Aktuální stránka:50 z 52
Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-09-14, 21:51
Na obalu píšou, že obsahuje Taurin v množství 1200 mg,je tam dále napsáno, obsahuje EC schválená aditiva, jinak nic, co by p?ipomínalo, s?l, nebo chlorid sodný.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-14, 22:30
...1200 mg je o hodn? mí? taurinu jako obsahuje FC. Pokud "obsahuje EC schválená aditiva" znemná, že obsahuje konzervanty schválené EU, tak to klidn? múžou být i E320, 321 a ty sou (prokazateln?) karcinogenní.

Z uvedeného mi vyplývá, že toto krmivo nijak nedosahuje kvality Ferret Complte a já bych s timto krmivem fretku (ani dosp?lou, ani starou) nekrmila. No ale je to v?c názoru a každého majitele, co si zvolí.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-09-15, 10:53
A co tyhle granulky, jsou vhodné
[www.royal-eshop.cz][url][/url]?

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-09-15, 11:00
Tady je dokonce celé složení:
[www.royalcanin.cz][url][/url]

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-15, 11:00
...nevim, nevidim tam % obsahu (bílkovin, tuku...) možná sem jen zas slepá
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-15, 11:06
obsahují BHA a BHT a na to složení mi p?íjdou až p?ehnan? drahý

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-09-15, 11:50
co to je To BHA a BHT, prohlížela jsem d?kladne /alespo? si myslím/ a nevidím to tam, asi jsem slepá.Zahlédla jsem pouze zkratky EPA/DHA to je ono?
d?kuji za p?ísp?vky

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-15, 12:01
BHA a BHT jsou karcinogenní konzervanty.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-09-15, 12:04
Tak by je tem m?li mít uvedeny, podle spot?ebního zákona by tam m?ly být uvedeny, lidské potraviny mají tam taky vše napsaný, vím to, jelikož sama si vybírám potraviny dle složení :)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-15, 12:07
na obale uvedené jsou.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-15, 12:07
Leny, nemusí být konkretn? uvedeno že granule jsou konzervované BHA a BHT (to jsou ty E 320 a 321), ale múže být uvedeno "konzervováno konzervanty schválenými EÚ" a za tim máš schované i BHA a BHT (bohužel), pá? i když jsou karcinogenní, schválené EÚ žel jsou.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-09-15, 12:13
Ale já jsem fakt asi slepá, ná t?ch stránkách, co uvádí složení, jsem se nedo?etla, že jsou konzervovány konzervanty schválenými EU, asi "lžou", juknu se na originál balení p?ímo v prodejn?, abych se na to jukla po?ádn?, na balení to musí být dozajista napsaný, pokud ne, tk je neskute?ný bordel :)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-15, 12:17
koukni p?ímo na obal, tak by to uvedené být m?lo.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 15.09. v 12:19.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-09-15, 12:21
Nepopírám, že máte pravdu, jist? víte o ?em mluvíte, ale pro mne je d?ležité, abych se dobrala pravdu, nech?ápu totiž, pro? by na originál balení granulí, nem?lo být napsáno:Konzervováno konzervanty schválené EU. Po ob?d? zajdu do prodejny a zjistím, joj

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-15, 12:26
tady jsou sice psí, ale nemyslím si, že by se konzervanty n??ím lišili od ko?i?ích: [www.hafani.cz]

Zp?sob konzervace: BHA, propylgalát, sorban draselný

tu je konzervace i u ko?i?ích [www.svetkocicek.cz]

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 15.09. v 12:29.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-15, 12:33
Leny na t?ch nálepkách co sou p?eložené do ?eštiny ?asto neni všechno co je uvedeno na originál obalu.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-15, 12:33
taky sta?í projet n?jaký ko?i?í stránky a fora, kde se krmením také zabývají a zjistíš, že to není až takový zázrak a kvalita ani zdaleka neodpovídá cen?. u nás ve zverá?ích vyjde 400g v pr?m?ru na 120k?

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 15.09. v 12:34.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-09-15, 14:02
To mám ale radost, dobrala jsem se kone?n? pravdy.Na obale RC opravdu napsáno, že výše jmenované konzervanty tam skute?n? jsou. Omlouvám se vám a též zodpov?dn? p?iznávám chybu :) Takž RC ruším.

pro ŽOFIRO: Fitmin pro ko?ata, taky obsahuje konzerve?ní látky schválené v EU -na vlastní o?i zjišt?no na originál 2 kg balení.Z?ejm? to taky není pravé o?echové :)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-09-15, 18:15
Takže majdi, ?ekej ke konci m?síce objednávku FC, na 100% u nich z?stanu, obzvlášt když jsou u Tebe v akci. M?žu si rezervovat u tebe alespo? 3 ks 1 kg balení? D?kuji všem.... :)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Leny dne 15.09. v 18:17.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Jana Žakova (IP)
Datum: 2010-09-16, 11:42
N?kde na fóru jsem ?etla , že fretky nesmí v?bec mrkev. Obsahují n?co (?) co fretkám vyložen? škodí. Te? to nem?žu najít. Nevíte n?kdo pro? je mrkev pro fretky naprosto nevhodná ?

www.majestik.estranky.cz

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-09-16, 20:43
Tak tohle jsem ješt? neslyšela... Možná by teoreticky mohla vadit syrová mrkev nestrouhaná z obav o ucpání st?eva, ale jinak va?ená mrkev plus rýže plus ku?ecí prsa se b?žn? doporu?ují jako dieta p?i st?evních potížích.
O fretkách se v literatu?e uvádí, že dokážou dob?e syntetizovat beta karoten ve vitamin A, tak že by n?co v téhle souvislosti?
Pokud se dopátráš, kdes to ?etla, prosím, pošli odkaz, to m? zajímá - já te? mrkví celkem krmím. M?j fret?í sta?e?ek miluje d?tskou výživu ku?e-mrkev-rýže a vzhledem k tomu, že momentáln? odmítá jíst skoro cokoli jiného, poz?e té mrkve relativn? dost.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Esterka (IP)
Datum: 2010-09-18, 00:32
Ahoj, tak jsme vym?nili tcho?íkovi granule. V?era dojetl poslední Tottaly ferret baby, te? jsme p?ešli na dosp?lácké (je mu rok). Ale má po nich pr?jem, teda né pr?jem, ale ?idší stolici. Nic jiného nejedl. Je to po nich? Jinak je OK, veselý, aktivní, v pohod?, ale zarazil mne ten pr?jem, ješt? ho nikdy nem?l, ani v t?ch vedrech ne.
Tak jsem se cht?la zeptat, jestli mu ty granule mám nadále dávat? A co by se stalo, kdyby dostával i po roce ty Baby? Vždy? fretka nem?že být obézní. Zat?žovalo by jej to n?jak? Dík moc

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-18, 00:43
TF baby má pro dosp?lou fretku moc bílkovin, což je zát?ž na ledviny. pr?jem po zm?n? granulí být m?že, m?lo by se to b?hem pár dn? upravit.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-18, 00:45
Esterka: jestli to dob?e chápu, p?ešla si v roce v?ku freta z TF Baby na TF Active.

Pokud si zmn?nila granule naráz, ne postupným p?echodem, nedivim se že má fret ?idkou stolici. Toto se u TF stává.

Dosp?lá fretka (po roce v?ku) by nemn?la žrát TF Baby, pá? to má pro ni vysoký obsah bílkovin a ten by nadmn?rn? zat?žoval ledviny.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Esterka (IP)
Datum: 2010-09-18, 00:46
Ahá, tak díky za informace, to jsem netušila :)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Esterka (IP)
Datum: 2010-09-22, 11:18
Ahojky, cht?la bych se zeptat, dostala jsem kr?tí krky, cht?la bych je tcho?ík?m dát, ale n?kde jsem ?etla, že se krky nemají dávat kv?li hormon?m, je to pravda? Krky uva?ím a oberu, nevím, jestli se mám pod?lit s tcho?iskama. Díky

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-22, 11:22
kr?tí krky jim dávám syrový, celý. pokud jsou to krky z obchod?, už bývají opracované a bez štítné žlázy, jícnu a pr?dušnice - tedy i bez hormon?, stejn? tak krky ku?ecí.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 22.09. v 11:24.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Esterka (IP)
Datum: 2010-09-22, 11:25
Žofiro, díky, jo jsou z obchodu, myslela jsem si to, ale radši se zeptám....
Fakt s kostí? Mám 4 m?sí?ní sami?ku a bojím se, aby se t?ma k?stkama nezadávila, nebo aby jí to neucpalo st?eva, asi jsem moc útlocitka :)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-22, 11:29
jo, dávám to i s kostí, ale NESMÍ! to být NIJAK tepeln? upravený, musí to být syrový. u jakkoliv tepeln? zpracovanýho masa s kostí je problém v tom, že kost je potom tvrdší a št?pí se na ostré úlomky. pokud je kost moc velká/tvrdá, oberou jen maso a kost nechají.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-09-28, 14:35
Prosím, máte n?kdo u sebe Vitakraft? M?žete mi ?íct, jestli jsem slepá nebo jestli na novém balení se skute?n? neuvád?jí tuky, vlhkost, vláknina, popelovina apod.? Myslím teda v originále - nevím, kdo tam lepí ?eské polepky, ale každopádn? ten, co to d?lá, si nevšiml, že složení granulí je hodn? jiné než to p?vodní a vesele tam lepí naprosto zavád?jící údaje.
Avatar

Aktuální stránka:50 z 52


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist