Aktuální stránka:13 z 41
Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-09, 20:30
ŽoFiRo ma predbehla:-)))))...ale ten po?et aplikácií sa mi zdá dos? vysoký...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-03-09, 20:38
Johana,s tím po?tem nevím,já to jen zkopírovala.

jinak známá u svojí sami?ky ?íji injekcí ukon?ovala a byli asi na 3 (bohužel nevím na jakých) a ?íje se prý za pár dn? opakovala a tak po dalším ukon?ení nechali sami?ku kastrovat.ale osobn? jsem takhle ?íji neukon?ovala,tak nevím.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-09, 20:41
Ja mám samca...tak sorry...skúsim nie?o nájs?...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-09, 20:50
petra a Dan: skús sa podíva? na toto:

[www.fretka.kom.cz]
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Dan (IP)
Datum: 2007-03-09, 22:19
Myslím, že mi sta?í info o lécích co jste mi poskytli, zavoláme vetovi a zjistíme co a jak ( jaké léky nabízí ). Na injekci musí fretka po kolika dnech ?íje? N?kde se uvádí po 11 dnech a n?kde až 4 týden ?íje, co je nejslepší?

Jsem v kontaktu s chovatelkou od které máme Charlie a Nelu, ta ur?it? taky poradí. Je to takový p?ítel na telefonu. Moc ti Báro za to d?kujeme.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-03-09, 23:03
Ahojky, uz jsem vam poslala slibeny mail:)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-09, 23:04
?ije nesmí trvat dýl než 4 tejdny, takže já t?eba p?edpokládám, že pokud Meggie ?íje nep?ejde po t?ch 2-3 tejdnech, nab?hem na veterinu. Pokud bude v po?ádku. Pokud bude mít problémy, nebude jíst, bude unavená a tak, nab?hnu d?ív... jistota je jistota. Spíš se bojim, že t?eba nepoznám, že už je v ?íji úpln?, já bych to po?ítala ode dneška, ale to je holt blbost... :((
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-03-10, 14:37
Petra a Dan - po tech 11 dnen nikde nepisou, jen si to pletete s dobou vhodnou ke kryti samicky ;o)
Poukud po trech tydnech neustoupi rije, jdete na veterinu, aby zacal vet ukoncovat..

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Dan (IP)
Datum: 2007-03-11, 17:57
d?kujeme za odpov??. Už máme informace od Báry napsala vše co jsme zatím pot?ebovali v?d?t. Už jsme ud?lali provizorní zatemn?ní a budeme ?ešit lepší. Nelinka už taky za?íná být v ?íji, sice na za?átku. Nela má vulvu nateklou jako ?o?ka, Charlie už se zv?tšuje a je to v?tší pecka od t?ešn?. Za?li také ??rat mimo záchodek, tak snad je to s ukon?ením ?íje p?ejde. Jinak jsou holky šikovný a záchodek používají tak jak mají. No i když Charlie je ob?as líná dob?honout, Nelinka je vzorná.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2007-03-12, 12:08
Tak já už nevím n?kdy se mi zdá, že ta moje za?íná ?íjet a s toho zas nic je možné, že si to m?že rozmyslet a ?íji ukon?it? V pátek se mi zdálo, že se ji zv?tšuje vulva a dnes tam zas nic nebylo jsem za?áte?nice s dosp?lou fretkou tak nevím co si o tom mám myslet.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-03-12, 16:22
Takhle si se mnou Flo a Krupicka hraji uz od zacatku roku..

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2007-03-12, 18:03
Tak aspo? vím, že se mi to nezdá a jak to mám brat jako ?íji nebo ješt? ne nebo je to za?ínající ?íje?

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-12, 22:33
Mne by ješt? zajímala mali?kost... jak poznám, že už je fakt v ?íji? po?ád se jí ješt? vulva zv?tšuje, ale už jenom o malinko, neni to moc poznat :( tak abych v?d?la, od kdy to mám po?ítat a jít p?ípadn? v?as na ukon?ení. Nechávám sice v pokoji po?ád zatažený záv?sy, ale úplná tma tam p?es den, jak svítí sluní?ko, neni... :( Za?la natýkat v pátek... Tak jestli už m?že být pomalu naplno v ?íji? To jsou složitosti :)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Rynn dne 12.03. v 22:33.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-12, 22:43
ono plus mínus den asi nehraje zas tak velkou roli.Když už má vulvi?ku nateklou,za?nou se po?ítat týdny.
Jestli chceš použít metodu zatem?ování,pak ale musí být sami?ka v nasprosté tm? stále,záv?sy nesta?í.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-12, 22:45
boža: On je to problém :( Rolety nemáme, nic p?es klec te? házet nechci, jak jsou nachcípaný, tak aby se jim nedýchalo ješt? h??... :( Já už to radši budu po?ítat od te?, lepší d?ív, než pozd?jc... snad to u ní prob?hne bez problém?, kastrovat zatim nechcem...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-12, 22:50
no na nachcípání pom?žou mokrý ru?níky na dejchání a taky zatemníš tím pádem.

Jinak je to dycky problem udržet ve tm?, to je jasný.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-12, 22:53
Já to zkusim, je fakt, že jsou v tmavym kout?, snad to p?jde. Ona ta klec je fakt velká, to by mohla bejt namo?ená celá deka, spíš tak dv?, možná t?i :) ale n?jak to zkusim vykoumat... d?kuju...
Avatar

Re: ukon?ení ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-14, 14:38
Up?es?uji p?ísp?vek ŽoFiRo z 9. 3.:

hCG = PREGNYL
- dávkování: 50 – 100 IU hCG do svalu
- aplikace: 1 až 2 x. Pokud ?íjný otok neza?ne ustupovat, je nutné za 7 – 10 dní aplikaci zopakovat.
- ú?inkuje o n?co pomaleji než GnRH!

GnRH = RECEPTAL
- dávkování: 20 mcg do svalu (odpovídá 0,2 ml Receptalu)
- aplikace: opakovan?, nej?ast?ji ob den (cca 3 – 5x). V?tšinou po 3., nejpozd?ji po 5. aplikaci otok za?íná m?knout a ustupovat.

Gestageny = COVINAN, PROVERA, MEDROXYPROGESTERONE ACETAT (MPA), PILLKAN tbl.
- jejich použití se nedoporu?uje ale dají se v p?ípad? nouze použít.
- falešná b?ezost má po aplikaci gestagen? ?asto velmi bou?livý pr?b?h a existuje pom?rn? velké riziko komplikací, zejména zán?t? d?lohy!!!




Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 07.06. v 13:06.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-03-14, 14:41
Vendulko u Covinanu je bohuzel to riziko zanetu zcela jiste, takze pouzit a pak rovnou kastrovat...

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-03-14, 14:51
Loni v lét? mi vet nabízel Covinan, ale našt?stí jsem si stála za svým a cht?la Receptal :o))) Sehnal ho od kolegy, který ho píchá klisnám a kravám.
Vendulko, díky za up?esn?ní dávkování. Loni jsme v tom s vetem docela "plavali".
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: veraza (IP)
Datum: 2007-03-15, 22:51
Vím, že už jste na to odpovídali asi nejmí? tisíckrát, ale zeptám se...trochu jsem propásla u své fretky za?átek ?íje, tak jsem se domluvila s kamarádkou, že jí zkusím dát k jejímu samci (11.3), co bude d?lat...kvokali na sebe, olizovali se, on jí za?al tahat, ona se nebránila, jen u toho vydávala úpln? strašidelný zvuky. Byli spolu asi hodinu. Ne že bych trvala na malých, ale myslela jsem, že po pár dnech jí otok splaskne a ?íje skon?í...ale ona ho má po?ád stejný. Je to zatím ješt? v norm?? V?bec nevím co te?...

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-15, 23:31
Pokud se opravdu svázali, ?íje by m?la za?ít tak do týdne ustupovat - otok nejprve za?ne m?knout a pak teprve viditeln? oplaskávat. Ale zda z toho budou mimínka, na to si ješt? pár týdn? po?káš ;o)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-15, 23:35
Blbej dotaz, ale myslíte, že tohle je už ?íje naplno, nebo že by se mohla ješt? zv?tšovat??? Holt první zkušenost... :-/
Avatar

Přílohy: ?íje.jpg (97kB)  
Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-15, 23:38
Vypadá to že ano - dokonce už má i výtok.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-15, 23:43
Má... :( já jí to otírám sem tam namo?enym kapesní?kem, aby nebyla tak ulepená... problém je, že pak v praxi nevim co je v norm? a co ne... to trvalo jenom asi 3 dny než p?išla naplno do ?íje... myslela jsem, že to bude trvat dýl. Tak snad jí p?ejde sama od sebe...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-15, 23:45
No, pokud hned neza?neš zatem?ovat, ?íje se pravd?podobn? sama od sebe neukon?í.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-15, 23:51
Já mám s tim zatem?ováním problém. Asi bych ji musela nechávat p?es den v p?epravce, což je blbý, ale ta se dá zatemnit dob?e. Jinak je to horší... Zkusim hodit deku na klec, ale bojim se, aby za 1) nem?la málo vzduchu, máme jenom takový ty pevný deky 2) když se škrábe z klece, aby si o tu deku nezatrhla drápek... :-/ ale asi zkusim, snad se ni nestane... nebo holt tu p?epravku, na noc do klece, p?es den v p?epravce. Snad se nezblázní...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-15, 23:53
Tím bys Meggii asi moc nepot?šila...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-15, 23:57
No práv? :( ona je teda p?es den celkem spavá, ale i tak. Já zkusim tu deku, nebo jak to ?ešíte vy, když pot?ebujete a záclony nesta?ej????
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-15, 23:59
N?jakou látkou p?es voliéru, nebo klec. Ale tak, aby fretky mohly dýchat a nep?eh?ívaly se. Pokud máš v byt? kytky, zatahovat p?es den záv?sy se p?íliš nedoporu?uje ;o) My ukon?ujeme krytím nebo hormonáln?.
Avatar

Aktuální stránka:13 z 41


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist