Aktuální stránka:49 z 52
Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-13, 11:00
...co je Kožichátor? :-)))
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-08-13, 11:05
To je m?j p?eklad názvu Furminator. Zkoušeli jsme s tím u Majdy vy?esávat ?uldu a musela jsem v tom holkám zabránit - ?ulda už je starý a srst mu moc nedor?stá, takže hrozilo, že si dom? odvezu ?ínského nahá?e.
Nicmén? to vypadá jako opravdu hodn? ú?inná v?c na vy?esávání chlup?. Asi si ho stejn? nakonec koupím... cena je sice strašná, ale p?edstava, že nebudu mít chlupy úpln? na všem, co prošlo naším domovem, m? láká :-)
[www.obchudekumajdy.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 13.08. v 11:07.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2010-08-13, 11:06
ha, koukam, ze o Kozichator je zajem (Silvo, mimochodem to je genialni nazev), takze asi budu vybirat poplatky za pujceni, bud v penezni forme nebo v naturaliich:-))
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-08-13, 11:10
Abych ješt? dodala, tak já ani na FC p?ejít necht?la, ale u nás ve zverá?i nic jiného nem?li. Normáln? kupuju TFA, a baby ani senior jsem brát necht?la.
Jak píše Martina, taky na to chvilku koukala, jako že tohle teda jíst nebude, ale nenechala jsem se vycukat a nakonec to baští s chutí.
Mno ale ko?i?í grabule chutnají víc.

Na to jsem se taky cht?la zeptat. Mam?ina ko?ka je už seniorka, a na m?j popud, že fretka jí krade granule, a? tedy kouká koupit kvalitn?jší, mamka opravdu zvedla kvalitu. Míchá jí IAMS, HIIL´S, Royal Canin a Eukanubu. Zpozorovala jsem, že Bonnie jí doslova vyžírá misku. Opravdu jí to chutná, protože jednu dobu p?estala žrát svoje granule a chodila se pást seniorkama. Hlavní ale je, že potom ztloustla...je to možný, když jsou to seniorky(p?edpokládám, že jsou mén? tu?né a výživné).
Mám jí zamezit p?ístup k ko?i?ím granulým, nebo ji mám nechat?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: nereida dne 13.08. v 11:12.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-08-13, 11:17
Já se obávám, že po ko?i?ích ztloustla kv?li tomu, že je v nich víc sacharid?, což u fretek není úpln? ideální. V tomhle t?žko radit, názory na fret?í výživu se v poslední dob?, ?ekla bych, víc lišej než d?ív. Kdyby to byla moje fretka, nenechala bych ji jíst ko?i?í granule nijak masivn? a trvale, ale rozhodn? bych nešílela z každý sežraný.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-13, 11:28
Koukala sem na n?které granule z t?ch zna?ek (pro ko?ky seniorky), maj fakt málo tuku (v prúmn?ru snad 15%), obsah bílkovin taky nižší. Já bych to fretce asi jíst nedovolila.
Jak je možné že po tom p?ibrala, to netuším. A p?ibrala fakt od toho? :-)
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-08-13, 11:37
Nevím z ?eho jiného by to mohlo být. Jak jsem psala p?ešla jsem z TFA na FC, ale zrovna v té dob? kdy jsem za?ala dávat FC, tak za?ala vyžírat ko?ce misku a nežrala svoje. Jiné v?ci jsem v jídelni?ku nezm?nila :o(

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-08-13, 11:39
Ver?o, naše ko?ky taky mají na chodb? svojí misti?ku s granulema..a když pustím kluky, tak samoz?ejm? ko?kám užíraj...ale ned?lám z toho v?du, oni si ?obnou tak deset granulek..a zas lítaj, takže to ne?eším..
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-13, 11:40
Možná je to t?mi sacharidy, jak píše Silva.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-08-25, 12:29
co si myslíte o techto granulích

[www.versele-laga.com]

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-25, 12:56
....málo tuku pro dosp?lou fretku. Anglicky neumím, ?iže jakého púvodu je bílkovinná složka nevim....ale myslím že se kdesi psalo že to neni nic-moc.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-08-25, 12:57
já si to myslela...za ty prachy :o(

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-25, 13:19
Maso a produkty živo?išného p?vodu jsou na prvním míst?, ale hned na druhém jsou obiloviny, takže druhá nejvíce zastoupená složka budou ony, na t?etím míst? jsou blíže nespecifikované produkty rostlinného p?vodu a protože tuky a oleje jsou zvláš?, tak bych se bála, že budou rostlinného a ne živo?išného p?vodu.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-08-27, 03:19
Nekrmíte n?kdo ANKOU?
Jako složení jsem našla tohle, jenže já tomu prd rozumím: Bílkoviny 32%, tuk 13%, vlhkost 10%, vláknina 3%, popel 7%, vitamín A 12300 m.j., vitamin D3 1100 m.j., vitamin E 55 m.j. (jako alfatokoferol), m?? 20 mg, vápník 1,09%, fosfor 0,8%.
Už asi jen t?ch bílkovin je málo. Možná by to sta?ilo, když 2x týdn? p?idávám syrový hov?zí a ku?ecí??

A ješt? by m? pak zajímalo Chicoppee kitten, složení jsem teda zatím nikde nenašla.. :( To jsme dostali vzorek v krmivách p?ed pár týdny a fretky se po n?m mohli utlouct.. Názor na Chicoppee ale nemám utvo?enej, kdysi jsme ho s velkou psicí vyhráli n?kde na výstav? a moc jí to chutnalo, byla po n?m ok. Za?ala jsem št?n?cím krmit tady našeho malýho psího paskvila, ten ale po n?m kakal i 7x denn?, což není nic úžasnýho, když jsem to zm?nila na Hillsky, tak už kaká jen 2x. Takže nevím, co si o tý zna?ce myslet..



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Petra p. dne 27.08. v 03:39.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-27, 08:51
Ta ANKA má pro fretku hrozn? málo tuku a z popisu neni jasné jakého púvodu sou bílkoviny, to bych fretce ur?it? nedávala. Chicoppee neznám.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-27, 09:23
ANKA: Tuku je opravdu hodn? málo, jak píše Johana.

Chicopee: Je to jedno z levn?jších pom?rn? kavlitních krmiv, žádný zázrak, ale podle m? celkem rozumný kompromis mezi cenou a kvalitou. Ale to se týká psí varianty a ko?i?í. Já tím krmím ko?ky. O kot?cí variant? jsem zatím neslyšela, a to jsem ji i p?ed ?asem hledala, možná je to novinka. Zkusím se podívat, jestli nenajdu složení, bez toho se to nedá ?íct. Ale varianta pro dosp?lé ko?ky je pro fretky nevhodná (což je snad u všech ko?i?ích krmení).

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-08-27, 09:33
Díky holky, takže Anku škrtám.

Žabka - já to našla tady, je tam složení, ale bez hodnot [krmeni.cz]

Zatím u m? vyhrává prost? asi ta Acana a vypadá to, že jim granule asi m?nit nebudu..
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-27, 09:45
Složení bez hodnot jsem našla taky, ale tady jsou hodnoty:
Crude Protein 34 %
Crude Fat 21 %
Crude Fibre 2.0 %
Moisture 10.0 %
Crude Ash 6.5 %
Calcium 1.10 %
Phosphorous 0.90 %
Potassium 0.60 %
Sodium 0.35 %
Magnesium 0.08 %
--------
Taurine 1700 mg/kg
Omega 3 Fatty Acids 0.5 %
Omega 6 Fatty Acids 2.7 %
Omega 6:3 Fatty Acid Ratio 5.5:1 ratio
Metabolizable Energy

Celé je to tady [www.harrisonpet.com]

Takže bílkoviny ok (i když na spodní hranici), tuk naopak trochu víc, ale podle m? ne drasticky, taurinu malinko mí?, ale to je ve v?tšin? ko?i?ích krmiv, lze to kompenzovat vitamínovou pastou.

Složení, kdyby to n?koho zajímlo a necht?l klikat na odkaz, je:
?erstvé dr?beží maso, živo?išný tuk, kuku?ice, sušená játra, rybí mou?ka, pšeni?ná krupice, bílkovinný hydrolyzát, mou?ka z ?erstvého masa, dehydrovaná masová mou?ka, sušená vejce, sušené cukrovkové ?ízky, kuku?i?ný gluten, ln?né semeno, sušené kvasnice, chlorid sodný, chlorid draselný, prášek z celulózy, ko?en ?ekanky, prášek z juky.

V ?emž n?komu m?že vadit kuku?ice a pšenice, jinak to vypadá podle m? dob?e, i co se po?adí složení tý?e, a naprostá v?tšina složení je živo?išného p?vodu.

Kilo vyjde kolem 100 K? ve dvoukilovém balení, v 15ti kilovém ješt? výhodn?ji.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: skipka (IP)
Datum: 2010-08-27, 20:34
Ahoj jen se chci zeptat co fretka a masové konzervy, kupuju mu pouze ty co maji 100% masa. Našemu fre?ákovi moc chutnají,ale nechci mu je dávat ?asto.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-08-27, 20:38
pokud je to opravdu masová konzerva a ne žádná soja masem ochucená, pak v tom problém nevidim.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: skipka (IP)
Datum: 2010-08-27, 20:46
Super díky moc :))

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: barnie (IP)
Datum: 2010-08-29, 11:44
ahojky mám dotaz svýmu barniemu dávám jako odm?nu ty?inku od vitakraftu cat-stick mini.sní tak 1 denn? a jinak dáváme zeleninku a pod..a hlavn? granulky tfbaby je mu 5 m?síc?.složení t?chto ty?inek je:
maso a vedlejší produkty(min 6%kr?ta,min6%játra)
mineráli,cereálie,cukr
jak.znaky"31%protein
22%tuk
2%vlákniny
9%popel
27% vlhkosti
chci se vás zeptat na názor zda mu je mohu dál dávat,m?že se totiž po nich utlouct a sežrat mi i celou ruku :-)d?kuji

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-08-29, 12:19
Barnie, pokud vím,ten kousek je asi tak centimetr velký. To mu skute?n? ublížit nem?že :-) Naši kluci jsou zase závislí na Crossyskách :-)
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: barnie (IP)
Datum: 2010-08-29, 12:32
no to je d?litelné na 2cm,ale je tak 12 cm dlouhá,ale do finále to je jedna celá ty?inka denn?.... :-(

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-08-29, 12:40
Já osobn? bych nedala celou ty?inku, musím se prost?
udržet. Žofka je má taky ráda, ob?as jí je koupím,
ale vždy ulomím tak p?l centimetru dlouhý kousek a
víc nedostane...totéž platí i u ostatních pamlsk?.
Postupem ?asu jsem se nau?ila jí odm??ovat
normálními granulemi, nejd?ív se tvá?ila, že jí
podvádím, ale te? už je to v klidu. takže pamlsek
dostane jen ze ?tvrtiny až poloviny odm?n.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-08-29, 18:18
Aha, tak já myslela že máš ten pytlí?ek kde jsou nasekaný ty ty?inky na kousky. Celá ta velká je fakt dost....
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-09-14, 18:17
Zdravím všechny!U nás v obchod? jsem našla tyto granule:Ferret Nature od firmy Versele-Laga. Jelikož dlouhou dobu krmím Ferret Complete, které taky vyrábí firma Versele-Laga,tak jsem si je koupila. 750 g za 60 k?, což se mi zdá jako supr cena, nevím, n?kdo mi to možná vyvrátí :).Zkontrolovala jsem množství ú?inných látek/Ferret Complete kontra Ferret Nature, liší se pouze asi v 1-1,5 % odchylek. samoz?ejm? vím, že Ferret Complete je dozajista kvalitn?jší/díky cen?, je dražší/. Mne by zajímalo, zda Ferret Nature, je alespo? srovnatelný, jako nap?. Ontario Kitten, v sou?asnosti, u nás v obchodu zhruba za stejnou cene, oboje granule kolem 60 korun za sá?ek.Též vím, že rozhoduje po?adí obsahových látek, je pravda, že Nature, má na 1. míst? maso a vedlejší produkty z masa /garantují tam:min. 20% ku?ecího a minimáln?4% jehn??ího + min.4% losos/ na 2. míst? jsou pravda obiloviny a výrobky z rostlin, což ur?it? omezuje kvalitu krmiva.Pokud chcete podrobnosti, napíšu je, d?kuji Leny

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-09-14, 18:53
Tedy jsem tyto granule otev?ela, pon?kud mne p?ekvapila barevnost granulí, r?zné odstíny hn?dé, tak jsem to porád na Šotkovi vyzkoušela.A bylo p?ekvápko, jakmile jsem nasypala do misti?ky granulky, roznesla po okolí tak silná masová v?n?, že to i Šotka probudilo, okamžit? se vrhl na misku a tém?? celou misku sežral. A ta úžasná cena, beru o:)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-14, 19:23
28% masa v granulích je hodn? málo.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-14, 19:29
Leny: Našla sem o Ferret Nature jen tyto info: [www.versele-laga.sk]

Tuku a bílkovin (snad živo?išných) má Ferret Nature o 1% mí? jak Ferret Complete a t?mito hodnotami se spíš blíží jako vhodné pro fretky nad 5 let, ne pro fretky v aktivním v?ku. A taky na tom linku co sem našla nevidim ve složení t?eba taurin, který Ferret Complete obsahuje (0,20%).
Z toho linku co mám mi dost info chybí, ale pokud fretkám "nadprúmn?rn?" chutná, skusila bych najít na balení jak je dosolované, dochucované.
A nenašla sem ?ím je konzervované.
Avatar

Aktuální stránka:49 z 52


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist