Aktuální stránka:4 z 41
Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-03-06, 16:20
Dotaz pre všetkých chovate?ov sami?iek: ?o si myslíte o pripustení sami?ky prvýkrát vo veku 4 roky? Vet vraj majite?om povedal, že to je v pohode, že ešte na mladé stará nie je. Doteraz mala ruje (neviem ?i všetky) ukon?ované hormonálne. Ja so sami?kami skúsenosti nemám ...neviem ?i to nie je neskoro na prvý vrh...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-03-06, 16:32
NO, osobn? bych do toho nešla. Ale pokud je v extrémn? dobré kondici... Ale opakuji, já bych to neriskovala.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-03-06, 17:33
Já bych to taky neriskovala. :o/
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-03-06, 21:05
Je to ale v?c názoru. S tím, co vím, bych taky neriskovala rodit ve 40, ale zakázat to nikomu nejde a ob?as to i dob?e dopadne. No, ale osobn? bych to stejn? neriskovala (a asi nikdo, kdo ví, o kolik se zvyšuje nap?íklad výskyt Downova syndromu) - jenže, vykládejte to ?ty?icítce, která práv? zaslechla svoje biologické hodiny ;o)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-03-09, 14:11
Snad nebude m?j dotaz moc hloupý.
P?ed 14 dny jsme za?ali p?ed?lávat p?edsí? v byt?, takže se naše 10m?sí?ní fretka p?est?hovala i s klecí do obývacího pokoje. Tam je - na rozdíl od p?edsín? - klec oto?ena sm?rem k oknu. B?hem té doby za?ala Meggie ?íjit, zhruba od v?erejška už naplno. Je to naše "poprvé", takže to d?sn? prožíváme :o) P?íští víkend k nám má p?ijet ženich. Chci se zeptat, jestli tu ?íji nespustil práv? dostatek sv?tla, který te? v obývacím pokoji fretka má. A máme ji p?i p?est?hování zp?t do p?edsín? radši nato?it k oknu, nebo to v téhle fázi ?íje už žádný vliv nemá?

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-03-09, 14:21
Mirim: To je úpln? jedno, zda je na sv?tle ?i není, pokud ji chcete p?ipustit. Jiné by to bylo, kdyby jste cht?li frete?ce ukon?it ?íji zatem?ováním. Jen není od cesty, aby si mohla Meggie zalézt do n?jakého tmavého koutka (boudi?ky, pelíšku), kde bude (bez "protivného denního sv?tla") moci spát a cítit se dob?e.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-03-09, 14:32
Mirim, mnoho lidí se domnívá, že to tak je. Fretka má, prý, fotosenzorický orgán na hlav? který je stimulován rostoucím množstvím sv?tla. U fretky to zp?sobí, že se organizmus za?n? p?ipravovat na miminka. Tedy že to tak je, se n?kte?í lidé domnívají. (Nepochybn? práv? proto se uvádí, že pro ukon?ení ?íje, se má zatem?ovat. Logický protiklad. ;o)

No a jak ?íkala Vendula R, pokud miminka chcete, tak žádný problém ;o)

Odpov?? na tvou otázku by tedy mohla znít: "Pravd?podobn? ano."
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-03-09, 14:51
Díky :o) Nebylo to životn? d?ležité ;o)
Jen tak p?emýšlím - jak pár z Vás napsalo, že si n?které fretky nemohou rozmyslet, jestli ?íjit nebo ne (asi kv?li po?así), tak nechci nic zanedbat a zbyte?n? protahovat. Chudá?ek ženich jde pak totiž na kastraci :o(

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rom?a (IP)
Datum: 2006-03-09, 14:54
"fotosenzorický orgán na hlav? který je stimulován rostoucím množstvím sv?tla"

co to jako je? já si nikdy žádného jiného orgánu na hlav?, co by se dal považovat za fotosenzorický orgán, krom? O?Í, nevšimla :-))))

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-03-09, 15:44
Parietální orgán. Mají ho n?kte?í starobylí plazi (tzv "t?etí oko", nikoliv však normáln? funk?ní, ale p?etažené k?ží), u fretek bych ho ovšem nehledala :o)
JOrdi, trošku(dost) motáš v?ci dohromady :o)
Ovlivn?ní rozmnožování zví?at délkou sv?telného dne ješt? skute?n? není d?kaz toho, že by m?li parietální orgán - to by si anatomové všimli, nemyslíš? Kdo máte knížku Fretka, najd?te si v odkazech plnou citaci na zdroj informací o vlivu sv?tla na ?íji (tuším že je to Hart, Photoperiodicity of the Female Ferret) - z tohoto odborného ?lánku (Journal of Experimental Bioligy) jsem ?erpala podklady k metod? ukon?ení ?íje zatem?ováním. Jde o výzkum vlivu sv?tla na nástup/konec ?íje. Vlivem sv?tla se v t?le uvol?ují ur?ité hormony, které mají vliv na sexuální aktivitu, nástup ?íje, deprese,.... záleží na množství. Funguje to i na lidi, a?koliv jsem ješt? nikoho s t?ema o?ima nepotkala ;o)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-03-09, 16:10
t?i vo?i, t?i vo?i.... já nevím, já teda d?tem, když byly malý, ?íkala:
umej si po?ádn? i voko!
a nemyslela jsem to vep?edu na hlav?....
;o))))

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-03-09, 16:27
Martino!
JInak pokud se Vám neche ?íst studie v angli?tin?, mám pro Vás pár zdroj? (kvalitních ;o) o melatoninu - hormonu vylu?ovaném b?hem noci - v ?eštin?:
[72.14.207.104]
[www.osel.cz]

A mimochodem, tvorba melatoninu není nejspíš ovlivn?na n?jakým záhadným fotosenzorickým orgánem, ale docela prost? množstvím sv?tla dopadajícího na sítnici oka - proto mají s jeho množstvím problém slepci ;op



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: matka fretka redakce dne 09.03. v 16:53.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-03-09, 16:56
Cht?la bych se zeptat, jestli máte n?kdo zkušenosti s francouzským p?ípravkem "PILCAN"nebo tak n?jak. M?j vet bohužel nemá HCG, tak mi nabízel toto a ?íkal, že ukon?ení ?íje je bez problém?, rad?ji bych se ale zeptala pro jistotu vás. GNRH receptal by mi mohl objednat na zítra, tak jestli mám rad?ji po?kat na do zít?ka.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-03-09, 17:09
Víš, když neznáš ú?innou látku a vlastn? ani název p?ípravku, t?žko ti n?kdo poví, jestli je vhodný ;o) Jediný podobný název je p?ípravek Pillcan, ten je ale na podporu metabolismu a urychlení spalování tuk?....to asi nebude ono. Bez názvu bohžel....

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-03-09, 17:13
jmenuje se to tedy PILCAN. No ale koukám, že asi bude stejn? nejlepší po?kat do zít?ka na ten Receptal. Tak moooc d?kuju

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-03-09, 17:16
jaký martino, jaký martinoooo?! ;o))

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-03-09, 17:18
Zkus si to najít Googlem, nikde ani zmínka o léku toho názvu - to je dost divné. Existující a registrované léky mají n?kde charakeristiku, n?kde je nabízejí distributo?i... Jestli to vet má v ruce, nem?l by mít problém p?e?íst si v p?íbalové informaci ú?innou látku. Aby fretka na ?íji nedostala p?ípravek na hubnutí ;o) Až budeš v?d?t ú?innou látku, napiš.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-03-09, 17:23
Vysm?vatel?m: :oD No Coment!
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-03-09, 17:27
PILCAN jsem našla asi ve t?ech odkazek, byly to dva p?ísp?vky týkající se ps? a pak jeden odkaz na stránku "?eská asociace vet. léka?? malých zví?at - ?AVLMZ" ale up?ímn? na té mi ty výrazy moc ne?íkají ;-) Každopádn? jsem se již domluvila na tom receptalu, tak tu ze sebe nebudu d?lat ješt? v?tší trdlo než jsem :-)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-03-09, 17:29
snad jen pro up?esn?ní tady ten odkaz na tu asociaci: [www.vetweb.cz]

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-03-09, 20:31
Hurááá! Trdlo nejsi, jen píšeš nepozorn? - to je Pilkan! No ale francouzské to nebude, frantíci to na netu nemají, našla jsem jen n?jaké severské prameny. Nicmén? ten ?lánek na vetwebu je dobrá stopa! Dokonce znám autora, v lednu jsme se v Brn? sešli na pracovní sch?zce, jestli se nepletu ;o) Nemusíš rozum?t obsahu, sta?í p?edat stopu t?m, co byli nuceni latinu vst?ebat, aby prolezli u zkoušek ;o) Díky tvé stop? je už nyní jasné, že jde o gestagenový p?ípravek (a?koliv p?esné složení Hošek neuvádí). Tedy, myslím, že je zbyte?né mu volat a zjiš?ovat to, protože gestageny obecn? k ukon?ení ?íje fretek nejsou ideální - laicky ?e?eno: sice to zabere (aspo? že tak), ale je velké riziko zán?tu d?lohy. Když po?káte na Receptal, bude to bezpe?n?jší. Zkus to p?ípadn? vysv?tlit vetovi, že Receptal má mén? nežádoucích ú?ink? a nevede tak ?asto k zán?tu d?lohy - t?eba to vst?ebá. U Receptalu nutno spo?ítat dávkování (má-li stejnou koncentraci jako Chylda, bude to 0,2 ml ob den t?i až p?tkrát po sob?)
T?ikrát hurá, jsi zdatný stopa?!!!!!!!!
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-04-24, 22:45
Áchjo :O(
tcho?ina nám blbne.. kadí, kam se jí zachce, kouše, jak se jí zachce a my doufáme, že to p?ežijeme ve zdraví všichni t?i...
jak ?íje probíhá u vás???
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-04-24, 23:05
:o) no stejn? ;oP

akorát ty moje nekoušou ale d?laj naschvály.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-04-25, 07:49
ty naschvály známe taky ;o) t?eba to kakání - no doufám, že nic horšího nep?íjde, p?ece jen, todle se dá uklidit ;o))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-04-25, 17:10
No Terka navic jeste znackovala...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-04-25, 17:53
zna?kovala? ále ;o) ta je ale šikovná ;o)) jsem zv?davá, jestli tcho?ina neza?ne taky ;o))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-04-25, 17:56
No a pochc... mi polstar a perinu, koza jedna...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-04-25, 18:21
tak to jsem vážn? ráda, že u nás to schytala zem ;o)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-04-25, 18:30
No to u nas se to stupnovalo. Nejdriv zem, pak hovinka u dveri a nakonec pocurana perina. Pak mi dosla trpelivost, chodili jsme na prochazky a co nejdrive jeli za samcem:)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-04-25, 18:39
aha.. takže stup?ování ;o) no tos m? moc nepot?šila ;o(
Avatar

Aktuální stránka:4 z 41


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist