Aktuální stránka:12 z 41
Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-02-22, 16:18
Mirim: v tom mas pravdu..
Myslim, ze ale kdo se boji a stara se, pak se taky o tu fretku postara a ohlida to.. Narozdil od tech, kterym je to jedno.

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-02-22, 16:43
N?kdy to není jenom o tom, že se ?lov?k bojí, aby to všechno dopadlo dob?e. Nap?. s naší Meggie p?i 1. ?íji docela mlátily hormony. Necht?la si hrát, po?ád jen b?hala, hledala, zna?kovala nebo nás "?istila". Poslední 3 noci p?ed p?íjezdem ženicha rvala pletivo klece. Nepomáhalo, když jsme ji brali k sob?, chodili s ní okolo baráku 6x denn? ve dne v noci.
Když se pak poprvé probudila po nakrytí, byla jako vym?n?ná. Zase si hrála, kvokala a ?ádila. Tak si ?íkám, že prost? jen nutn? pot?ebovala sex. :o))))
Od úplného nalití vulvy do nakrytí to trvalo p?esn? 11 dn? a pro m? to bylo docela šílené období. V?d?la jsem, že vše, co se d?je je normální a p?irozené, ale bylo t?žké dívat se, jak to s Meggie mává.
P?esto si ?íkám, že i kdybych ji nikdy necht?la nakrývat a plánovala hned kastraci, i kdybych v?d?la, o ?em ?íje m?že být, nechala bych ji tím projít.
Mimochodem 2. ?íje v lét? už byla slabý ?ají?ek, a to trvala 4 týdny. :o)))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Mirim dne 22.02. v 16:49.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Marky_Ball (IP)
Datum: 2007-02-22, 20:35
Pomoc: Barunka ?íjí a pujde znova k samci poprve se to nepovedlo ta 5.3. jede k Oskymu aby byla jistota že n?co z malích bude.

Sindy,Andy,(Cassie ve vzpomínkách),Kettý,Connie,Amálka,Kloe a kluci Oskar,(Osky ve vzpomínkách),?árlí,Filípek a Falko

[www.klubkofretulek.wgz.cz]
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-02-25, 16:37
byla jsem p?emluvena n?kolika lidmi k tomu abych dala Filipovi ješt? šanci,že by byla škoda dát takového fešáka kastrovat.cht?la jsem se tedy zeptat jak alespon ?áste?n? omezujete pach ?íjných samc??

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-02-26, 09:12
ŽoFiRo: ?astej?ie umývam podlahu, ?astejšie periem po?aky. Same?ka šampónujem raz za 3-4 týždne. A previdelne, nieko?kokrát denne mu umývym brušku tými vlh?enými utierkami pre bato?atá.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-03-01, 11:15
Náš krásný a hodný Rupík volá: Pomoooc!

Vanilce ješt? pár dn? po pá?ení nep?ešla ?íje a Meggie zase ?íje za?ala. Ob? holky si z Rupínka ud?laly sofa. Po?ád po n?m lozí, lehají mu na záda, ?istí ouška... A on je z toho chudák kastrát celý popletený. Už neví, kam by se p?ed sami?kami nenechavými schoval!
:o))))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-01, 11:17
tak mu vy?i? ,že je na tom podobn? jako Adolfek,pá? ta naše ?ertice vydá za t?i sami?ky a on chudák taky neví kam se schovat.Jen se d?sím toho,že ji nep?ejde ?íje,budem muset ukon?ovat a nastoupí faleška.Ježíškote ten si užije, :o)))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-03-01, 11:32
Ty holky fret?í jsou ale hrozné, že? :o)))
A nesnaží se Ada Sv?tlušku tahat za kr?ek? Že by jí tu ?íji ukon?il sám.
Náš Rupík to Vanilce na po?átku její ?íje d?lal (šlo mu jen o tahání a o zakousnutí), takže jsme je stejn? museli rozhán?t od sebe, protože by mohl Vanilce ukon?it ?íji d?ív, než by se v?bec dostala k ženichovi.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-01, 11:38
Ale on je to troubelín,maximáln? ji kousne do ucha,ona ho zapuší a on ute?e a schovává se ke m? a knourá.A ona mi za nim vyleze po nohách a žere ho ješt? i u m?.To jsou scény :o))) a to se po?ádn? ješt? neroz?íjila.Myslim že bude ješt? hu? :o)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: veraza (IP)
Datum: 2007-03-07, 23:01
cht?la bych se zeptat, jestli je možné, aby m?la fretka první ?íji v kv?tnu a další rok t?eba v b?eznu...nebo jestli je to vícemén? pokaždý stejný...

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-07, 23:15
veraza: Je to r?zné. Dokonce m?že mít ?íji i vícekrát do roka. Letos byla mírná zima, tak z?ejm? i proto mnoho fretek za?íná ?íjit d?íve.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2007-03-08, 14:13
tak naší sle?ince za?íná nepochybn? ?íje. viz Felicity a Ferda. ale chci se jen zeptat, výtok je normální, že, tohle je první fret?í holka v ?íji co vidím, a hned to naše chlupatý sluní?ko :-) tak abychom n?co nezanedbaly :-)

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-03-08, 14:17
U nas take zacina rije. Zatim se projevuje zvysenym pachem kozisku, lupama a vytokem. Vulva zatim u nas nejak zvetsena neni:)
Vytok asi vice mene u rije normalni je. Terka taky mela pri nastupujici riji a behem rije vytok.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: veraza (IP)
Datum: 2007-03-08, 22:36
a je možný, že by s tou ?íjí souviselo, že je jak prašt?ná a chodí mi kadit na koberec místo na zách?dek?

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-08, 23:27
veraza: m?že - láká spanilého same?ka ;op
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: veraza (IP)
Datum: 2007-03-08, 23:39
:o) aha, tak proto to po?ád d?lá u dv??í...no není to moje zví?e geniální? :o)
to já už tak geniální nejsem - prošvihla jsem za?átek a nevím jak dlouho už tu ?íji má. V lednu jsem byla jak na trní, pak jsem se zklidnila a ?ekala na jaro a te? jsem v šoku :o( ale m?síc to asi ješt? nebude, doufám. Žádný výtok jsem nepozorovala...vezmu jí na veterinu a po?eším to tam. Myslíte, že kdyby byla déle v ?íji, že by ješt? mohla k samci? a kdyby jí nenakryl, že by se ?íje pak sama ukon?ila?
p?vodní majitelka ?íkala, že ?íji poznám podle toho, že jí za?nou vypadávat chlupy...to se ješt? nestalo, a doufám, že se ani nestane. Jsem to ale trdlo...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: veraza dne 08.03. v 23:55.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-09, 00:18
veraza: Radou p?vodní majitelky jsi m? fakt dostala - kolika let že se u ní sami?ky dožívají?... Pokud fretce v ?íji za?nou vypadávat chlupy, znamená to, že trpí následky DLUHODOBÉ ?íje!
Fretka se m?že n?jaký ?as roz?íjovat, než ?íje nastoupí naplno (naše Karrie se loni roz?íjovala m?síc, letos jen chabých 14 dní). Plnou ?íji poznáš tak, že má vulvi?ku hodn? nateklou a vytéká z ní ?irý sekret.
Pokud nemá p?íznaky dlouhodobé ?íje, m?žeš nakrytí zkusit. Pokud dojde ke spojení, bu? zab?ezne, nebo se snad ?íje alespo? ukon?í. Pokud ne, budete muset ?íji ukon?it hormonáln?.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: veraza (IP)
Datum: 2007-03-09, 09:40
Tohle byla její první fretka a pokud vím, tak žádnou jinou nemá.
Já jsem si ?íkala, že vypadávání chlup? asi nebude úpln? normální projev...u nás máme krásn? lesklý kožíšek, ze kterýho teda v?bec nic nepadá.
A sektretu už jsem si všimla...nejd?ív jsem si myslela, že se urousala na zách?dku, ale spíš to bude ten výtok.
D?kuju za rady :o)
ješt? otázka, je nad?je, že by jí ?íje skon?ila t?eba úpln? normáln? sama od sebe? nebo se dnes ?ast?ji ukon?uje spíš hormonáln??

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-03-09, 09:59
Moje t?ídní z pr?mky má freti?ku 7 let a pojem "dlouhodobá ?íje" jí v?bec nic ne?íká. Prý se jí vždycky ukon?ila sama, žádný zatem?ování, injekce ani mlá?ata...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2007-03-09, 10:19
Naše Miki m?la vždycky problém s ukon?ením ?íje a vždycky jsme museli k vetovi. Te? je po kastraci, protože jsou jí 4 roky a v pozd?jším v?ku by ta kastrace mohla být v?tším ohrožením zdraví a taky proto, že ten pubertální erotoman Sid Ursus kolem ní neustále kroužil :o)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-03-09, 12:09
Ahojky,
no Žofka se za?íná roz?ijovat, dokonce má už i výtok, ale t?eše? zatim nikde... :( Side, holt musíš ješt? vydržet! :))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-03-09, 12:26
A? se Miky dá brzo dohromady a m?že tomu puber?ákovi dát co proto :o)

U nás taky ?tvrtpecky a nic víc zatím.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-09, 19:08
Tak z Meggie už se taky stává ženská, dneska jsem jí objevila mini peci?ky... moje velká hol?i?ka to je... a po?ítá se to teda až jí vulva nate?e úpln?? Abych to hlídala... nebo už ode dneška...?
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-03-09, 19:10
asi jak kdo. Já po?ítám 10-11 dní od úplného nab?hnutí, tedy až p?estane r?st.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-09, 19:38
Dík... já jenom, abych n?co nezanedbala... no jo, už mám doma velkou holku :)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Dan (IP)
Datum: 2007-03-09, 19:54
Narazila jsem tu na vaši diskuzi ohledn? ?íje. Máme fretky, které jsou nyní ( zatím jen jedna ) poprvé v ?íji a nemáme s n?ma žádné zkušenosti. Pora?te. V literatu?e jsme se do?etli, že ji máme na 18 - 20 hodin zatem?ovat. Za jak dlouho by m?la Charlie ?íje zkon?it? Zatím ji má velkou jako pecku od t?ešn?.


Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-09, 20:07
Petra a Dan: Pre budúcnos? a pre Vašu rýchlu informovanos?, použite tla?ítko "Hledej".

Ruja sami?ky by nemala trva? dlhšie ako 4 týždne. zatem?ovanie nemusí by? ušpešné, u niekoho to funguje, u niekoho vôbec. Ak máte sami?ku v ruji a vulvy sa jej nezmenšuje, nájdite si spo?ahlivého veterinára a do konca štvrtého týžd?a dajte sami?ke ukon?i? ruju hormonálnou injekciou. Riešenie by ešte možno bolo skúsi? samišku nakry? (pokia? chcete mlá?atá) alebo ju necha? s kastrovaným samcom (toto je ale bez záruky). Takže odporú?am za?a? okamžite h?ada? spo?ahlivého veta, ktorý by vedel ukon?i? ruju...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Dan (IP)
Datum: 2007-03-09, 20:20
D?kuju za radu, n?kde na fóru se psalo 11 dní a pak jít k veteriná?i. Snad máme dobrého veta, zatím nám vždy vyšel vst?íc a žádné zdrav. problémy jsme ne?ešili tak se uvidí. U nás výb?r ve veteriná?ích moc není - jsme z okresu Ustí nad Orlicí.
Máte n?jáký osv?d?ený prost?edek na ukon?ení? Psalo se tu n?kde o RECEPTALU musí to být jen ten, nebo i n?co jiného?

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-03-09, 20:25
Pro fretku vhodn?jší a tudíž doporu?ované preparáty k ukon?ení ?íje (Pregnyl, hCG, Receptal) je t?eba v?tšinou aplikovat 3x, n?kdy i 5x. Ale v?tšinou po 3. injekci ?íje ustoupí.
Jednorázov?, pop?. s opakováním za týden, se podávají mén? vhodné preparáty (Covinan, Provera, MPA). Po nich bývá jednak pon?kud "divo?ejší" faleška a navíc hrozí riziko vzniku zán?tu d?lohy.

toto je p?ekopírováno z tohohle vlákna:[forum.fretka.cz]

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-09, 20:26
Petra a Dan: Ja nie som žia? veterinár. Skús si nájs? na fóre, ?i niekto nie je z tvojej lokality, prípadne "Kam jít na veterinu". Skúsim ti nájs? to ukon?enie ruje...lie?ivá...ale nes?ubujem, padá mi net...
Avatar

Aktuální stránka:12 z 41


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist