Aktuální stránka:44 z 52
Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-10, 22:10
stulitt, podle mne snad múžou....po zrní?ku jako pamlsek :-)
I když já bych toto ani jako pamlsek fretce nedávala, musli je dosolované a dochucované a konzervované (?ert ví ?ím). Jen to fretce zaplácá b?icho a nebude mít v n?m místo pro kvalitní stravu.

Já musli považuju za komer?ní humus ( na urovni Mc Donald) a nikdy bych toto nejedla (klasické ovesné vlo?ky od známého výrobce, no ano)...natož dávala musli fretce. Ale já su stará škola...je to v?c názoru, co si kdo myslí, že je zdravé a jak podlehne reklamn?. :-)



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: Johana dne 10.03. v 22:24.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-03-10, 22:33
Tak kupované musli bych fretce nedala. Je v tom strašn? moc cukru a zvláš? to pražené je tu?né jako prase. Nevím, pro? se ?adí mezi "zdravé potraviny", podle m? zdravé fakt není :)
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-03-10, 22:53
ale mali?ko jako pamlsek si myslím, že to není tak strašný. lepší než piškot ur?it? :o)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2010-03-11, 09:56
Já osobn? si taky myslím, že müsli není pamlsek pro fretku, ale to co prob?hlo u stullit doma znám taky.

Ob?as je prost? fretka rychlejší, Tadeáš má taky na müsli úchylku a poda?í se mu kousek ob?as ukrást, ned?lám z toho v?du, jen se snažím svoji müsli lépe chránit p?ed tou nenažranou obludou, co jí nesta?í její granule:-)
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2010-03-11, 12:05
Díky holky... Což o to, já bych jim to nedala, ale Máka když vid?l, jak jim to chutná, tak by jim byl nechal celou misku... Takže dostane ráznej zákaz jim müsli dávat, protože "kousek" nebo "trochu" on nezná :-) ale p?ekvapilo m?, že se k tomu vrhla i Rodynka, která nejí nic jinýho než granule, crosíky a maltsoftku... :-O má sm?lu :-)

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-11, 12:25
...možná se k tomu vrhla Rodynka práv? proto, že je to všemožn? dosolovaný a dochucovaný :-)))
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-03-16, 21:52
Dobrý ve?er.Cht?la bych se poradit ohledn? granulí pro ko?ata IAMS. Jsou vhodné pro fretky?.Jakostní znaky:Dusíkaté látky 34,5%,Tuk 22,5%,popel 5,6%,vláknina 1,75%, vlhkost 8%,vápník 1,20%, fosfor 0,95%, ho??ík 0,095%, p?ídatné dávky:vit.A9000 m.j, vitamín D3 820m.j.,vit E/alfatokoferol/ 140 mg.,m?? jako síran m??natý 25mg.Mimo jiné píšou, že obsahuje: více než 26% ku?ecího masa,kuku?ice,zví?ecí tuk, pšenice,sušená celá vejce,sušená ?epná dužina, ku?ecí vnit?nosti,sušené pivovarské kvasnice, chlorid draselný,DL-methionin. Bez barviv a konzerva?ních látek, obsahuje antioxidanty povolené EU.Mojí Zezince moc chutnají, i když byla zvyklá od p?edešlého majitele na Granulky zna?ky Friskies.A nejsou ani moc drahé. D?kuji za odpov?? Leny

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-03-16, 22:38
IAMS pro ko?ata byly jediné granule, které jedla naše miminka a myslím, že pro? ne i pro dosp?lé fretky. Mám nejistý pocit, že jimi n?jaký ?as krmila Lee. Nevím, jestli se d?lají ve v?tších dávkách, já jsem je tehdy m?la jen v malých a to pro mé žrouty není.
Jo a d?kuji za kustovnici, taky jim moc chutná
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-03-16, 22:49
Mám 1,5 kg balení doma, na v?tší jsem se neptala.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-16, 22:57
d?lá se ješt? 10kg, ale myslím, že jsou daleko kvalitn?jší granule než iams... ve složení je napsáno, že obsahuje víc jak 26% ku?ecího masa, ale co je potom ten zbytek? z toho bych ?ekla, že p?evážná ?ást granulí je op?t jen a jen obilí...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Shatiel (IP)
Datum: 2010-03-16, 23:21
Pro?etl sem si asi 20 stránek z tohoto topicua sem z toho upln? mimo, jelikož sem absolutní laik a za?áte?ník, tak tomu p?íliš nerozumím.. takže se rovnou zeptam, a natvrdo se postavim p?ed popravší ?etu... Je ProPlan pro ko?ky schopen dodat skoro 2 ro?ní fretce, pot?ebné živiny pro zdravý život?

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-16, 23:26
záleží na tom, JAKÝ ko?i?í je to proplan, d?lají x druh? s rozlišným složením.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 16.03. v 23:28.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-03-16, 23:32
Není, protože má málo tuku. Kup kvalitní granule pro fretky (Ferret Complete,Totally Ferret, Sluis, Vitakraft apod.), pokud trváš na granulích pro ko?ky, tak každopádn? kvalitní granule pro ko?ata.
Pokud chceš chovat fretku, každopádn? bude rozumný na?íst n?jakou literaturu - nakoukni do vlákna "první pomoc chovatel?m", základní info najdeš i na stránkách www.fretka.cz.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Shatiel (IP)
Datum: 2010-03-16, 23:54
Já na?teno mam to jo, jenom sem hledal ideální stravu v n?jaký cenový kategorii, jelikož jako student nemam stálý p?íjem a musim se ohlížet, ale pak sem si uv?domil, že na nekom takovém jako je fretka by se šet?it nem?lo :D

Te? už jen najít kvalitní zverimex, který Sluis nebo Vitakraft odebírá :-)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-16, 23:56
myslím, že zrovna proplan vyjde daleko dráž, než v?tšina fret?ích granulí :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Shatiel (IP)
Datum: 2010-03-17, 09:06
Jak sem koukal na ceny nap?íklad Vitakraftu, tak sem všude vid?l jenom 800g balení v eshopech, což m? docela zmátlo

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2010-03-17, 09:44
shatiel - vitakraft se ani v jiném množství snad
nevyrábí :)

Zkus se t?eba ješt? zam??it na Ferret Complete od
Versele-Laga

Ale zase za t?ch 800gr Vitakraftu dáš v pr?m?ru
120,-. Za sluis - 850gr dáš v pr?m?ru 160,-, za FC
dáš za kilo cca 160,-
To by mohlo být v tvé cenové kategorii :)


Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-03-17, 11:49
Vitakraft se d?lá skute?n? pouze 800 gr balení a SLus nikde neseženeš...p?estal se do ?R dovážet.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Shatiel (IP)
Datum: 2010-03-18, 21:16
Nevíte kam si v Praze zajít koupit Fret?í Zverlit? Už sem byl ve 2 zverimexech a nem?li ho ani v jednom... Mia je zvykla na Zverlit a cokoli jinýho odmítá :D tak aspo? v tomhle bych jí cht?l ponechat to na co je zvyklá.. díky :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Shatiel dne 18.03. v 21:17.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-18, 21:21
Shatiel: Fret?í Zverlit tady: [www.obchudekumajdy.cz]
V Praze je možný i osobní odb?r. Spoj se s majitelkou e-shopu. Tady na foru má nick "majda".
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-03-18, 21:23
Shatiel: a pokud se ti nepodari sehnat fretci zverlit, tak klasicky zeleny pro kocky je to same :o)

Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-03-18, 21:25
Já osobn? nakupuju p?es majdu, takže netuším, ale opravdu musí mít jedin? fret?í zverlit? Ostatní zverlity se dají koupit ledaskde a myslím, že p?ípadn? by se dalo i domluvit s n?jakým obchodem na sehnání. M? to aspo? v jednom obchod?, kde prodávají ostatní zverlity, nabízeli...
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-19, 09:06
Fret?í a zelený je to samé. Modrý je jemn?jší, podle mn? trochu víc práší. Ty vo?avé já moc nemusim, mn? to moc nevoní...ale to je v?c vkusu.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-31, 22:57
neví n?kdo složení granulí FirstMate cat nebo kitten? pop?ípad? o jiných granulích s obsahem glukosaminu a MSM?

co se tý?e jakostních znak? a složení FirstMate cat food, hledám už celkem dlouho a našla jsem pouze toto:
Analýza: FirstMate
Protein (max.) 32.0 %
Tuk (min.) 19.0 %
Vlíknina (max.) 3.0 %
Popel (max.) 6.0 %
Vlhkost (max.) 10.0%
Magnesium (max.) 0.09%

což myslím, že obsahem tuk? a bílkovin pro starší fretky (5 a 6 let) by bylo vcelku OK. tak už jsem dohledala i zbytek :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 31.03. v 23:28.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-01, 08:40
Žofiro, glukosamin a chondroitin sou sou?ástí granulí ur?ených pro psy a št??ata, zejména v?tších plemen. V b?žných granulích pro ko?ky sem ho taky nevid?la.

Ale dá se zví?eti podávat i samostatn? [www.vetland.sk]-

Vím asi o co ti jde...že glukosamin je vhodné dotovat ke krmivu, které glukosamin obsahuje...
co n?jaké specielní veterinární granule? Tam ses nedívala?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 01.04. v 09:00.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-01, 11:27
vím, že v psích je celkem b?žn?, ale z ko?i?ích to uvádí jen u t?hle, alespon tedy co jsem našla. FirstMate d?ív vyráb?la i granule fret?í, ale žel se k nám už p?estaly dovážet. ale myslím, že ani složení a analýza t?hl? ko?i?ích není pro starší fretky špatný


Rybí mou?ka, ku?ecí mou?ka,je?m?n, oves, ku?ecí tuk (konzervovaný sm?sí tokoferol?), rybí tuk (konzervovaný sm?sí tokoferol?), kyselina fosfore?ná, fosfore?nan vápenatý, chlorid, methionin, uhli?itan vápenatý, vápník, brusinky, bor?vky, maliny, minerální látky (zinek, železo, mangan, m??, jód, kobalt, selen), vitamin? (vitamin E, vitamin C, vitamín A, pyridoxin, kyselina listová, biotin, vitamin B12, vitamin D3) [www.firstmate.com]

doplnky výživy dostává taky, m?l alvis, ted nám dali nutradyl, po dobrání uvažuju zkusit colafit, dost si to lidi chválí.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-01, 12:06
Žofiro u toho Alavis je napsáno, že je možno podávat dlouhodob?? Pro? tedy st?ídáte p?ípravky/zna?ky? To jen ze zv?davosti....

Co se tý?e složení FirstMateCat tuky a bílkoviny by snad pro Filipa byli OK. Ale nikde nevidim taurin.
A taky ve složení nikde nevidim ten chondroitin....pod ?ím/jakým názvem je to zašité?
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-01, 12:18
no ono p?i dávkování na fretku vychází v?tšina t?ch dolnk? skoro na rok, takže to by byla v pohod?, jenže on mi to po pár m?sících pak za?ne zvracet, po zm?n? p?ípravku je to pak zase na njakou dobu v pohod?.

celkov? o tom krmivu jsem nenašla nic, na ?eských stránkách FM je toho o krmivu sice docela hodn?, ale jen o psím, ko?i?í jsem tam nenašla nic.
o glukosaminu a MSM je psáno tu [www.veterinarnipece.cz] a na jiných shopech, zkusím objednat ty 3kg a kouknout na pytlíka, tam by toho snad m?lo být uvedeno víc..

aha, ted koukám, že glukosamin je uvedený tady [www.firstmate.com] ale tam je zas pom?rn? vysoký obsah bílkovin.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 01.04. v 12:21.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-01, 12:32
I v tom prvnim linku (FirstMateCat food) je uvád?n glukosamin a MSM....složení jinak pro starší fretku OK, ale co s tim taurinem? Ten je myslím taky dost pro starší fretku dúležitý....

Ty granule z druhého linku maj fakt hrozn? moc bílkovin, ty bych nedávala.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-01, 12:44
jojo, tam uvedený je, ale jestli ho opravdu obsahuje.. zkusím vzít ty 3kg cat food, tam by na obalu m?la být snad analýza podrobn?jší i s taurinem, ty tabulky mi p?íjdou, že tam vypsali jen n?co..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:44 z 52


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist