Aktuální stránka:47 z 52
Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Andrea.S (IP)
Datum: 2010-06-23, 13:14
Ja pouzivam drevene biopelety od firmy Biomac a jsem s nimi max. spokojena. 15 kg stoji 75 korun. Zachodky mam krasne ciste, pouze vybiram hovinka a nabobtnane znecistene pelety, fretky me ja tak neroznasi jako jina hrudkujici steliva, nemam kaminky v jidle, a vynaseni odpadu neni tak tezke. Dokonce moje fretky mely dost vysusene tlapky drive ze Zverlitu. Zkousela jsem i ty krystalky, ale jsou dost drahe a byly hned plne moce. Fretky chovam venku, takze je pro me dulezita dobra absorbce kvuli mucham a caste uklizeni zachodku. Navic drevene pelety krasne voni.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Tuli? (IP)
Datum: 2010-06-23, 15:39
Na aukru jsem dneska náhodou objevil tento odkaz:

[aukro.cz]

Na Genesis jsem tu n?jak nedohledal ?ádné
ohodnocení, tak nevím zda doporu?it ?i ne:) Já
osobn? jsem se s ním ješt? osobn? ani z doslechu
nesetkal.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Tuli? dne 23.06. v 15:39.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-06-23, 16:25
Osobní zkušenost nemám, ale z hlediska složení a výrobce si myslím, že by to nemuselo být špatný krmivo...
Tady je stránka výrobce:[www.harrisonpet.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-06-23, 16:31
Tak m? s kluci po t?hle granulích m?žou utlouct...a když jsem byla na dovolené, nechala jsem neproz?eteln? otev?ené dve?e do skládku..kocour ?enda jeden pytel na?al a strašn? mu chutnají :-)
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-23, 19:00
Podle mne to Genesis obsahem bílkovin a tuku dobrý/vyhovuje, obsah taurinu taky dobrý/vyhovuje
[www.harrisonpet.com].
Ostatní vitamíny a minerály posoudit neumim. Konzervanty nevim. Osobní skušenost nemám, krmím TF. Ale kdyby bylo v SR dostupné, pro fretku v aktivnim v?ku bych ho neváhala použít.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Ejmyk (IP)
Datum: 2010-07-07, 00:07
Máme Genesisky, myslím si, že p?esn? od téhle sle?ny (dorazily rychle a v naprostém po?ádku). Co jsem je tak zkoumala, tak jsou s ohledem na složení, obas tuk?, bílkovin apod. na velmi dobré úrovni.. No a moje Chantalka si je dává radši než TF :)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: barnie (IP)
Datum: 2010-08-06, 23:12
ähojky ráda bych se zeptala,nevím zda to pat?í do tohoto tématu úpln?,tak se p?edem omlouvám.ale cht?la bych se zeptat zda máte n?kdo stejnou zkušenost s granulema total ferret baby,m?j fre?ák má te? docela ?idkou stolici a nevím pro?.za?al i po vyprázdn?ní sá?kovat(d?ít si prdelku o zem),nevím zda je možný,že je to tím,pak mu dávám pravideln? baby pastu vitamínovou a jednu ko?i?í malou ty?inku,kterou moc rád.byly jsme u veteriná?e a ta mu vyma?kala jen anální žlázky a ok.ale sá?kuje mi furt a co jsem ?etla fórum,tak to asi je tou ?idkou stolici,ale co mu dát a zahustit mu jí? :-)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-07, 00:28
barnie: Múj fret taky "sá?kuje" - když se nevykaká do záchodu (kde má Zverlit) ale mimo n?j - te? to d?lá celkem ?asto, pá? je po operaci a nesmí mít Zverlit (podložku ignoruje), ?iže kaká na podlahu (PVC). Tam po vykakání "sá?kuje". Je mu 6 tel a žere Totally Ferret Senior.

Já freta cca 4 roky krmila ANF Ferret a pak p?ešla na TF Senior. Ze za?átku sem si taky st?žovala na mn?k?í stolici. Ale dnes má fret stolici OK.

S TF Baby konkrétn? skušenosti nemám, ale co vím, všeobecn? maj fretky po TF mn?k?í stolici, jako po jiných granulých.

Možná bych na chvíly úpln? vynechala vitaminovou pastu i "ko?i?í malou ty?inku".

Nevim jak je tvúj fret starý, ale jestli žere TF Baby, nemn?l by mít víc jak rok....pak celkem nechápu vyma?kávání žlázek veteriná?em u tak mladé fretky (s tim sem se já osobn? ješt? nesetkala - možná n?kdo jiný ano)
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-07, 01:27
no, zrovna to chci psát - ?ist? teoreticky je sice možné, že to bylo pot?eba, ale spíš si myslím, že vetka jen automaticky ud?lala to, co by ud?lala se psem. ti sá?kují práv? proto, že mají p?epln?né anální žlázy, ale u fretek to tak není, resp. není to pravidlo. všichni t?i moji kluci sá?kují, když vylezou ze záchoda - a jeden z nich žlázky v?bec nemá :o)

každopádn? te? ale pro jistotu žlázky sleduj, možná se tam opravdu n?co d?je, prost? to chce ohlídat. minimáln? zrakem, ješt? lépe pohmatem - tak spíš zjistíš, že se zade?ek za?íná vydouvat.

TFB m?že být (a nejspíš je) p?í?inou ?id?í stolice, tyhle granule mají hodn? tuku - a ty když si dáš šleha?ku, tak se taky po.... :o) a je to jak píše johana - po r?zných granulích je i stolice jinak barevná a pevná (nebo ?ídká).
nevím, kolik barniemu je, jestli víc jak p?l roku, p?ejdi na TF active (pro dosp?lé fretky), stolice by se m?la zahustit.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-08-07, 02:03
Potvrzuji, co psaly holky-po TFB je ?idší stolice,s p?echodem na active se to srovná. když jsem zkusila jiné granule tak obecn? po TF mi to p?ijde ?idší-ale i tak nedám na n? dopustit. jinak nevím,jak je to u kluk?,ale Žofka sá?kuje vždy a všude-na obdélníkovém záchod? na stelivu,u trojúhelníku o zem...denn? jí musím proto vytírat klec. A d?lá to i s plnými i prázdnými žlázkami-vyma?káváme od jejích cca 2 let,do té doby nem?la problém.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-08-07, 07:33
Moje fretky "sá?kují" všechny a nezáleží na tom, ?ím je krmím, d?laly to vždycky. P?i p?ti fretkách moje podlaha vypadá fakt hezky, takže ji 2x denn? vytírám :D
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: barnie (IP)
Datum: 2010-08-07, 15:33
tak vám holky moc d?kuji za odpov?di..barniemu jsou 4 m?síce,tak uvidíme.jsem ráda,že nesá?kuje jen m?j trouba :-)uvidím,každopádn? ho rad?ji furt sleduji.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-08-11, 00:44
Nevím, jestli už se to tu n?kde nepsalo, hledala jsem, ale nenašla..

Slyšela jsem, že ACANA má rapidn? podražovat. Jako alternativa a lepší krmení než Acana mi nabídli krmení IAMS ko?ka ku?ecí. Co si o tom myslíte? Hledala jsem složení, ale nam?žu to nikde najít.. Krmíte tím n?kdo?
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-08-11, 07:21
IAMS Kitten Chicken - protein 34,5%, vlhkost 8,0%, oleje a tuky 22,5%, popeloviny 6,5%, vláknina 1,8%, vápník 1,2%, fosfor 0,95%, DHA 0,1%, ho??ík 0,09%, vitamín A 12000 m.j./ kg, vitamín D3 900 m.j./ kg, vitamín E (alfatokoferol) 140 mg / kg, m?? jako síran m??natý 25 mg / kg, metabolizovatelná energie 4,071 kcal / kg. Neobsahuje dochucovadla, barviva ani konzerva?ní látky. Dostupné v baleních: 300 g, 1,5 kg, 3 kg, 10 kg.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-11, 09:41
Majda udává složení granulí IAMS pro ko?ata ku?ecí, Patra p. se ptá na granule IAMS ko?ka ku?ecí...to jen aby nedošlo k zámn?n? :-) Ty granule se trochu liší složením [www.mojmilacik.sk]

V tom složení IAMS Kitten Chicken ani IAMS pro dosp?lé ko?ky nikde nevidim taurin (pro fretky dost dúležitý)...
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-08-11, 09:48
Hmmm, a je tam kuku?ice, takže nic.. D?kuju holky! Asi z?stanu u Acany..
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-08-11, 10:20
Aha, tak to se omlouvám, to jsem p?ehlídla - ?u?ela jsem na to v šest ráno :-)
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-11, 10:30
Majdo on ten rozdíl ve složení (obsah tuku a bílkovin) je dost malý, každopádn? oboum ten taurin chybí...takže asi nic moc.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-11, 10:48
To, že není taurin napsaný ve složení, neznamená, že tam není, protože m?že být p?irozenou sou?ástí n?které složky krmiva. Chce to napsat výrobci dotaz, já se taky dozv?d?la, že jedny granule, které ho nemají napsaný ho obsahují. Sice nejnižší pro fretky doporu?ované množství, ale to v?tšina granulí ur?ených pro ko?ky.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-08-11, 11:00
Ono to nemá smysl psát výrobci, když je tam ta kuku?ice. Ten taurin není taková p?ekážka, dá se dopl?ovat i jinak, ale ta kuku?ice m? tam prost? štve.. Je n?jaké jiné krmivo, které je složením hodn? podobné Acan?? Pokud Acana podraží (v t?ch ch. pot?ebách mi ?íkali, že na 130,- za kilo, což je fakt dost), tak se asi nedoplatím, ale co jiného mi zbývá.. Než na nich šet?it a krmit je n?jakým hnusem, tak si radši uzmu od huby sob?..
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-11, 11:06
Petra p.: co tohle? [www.obchudekumajdy.cz]žované-1-kg
(ale taky je tam kuku?ice...)
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-08-11, 11:09
Johanko - Ontariem jsem jeden ?as krmila a strašn? po nich smrd?li.. Nevím pro? a to jsem m?la fretky v tý dob? jenom 4, te? jich je tu jednou tolik.. Takže Ontario ne, d?kuju :(
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-11, 11:16
Petra p: Jak koukám na sou?asné ceny kvalitn?jších kot?cích granulí, tak pod t?ch 130/kg asi slezeš t?žko... :-(
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-08-11, 11:37
No to jsem bohužel taky zjistila :( Nedá se nic d?lat, budu se muset trochu krotit...
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Janda (IP)
Datum: 2010-08-11, 11:43
Ahoj taky premyslim,ze prejdu z Acany na neco jineho.Premyslela jsem nad kotecim kurecim Pro Planem.Co myslite?

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-11, 11:47
Je víc kot?cích proplan?, nebo jen jeden? Já znám ten, co mají u nás ve zverimexu, rozvažují ho z velkých pytl?, takže vyjde levn?ji, než kupovat celá balení, i vícekilová. Ale i tak je dost drahý. Pokud se nepletu, má dost tuk? a bílkovin, takže je vhodný pro fretky ve vývinu, nevím, jestli by byl dobrý na dlouhodobé krmení dosp?lých fretek.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Janda (IP)
Datum: 2010-08-11, 11:51
Tady tento [www.spokojenypes.cz] mam dvou letou samicku ta je porad jak zizala a 4mesicniho samecka

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Janda (IP)
Datum: 2010-08-11, 12:00
Nebo jsem jeste nasla tento [www.svetkrmiv.cz]

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-11, 12:00
Jo, to jsou ony, mají 42% bílkovin, pro dosp?lé fretky se doporu?uje 36 - 38%, a tuku mají taky trochu víc, než se doporu?uje pro dosp?lé fretky. Každopádn? ten 4 m?sí?ní same?ek by je ur?it? mohl, u sami?ky to musíš zvážit, t?eba se ješt? ozve n?kdo, kdo s tím má víc zkušeností, já krmím hlavn? masem, granule používám jako dopln?k nebo jako krmení, když nejsem doma, tak rodi?e jen nasypou granule, aby s tím nem?li práci. Je v nich kuku?ice, což m? osobn? nevadí, ale dost lidí s tím má problém, je to potenciální alergen, ale potenciální alergen je kde co, a lidi taky jedí všechno, dokud jim n?co nezp?sobí problémy, kdyby se vyhýbali už dop?edu všem alergen?m, tak nejí nejspíš nic.

-----------

Ty druhé mají mí? bílkovin a tuku, tak by možná byly lepší na krmení obou fretek, ale neznám je.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Žabka dne 11.08. v 12:04.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Janda (IP)
Datum: 2010-08-11, 12:05
Zatim diky moc.Chtela jsem zas k vuly samicce neco s trosku vyssim podilem tuku nez ma Acana je to stale takova zizalka a Acana me pripada ze ji moc nechutna,ale na tu kukurici jsem taky koukala no.Jeste uvidim.Diky

Aktuální stránka:47 z 52


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist