Aktuální stránka:48 z 52
Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2010-08-11, 12:16
Janda: já osobn? jsem zastánce toho, že pokud ?lov?k má jen "pár kus?":-) krmit granulema pro fretky, vždy? v dnešní dob? je již velmi slušný výb?r. Ostatn?, to že ko?ky a psy mají taky svoje krmivo má asi n?jaký význam.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-08-11, 12:17
JAnda - dosp?lou fretku nevykrmíš, max z ní ud?láš
tlustou fretku, což není zdravé! Mám doma fretku
žížaloidní, d?lám si legraci, že je anorekti?ka. Po
všech pokusech a konzultacích musím dát za pravdu
t?m, co mi od po?átku ?íkali, že prost? mám hubenou,
malou fretku...
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-11, 13:16
Janda: Purina Pro Plan Kitten - Chicken má 42% bílkovin, Purina Proplan Cat Kitten Delicate Turkey&Rice má 40% bílkovin (neskoumám jakého púvodu) to je moc - múžeš fretce odepsat ledviny.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Janda (IP)
Datum: 2010-08-11, 19:24
Ok presvedcili jste me :o) Tak tedy bud zustanu u Acany nebo jake krmeni pro fretky by jste mi doporucili?Nejaky cas jsem krmila TF,ale moc ji to nejelo.Kazdopadne nechci z fretule udelat cvalika jen ji skoro nevidim ty granule jist,obcas jen zobne...Asi mi to taky ted pripada ze je tak strasne hubena podle toho meho mladocha ktery je porad zas zaparkovany v misce.Vazi 700G a mladoch ve 4mesicich 1,5kg.Diky za rady

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-11, 19:32
Janda: podle mne sou z dostupných granulí ur?ených pro fretky nejkvalitn?jší TotallyFerret. Vím že n?kterým fretkám nesednou a vím že sou drahé. Také návyková doba na p?echod z jiných granulí na TF múže být delší (usuzuju jen dle nás).
Já te? krmím freta TF Senior a sem velmi spokojená.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Janda (IP)
Datum: 2010-08-11, 19:40
No fretakovi by urcite jeli,ale ta spotreba.Se samickou jsem mela tech 1.75 pomalu na pul roku,ale mladej zere jak deravej.Acanu 2.5kg jsem ted mela na necele 2mesice :o)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-08-11, 19:43
u TF activ se vyplatí brát pytel po 7,5kg, který už se dá na netu vyhrabat i za necelých 1000k?, p?ípadn? n?co málo p?es, ve dvou fretkách se to spot?ebuje :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Janda (IP)
Datum: 2010-08-11, 20:00
A mohl by uz taky ten Active ve 4mesicich?

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-08-11, 20:06
ur?it? jo, však ta acana je ješt? mén? výživná než TF activ a TF baby se taky nedoporu?uje dávat až do toho jednoho roka, kv?li vysokýmu obsahu bílkovin.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2010-08-11, 20:11
janda: souhlasis s Zofiro. Tomu tvymu cvaldovi muzes klidne davat Active:-) ten uz Baby nepotrebuje:-)
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Janda (IP)
Datum: 2010-08-11, 20:12
Tak ho asi jeste zkusim kdyz jsem prepocitala ty kg co musim koupit Acanu tak ten Tf 7kg vyjde na stejny prachy co ta Acana.Dekuju

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-11, 20:18
Ve 4 m?sících TF Active ideální není (ale ur?it? by mu to neuškodilo), snad by mn?l mít tak do 8 m?sícú TF Baby. To by snad mohlo vy?ešit 1 menší balení TF Babby a p?ejít i s ním na TF Active, na to 7,5 kilové balení). P?ípadn? se dá dohodnout s n?kým ve tvé lokalit?, co krmí/chce krmit TF Active, že se o 7,5 kg balení rozd?líte.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Janda (IP)
Datum: 2010-08-11, 20:21
Mam jeste jedno baleni Acany ted ho budu nacinat tak asi mesic jeste na Acane.Obcas taky jeste dostava koteci vlocky s kotecim mlickem.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-08-11, 20:22
vzhledem k tomu, že je malej na acan?, která je na tom s hodnotama ješt? h?? než TF activ, tak bych TF baby už ani nekupovala a p?ešla rovnou na activ. spousta lidí odchovala fretata na mén? výživné strav?, než TF baby a activ, takže toho bych se nebála, že by mu activ nesta?ilo.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-08-12, 02:36
No vzhledem k tomu, že my máme m?sí?ní spot?ebu 10-12 kilo, tak hledám n?co v dobrém balení, s dobrou cenou a hlavn? aby to bylo kvalitní.. na krmení TF fakt nemám, ale ur?it? se najdou i jiné kvalitní granule. s acanou nemám problém, odchovala jsem na ní dva vrhy a krmím tím už léta (starou a nyn?jší acanou) a moje fretky si rozhodn? nest?žujou...
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-08-12, 02:56
Janda,asi ti ukážu mojí bestii,pak ti tvoje 700g sami?ka p?ijde velká a tlustá:-D:-D:-D nem?žeš srovnávat holky s klukama...kamarádka má 10 týdeního kluka skoro v?tšího,než v?tšina holek,co znám...všichni v jeho rodin? jsou velcí. Jinak že ti jí málo...nap? v zim? jsem tu f?ukala,že mi Žofka skoro nežere, sn?dla asi hrst granulí denn? a p?esto byla úpln? fit. prost? je malá a jí málo...no nic,jdu krmit,bo mi te? po operaci v p?epravce odmítá jíst úpln?...teda sama jíst neza?ne...
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2010-08-12, 09:59
To Petra p: Však taky fret?í granule tu doporu?ujeme Jand?, která má dva kousky:-) a v takovém p?ípad? si myslím, že skute?n? není d?vod krmit granulemi pro ko?ky, když máš na výb?r ?adu fret?ích granulí.

Chápu, že když máš spot?ebu 10 kg za m?síc, tak ?lov?k se snaží najít vyvážený pom?r kvality stravy a ceny;-)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Nessie dne 13.08. v 09:42.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-08-12, 20:05
Nessie - no p?emýšlela jsem nad Ferret Complete, kamarádka s tím krmí, má stejn? po?etnou sme?ku, fre?ule má ve výborný kondici, na složení jsem ješt? nekoukala, tak jestli mám dávat tisícovku za Acanu nebo FC, tak je FC jasná volba...
Uvidíme, zatím hledám, díky všem...
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-12, 20:22
Petra p: Tady je složení FC [www.obchudekumajdy.cz]
Je i v balení 12,5 kg.
Pro fretku v aktivnim v?ku má asi o trošinku mí? tuku, ale to bych jako velký problém nevid?la. Bílkoviny myslim OK. Konzervanty (tokoferoly) OK.

Já FC kdysi když sem krmila ANF Ferret používala pro freta jako pamlsek (po granuli) šel se mi za nim umlátit. Znám lidi co s nim krmili (žel už je v SR málo dostupné nebo p?edražené) a byli spokojeni.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-08-12, 22:54
Johanko díky :) Na složení už jsem mrkla, Janina mi ?íkala, že p?es n?co objednává 15kg pytel, což by bylo super balení, ale musí objednat m?síc dop?edu. Vesm?s jsem od nikoho na to neslyšela nic negativního. Ten tuk mi u toho zas až tolika nevadí, 2x do týdne dostávají syrové maso a zvláš? ku?ecí k?že jsou dost tu?né. Mrzel by m? t?eba taurin, kdyby ho tam bylo mén?, s dodávkováním ru?n? bych si asi nev?d?la úpln? rady.. A vadí mi kuku?ice..
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-12, 23:11
Petra p: Taurinu má FC deklarováno 2.000 mg/kg, TF Active takto [bosch.weblahko.sk]
Myslím že ten rozdíl se dá klidn? dotovat.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-08-12, 23:13
No co já vím, tak Janina žádnej Taurin nep?idává, musím se zeptat..
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-08-12, 23:34
ja te? p?ešla z bosche a FC a jsem spokojená. Bonnie chutná, bobky normální konzistence i smradu :o)
Pravideln? jednou týdn? dostává na ?ajovou lži?ku ebi-vet sirup.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-08-13, 02:01
Nereida, díky moc :) Za každý názor jsem vd??ná, znám totiž jen jednoho ?lov?ka, který tím krmí...
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-13, 04:01
p?idám zkušenost s FC:

v posledních cca 3 letech st?ídav? krmím TFA a (te? momentáln?) FC.
cenov? mám dojem vyjde kilo zhruba nastejno, z hlavy nevím, nechce se mi hledat. ale i kdyby vyšlo TFA dráž, ve výsledku je "levn?jší", protože ho mí? sežerou (ti moji). d?ív jsem to n?jak nepost?ehla, to je aktuální poznatek.
další je ten, že po n?m mnohem víc vys... - no jasn?, když víc sežerou, tak to je logické vyúst?ní... a to doslova :o) (taky bych ?ekla, že bobany víc smrdí, ale za to ruku do ohn? nedám.)
a každopádn? jim TFA chutná víc, to registruju pokaždý p?i p?echodu z jednoho na druhý. u TFA nikdy není problém, na FC se vždycky první den, dva tvá?í všelijak, než si zase "zvyknou".

záv?r pro m? - až zlikvidujem ten dvanáctikilovej pytel FC, vrátím se k TFA, resp. p?emýšlím o Genesis (nebo jak se to jmenuje). FC opouštíme z?ejm? definitivn?. i když není špatné, myslím si, že TFA je lepší. složením i chutí. a pokud se osv?d?í genesis, možná zakotvím u n?j.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2010-08-13, 09:26
No já musím ?íct, že jsem FC zkoušela, jediný problém, pro? jsem se od n?j odvrátilo bylo, že po n?m ty exkrementy smrd?ly. Ale zase vím, že dost lidí s ním krmí, je to prý o tom, jak to dokáže fretka zpracovat a Tadeášovi to nesedlo, podle m? to chce prost? zkusit, jestli to té které fretce bude vyhovovat.

O tom Genesisu taky uvažuju, ale zatím jsem neslyšela od n?koho, že by tím krmil. Takže Martino šup, šup a pak ti t?eba za refenci p?j?ím sv?j úžasný h?eben:-)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Nessie dne 13.08. v 09:43.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-08-13, 09:37
Granulkama Genesis jsem krmila já chvilku, protože ?enda v dob? naší dovolené navštívil skládek a pytel na?al ...Kluk?m to hrozn? chutnalo, nedávno si brala na zkoušku pytel SIlva a taky mám pocit že to slaví úsp?ch.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2010-08-13, 09:41
Silvoooo, jaktože jsi se nepochlubila, že jsi p?ešla na Genesis??:-)


Majdo: ty hamoune a co chudák ?enda, ten pak už nedostal?:-)
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-08-13, 10:14
Sypala jsem to i ko?kám, protože se po tom mohly utlouct :-) takže bylo za chvíli po pytlíku...
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-08-13, 10:46
Ness: vidíš, já zapomn?la. Genesis jsem zkusila koupit kv?li ?uldovi (Marn?. ?ulda baští sice rád, ale rozhodl se, že už nikdy v život? nevezme do tlamy suché granule, za žádných okolností nehodlá jíst v kleci, taktéž nep?ijímá potravu bez p?ítomnosti nejmén? jedné osoby, hov?zí žere jenom za p?edpokladu, že mu ho dovolím odnést bu? do krabice od žehli?ky nebo do obýváku do tajných skrýší a ostatní krmi požívá pouze lži?kou, p?i?emž krmi? musí být vlídný a dob?e nalad?ný. V kombinaci s jeho inzulinomem jsou tyto podmínky pom?rn? tvrdé :-)
Nicmén? Fred je z genesisek hrozn? nadšený. Vym?ním jejich vzorek za zap?j?ení zázra?ného Kožichátoru!!!! (tedy až ?asem , protože jsme stále ješt? zasvrabený - o tom napíšu do p?íslušného vlákna, to taky stojí za uve?ejn?ní).
Avatar

Aktuální stránka:48 z 52


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist