Aktuální stránka:42 z 52
Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-11-29, 16:24
Dádo, to platí jenom pro Bitsy....
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2009-11-29, 16:51
D?kuju Johanko, že jsi se zeptala, te? je mi to jasn?jší pro? se nedá sehnat. Ptala jsem se hlavn? ze zv?davosti, abych v?d?la jak to vskutku je.
Majdi taky d?kuji, myslela jsem, že se jedná o to krmivo, te? vím, že jsou to pamlsky.

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-30, 11:35
Pls kdo máte skušenosti s Baby Flocken od Gimpet:
Jsou toto [shop.animonda.sk] a toto [www.obchudekumajdy.cz] identické výrobky?
V prvnim se nezmi?uje, že by to obsahovalo mléko (co ale múže být jen špatn? opsanym letákem) U Majdy je popsáno ve složení mléko.
A taky obaly vypadají jinak.
Majdo, pls nevíš?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 30.11. v 11:37.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-11-30, 12:12
Ja s tym krmim fretov ked sa mi zda, ze chudnu, resp. ked nechcu zrat. Je potom o nieco malo redsia stolica, ale to je tym, ze je to kasa a ja ju robim redsiu, aby mali aj tekutiny. Pouzivam tie prve, bez mlieka.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: MajaZ dne 30.11. v 12:14.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-30, 12:16
MajaZ: ja mám tie vlo?ky doma (tie ?o v letáku to mlieko nemajú uvedené). Vl?ák teraz žerie OK, ale dos? schudol, tak uvažujem ?i mu to nepridáva?. Len sa bojím ak to obsahuje mlieko, ?i by z toho nemal hna?ku, on nikdy ni? od mlieka (žiadneho) nejedol (ani jogurty a pod. ...)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 30.11. v 12:39.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-11-30, 12:57
Hmmm...no to teda neviem...s tzmi druhymi bohuzial skusenost nemam. Mi to tak trochu pripomina mliecne a nemliecne kase pre deti, je tam rovnaky rozdiel.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-11-30, 13:01
Johanko, pokud Vl?ák dob?e baští kvalitní granule, já osobn? bych s t?mi Baby flocken byla dost opatrná... Mají (aspo? ten tebou uvád?ný první odkaz) hodn? vysoký obsah vlákniny - tu fretky neumí dob?e zpracovat a zat?žuje trávení.(Pokud zví?e nejí, je to samosebou jiná situace, to se do n?j ?lov?k snaží dostat cokoli.)
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-30, 13:16
Silvo dík, to byla spíš jen teoretická úvaha, že bych to dávala jen jako pamlsek. Pá? myslím, že když žere TF Senior a cpala bych do n?j Baby Flocken...o to mí? by pak sežral t?ch kvalitních granulí. A ty Baby Flocken maj taky dost vysoký obsah bílkovin, co pro starýho freta neni zrovna moc výhra práv? na ledviny.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-14, 21:42
p?ekop?im to sem, diskuse z vlákna [forum.fretka.cz]:

Johana napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Rynn a co skusit zmn?nit jen Rockymu granule na TF
> Senior? Každý organismus tráví jinak....možná by
> mu to sedlo líp...Sára od MajiZ mn?la dycky
> problémy s granulema a trávením a stolicí, ona je
> dost senzitivní a jak p?ešli na TF Senior tak OK.


ŽoFiRo napsal/a:
-------------------------------------------------------
> ...pokud vím, tak ale Rocky pat?í ješt? k té
> "mladší" grneraci, 5 let mu ješt? ur?it? nebude...
>
>
>


Johana napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Žofiro já vím. Jen když porovnávám složení Acana a
> TF Senior, tak to TF má jen o 0,5 až 1% mén? tuku
> a o 1-2 % mén? bílkovin (podle toho o kterou Acana
> jde)...ale p?edsejenom sou to granule ur?ené pro
> fretky a ne pro ko?ky, proto mn? napadlo, jestli
> by mu líp "nesedly" když je od mala takovej trochu
> celkov? slabší...
> Mn? od kdy sme po nemoci p?ešli na TF-S mi p?ijde,
> že fret žere asi stejné množství jako když žral
> ANF Ferret, ale objem vylou?ené stolice je
> menší...jako by se to TF-S proti ANF lépe
> "spalovalo" nebo mn?lo mí? balastu....co já vím...
> S Acana to žel porovnat nedokážu, tou sem nikdy
> nekrmila.


ŽoFiRo napsal/a:
-------------------------------------------------------
> akorát myslím, že když už byl krmený TF,
> p?edpolkádám active, že to se senior vyjde
> nastejno jako s active.
>
>
>


Johana napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Žofiro možná jo, možná ne...t?eba n?které fretky
> co sem slyšela TF-A nemohli a TF-S v
> pohod?...takže asi tam rozdíl krom toho množství
> bílkovin a tukú bude...ale to byl jen nápad....že
> každý organismus stárne jinak rychle...
> Roky má tu vrozenou vadu prúdušnice, netušim jak
> je aktivní...


ŽoFiRo napsal/a:
-------------------------------------------------------
> problémy s pr?dušnicí má Diego, ne Rocky. a pokud
> se nepletu, tak Rynn TF krmila n?jakou dobu a bez
> prolém?.
>
>
>


Johana napsal/a:
-------------------------------------------------------
> ...tak jak koukám mám ty fretky dost spletený :-(
> No nic, byl to jen nápad, nikomu ho nevnucuju.
> Je ale rozdíl krmit TF Active a TF Senior....ale
> to už sem psala...
>
>
>
> Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne
> 14.12. v 18:31.


ŽoFiRo napsal/a:
-------------------------------------------------------
> no já jen že když m?l problémy už když byl na TF
> active, tak bych ne?ekala, že po TF senior na tom
> bude líp. zm?na v množství stolice a v kvalit?
> srsti je u nás i po TF active. navíc pokud je i
> pohublej, spíš bych volila granule tu?n?jší a
> výživn?jší, než naopak.
>
>
>

Johana napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Žofiro, ale je asi otázka, pro? je pohublej celej
> život....i když mn?l granule active (n?kterej
> ?lov?k má problém se stravou od mala a musí jíst
> jen n?co - proto má problém p?ibrat, jinej múže
> sežrat vola denn? a nep?ibere).
> Jako n?kdy se dá fretka vykrmit aby byla tlustá
> t?eba BabyFlocken...ale je otázka jestli to má
> smysl, když nabere jen tuk...a tím že žere ty
> vlo?ky zas sežere mí? kvalitních granulí s
> minerálama a vitamínama ur?enýma pro fretku....


ŽoFiRo napsal/a:
-------------------------------------------------------
> pokud budeš vycpávat fretku babyflocken, tak je
> jasný, že nebude mít dostatek vitamín? a minerál?
> které pot?ebuje, tady ale o BF ?e? nebyla.. pokud
> vím, nikde jsem nepsala aby ho vycpávala baby
> flocken, ale že bych spíš volila výživn?jší
> GRANULE, tedy když už, tak spíš TF activ (pokud je
> bude p?ijímat bez problém?) než TF senior..
> p?ednost aktive (pokud budou bez problém?
> p?ijímány) bych p?ed senior dala nejen kv?li
> "výkrmu" ale taky kv?li nízkýmu v?ku Rockyho,
> tuším že mu nejsou ješt? ani 4 roky.
>
>
>
>
>
>
> Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne
> 14.12. v 20:18.


Johana napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Žofiro, já nikde nepsala, že ty se zmi?uješ o BF.
> O tom sem se zmínila já.
> Ale o této problematice se múžeme bavit v jiném
> tématu.
>
> PROSÍM vrátit toto téma púvodnímu náznu "Vl?ák
> (onemocn?ní plic - komplikace)"
>
> Jakékoli související p?ísp?vky s problémy, které
> mn?l/má Vl?ák (nap?. viroza fretek u Rynn) jsou
> vítány.
> OFF prosím jinam, nebo na mou SS.
>
> D?KUJI!



Johanko, když si navrhla zm?nu granulí na TF senior z d?vodu kvality srsti, tak já bych se p?iklán?la ke granulím active a to z d?vod?, že si myslím, že ú?inky na srst (kv?li kterým bylo TF senior navrhnuto) a stolici (vyšší stravitelnost než u jiných krmiv) u TF Baby, active (které mám osobn? odzkoušené na 5ti fretkách) a senior jsou úpln? stejné, pokud tedy fretka TF activ p?ijímá bez problém?. dalším d?vodem pro? TF active a ne senior je v?k Rockyho, kdy má ješt? jiný nároky na složení krmiva než senior a navíc je pohublý, takže bych mu ješt? víc nesnižovala výživové hodnoty v krmení, ale naopak mu dávala granule výživn?jší, než bych do toho za?ala plácat t?eba ty již zminované kot?cí vlo?ky, abych dohnala tuky.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 14.12. v 21:49.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-12-14, 21:45
Souhlasim s Zofiro. Pokud fretka bez problemu prijima TF Actvive a potrebuje pribrat, tak nebudu take volit TF Senior, kdyz je to fretka mlada.. To uz teda radeji to TF Baby..

Zalezi ale jak moc je hubeny, zda to ma takto normalne a co se projevi ve vysledcich vysetreni..

Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-14, 21:55
Žofiro, dík za skopírování :-)

Já žel s TF Active skušenosti nemám. Jen s p?echodem fre?áka 5,5 let z ANF Ferret (co žral celý život) na TF Senior. Žel ve velmi zlém období, kdy mi docházeli zásoby ANF a fre?ák vážn? onemocn?l a já musela p?ejít na TF Senior. I tak mám s TF Senior co do ochoty p?ijímat (vážn? nemocnou fretkou v p?echodovém období z jiných granulí) výborné skušeností.

Má úvaha vyplývala jen z poznatku z humánní medicíny, že každý organismus stárne jinak rychle (vlyvam genetiky, onemocn?ní....) proto sem u Rockyho, který je dle Rynn slabší od mala (sorry že sem si ho spletla s Diegem, ale mám už v tom fakt binec a za?ínám blbnout) uvažovala o TF Senior. Myslím, že neni možné p?istupovat k volb? granulí jen s ohledem na to, co doporu?uje výrobce, pá? ne každá fretka je zralá/stará na TF Senior v 5 letech...n?která možná d?ív, n?která pozd?ji.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-14, 22:11
jo, je jasný, že se nároky na krmení nezm?ní dnem kdy fretka dovrší v?ku 1. nebo 5. roku. ale já mám t?eba Žofku, který bude na ja?e 6let, po?ád na TF activ, na kterých si drží váhu mezi 750g - 850g, i t?ch 850g mi na ní p?íjde málo a p?i váze 750g je už dost pohublá, když jí dám mén? výživný krmení, tak prost? za?ne hubnout ješt? víc, protože po?ád žere málo, jinak je na sv?j v?k cekem aktivní, momentáln? asi nejaktivn?jší.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 14.12. v 22:17.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-14, 22:22
Žofka je ale možná s t?mi svými nemocemi dost specifický p?ípad....možná smn?rem "nahoru" že to TF Active pot?ebuje.
U starší fretky (každá je starší v jiném v?ku) bych sledovala celkovou prosperitu zví?ete, ale taky obsah bílkovin. U n?kterého starého zví?ete (téžko ?íct, kdy je které staré) by vyšší obsah bílkovin mohl nevhodn? zat?žovat ledviny.
Skrátka chci jen ?íct, že každé zví?e má být krmeno individueln?, dle svého zdravotního stavu. A to že výrobce píše, že TF Senior je pro fretky od 5 let beru jako všeobecnou info, že je pro fretky staré....ale vlyvem ?ehokoli múže být fretka stará (její organismus) už i t?eba v 3,5 letech....nebo až v 6 letech.




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 14.12. v 22:38.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-14, 22:56
jo, u Žofky to bude nejspíš tím, prost? celkov? žere dost málo a má problémy udržet si váhu, když jí budu krmit n??ím mén? výživným, tak pohubne a pak se na tý váze zas bude držet. to je taky jeden z d?vod?, pro? bych fretku co má problémy s p?ibíráním zkusila krmit spíš výživn?jší stravou. n?co jinýho je, když fretka zhubne b?hem prod?laný nemoci, ta to pak zas nabere spátky nehled? na to, ?ím je krmená.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-12-15, 14:29
Me osobne prijde, ze prave Rocky bude podobny pripad co Zofka (pokud nema dost vyzivne hubne), proto si taky myslim, ze ani u Rockyho nebude dobry napad davat senior, ale naopak spis actvi, ci dokonce baby (jak jsem psala)

Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-15, 14:31
Nevadila by u dosp?lé fretky p?i krmení TF Baby vysoká hodnota bílkovin? S ohledem na zát?ž ledvin?
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-15, 14:34
nedavno jsem tu narazila na p?ísp?vek, co se tý?e vysokého podílu bílkovin, šlo tuším o krmivo proplan a záleží na p?vodu bílkovin.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 15.12. v 14:45.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-12-15, 14:57
Johano vadilo by u stare, coz Rocky neni.

Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-12-16, 12:15
Já v t?ch granulkách za?ínám mít slušný zmatek :) krmím montyho TF už p?kn? dlouho, TF baby, te? TF active ... m?la bych ale dotaz (už jsem ?ešila s Johankou ale jak ?íkám, shluklo se tu x názor?, tak t?eba vymyslím ješt? n?co jiného).
Po TF má mazlav?jší hovínka, ale to po t?chto granulkách prý dost frete?ek má, jde mi spíše o to, že když nám docházejí, a v obchod? zrovna nejsou k mání, ?ím nahradit spíše? TF baby nebo TF senior? (Montymu jsou te? t?i a p?l roku)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-16, 13:01
nevím jak velký "náhradní" balení kupuješ, jestli n?jakých t?ch 350g a nebo 1,75kg, ale každopádn? si myslím, že na t?ch pár dn?, než dáš zase activ, je úpln? jedno, ?ím je nahradíš.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-12-16, 13:02
ŽoFiRo - malé, t?ch 350g ;)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-16, 13:03
no tak to bych fakt ne?ešila, jestli t?ch pár dn? žerou baby nebo senior :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-12-16, 14:25
Jj chvilkove, bych to asi taky nejak neresila. Na delsi dobu bych seniorky u 3,5 lete fretky nevolila :)

Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-12-16, 17:42
Yasmin, ?ím krmíš ty?

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-12-16, 18:17
Krmila jsem First Mate, ale ten se prestal vyrabet. Ted hledam jine vhodne. Obcas Ferret Complete (kdyz se dostanu do polska) a nebo ted chci Fernando (proste to ceho je vic kilo) :o) V tuhle chvili Orijen


Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-12-16, 18:20
to chápu, taky kupovat po 360g pytlí?ku pro tolik fretek :)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-16, 18:24
Fernando je ale jen po 2kg, nebo ne?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-12-16, 23:40
Delaji i 25kg

Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-12-17, 00:16
A to ti sežerou tak asi za m?síc, co?
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-17, 10:37
a 25kg se dá n?kde sehnat? mi bylo ?e?eno, že je pouze po 2kg.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:42 z 52


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist