mi n?kdo z kluk? (Rupík nebo Adýsek) káknul z horního patra klece a svezlo se to po st?n?. :oP
B?hem ?íje Rupík o??rával všechno možné, to je sice pravda, ale kakat chodil krásn? do wc, po kastraci vymizelo to o??rávání a je naprosto ?istotný. A o n?jakém zvedání zade?ku nebo šplhání po výškách nem?že být ?e?.
Ta Vanilka je opravdu prašt?ná. :o))))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2007-02-13, 14:06


Praštená??? Ja by som to nazvala pevne ozhodnutá ?o chce :D





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: hena9 dne 13.02. v 14:06.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-02-13, 14:10
hena9: Asi jsme ti v tom ud?laly s Yasmin zmatek. Ona má na mysli svou Vanilku a já svou (když ji nazývám prašt?nou). Ony jsou totiž 2 Vanilky. A ob? asi p?esn? v?dí, co cht?ji! :o)))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2007-02-13, 14:25
Aha :o) hehe :o)))

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-02-14, 01:19
:oD jooo to jsme teda udelaly :o)
Tou Vanilkou co vi co dela, jsem myslela Vanilku Mirim a popis chovani je me na vystave :o)

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2007-02-22, 12:04
No, naše Kir?a za?ala te? víc smrd?t. Chování se u ní nijak nezm?nilo a pipku nateklou taky zatím nemá. Chci se zeptat jestli je možné dát v tuto dobu(t?sn? p?ed ?íjí) kastrovat ??? Vím, že v ?íji ne,ale zatím mám pocit, že v ?íji není. A co by se stalo kdyby se fretka dala kastrovat v ?íji? Mám docela lufta z toho, že n?co prošvihnu:-/ a nepoznám to:-((( Tak sorry za blbý dotazy.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-02-22, 12:07
To v?bec nejsou blbý dotazy :o)
Te? ješte kastrace je možná,ono to n?kdy trvá i t?eba m?síc,než se roz?íjí naplno,takže možné to je.
Když už ale ?íje propukne naplno,tak je velké riziko ohrožení života,protože p?i kastraci sami?ek dochází k v?tší ztrát? krve a když jsou orgány p?ekrvené ?íjí,tak je ta ztráta mnohem v?tší.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2007-02-22, 12:52
Ha, d?kuju za odpov??.
Jsem ráda, že to teda ješt? stihnem. P?emýšlela jsem o d?ti?kách, ale mám tak tak ?asu na ty dva roštáci natož na tlupu žížalek. Myslím, že to u nás není rozumné. A nechávat ji ?íjit a potom možná ukon?ovat, z toho mám strach. Takže kastraci provedem rad?j co nejd?ív.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-02-22, 14:42
Uju pokud se nemylim mela by rijit poprve, ne? Pokud ano, tak kastruj az po riji

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-02-22, 14:48
a pro?,když nechce zažít patálii s p?etrvající ?íjí,ukon?ováním a falešnou b?ezostí.Pokud jsou náznaky že by do ?íje už m?la p?ijít,je dosp?lá.Jaký je d?vod ?ekat,pokud nechce mlá?ata?

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-02-22, 15:41
Cituji MajuZ:
je dobre, aby fretka presla prvou rujou z hladiska pohlavnej a psychickej dospelosti...to, ze je zrela telesne, neznamena, ze je zrela aj pohlavne a psychicky...je to to iste, ako ked tesne pred prvou rujou kastruju samcov a tvorbu pohlavnych hormonov na seba prevezmu nadladvinky...potom sa divia, ked su z toho rakoviny





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 22.02. v 15:49.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-02-22, 15:48
Yasmin, ješt? napsat koho cituješ a je to dokonalá informace, takhle akorát vím, že ta osoba hovo?í po slovensky:-)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-02-22, 15:59
... s tímto citovaným názorem nesouhlasím,nadledvinky p?ebírají hormonální ?innnost,když se kastruje p?íliš brzo,tedy p?ed dosp?lostí.Pokud fretka, a? už samec nebo samice, je dosp?lá,je jedno zda prošla ?íjí,?i nikoli.Když ?íje nastupuje,je to jasné že pohlavní dosp?lost dozrála.Ne?ekla bych že k pohlavní dosp?losti pot?ebuje projít celou ?íjí.To by potom nebylo ani dobré je p?i první ?íji nakrývat,ale ?ekat až na tu druhou.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-02-22, 16:09
Dovolím si p?idat sv?j názor - bez ohledu na nadledvinky nebo hormony.
?íje je p?irozená záležitost, u samic je sice problemati?t?jší než u samc?, ale ve v?tšin? p?ípad? to není zase tak hrozné (ani samotná ?íje, ani ukon?ení, ani faleška), aby to fretka i její majitel pro jednou nezvládli.
Pom?rn? ?asto se setkávám s tím, že se za?áte?níci d?sn? bojí ?íje u sami?ky, možná p?emýšlejí i o tom, jak se jí vyhnout. Jako by z ní byl bubák. Ale je mi jasné, že je lepší se bát a starat, než se na to vys*at.
Avatar

Aktuální stránka:11 z 41


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist