Aktuální stránka:51 z 52
Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-09-28, 15:55
To je pech, zkouším hledat stránky Vitakraftu.com, ale n?jak se mi nezobrazují.A ani stránky Versele-Laga.com, a též se mi nezobrazují. Jdou vám zobrazit? Docela by mne tahle problematika granulí zajímala, našla jsem pouze n?jaké ?eské stránky Vitakraftu, dala jsem si položku Fretky, zobrazila se mi nabídka, kde byla uvedena pouze paštika pro fretky, granule néé. Že by je už nevyráb?ly, ?i se n?jako p?em?nili výrobci?Je možné, že by se už nevyráb?ly, pouze dovážely ze zásob ? :)Leny

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-09-28, 16:21
[www.vitakraft.de]

Vitakraft má stránky tradi?n? nepoužitelné:
Krmivo pro fretky tam nemají po?ádn? celý léta, co to sleduju, a?koli ho vyráb?jí. Nicmén? na nové krabici jsou údaje dost sporé - teda pokud jsem n?jak neoslepla :-))

[www.versele-laga.com]

Versele-laga jsou na tom líp, ?ekla bych.

Když n?jaký ?as vydržíš, dávám momentáln? do kupy aktuální p?ehled krmiv pro fretky v?etn? odkaz? na stránky výrobce.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 28.09. v 16:21.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-10-03, 23:34
Nemáte n?kdo doma obal od krmiva Throls Furetti? (Firma Raggio di Sole). Jde mi o složení - n?jakou jinou verzi než ?eský p?eklad.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-10-04, 19:05
Tak pro všechny, kdo krmí Techni-calem:
tato zna?ka granulí se má rušit, takže se p?edzásobte dop?edu. Dneska jsem byla u svého veteriná?e a ten byl v sobotu na n?jakém veletrhu krmiv ?i co a tam to prý ?íkali, poslední pytle dávali za polovi?ní cenu s expirací do konce ?ervna p?íštího roku.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-10-13, 16:42
Holky, které krmíte Acanou, našla jsem super stránku, kde je Acana levná v akci - 18kg za 1350,- expirace 5/2011.
Objednávala jsem 2X, vždy p?išlo v po?ádku do dvou dní.
Jako dárek tam te? dávají 5kg hrudkujícího steliva Caliopsis:)

[www.krmivalevne.cz]

Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: skipka (IP)
Datum: 2010-10-14, 14:34
Ahoj,
cht?la bych se zeptat kdy je vhodné p?ejít z granulí pro malou fretku na krmení pro dosp?lou...

A ješt? jaké granule jsou lepší pro dosp?lou fretku? Mám v tom po?ád tak n?jak zmatek.

Dáváte fre?ulím suché granule nebo jim do nich n?co p?idáváte?

Díky moc

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-10-14, 14:47
skipka, z granulí pro mlá?ata fretek na granule pro dosp?lé by se mn?lo p?echázet v období pohlavní dosp?losti fretky, tak cca v 9 m?síci.
Otázku "jaké granule jsou lepší pro dosp?lou fretku" celkem nechápu...granule by se mn?li vybírat podle jejich složení (mrkni t?eba na složení TF Adult [bosch.weblahko.sk]), tuky cca 34-38%, bílkovina (živo?išná) cca 20% (ale to sou jen základní ukazatele, krom nich pak podíl masa, obsah popela, taurinu, konzerva?ní látky....)
Já krmím jen suchými granulemi (TF-Senior) a nep?imíchávám do nich nic.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: skipka (IP)
Datum: 2010-10-14, 15:00
Jolana: Díky za rady,

pro? se ptám na ty vhodné granule, já se práv? v tom složení moc nevyznám, mám v tom trochu zmatek. :(

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-10-14, 15:15
Johanko, obrácen?, tuky 20%, bílkoviny 34%..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-10-14, 15:44
...ježiš sorry, jasn? že obrácen?! Už blbnu! :-(
ŽoFiRo, dík za opravu.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-19, 23:56
diesel je vlastn? první moje fretka, která nejen žere maso (syrové, va?ené jsem nezkoušela), ale hlavn? s nadšením - a granule jí fakt moc ne?íkají. ráda bych u toho z?stala, resp. chci kombinovat maso s granulemi, a chci jí nabídnout i k?ídla.

diesel jsou odhadem t?i m?síce.

mám dotaz na vás, krmících masem, resp. spíš asi barfem - m?žu už te?, nebo je to na k?ídla s kostmi brzo?

není mi to FUK

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-10-20, 00:04
já jsem nejd?ív za?ínala s ku?ecími krky, až potom k?ídla, ale stát by se asi nic nem?lo, pokud na ní bude kost tvrdá, okouše jen chrupavky, p?ípadn? ty m?k?í ?ásti u chrupavek.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 20.10. v 00:05.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-20, 01:25
díky, zkusím :o)

není mi to FUK

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-11-04, 22:07
Znáte n?kdo toto krmivo, hrabala jsem v nabídkách...:)
[www.papousekshop.eu]

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-11-04, 23:08
Má pom?rn? hodn? bílkovin, takže asi ne pro seniory. Jinak zna?ka je to myslím dost vyhlášená, v Americe se tím hodn? krmí. Firma je specializovaná na krmiva pro exotická zví?ata, za mo?em tuším hodn? prodávají do zoologických zahrad. (Mají i krmivo nap?. pro medv?dy, hyeny, primáty...:-). Jeden ?as se u nás prodávalo, pak zmizelo. Kdybych m?la mladou fretku, krmila bych tím.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-11-08, 09:23
Mn? 40% bílkovin p?ijde dost i pro dosp?lou fretku. Pro mlád? OK.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-11-13, 21:56
ahojte, mám dotaz ohledn? krmení. Do?ítám se tu od vás, že by se nem?ly granulky namíchávat. Ovšem mám dilema. Mé chlupaté dít? je krmeno Ontariem kitten a Menu tuším od Vitakraftu. Jenža ta potvora se cca po m?síci Ontariem p?ejí, a vyložen? hledá Menu, to zase baští jako vztekla a po m?síci zase hezky vym?nit. Vzhledem k tomu, že je hodn? hubená, má asi 650g, tak jsem š?astná že papá (jsem chovatel posera). CHci se jen zeptat, jestli jím tímhle st?ídáním nem?žu n?jak ublížit. Díky moc :))

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-11-13, 22:03
krmivo by se nem?lo ?asto st?ídat z toho d?vodu, že n?jakou dobu trvá, než se z jednoho druhu nau?í využívat maximum živin a tím, že se pak p?ejde na jiný, se zas musí p?izp?sobovat, což je zas i ur?itá zát?ž na organizmus.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-11-13, 22:48
ono s krmením fretek je to podobn? složité a nejednozna?né, jako s ?ímkoli jiným, co není p?íliš prozkoumané.

jestli krmíš kvalitními granulemi (což tyhle jsou) a tvoje fretka nemá zažívací problémy, asi bych to moc ne?ešila. ono v každých granulích je n?co + a n?co zase -, takže tímhle ob?asným prost?ídáním se to aspo? srovná.

pro? se vlastn? granule nemají smícháva mi taky není moc jasné (i když to rad?ji dodržuju, protože co kdyby!) - když p?ece bude fretka jíst sou?asn? dva druhy granulí, tak se její zažívání taky p?izp?sobí, nebo ne??

p?ed pár lety mi vyhlášená fretí vetka ?íkala, že není dobré fretky krmit syrovým masem (a m?la pro to i logické zd?vodn?ní), dneska tatáž vetka už tak rozhodn? proti syrovému není (a její zd?vodn?ní zní op?t velmi p?esv?d?iv?.

až se bude fretce v?novat minimáln? tolik (v?decké) pozornosti a po tak dlouhou dobu, jako t?eba ps?m nebo ko?kám, budem všichni moud?ejší. nejen s krmivem.

není mi to FUK

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-11-13, 23:28
K tomu st?ídání krmiv - taky m? to zajímá. U ps? jsem tuším kdysi ?etla i n?jaké zd?vodn?ní, ale u t?ch fretek - m?žete n?kdo poskytnout n?jaký zdroj informací?
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-11-14, 00:22
Po?ídila jsem pro fretky lososový olej, ale nevím p?esn? jak je to s dávkováním :o(

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-11-14, 17:01
Výborn?, tak d?kuju moc. Z?stanu u m?sí?ního st?ídání, hlavn?, že je mrn? spokojené a p?kn? baští:)) D?kuju!!!

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: rybicka (IP)
Datum: 2010-11-14, 21:34
Jestli vas to uklidi, tak v Anglii se dve pro mistni vyberovy extra krmiva bezne michaji (kvuli vyssimu obsahu cukru u jednech, nizsimu obsahu cehosi, co netusim jak prelozit u druhych) a natvrdo 8kg + 8kg do velky popelnice a protrebat :) a fretule se tu bezne dozivaji taktez kolem 8/9let. Plus se tu bezne krmi kuraty (zlutymi jak ptaci dravce) a dokounce zivymi mysmi, potkany ci mennsimi kraliky (kvuli fretkovani) na to nervy nemam, obcas tomu hodim syrovy kousek kureciho prsa (jako vegatarian se snizuju k tomu, ze jim jednou tydne koupim maso :D a zatim to nastesti devcatum staci, cast dam syrovou a cast uvarim plus teda jeste almo konzervicky, ale i granule v nich mizi sileou ryvhlosti)

Ale taky mam dotazek, muzou se utlouct po ne vyslove kvalitnich, ale zase ne nekvalitnich kocicich granulich, ktere jim byly podstrceny jednou starsi pani na veterine, kdyz mi tam cekali na injekce a prohlidku... dva dny odmitaly zrat jejich fretci... vyresila jsem to tak, ze je cpu coby odmeny a do micku (toho co kdyz do nej pekne strkaj, tak jim padaj)... je to hodne blby??? Nemaj tech kotatkovskej moc s pytlikem 150g si vystacime pri 3 fretkach 2 az 3 tydny, ale i tak :( Pruser je, ze kdyz je vysadim uplne, nasadej mrchy hladovku, zkouseno cca mesic :(, samozrejme s prestavkama, jinak by tu uz nebyly.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: rybicka dne 15.11. v 00:00.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-11-15, 00:36
jestli to je hodn? blbý, ti ne?eknu, protože nevím. ale p?esn? to potvrzuje teorii, že co je dobré a zdravé, není tak chutné a naopak - platí to i u lidských poživatin :o)

aby zví?at?m granule chutnaly a "mohly se po nich utlouct", jsou chemicky dochucovány. jako ob?asný pamlsek bych na to p?istoupila, dávat jim je do krmícího mí?ku, aby jich m?ly vyšší p?ísun, bych já osobn? ned?lala.


není mi to FUK

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-11-15, 09:30
Rybi?ko, to je p?esn? to co si myslím o st?ídání granulí..v?bec nevidím problém v tom, jednou za p?l roku granule prost?ídat - jednak se vyhnu situaci, kdy budu t?i roky krmit granulema a oni se najednou p?estanou vyráb?t , dovážet nebo se zm?ní receptura (viz v poslední dob? ANF, Sluis nebo Vitakraft) a potom jak píšeš -každý kvalitní fret?í granule se trošku liší složením. Jinak naši kluci taky pravideln? chodí do misti?ky ko?kám na kot?cí royalky - pokud se nejedná o takové ty ko?i?í barvené hnusy a nedáváš jim toho moc, pak bych to asi ne?ešila.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-11-15, 14:34
Ahoj, cht?la jsem se zeptat na Váš názor na TF vs.Vitakraft. Moje Žofka na TF byla odmala, žrala mali?ko a byla fakt hubená (kdo vzpomene na martininu reakci na ?arodkách "Dáváš jí proboha v?bec žrát?" tak ví)...loni jsem ?íkala, že je snad anorekti?ka - v zim? jsem tu "f?ukala" co s ním mám d?lat, bo jsem z té hubenosti byla fakt nesvá. B?hem roku jsme p?ešli na vitakraft, žere jak zjednaná a od léta p?ibrala 150g!!! (lo?ská váha byla cca 600g, takže jde o p?írustek 1/4 p?vodní váhy!!!)...vypadá spokojen?, nemá špí?ky, má nádhernou, hedvábnou srst a furtuje se jak chlap.

Vím, že jsou to ob? doporu?ovaná krmiva, že t?ch kvalitn?jších obecn? sežerou fretky mí?, bo si z nich více nechají, ale jak je možné, že je to tak veliký rozdíl? Je možné, že TF prost? fretkám nechutná? Te? sjem si psala s kamarádkou a ta si téhož také všimla...

Bestie Žofie Potfora Andula
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-11-15, 15:05
Aniii, Vitakraftem sem nikdy nekrmila, ?iže porovnat nemúžu, ale Vl?ák žere už víc jak rok TF (Senior) a chutná mu, žral ho ochotn? i po operacích.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-11-15, 15:44
M? práv? Žofka futrovala TF Baby, ale po p?echodu na Active najednou p?estala, jako jedla, ale minimum :( loni jsem sem i psala, co d?lat, bo fakt byla nehorázn? hubená - ?ilá, spokojená, ale hubená a jedla minimum. Po p?echodu na Vitakraft žere jako d?ravá a p?ibírá a celkov? vypadá líp - srst lesklejší a heb?í (je tak hebou?ká, že se mi to ani v??it nechce). P?ijde mi divné, že by po tak kvalitních granulích "strádala,"jedin? proto, že žrala p?íliš málo...
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-11-15, 15:55
Aniii, možná si to pletu s jinym krmivem, ale zdá se mi že už dýl tu kdosi psal, že mu TF Active fretka/fretky necht?li....
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-11-15, 16:17
každý organismus je jiný a každýmu vyhovuje n?co jinýho, takže že je to špi?kový krmivo ješt? neznamená, že nutn? musí vyhovovat všem...
jinak já jsem vitakraft koupila z nouze minulý víkend pro Žofku a Fila, protože ve zverá?i už nem?li ontario a dobrovoln? mi ho necht?l ani jeden, Fil si dal hladovku a Žofka se v tom nejd?ív musela ponípat a až pak teda n?co málo sežrala a to normáln? nijak vybíraví nejsou...
jinak co jsem si všimla, tak m?nili recepturu a p?íjdou mi oproti t?m starým takový dost suchý, na krabici jsem nenašla info o tom, kolik % tuku obsahují, na ?eskym p?ekladu je, že mají 18% a na stránkách n?kterých e-shop? jsem zas našla že 22%?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:51 z 52


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist