Aktuální stránka:46 z 52
Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: barnie (IP)
Datum: 2010-05-10, 13:48
aha,tak mockrát d?kuji za rady.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: barnie (IP)
Datum: 2010-05-24, 15:38
ahojky,ráda bych se zeptala na stelivo,podle vlákna a p?vodní majitelky jsem koupila BIO KAT'S natural orange,ale zdá se mi prašný a m?j fre?ák i pšiká,když v n?m hrabe.. :-( ?etla jsem,že jsou náchylné na dýchací cesty a o?i..,tak se bojím,zda mu tímto stelivem neubližuji..
tudiž bych se ráda zeptala na váš názor zkušených :-)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-24, 15:51
ahoj, jestli nemáš stelivo po celé kleci, ale jen v záchodku, nemusíš mít obavy, že bys fre?ákovi ubližovala. když bude stelivo rozhrabávat, bude pšíkat z každého (nebo tém?? každého).

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: barnie (IP)
Datum: 2010-05-24, 16:17
tak moc d?kuji marti.mám ho jen ve 2 záchodcích..a ráda bych se ješt? zeptala krmím ferretbaby granuleme po 1 roce mám p?ejít na ferret aktive ?i complete?

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-24, 16:18
ferret baby max. do p?l roka, pak p?ejdi na n?které tebou jmenované (nebo i jiné kvalitní fret?í).

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-05-24, 19:32
já teda na obalu ferret baby od Bosche ?etla od 0-1roku. Tak jsem i krmila, dokud jsem m?la možnost a m?la mlád? do 1 roku. Krátce jsem s tím krmila i skoro 3 letou sami?ku(je pravda, že ta nebyla asi kvalitn? krmena, to až u p?echodné majitelky), te? jsme p?ešli na active.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-24, 20:00
mn? tohle krmivo p?ipadá pro starší jak p?lro?ní už moc tu?né, ale faktem je, že po?ád lepší dávat i starší fretce active baby než t?eba whiskas.


ješt? n?co, barnie, k tomu stelivu. nestíhala jsem prve smolit nic delšího :o)
mén? prašná jsou silikonová steliva a n?která další, nap?. vále?ky z lisované kuku?ice nebo z buni?iny.
zkoušela jsem všechna, z?stala jsem u "hrudkujícího písku", i když mi taky dost vadí, že práší.

a pokud jde o pšíkání - jestli ti fretka neprská jindy, než když se hrabe ve stelivu, ne?ešila bych to, nic to není.
a o rozhrabávání - v?tšinou to už v dosp?losti ned?lají a pokud ano, bude pravd?podobn? rozhrabávat stelivo každé.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2010-05-24, 20:22
Zaryty odpurce silikonovych steliv rika, ze zalezi na tom, jaky pytel se silikonem na ubozaka vyjde. Mela jsem pytle, kde byly krystalky slusne (takze neprasilo), mela jsme pytle, ktere pravdepodobne lezely na spodu kamionu (takze krystalky byly podrcene na silikonovy prach a vetsich bylo pomalu). Ne vzdy bylo do pytle videt. Nikdy vice... (i z jinych duvodu).
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-24, 20:26
lee, PRO? NE silikonová steliva?
osobn? je sice taky nepoužívám (i když ob?as o nich uvažuju a mám je v p?epravce - kv?li nižší váze), ale zajímalo by m?, co ti na nich tak vadí? (a pomi? p?evoz na dn? kamionu, n?který pytle tam holt bejt musej!! ;o) )

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2010-05-24, 20:40
Nemam je rada, protoze se "lepi". Nekolikrat jsem uklizela volieru narychlo, takze jsem nezametala, jen jsem to setrela hadrem. I s tema krystalkama... Na vlhke ruce se fakt super prilepilo, pocit asi takovy, jak kdyz si clovek polozi na rty kostku ledu a skubne (i kdyz samozrejme ne tolik). Pri predstave rijne samicky (tu jsem v te dobe mela) a jeji imrvere vlhke vulvy, ktera s timhle prichazi do styku... jaujau. Neustale vhlke brisko rijneho fretaka to same. Fretky maji bohuzel nizkou svetlou vysku, narozdil od kocek. A ac jsem bordelar, tak jsem estet a dost se mi prici pomoceny silikon, ktereho se nejde zbavit... (ale jak rikam, soukromy nazor, ja su zvrhlik). No a dno kamionu - jasne, neco tam byt musi, ale krome toho, ze je to pak prasne, tak to pak ani nema sanci "fungovat", jak vyrobce uvadi a v zachode je same zlute mazlave blaticko, ktere akorat smrdi.-/
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-24, 21:42
jo, tak to je fakt, lepící jsou silikonové krystalky naprosto "dokonale", ale protože mám doma kastráty, tak tenhle problém mi nedochází jako negativum pro fretky.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-05-24, 22:52
Silikon jsem používala n?jakou dobu u ko?ky a na toto wc chodily i fretky. Damián má hodn? suchou k?ži na tlapi?kách, toto se mu po používání této podestýlky hodn? zhoršilo a k?že na tlapkách byla zažloutlá (u ostatních fretek jsem nepozorovala nic). Vadí mi, že v baleních byl bu? totální nadrcený prach, který jsem m?la akorát všude po koupeln?, nebo naopak ob?í šutry, které byly tak ostré, že jsem se divila, že na to fretky v?bec chodí. Ovšem co u m? naprosto "vyhrávalo", bylo probuzení ala akupunktura - neboli stoupnutí hned po ránu bosou nohou na tyhle šutry. To je taková bolest, že jsem myslela že mi to tu nohu roz?ízlo vejp?l.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-07, 17:51
když už tu byla ?e? o krmení domácí stravou, tak p?ihodím naše zkušenosti s krmením BARFem, na který jsme pozvolna p?ešli cca p?ed p?l rokem.

BARF spo?ívá v krmení šelem jejich p?irozenou sravou, tedy syrovým masem. v p?írod? šelma z ko?isti sežere všechno, nejen svalovinu, ale i srst/pe?í, k?ži, kosti a vnit?nosti, proto ani fretku nelze krmit jen svalovinou.
maso by se m?lo p?ed podáním alespon na 48 hodin p?emrazit, tím se zni?í bakterie, ale nem?lo by být v mrazáku déle než m?síc, pak se ztrácí i vitamíny, z toho d?vodu by se nem?lo va?it, ani oh?ívat nebo rozmrazovat v mikrovlnce.
z masa dávám r?zné druhy, krom vep?ového - hov?zí, ku?ecí, kr?tí, králi?í,, ob?as malé myšky nebo jednodenní ku?átka.. .
z vnit?ností žaludky, srdí?ka, játra.
masité kosti - ku?ecí krky, k?ídla, stehna, skelety. kosti nebo kostní mou?ka jsou v BARFu d?ležité, je to hlavní zdroj vápníku a m?ly by tvo?it cca 30% krmné dávky. kosti musí být syrové, nikdy ne va?ené, pe?ené a jinak tepeln? upravené!
ze za?átku jsem krmila n?kolikrát denn? a fretky m?ly stálý p?ístup ke granulím, ale p?ednost dávaly v?tšinou masu. po ?ase za?aly vyžadovat v?tší ranní dávku masa a v pr?b?hu dne už ho tolik nesn?dly, ted krmím jen ráno a ve?er, v pr?b?hu dne už necht?jí. ráno dávám sm?s svaloviny a vnit?ností, ve?er pak masité kosti.
jako dopln?k ob?as dostanou vaje?ný žloutek, tvaroh, lososvý olej, nebo olej z ln?ného semínka, mo?skou ?asu, propolis...

zatím jsem u fretek vypozorovala vymizení zubního kamene a u 6ti letý Žofky, kdy jsme m?li od kastrace, tedy n?jaké 4roky, problém s váhou (z n?jakých p?vodních 900-1100g pohubla na pr?m?rnou váhu 750g s ?astými velkými odchylkami) ustálení váhy na 950-1000g

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-06-07, 17:59
M?žu se zeptat pro? dávat olej z ln?ného semínka? Ln?né semínko se používá na zahušt?ní stolice. Pro? ale teda fretce dávat pasty a dobr?tky s Maltózou, která podporuje trávení a lepší pr?chod st?evy, když to pak zhustíme ln?ným semínkem?


Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-07, 18:45
organismus fretky krmené BARFem je nastavený trochu jinak než u fretek krmených granulemi, i jejich výkaly jsou "jiné" než po granulích. olej z ln?ného semínka je bohatý na mastné kyseliny omega 3,6 a 9, p?sobí p?ízniv? na zažívací trakt a zvyšuje obranyschopnost proti bakteriim a vir?m. p?idávám ho do krmiva, ne však každý den a ne ve velkém množství, ur?it? to není v podob? pamlsku a v množství jako dáváš pasty a jiný mlsky.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 07.06. v 18:48.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-07, 19:02
ŽoFiRo, já podle BARF nekrmím, tak jen úvaha: lososový olej je taky bohatý na omega 3,6 mastné kyseliny....mohl by mít stejný ú?inek jako olej z ln?ného semínka? Pá? já lososový olej dávám denn? fre?ákovi (krmím TF Senior) a nijak se to na stolici neprojevuje....je stejná když ten lososový olej dávám, nebo (t?eba te? po operaci) 2 týdny vynechám....
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-07, 19:13
ŽoFiRo: Jak se fretky nau?ily jíst kosti? Bez problém?? Já krmím podobn?, jen bez t?ch myší (je mi jasné, že by to pro fretky bylo ideální, ale já na to nemám žaludek) a bez kostí (tedy n?kolik procent krmení jsou malé sladkovodní rybi?ky, celé, tedy i s kostmi, práv? kv?li vápníku a taky kv?li vnit?nostem, které jsou komplet).
Vápník dopl?uju tvarohem, po tom se m?žou všichni utlouct.
Z kostí jsem zkoušela jen ku?ecí krky, ale nesetkaly se u fretek s valným zájmem, takže jsem to už nezkoušela.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Jana Žakova (IP)
Datum: 2010-06-07, 19:23
Krmím stejným zp?sobem jako Žofiro. Dokonce dávám stejné dopl?ky stravy.
S kostmi je u nás ale problém taky. Musím jim je namlet. Ku?ecé a králi?í jdou bez problém? , hov?zí musím nadrtit a teprve pak umlet.
Myslím si ale , že mám fretky rozmazlené a že se s kostmi moc pá?u.

WWW.majestik.estranky.cz

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-07, 20:12
co se tý?e "bobku" myslela jsem tím rozdíl p?i zm?n? stravy z granulí na maso, v podání jednotlivých olej? rozdíl ve stolici taky nevidim, nebo se v tom nenípu a taky záleží na tom, co zrovna m?ly, jestli svalovinu, vnit?nosti nebo masitý kosti. ale jsou popisovány rozdílné ú?inky u lososového oleje a oleje ze semínek. u oleje ze semínek se uvádí že p?sobí p?ízniv? na zažívací trakt, plodnost, pomáhá proti bakteriim, plísním, vir?m a rakovin?...

kosti mi ze za?átku taky žrát necht?li, tak jsem jim dávala ku?ecí krky nakrájený na kole?ka cca 2cm silný, to schroupali bez problém? a postupn? jsem krájela kole?ka v?tší, ted už to chroupou celý. k?ídla mi jen odnesly a necht?ly to, tak jsem to zase rozkrájela podle jednotlivých kostí a p?esekla v kloubu, s tím už si poradily, takhle jsem to d?lala se vším, že jsem to porcovala na menší kusy, který se jim líp kousaly. dobrovoln? se jim do toho teda taky moc necht?lo, ale nic jinýho jim nezbylo, pá? prost? bud to žrát budou a nebo budou :o) ted už to žerou bez prblém? a p?íjde mi, že ty masitý kosti mají rad?ji než maso. Big?a ta si dá maso až když zjistí, že nic jinýho opravdu nedostane, kdežto na masitý kosti se vrhá hned. nedavno jsem jim koupila krk kr?tí a i to sežraly kompletn?, myslela jsem, že tam okoušou jen maso a prd, žádný zbytky. jinak rybky mi žerou taky, mrchy mi je loví p?ímo z akva, ale nevím, jestli by jim to i ve velkym množství jako zdroj vápníku sta?ilo. ani myší holátka prý nemají kostí tolik, aby to fretce jako jediný zdroj sta?ilo.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Andrea.S (IP)
Datum: 2010-06-07, 20:39
Nekde jsem cetla, ze tvaroh ma nahrazovat maso a ne kosti, ma vice fosforu, stejne jako srdce. Moje fretky jsou take na prirozene strave asi od listopadu, a perfektne prospivaji. Kureci krky dostavaji tak jednou za dva , tri dny, z oleju pouzivam obcas jen lososovy . Mysi uz nedavam. Vetsinou do kazde porce pridam kostni moucku vyrobenou z vycistenych morkovych kosti. Z masa pouzivam vetsinou trikrat tydne smes kur. srdci s zaludky, hovezi hrubomletou, a kurata, nekdy losose a kralika.A jednou tydne pridam trochu jater.Taky pekne informace jsou na strankach chovatelky rhodeskych ridgebacku, sice je to hlavne pro psy, kterym se pridava do porce i zelenina a ovoce [www.manwe.eu]

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-10, 19:42
a já tohle vlákno hned využiju, když už umím tak dob?e poradit, že tu je, a zeptám se vyznava?? BARFu:

- jak je to s krky? zrovna i tady je ve vlákn? "potrava nevhodná" napsáno, že se nemají dávat kv?li hormonu štítné žlázy, víte o tom n?kdo n?co?

- co sépiová kost? je nebo není vhodná, resp. ne/škodlivá?

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-10, 19:49
jak je to s krkama nevím, na druhou stranu ale zví?e v p?írod? sežere všechno a co jsem tak ?etla, tak t?eba ps?m se dávají i vemínka, penis a podobný v?ci, což se u fretek taky nedoporu?uje. ale že by fretka žrala sepiovou kost? tedy pod tím pojmem si p?edstavim takovou tu co se dává t?eba papoušk?m.. je to suchý, drobící a bez chuti.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 10.06. v 20:00.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-10, 20:55
jo, tohle. myslela jsem jako alternativu kostí jako zdroje vápníku. t?eba nastrouhat na maso, ne zrovna že by to m?li jako pamlsek :o)
z jakýho d?vodu ne fretce vemínka nebo penis?

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-10, 21:04
jo, tak postrouhat by se to snad dalo, jsem si p?edstavila jako jim to hodit na okusování ;o) ale myslím, že vadit by to nem?lo, já t?eba ob?as dávám do masa i sušený a najemno podrcený sušený vaje?ný sko?ápky, což jsem ?etla, že se to dá ob?as použít místo kostní mou?ky.
vemínko, penis, d?loha a podobný se nedoporu?ují zase kv?li hormon?m, takže podobn? jako t?eba krky s tou štítnou žlázou.. co jsem ale tak koukala na obchody se psím/ko?i?ím masem, mívají to tam v nabídce taky.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-06-10, 21:16
Zrovna v?era jsem se dozv?d?la, že veteriná? na "smrsknutého" fre?áka po kastraci - tím myslím to, že fre?ák zhubnul (u našeho Sama mám dojem že se opravdu smrsknul i na délku :-), doporu?il dávat mu bý?í koule, prý jsou nabušené testosteronem. P?iznám se, že v?bec netuším, co zvýšné dávky testosteronu jsou schopny s fretkou ud?lat.....
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-10, 21:26
já bych teda "smrsknutý" fretáky ne?ešila - ne ted na jaro, kdy hubnou a navíc schazují zimní srst, on je dost znatelný rozdíl ve velkosti už jen tím schozením zimního kožichu. jinak moji kluci si svojí váhu drží i po kastraci.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-10, 22:03
mn? by tohle taky zajímalo a v?bec si netroufám ani tipovat, jestli to je škodlivá blbost nebo naopak zdraví prosp?šná v?c (bý?í koule, resp. testrosteron)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-06-17, 12:35
?etla jsem zkušenosti n?kterých z vás se silikonovým stelivem, v?tšinou ne dobré ale neobjevilo se te? na trhu n?jaké nové, které n?komu opravdu vyhovuje? používáme Bio cat a je to šílený, d?ív bylo výborné, te? mám pocit, že je to samý písek a dost práší :(

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-06-17, 15:19
Já používám silikon pro ko?ky a musím ?íct, že neznám lepší stelivo. V kleci ale kluci mají nasypaný Zverlit nebo Ambipet, protože jsem b?sná z t?ch skákajích kuli?ek. Ob? steliva skv?le hrudkují a když se posypou tím protismrádkem od Beapharu, tak to ani nesmrdí....
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-06-23, 10:30
práv? se bojím hlavn? toho, aby to silikonové nebylo ostré na tlapky pro fre?ule ... takže váhám.

Aktuální stránka:46 z 52


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist