Aktuální stránka:8 z 41
Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2007-01-26, 13:06
Ahojte, ta kamarádka jsem já. Jen chci ješt? dodat, že jinak je Františka ?ilá, hraje si, žere.Myslela jsem si, že by to mohl být p?íznak ?íje, ale asi je na ni ješt? brzo. Ve starých vláknech jsem ?etla n?jaké p?ísp?vky, co se tý?e zdu?eného , nebo tvrdého b?íška, nic takového nemá. Jo a ješt? jeden post?eh. Pohl. orgán (nevím, jak bych to jinak nazvala) má jakoby víc rozev?ený, ale nic v podob? t?ešn? apod. se jí tam nevytvá?í (mám n?koli knížek o fretkách, takže jak vypadá pohl. orgán v ?íji mám nastudováno). Jo, a když se výtok dostane na sv?tlou podlahu, nebo oble?ení, je rezavý až hn?dý.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-01-26, 13:11
...takže krev v malém množství ve výtoku,podle mne zán?t d?lohy,nebo n?co podobného.Nemohla prochladnout?Sp?chala bych k vetovi.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2007-01-26, 13:26
No, my skoro stále cestujeme, ale v zime je akorát cestou z bytu do auta a z auta do baráku. Vlakem jsme cestovaly p?ed m?sícem, a v?era a to už ten výtok m?la - ale dávala jsem na ní pozor, p?i p?estupu jsem ji m?la pod bundou.. K vetovi se dostaneme nejd?íve v úterý. Tady u nás nevím, jestli se n?jaký na fretky orientuje a navíc, musím zas v pond?lí cestovat na Slovensko, takže kdyby to bylo na dýl - t?eba injekce nebo tak asi by to nem?lo smysl. Ošet?ovat p?es dva veteriná?e je o ni?em. Ale díky za radu. Nem?la bych ji preventivn? uva?it trochu ?aje na mo?ové cesty pro lidi? N?kde jsem ?etla, že se to m?že.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-01-26, 13:32
bych se bála ?ekat do uterý,je to malinký zvi?átko,zán?t muže postupovat.Já bych rozhodn? jednala hned.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-01-26, 13:37
Hermíno, než bude mít Františka "?íjnou t?ešni?ku", m?že trvat od prvních p?íznak? ?íje t?eba až m?síc. ?íjný výtok má ale být každopádn? ?irý!
Pokud má jakoukoliv jinou barvu, zejména pak hn?davou ?i ?ervenou, je t?eba opravdu jít k vetovi, protože je velká prevd?podobnost, že má fretka zán?t d?lohy, jak píše bóža! Na nelé?ený zán?t d?lohy m?že fretka zem?ít!
Rozhodn? bych neexperimentovala s lidskými urologickými ?aji, spíše jd?te co nejd?íve k vetovi.

?n+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 18.06. v 16:43.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2007-01-26, 13:39
Když já fakt nevím, kde tu mají veteriná?i zkušenosti s fretkama. Navíc naši nemají auto. A zase s ní cestovat vlakem, nebo busem b?hví kam? Venku sn?hu jak blázen, mráz... A v pond?lí zase vlakem až na Slovensko? P?íjde mi, že lepší bude jít až na SK.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2007-01-27, 12:53
Hermina: ja by som sa na BB veterinárov nespoliehala.Chod radšej v CR, v Banskej B. dobrého veta na fretky nepoznáme, najbližšie je v Brezne a Lu?enci ....

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2007-01-27, 18:55
Takže jsem volala veteriná?i tady u nás a ten si myslí, že to je ?íje...Zítra jdeme na vyšet?ení. Jinak dnes už má ten výtok jen žlutý, ?ervené zbarvení zmizlo. A d?kuji za vaše rady.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-27, 19:10
hermína, si myslím, že aby vet poznal zánet delohy nemusí by? nutne odborník na fretky...tie príznaky sú pod?a m?a obdobné aj u samíc psov a ma?iek. Návštevou veta ni? nepokazíš a aspo? si budeš istá. Držím palce.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2007-01-27, 19:17
johana: D?kuju. Cht?la jsem to odložit až na to Slovensko, ale nakonec mi p?ítel poslal výhružnou smsku, že jestli se s jeho Františkou n?co stane, a? si ho nep?eju, a že mám okamžit? konat... Tak teda budu konat, a hned pak napíšu, že jak jsme dopadly. Doufám, že to nebude nic vážného.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-01-27, 20:47
Johano, já m?la fenu, a fena hárá (špiní), fretka ne :o) U ko?ek nevím, ko?ku jsem nem?la.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-27, 21:03
Jordi, to viem, že fenka farbí...ale predpokladám, že výtok pri háraní zdravej fenky od výtoku pri zápale delohy by vet mohol rozozna?...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-01-27, 21:26
hlavn? by m?l, ale známe vety, že? ;o)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-28, 00:44
Ko?ky nebarv?j, aspo? bývalýho když mrouskala, cht?la jenom drbat všude možn?, ale nebarvila... fence jezev?íka jsme dávali kalhotky, krvácela dost, musela na kastraci... holt každý zví?e je jiný, takže když to pak n?kdo bere obecn?, je to d?s...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2007-01-28, 12:03
Takze jsme se vrátily od veta. Ten se mi celou dobu vysmíval, a p?i slovech - na internetu psali-d?lal, že ho ra?uje mrtvice a poradil mi, že mám ?íst odbornou literaturu. Nem?žu za to, že v ani jedné knížce z mých t?í se o výtocích nepíše, že. Diagnózu nestanovil, p?edepsal nám prášky, a že když se to do 6 dn? nezlepší, máme jít na výt?ry ur?ené k rozboru.A zmínil se, že snad to m?že mít n?co spole?ného s dospíváním. Ale o tom se tady nikde nepíše, tak se mi to nezdá. Dneska má ten výtok zase hn?dý, a kolem orgánu ho má všude rozmazaný - už to p?ece není normální, je to ?istotné zví?átko. Jediná pot?šující zpráva je, že od konce ?íjna p?ibrala o 200 gram?, tudíž má už kilo deset - Cvalda. Shrnuto: doufám, že pilule zaberou.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-28, 12:30
hermina: A jinýho veta v okolí nemáš??? Nebo zkus zavolat t?eba Na Šejdr nebo tak, n?jakýmu lepšímu vetovi a aspo? se ho potpat, co by to mohlo bejt, co ti ?ek vet a jakej maj na to názor... asi lepší to zkusit ?ešit na dálku, než dávat prášky, který nemusej zabrat :(((
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-01-28, 12:44
nojo,nákej chytrák,chjo.
není dobrý ?íkat:na internetu psali,ale chovatelé mi poradili...
výtok u fretky rozhodn? znamená nemoc,s dospíváním to nemá co d?lat.I to markantní p?ibrání ješt? nemusí být známka zdraví,ale nap?íklad cysty v b?iše.A jaký prášky jste dostaly?Co mají ty prášky s ní provést?Pokud to jsou n?jaký hormony,tak poteš pánbuh!Bylo by asi dobré i ty prášky konzultovat s veterinou,která rozumí fretkám.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2007-01-28, 12:47
tady je odkaz na stránky našeho veta [www.veterina-mi-vet.cz]. s fretkama tam chodí docela dost lidí.byla jsem tam na kastraci s naší sami?kou...klidn? ti odpoví i na mail...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2007-01-28, 12:52
Ty pilule jsou antibiotika proti zán?tu - širokospektré, takže myslím, že by zabrat m?ly. Už to nebudu dále hrotit. Že má zán?t, to je jasná v?c. Prost? m? hlavn? naštval p?ístup veteriná?e. M?l by být rád, že se snažím o fretkách n?co dozv?d?t a ne m? sprudit jak d?culo a odsoudit internet. Podle m? už rady p?es internet mnoha zví?átk?m pomohly, je to super v?c. N?kdo t?eba nemá prost?edky na to aby hned jel k odborníkovi, p?íp. má problém jiného druhu a nezná nikoho komu by zavolal, nebo za kým by zašel.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2007-01-28, 12:56
fretulinka: akorát jdu juknout na tu stránku.
A ty antibiotika se jmenují Synolux. Nemáte s tím n?kdo tedy zkkušenost?

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-01-28, 14:50
Ten vet opravdu nebyl žádný borec :-/ ale ve vašem p?ípad? díky alespo? ta toto, antibiotika byla víc než t?eba! Ten výtok rozhodn? není známkou dospívání - za to by si m?l vet ukousnout jazyk! Pravdu má boža s tím p?ibíráním a cystou - také m? to napadlo. Takže jen co se vrátíte dom?, vyhledejte zkušeného veta, který rozumí fretkám a nechte Františku d?kladn? vyšet?it a zhodnotit její další lé?bu! M?že mít "pouze" zán?t d?lohy, m?že mít ale také cystu, nebo n?jaký nádorek, které d?lají tyto problémy. Celá anabáze m?že v nelé?eném p?ípad? skon?it smrtí fretky, takže lé?bu Františka opravdu pot?ebuje. M?že dojít i na kastraci, pokud totiž fretka jednou pyometru (zán?t d?lohy) prod?lá, snáz p?ijde recidiva... Antibiotika by byla lepší, alespo? z po?átku lé?by, injek?ní, ale dob?e, že máte v?bec n?jaká.
Synulox jsme také m?li. Ú?inná látka je stejná jako u "lidského" Augmentinu. Nevím, jakou sílu jste dostali, posílám tedy p?íbalový leták k 250 mg tabletkám:

SYNULOX 250 tbl. ad us. vet.
V: Pfizer, Itálie.
DR: Pfizer s.r.o., Stroupežnického 17, 150 00 Praha 5, ?eská republika.
S: 1 tableta obsahuje: Amoxicillinum 200 mg, Acidum clavulanicum 50 mg.
PL: Magnesii stearas, Ethylenglycolum natricum, Silicia colloidalis anhydrica, Faex desenzymata siccata, Erythrosinum natricum monohydricum, Cellulosum microcrystallinum.
I: Cílový druh zví?at: Psi, ko?ky.
Infek?ní onemocn?ní respiratorního, trávícího a mo?ového traktu, kožní onemocn?ní (v?etn? pyodermií) u ps? a ko?ek. In vitro je Synulox ú?inný proti širokému spktru klinicky d?ležitých aerobních a anaerobních bakterií:
grampozitivní: Staphylococcus spp. (v?etn? kmen? produkujících beta-laktamázu), Clostridium spp., Actinomyces spp., Peptostreptococcus spp., Streptococcus spp., Enterococcus spp.
gramnegativní: Bacteroides spp. (v?etn? kmen? produkujících beta-laktamázu), Escherichia coli (v?etn? kmen? produkujících beta-laktamázu), Salmonella spp. (v?etn? kmen? produkujících beta-laktamázu), Bordetella bronchiseptica, Campylobacter spp., Fusobacterium necrophorum, Klebsiella spp., Pasteurella spp., Proteus spp.
Synulox nep?sobí proti Pseudomonas spp.
KI: Nepodávat králík?m, mor?at?m, k?e?k?m a malým hlodavc?m.
SU: Peniciliny a cefalosporiny mohou po injekci, inhalaci, poz?ení nebo po kožním kontaktu vyvolat hypersensitivitu (alergii). Hypersensitivita na peniciliny m?že vést ke zk?íženým reakcím s cefalosporiny a naopak. P?íležitostn? mohou být alergické reakce na tyto látky i vážné. Pokud víte, že jste citliví nebo pokud jste byli upozorn?ni, abyste nepracovali s takovými preparáty, vyhn?te se zacházení s nimi. Zacházejte s t?mito p?ípravky s maximální pozorností, abyste se vyhnuli nežádoucí expozici a p?ijm?te všechna doporu?ená opat?ení. Pokud se u vás rozvinou postexpozi?ní p?íznaky jako kožní vyrážka, m?li byste vyhledat léka?skou pomoc a ukázat léka?i, co vás znepokojuje. Otok tvá?í, rt? nebo o?í nebo ztížené dýchání jsou vážn?jšími p?íznaky a vyžadují neodkladný léka?ský zásah.
NÚ: Nejsou známy.
D: Obecná dávka je 12,5 mg/kg ž.hm. 2krát denn? po dobu 5-7 dní.
P?i hmotnosti zví?ete 19-25 kg 1 tableta, 26-35 kg 2 tablety, 36-50 kg 3 tablety a nad 50 kg 4 tablety.
P?i t?žších infekcích respiratorního traktu lze použít dvojnásobnou dávku, tj. 25 mg/kg ž.hm. 2krát denn?.
Delší lé?ba se doporu?uje p?i chronických dermatitidách 10-20 dní, chronické cystitid? 10-28 dní, chronických respiratorních onemocn?ních 8-10 dní.
ZP: Peroráln?, p?ímo do dutiny ústní nebo v krmivu.
U: Uchovávat p?i teplot? do 25 st. C.
VA: Uchovávat mimo dosah d?tí.
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obale.
Všechen nepoužitý veterinární lé?ivý p?ípravek nebo odpad, který pochází z tohoto p?ípravku, musí být likvidován podle místních právních p?edpis?.
Pouze pro zví?ata. Veterinární p?ípravek je vydáván pouze na p?edpis.
OL: Není ur?eno pro potravinová zví?ata.
DZ: 17.5.2006
AU: ÚSKVBL, Brno.
DA: 2006/05/17/M



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 01:45.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2007-01-28, 14:54
to hermina: zde jsou zkusenosti lidi se synuloxem:
[forum.fretka.cz]

..nase Ziga ho brala take ve forme tablet, ale mela na neho reakci ve smyslu zachvatoviteho kasle - potvrzeno vetem, kasel byl vedlejsim ucinkem leku, tlumili jsme ho dalsim praskem, ktery brala na noc, aby si odpocinula. Po dobrani Synuloxu kasel okamzite ustoupil.
..toliko nase zkusenost.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2007-01-28, 15:34
aronka: díky za to vlákno. V?bec m? nenapadlo, zkusit to vyhledat :-(
vendula: díky za podrobné info. Jinak reakce na ten prášek nemá žádné špatné,dala jsem jí ho v jedenáct a zatím nic.
Hned s ní na SK n?kam sko?ím.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-28, 16:53
hermína: neviem akí sú vetovia v BB...hena9 písala, že nic-moc, ja ich nepoznám, ale vraj Miki má dobrého veta na fretky v Brezne (kastroval mu Kišku a všetko OK)...nemáš cestu cez Brezno?
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-28, 16:59
hermína: toto je ?íslo na toho veta v Brezne:
00421 48 6112243...ako sa volá neviem...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2007-01-28, 17:03
johana: To práv? nemám. A nemám ani nikoho, kdo by m? tam vzal autem. P?ítel p?ijede až za 14 dní. A busem, to bych zas cestovala B?hví jak dlouho v takovém po?así (rok jsem jezdila do Popradu a vím jak to chodí).

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-28, 17:26
...aký je ten vet v BB? A ešte ma napadlo, kde prestupuješ? Tam by sme nenašli nejakého dobrého veta?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 28.01. v 17:29.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-28, 17:43
toto je ?íslo na MVDr. Pun?ochá?ovú, je to vet z BA...ona sama má doma nieko?ko fretiek...možno by nie?o zvládla po telefóne, aspo? konzultova? ten liek...

(421) 0903-305 193
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2007-01-28, 17:57
P?estupuju v Žilin? a Valmezu, ale bohužel nemám mezi jednotlivými spoji ?as. A navíc v Žilin? budu až v šest ve?er... V BB nás ošet?ovala doktorka, ale copak já vím, jestli rozumí fretkám? Ale ?íkala, že k ní n?jací fretka?i chodí. Uvidím na SK.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-28, 18:15
tak v Žiline nepoznám absolútne nikoho. Zuzka Pun?ochá?ová je dobrá, poznám ju osobne...ak by bolo treba, ?íslo máš...
Avatar

Aktuální stránka:8 z 41


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist