Aktuální stránka:14 z 30
Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: ZdenkaP (IP)
Datum: 2009-12-11, 22:13
Není za?, já jsem se dostala na tu stránku práv? proto, že jsem hledala n?co o deslorelinu a a? sem ob?as chodím, tak tohle jsem ne?etla. Práv? že jste tam zmi?ovala, že o n?m pro Pí?u vet uvažoval, proto jsem dala link - až pak jsem si všimla, že diskuze je už z kv?tna :-) Prááv? že se to netýkalo ledvin, ale nadlevinek...
Hezký ve?er!

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-11, 22:23
ZdenkaP: je jedno z jakého data byla diskuze, jsem ráda jestli vám pomohla.

A budu moc ráda, když na tyto stránky budete chodi i dál! :-)

Jak sem se pokusila vyguglit, našla sem ješt? toto:

Deslorelin/Superlorin (implantát)

[www.emea.europa.eu]

[ec.europa.eu]

[www.uskvbl.sk]
(?iže v SR /já žiju v SR/ registrováno)



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: Johana dne 11.12. v 22:53.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2009-12-14, 09:33
Johanka se snad nebude zlobit, ale když je ?e? o Suprelorinu, tak p?idám vlastní zkušenost. Naše problémy jsem popisovala ve vlákn? "Zeptejte se veteriná?e" (ve zkratce: p?tiletá kastrovaná sami?ka, najednou vylezlá pipka, olysávání). Po aplikaci Suprelorinu pipka zalezlá a za?ala se totoálné zasrs?ovat, vypadá jak bobr, a to ve velmi krátké dob? (bylo mi Silvinkou i veteriná?em ?e?eno, že to m?že pár týdn? trvat, u nás pokrok vícemén? po týdnu a p?l, dvou týdn?)... Tak jen tak, pro info pro ostatní, kte?í by m?li problémy s nadledvinkami... Teda jejich fretky :-)

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-12-14, 15:49
Johanko, my už ob?as jenom p?íknem, ale vypadá to OK, akorát p?lka rodiny má virozu, tak snad to fretky zase nechytnou, to by byla pekelná sm?la, p?d Vánocema :-/ ale jinak se to jeví všechno v po?ádku. Akorát Rockyho ?eá na ja?e kompletní a d?kládná prohlídka (krev - i na n?jaký hormony, sono a tak...), protože i podle Chyldy je "takovej nedomrlej". Což byl sice víceménn? vždycky, ale už se mi p?estává líbit, jak z n?j lezou žebra, má nekvalitní srst a tak... jinak se ale chová naprosto normáln?. No a na ja?e jdem kv?li tomu, že pot?ebujem n?jak ty hormony nam??it, takže to chce, aby normáln? už fretky línaly... on totiž nelínal už asi 2 roky, po?ád má jakoby tu samou srst, ani letní, ani zimní, prost? n?co mezi... tak snad to nedopadne n?jak moc špatn? :( Rocky je m?j "prvorozenej", nejv?tší osobnost, hajzlík, ale m?j... tak se toho trochu bojim...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-14, 15:58
Rynn chválabohu že už ste z toho venku :-))))

Vl?ák te? po té nemoci má nádhernou zimní srst, snad nikdy tak krásnou nemn?l a taky už víc jak 10 dkg za m?síc p?ibral...tak to p?isuzuju zmn?n? granulí. ?im Rockyho te? krmíš (zas sem zapomn?la, sorry)?

Pár hodin po tom jak sem v pátek p?išla od veta mi volala kamoška celá neš?astná, že se práv? taky vrátili od veta (toho mého), že jí všechny 3 fretky z ni?eho-ni? za?ali pšíkat a kašlat (její syn má ch?ipku), 2 fretky po injekcích brala dom a jednu si vet nechal na kapa?kách.
A v pátek byla plná hospitaliza?ka kašlajících a kýchajících psú a ko?ek.
Tahle ch?ipka je asi fakt hnus pro všechna zví?ata :-(
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-12-14, 16:46
Johanko, momentáln? Acanou, ale p?edtim Totally ferret a bylo to to samý. A krmením to ur?it? neni, všichni dostávaj stejn?, všichni jsou momentáln? koule s nádhernou srstí (akorát Tobiáš neni moc koule, ale srst má p?knou, jemnou, hustou...), akorát Rocky váží cca 1,10, což váží celoro?n?, srst má mizernou, lezou z n?j žebra, páte?... :-/ a ostatní vypadaj krásn?... což práv? ?ikala i Chylda, proto mu chce d?lat ta vyšet?ení... :(
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-14, 17:23
Rynn a co skusit zmn?nit jen Rockymu granule na TF Senior? Každý organismus tráví jinak....možná by mu to sedlo líp...Sára od MajiZ mn?la dycky problémy s granulema a trávením a stolicí, ona je dost senzitivní a jak p?ešli na TF Senior tak OK.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-14, 17:33
...pokud vím, tak ale Rocky pat?í ješt? k té "mladší" grneraci, 5 let mu ješt? ur?it? nebude...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-14, 17:42
Žofiro já vím. Jen když porovnávám složení Acana a TF Senior, tak to TF má jen o 0,5 až 1% mén? tuku a o 1-2 % mén? bílkovin (podle toho o kterou Acana jde)...ale p?edsejenom sou to granule ur?ené pro fretky a ne pro ko?ky, proto mn? napadlo, jestli by mu líp "nesedly" když je od mala takovej trochu celkov? slabší...
Mn? od kdy sme po nemoci p?ešli na TF-S mi p?ijde, že fret žere asi stejné množství jako když žral ANF Ferret, ale objem vylou?ené stolice je menší...jako by se to TF-S proti ANF lépe "spalovalo" nebo mn?lo mí? balastu....co já vím... S Acana to žel porovnat nedokážu, tou sem nikdy nekrmila.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-14, 17:46
akorát myslím, že když už byl krmený TF, p?edpolkádám active, že to se senior vyjde nastejno jako s active.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-14, 17:58
Žofiro možná jo, možná ne...t?eba n?které fretky co sem slyšela TF-A nemohli a TF-S v pohod?...takže asi tam rozdíl krom toho množství bílkovin a tukú bude...ale to byl jen nápad....že každý organismus stárne jinak rychle...
Roky má tu vrozenou vadu prúdušnice, netušim jak je aktivní...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-14, 18:01
problémy s pr?dušnicí má Diego, ne Rocky. a pokud se nepletu, tak Rynn TF krmila n?jakou dobu a bez prolém?.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-14, 18:21
...tak jak koukám mám ty fretky dost spletený :-(
No nic, byl to jen nápad, nikomu ho nevnucuju.
Je ale rozdíl krmit TF Active a TF Senior....ale to už sem psala...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 14.12. v 18:31.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-14, 18:33
no já jen že když m?l problémy už když byl na TF active, tak bych ne?ekala, že po TF senior na tom bude líp. zm?na v množství stolice a v kvalit? srsti je u nás i po TF active. navíc pokud je i pohublej, spíš bych volila granule tu?n?jší a výživn?jší, než naopak.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-14, 18:44
Žofiro, ale je asi otázka, pro? je pohublej celej život....i když mn?l granule active (n?kterej ?lov?k má problém se stravou od mala a musí jíst jen n?co - proto má problém p?ibrat, jinej múže sežrat vola denn? a nep?ibere).
Jako n?kdy se dá fretka vykrmit aby byla tlustá t?eba BabyFlocken...ale je otázka jestli to má smysl, když nabere jen tuk...a tím že žere ty vlo?ky zas sežere mí? kvalitních granulí s minerálama a vitamínama ur?enýma pro fretku....
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-14, 18:52
pokud budeš vycpávat fretku babyflocken, tak je jasný, že nebude mít dostatek vitamín? a minerál? které pot?ebuje, tady ale o BF ?e? nebyla.. pokud vím, nikde jsem nepsala aby ho vycpávala baby flocken, ale že bych spíš volila výživn?jší GRANULE, tedy když už, tak spíš TF activ (pokud je bude p?ijímat bez problém?) než TF senior..
p?ednost aktive (pokud budou bez problém? p?ijímány) bych p?ed senior dala nejen kv?li "výkrmu" ale taky kv?li nízkýmu v?ku Rockyho, tuším že mu nejsou ješt? ani 4 roky.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 14.12. v 20:18.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-14, 20:24
Žofiro, já nikde nepsala, že ty se zmi?uješ o BF. O tom sem se zmínila já.
Ale o této problematice se múžeme bavit v jiném tématu.

PROSÍM vrátit toto téma púvodnímu náznu "Vl?ák (onemocn?ní plic - komplikace)"

Jakékoli související p?ísp?vky s problémy, které mn?l/má Vl?ák (nap?. viroza fretek u Rynn, MajiZ...) jsou vítány.
OFF prosím jinam, nebo na mou SS.

D?KUJI!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 15.12. v 14:21.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-14, 21:25
Vl?ák byl dnes celý den apatický, sice jedl, pil (hrozn? moc) kakal, ?úral (taky moc), ale zájem o d?ní nebo n?jakou aktivitu žádný, jen spal.
Tak uvidíme zítra, držte nám palce.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 15.12. v 14:22.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-12-14, 22:40
Johano a nemá s tím náhlým ochlazením a tmou venku medv?dí nemoc?
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-14, 22:47
Erin, možný to je. To víš, má paranoja po p?edešlém m?síci každodenního lítání na veterinu pracuje...práv? se rozhodl prosondovat sk?í? (nikdy tam nesmn?l, schváln? sem mu ji te? otev?ela, jestli bude zájem...)
Tak budu sledovat, jak to bude p?íští dny.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2009-12-14, 22:56
Johanko, pokud m?žu uklidnit naši chlupá?i dnes také jen spí. Doma teplou?ko, napapaná b?íška...také bych si dala ?íct. Hodn? št?stí u zít?ejší kontroly.

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-14, 23:15
Lído, díky moc!
Vím že zv?? je meteosenzitivní, snad to bude jen tím....
Na kontrolu biochemie jdem až po svátcích, tedy pokud se mezi tim nic nepokazí.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-12-15, 09:39
Johanko, to bude dobrý, neboj... vy už jste si tu sm?lu zase na n?jakou dobu vybrali... To bude jenom zimní spánek.

Jinak abych všechno uvedla na pravou míru... Žofiro m?la pravdu, takže: Rockymu budou v ?ervnu 2010 4 roky, takže žádnej sta?ec. Granule jsme zkoušeli všemožný, TF už kupovat nechci, 2x jsme narazili na pytel, kde ty granule byly jakoby rozmá?ený a drobivý, samoz?ejm? to byly ty velký pytle, jak jinak. Takže to už riskovat nebudu. To je jedna v?c. Druhá v?c je, že bydlí v kleci s dalšíma 3 fretkama ve v?ku rok a p?l, 2 a p?l a 3 a p?l... mohl by jít i k pr?at?m (Diego a jeho pr?dušnice plus Kikina), kterejm se taky rok a p?l, ale TF senior mi nep?ijde vhodnej pro nikoho. Rozd?lovat je nechci, Rocky je spole?enskej, bylo by mu to smutno. Nechci ani stresovat s další zm?nou krmení, takže uvidíme až na ja?e podle výsledk?. On byl hubenej odmala, nejvíc m?l p?ed kastrací 1,8 kg, po kastraci celkem rychle zhubnul na 1,2 a tak se drží celý ty skoro 3 roky, mezi 1,1 a 1,3 kg, víc nemá a asi mít nebude. Srst taky od kastrace horší a horší. Baby flocken jsem jednu dobu taky dávala (pr?at?m jako malejm), Rocky to moc nejed a ani tak nep?ibral. Takže tady nechci s ni?im moc experimentovat, uvidíme, jak dopadnou výsledky...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-12-15, 12:56
Johanko, naši kluci taky jenom chrápou a žerou...:-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-15, 14:30
Mexická (prase?í) a "b?žná" ch?ipka testovaná na fretkách
[osel.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 15.12. v 14:33.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-15, 19:45
Tak dnes od rána Vl?ák zas celkem apatický, jen se p?esouvá od pelechu k pelechu, skoro celý den spal. Sice žere a pije OK, vylu?uje, ale jinak nic. Krom toho sem zaznamenala frkání, s vylu?ováním "vody" z nosu. (jako v primárních p?íznacích nemoci na za?átku listopadu)
Ve?er aktivita OK, asistoval aktivn? cca hodinu p?i váno?ní výzdob?.
Zjišt?ní: pokud frká ( i s vylu?ováním vody z nosu, hlen to neni, nos neni ucpaný), tak jen když je v klidu, p?i aktivit? ne

Sem z toho magor....



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: Johana dne 16.12. v 10:19.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-12-16, 10:10
Moji hajzlici su aktivni az moc. Sara sice chodi von iba 1x denne, ale beha ako za mlada. Ale su dni ked nic nerobia len chrapu ako mrtvoly.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-16, 10:23
MajaZ: za?ínam podozrieva? tchora, že si svojou "neaktivitou" vynucuje zakázané ovocie: aby som zistila, ?i je OK, tak som mu predv?erom otvorila zakázanú skri?u (ktorej obsah behom pár minút lietal po celej izbe), v?era zas dovolila triedi? viano?nú výzdobu (obdobne rozmetaná po kuchyni)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-12-16, 16:28
Johano, to jsi ješt? nep?išla na to, že fretka je mr?avý vy??raný jezev?ík?
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-16, 19:17
Erin, já vy?úranýho jezev?íka (hrubosrs?áka) mn?la 15 let, vím co je to za zmetka rasa...a fretka si s ní múže podat tlapu :-)
Kdyby nebyl Vl?ák p?ed m?sicem na um?ení, tak bych tu aktivitu asi ne?ešila....ale stále neni podle výsledkú OK, takže ?ešim. Radši zbyte?n?, jak si pak t?ískat hlavu o ze?...
Avatar

Aktuální stránka:14 z 30


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist