Aktuální stránka:45 z 52
Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-11, 21:49
Mám dotaz pro ty co dávaj fretkám lososový olej:
Stalo se vám n?komu, že se vám fret bezprost?edn? po podání oleje jednorázov? ?ídce "posral"? Já používám lososový olej zna?ky Kronch.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-04-11, 22:03
Stalo, a když je to jednorázov?, uberu pro p?íšt? oleje a nic ne?eším.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-11, 22:08
Silvo, vy?ešila sem to taky snížením dávky. Jen sem cht?la v?d?t, jastli je to problém jen mého freta. Díky za info!
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-04-12, 09:01
Johanko, mám v blahé pam?ti jedno ráno na st?ední škole, kdy mi n?jakej dobrák poradil, že když se mi nebude chtít do školy, mám si dát panáka stolního oleje...tenkrát jsem se nejen pos...ale i pob.......:-)
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2010-04-12, 17:56
majda napsal/a:
----------------------------------------------------
---
> Johanko, mám v blahé pam?ti jedno ráno na st?ední
> škole, kdy mi n?jakej dobrák poradil, že když se
> mi nebude chtít do školy, mám si dát panáka
> stolního oleje...tenkrát jsem se nejen pos...ale i
> pob.......:-)


a jak to splnilo ú?el :D :D ...

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-04-24, 11:11
Zdravím, m?žete poradit?P?ed n?kolika dny jsem narazila na krmivo pro fretky zna?ky Vitapol. Zb?žn?, co jsem si na?etla na obale. Dusíkaté látky 36%, tuk 19%, obsahuje ku?ecí maso, vedlejší produkty z masa. Balení 500g, cena 59 K?.Je to dobré krmivo pro fretky, ?i ne?

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-24, 11:46
od vitapolu jsem našla dva druhy granulí a tedy nedala bych jim ani jeden, v obou hodn? p?evažuje obilí, n?jakých 65:35...už jen ta cena o n??em vypovídá.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-04-24, 12:46
Díky Žofiro, ješt? jsem objevila v okolí mého bydlišt? jedno krmení pro fretky -zna?ka Toppifit.Nikde jsem nenašla vhodné informace. Znáte je?

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-24, 13:38
o tomhle krmivu jsem nic nenašla, ale krom pom?ru živin je d?ležitý i pom?r živo?išných x rostlinných složek, vždy musí p?evažovat složka živo?išná. n?kdy je to uvád?no v procentech, n?kdy jen podle po?adí ve složení - složka na prvním míst? p?evažuje, takže u kvalitního krmiva by na prvním míst? ur?it? nem?li být napsané obilniny a jiné roslinné složky, ale maso.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-24, 17:52
Toppifit taky neznám a ani google mi ho nenašel...
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-04-24, 19:21
Zdravím, d?kuji za info. Tedy toto krmení je asi nové, i prodava?ka ?ikala, že z?ejm? na internetu nenajdu žádné informace, prý ji to dováží n?jaka brn?nská firma,jediná v republice. Zkusím to teda koupit a hodím Vám info a fotku.Ale cena je asi kolem 60 K? za kilo. Cena prozrazuje, že to nebude nic moc. I když je to pár let, co se vyráb?lo krmivo zna?ky Living World a bylo kvalitní, by? cena byla nižší.M?že to být sv?tlá vyjímka.




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Leny dne 24.04. v 19:22.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-04-24, 20:30
Opravuji p?edešlou zna?ku krmení, je to zna?ka:Tropifit.Hledala jsem trochu na internetu, poznala jsem to podle obalu. Množství 400 g, cena 60 K?.M?že mi, prosím , podat podrobn?jší info. Díky

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-24, 22:48
Leny: Na krmivo Tropifit Ferret sem info našla, žel je o cen?...nikde sem nenašla bližší info o jeho složení. Podle obrázkú by ty granula asi byli vícebarevné...tož dle mne "fujtajbl". Obávám se že to múže být fakt komer?ní krmivo...ale nemúžu dokázat.
Sta?ilo by, kdyby si v obchod? opsala kompletní složení krmina. V ?eštin?, ale i v jazyku výrobce.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Anabelita (IP)
Datum: 2010-04-25, 00:33
Leny: toto krmivo som si všimla aj ja, tiež ma síce zarazila mierna farebnos? ale pod?a zloženia(samozrejme zadávaného výrobcom) by mal by? podiel mäsa najva?ší... bohužial pri preklade do sloven?iny/?eštiny sa na prvé miesto dostali obiloviny, ?o celkom nesuhlasí s poradím zadávaným výrobcom

originálny popis od výrobcu preložený správne do angli?tiny môžte nájs? tu:
[webserver.aquarialand.com]

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2010-04-25, 21:46
Tropifit u nás k dostání je a zas tak nové to není.. tipuju tak p?l roku?? ale v?bec ve m? nevzbudil d?v?ru ten obal, obsah a forma.. navíc m? odradilo to, že obaly všeho krmiva hlodavc? a fretek jsou tém?? totožné a a? to tak být nemusí, n?jak m? to podv?dom? za?azuje fretku mezi hlodavce a dává pocit, že když obal je stejnej, jen fotka zví?ete jiná, bude i obsah ve všech pytlíkách stejnej...

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-04-26, 11:24
PxNxDx: mám z toho naprosto stejný dojem. Navíc polský výrobce na svých stránkách tohle krmení ani nemá: [www.tropifit.com.pl]
Složení ve m? vyvolává spíš podez?ení, že výrobce nerespektuje normu a po?adí jednotlivých složek jmenuje namátkov?. Jo, a v ?echách ho má v sortimentu nap?. ?et?zec drogerií Teta :-)
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-27, 14:33
Našla sem složení granulí Tropifit pro fretky na polské stránce [www.fretka.pl]
Podle toho ce se tam uvádí, mají tyto granule jen 30% bílkovin a 14% tuku. Víc žel p?eložit nedokážu.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-04-27, 16:30
P?eklad z polštiny (rychlý):

Tropfit – krmení pro fretky

Kompletní suché krmivo z ku?ete pro fretky. Odpovídající vyvážené složení obsahující lehce stravitelnou ku?ecí a rybí bílkovinu zaru?í fretkám dokonalou kondici a velkou dávku energie, která je t?mto nezvykle aktivním zví?at?m pot?ebná. Obsah mo?ských ?as a len?ného semínka, bohatých na mastné kyseliny omega 3 a 6 a vitamíny a stopové látky zaru?ují, že kožíšek fretek je zdravý a lesklý. Krmivo obsahuje pro fretky nezbytný taurin – aminokyselinu odpov?dnou mimo jiné za správnou funkci srde?ního svalu a tvorbu žlu?i.

Krmení: N?kolikrát denn? po malých porcích.

Složení: Maso a produkty živo?išného p?vodu, ryby a produkty z ryb, m?kkýši, korýši, obiloviny, produkty rostlinného p?vodu, droždí, oleje a tuky, krmné p?ídavky minerálního p?vodu.

bílkovina 30%
tuky 14%
vláknina 2,5%
popel 7,5%
vlhkost 10%
vitamín A 13 500 j.m/kg
vitamín D3 1 350 j.m./kg
vitamín E 100 mg/kg
vitamín C 25 mg/kg
barviva a konzerva?ní látky schválené EU ?

Složky krmiva jsou chrán?ny p?ed zkažením chrán?ny nepropustnou fólií a vrstvou neutrálního plynu.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: barnie (IP)
Datum: 2010-05-10, 11:34
ahoj všem,jsem tu nová,?tu všechny vaše p?ísp?vky.a je to tu úžasný.budu si po?izovat frete?ku a zajímalo by m? ?ím je nejvhodn?jší krmit.je tady dost vašich p?ísp?vk?,až jsem z toho trochu zmatená.jaký máte názor na granule ferret complet a tak?je mi jasný,že whiskas a pod. dávat nebudu.ale obchody moc na fretky p?ipravené nejsou.:-( a ješt? by m? zajímalo co jim dáváte za odm?nu,když je u?íte?

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-10, 12:00
ferret complete je kvalitní krmivo, vybralas dob?e.
pamlsky musíš vyzkoušet, každá fretka preferuje n?co jiného. n?kdy jim to musíš str?it do tlamky, "p?inutit" kousnout, aby zjistily, že je to dobré :o) v?tšina z nich nepohrdne vitamínovou pastou, maltsoft pastou (ob? od gimpetu) - s obojím opatrn? a jako šafránu :o)
na pamlsky jí u? už od mala, ?ím je fretka starší, tím h?? si zvyká na n?co nového.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: barnie (IP)
Datum: 2010-05-10, 12:03
a t?mi pamlsky myslíš pro ko?ky?já jsem ješt? na žádný fret?í nenarazila..:-(
jinak myslíš,že mám od toho 6 týdne za?ít s krmením tím ferret complet,nebo mám kupovat ten baby?

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: barnie (IP)
Datum: 2010-05-10, 12:12
a ješt? jedna otáka,tady se dost psalo o tom lososovým oleji.je to pot?eba dávat fretce?

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-10, 12:22
barnie, ferret complete m?žeš krmit od mala, každopádn? fret? by od matky nem?lo odejít mladší než 8týdn? a alespon první dny bych krmila tím, co dával chovatel a pozvolna pak p?ešla na n?co jiného. lososový olej a všelijaký doplnky stravy není pot?eba ke KVALITNÍMU krmení dodávat, ale jako pamlsek m?žeš.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 10.05. v 12:27.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-10, 12:26
lepší pro mim?o - tak do p?l roku - je Totally Ferret Baby, p?ípadn? Totally Ferret Active, je v n?m víc bílkovin, resp. tuku.

lososový olej m?žeš taky dávat jako pamlsek, mají ho v?tšinou rádi, jsou v n?m vitamíny a je dobrý i na srst. ale není to nezbytné, když ho mít nebude, nic se ned?je :o)
hlavn? opatrn? s r?znými vitamínovými p?ípravky, aby toho naopak nebylo moc.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: barnie (IP)
Datum: 2010-05-10, 13:26
a pro spest?ení dáváte n?jaký konzervi?ky,kapsi?ky?má se to n?jak kombinovat?

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-10, 13:27
granule jim v poho? sta?í, jinak pro spest?ení když už, tak bych spíš dávala syrový maso, než n?jaký konzervy, který jsou vesm?s jen a pouze ochucená soja.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: barnie (IP)
Datum: 2010-05-10, 13:31
syrový,jako t?eba kus ku?ecího prsí?ka?:-)
a co kosti?to asi taky ke kvalitnímu jídlu dávat nemusím,že?

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-10, 13:34
tak já krmim ?ást fretek granulema a masem, ?ást pouze masem, v obou p?ípadech dávám hov?zí svalovinu, ku?ecí vnit?nosti, celá stehna nebo k?ídla, ku?ecí krky, pokud seženu, tak celá jednodenní ku?átka... jinak maso s kostí nesmí být nijak tepeln? upravené a ur?it? nedávat holou kost, bez masa!

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 10.05. v 13:39.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: barnie (IP)
Datum: 2010-05-10, 13:39
šmankote.:-) a nebojíš se že jim zapadne kost?
jinak jsem myslela,že není vhodný je u?it jen na granule,že by m?li mít pestrost stravy..?

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-10, 13:42
daleko ?ast?ji se mi dáví granulema, s kostí se mi to ješt? nestalo :o)
ne, pokud mají kvalitní granule, tak jim to sta?í, zbytek už je jen jako dopln?k... kapsi?ku nebo konzervu m?žeš zkusit taky, ale fretky to moc necht?jí a t?ch kvalitních, co nejsou jen ochucená soja, je pom?rn? málo. u t?ch ochucených pak m?že být problém, že si na to fretka zvykne a granule chtít nebude.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:45 z 52


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist