Aktuální stránka:17 z 30
Re: Vl?ák (aktuáln?: mod?ina na vnit?ku stehna)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-05, 20:23
amon: smn?rem k tcho?úm (jako takovým, nejen mému) je má paranoja asi žel jev stabilní, bez ohledu na to, že dokáži napsat (ob?as) racionální p?ísp?vek :-)))

Díky za uklidn?ní, zvažuji cvoka?e :-)) tedy ne pro freta :-))
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: mod?ina na vnit?ku stehna)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-02-05, 23:05
Cvoka? ti doporu?í doplnit stav fretmen? alespo? na p?t, abys na každého m?la mén? ?asu. Abyses nau?ila ?íci "perte se a žerte se, já jdu v klidu spát"
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: mod?ina na vnit?ku stehna)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-05, 23:33
Erin, svatá pravda :-) kéž by to šlo i v praxi :-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?:"kuli?ka" pod kúží na krku)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-07, 21:36
Zjistila sem, že Vl?ák má na levé stran? krku smn?rem k zádúm a k lopatce pod kúží "kuli?ku" (cca na pohmat 2-3 mm, když ode?tu kúži). Je pohyblivá s kúží, ?ím by sem to na problém s lymfatickýma uzlinama netypovala.
P?ítel typuje na ?ip (v t?chto místech byl fret ?ipován), ale mn? se nezdá, že by byl opouzd?ený ?ip takto hmatný najednou až po cca 5 letch po ?ipování.
Uzliny mu kontroloval vet pohmatem v prosinci (já je prohmatávám denn?) já na pohmat na krku, v podpaží ani v t?íslech žádnou anomálii necítím. Na t?ch t?íslech v míst? t?ch vyholených míst je ale stále ta "mod?ina".
Jinak je fret OK, celkem aktivní (s ohledem "asi" na meteosenzivitu), žere, pije a vylu?uje normáln?.

Tento týden bych cht?la jít k San? škrábnout fretovi zubní kámen. Tak se ji na to všechno (mod?iny, bulka, ?ip...) optám.

Máte n?kdo skušenost s bulkou pohyblivou s kúží s ohledem na problém s lymfatickými uzlinami?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 07.02. v 21:40.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?:"kuli?ka" pod kúží na krku)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-02-07, 22:30
p?estan ho už pitvat za živa :o) co se tý?e ?ipu, tak já ho bez problém? nahmatám u všech svých fretek a je to vále?ek v?tší než 2-3mm

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?:"kuli?ka" pod kúží na krku)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-07, 22:53
Žofiro, já ho nepitvám :-) jen se snažim p?edejít problémúm.
Za cca 5 let sem nikdy ?ip nenahmatala...až te? tu bulku a to netuším, jestli ?ip je.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?:"kuli?ka" pod kúží na krku)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-02-07, 23:12
já jim ho nahmatám úpln? bez problém?, u Big?i je dokonce i vid?t - prosvítá jí pod k?ží.
jinak tuším si tu kdysi psala o n?jaký tukový bulce co m?l, není to ono?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?:"kuli?ka" pod kúží na krku)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-08, 08:51
Žofiro, neni to ono, toto je úpln? jinde...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?:"kuli?ka" pod kúží na krku)
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2010-02-08, 10:59
Johano, to fakt m?že být ?ip - u naší jezev?ice také nebyl znatelný - tedy hmatatelný a taky jsem let?la na veterinu, že má n?co na krku - a byl to on. To se prý stává, že najednou se nahmátne - m?že prý putovat po celém t?le. Nestraš sebe ani Vl?áka.

Re: Vl?ák (aktuáln?:"kuli?ka" pod kúží na krku)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-02-08, 11:06
To Johan: ja to nahmatavam u mojich tchorov pravuidelne, ak je to na lavej strane krku, je to cip...zapoziciam ti Bubu, prides na lepsie myslienky...;-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?:"kuli?ka" pod kúží na krku)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-08, 11:14
MajaZ: to by sme asi mali tie predložky dve, bo tí dvaja by sa najskôr požrali navzájom :-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?) : kontrola u veta (kuli?ka na krku a mod?iny, ?išt?ní zubú)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-10, 19:45
Dnes sme byli s Vl?ákem u Sany (MVDr. Pun?ochá?ová) seškrábnout zubní kámen. Mn?l ho trochu na pár stoli?kách. Sana to d?lá manuáln? bez narkozy a je skute?n? perfektní! Hrála si s tim asi púl hodiny, Vl?ák p?itom skoro spal /metat se za?al až cht?l na záchod, ?iže se vykadil v ordinaci na podlahu pod regál...tož sem tam lezla po ?ty?ech a uklízela ostudu :-))) /
P?i té p?íležitosti sem San? nechala zhodnotit "mod?iny a "kuli?ku pod kúží".
Mod?ina sou skute?n? rostoucí chlupy.
Kuli?ka neni ?ip, je to mali?ká cysta na/pod kúží (napln?ná tekutinou), která možná praskne dovnit? (možná ne), ale prý je to u starších fretek b?žné a neni t?eba to ?ešit.



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: Johana dne 10.02. v 20:54.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-18, 20:14
Za popslední týden Vl?ák jí fakt jen 2x denn? a to dost málo, dle mne (žere TF-Senior). A za 7 dní zhubnul 5 dkg. Aktivita jak kdy.
Nelíbí se mi to. Ale nevim co s tim, biochemku mn?l d?lanou na konci prosince, krom mo?oviny byla OK. Žádné známky nemoci nejeví.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-02-18, 21:21
Johan a nechudne na jarnu vahu? To fakt zhodil pol kila za 7 dni?
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-18, 21:32
MajaZ: nie pol kila ale 5 dkg (nie 50 dkg), naš?astie :-)
Neviem, ?i chudne na jarnú váhu, ale ?o som porovnávala váhu v predchádzajúcich rokoch, tak v tomto ro?nom období si váhu ešte držal pôvodnú "zimnú". Je ale fakt, že kastrovaný bol až v novembri 2008....

Po rozhovore s Lee som teraz otvorila nové balenie granulí TF-S....a fret sa do toho pustil okamžite a žral jak nezavretý. Tak uvidíme....

Skladovanie granulí mám myslím OK, v hermetických kýblikoch kam sa zmestí len 1 balenie TF. Možno to minulé bolo nejaké "divné" (expira?ka bola ako u všetkých ostatných OK, do 10/2010) alebo už fretovi i pri tomto skladovaní "vypáchlo".
Uvidím, ako bude zajtra.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 19.02. v 09:12.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2010-02-19, 09:29
Johan ur?it? hubne taky na jaro... Mn? už taky hubnou, cca 40-50 dkg za poslední tejden až dva každej... Ješt? chvíli po?kej, ale jaro se fakt blíží...

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-19, 09:34
stulitt: Fakt až 50 dkg (púl kila!) za týden-dva???

Jinak si mn? uklidnila, díky!
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-19, 20:35
Od dnes rána 7,00 Vl?ák nesežral vúbec nic. Te? za?al žrát ale žral málo (první 2 granule sem mu podala z ruky)
Venku bylo dneska od rána teplo a mlha, celkem hnus - po?así na spaní. A te? jak za?al žrát, za?al doslova p?íval dešt?. Tak nevim....fak ta meteosenzivita?




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Johana dne 19.02. v 21:04.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2010-02-22, 11:38
Jahanko samoz?ejm? jsem myslela 40-50 g (4-5 dkg) - p?l kila ne, to bych m?la z holek krysy :-) jak to vypadalo s Vl?á?kem o víkendu? Papal už líp?

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-22, 12:10
stulitt: o víkendu žral furt stejn? - jen 2x za den. Myslela sem, že jak sem na?ala to nové balení granulí, že bude baštit víc...ale p?ijde mi že ani ne....
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2010-02-22, 13:08
Tak ješt? chvíli pozorovat, ale pokud jí ASPO? dvakrát denn?, tak by to nem?lo být n?co hroznýho... Teda pokud by to nebylo i do budoucna, pokud je to p?echodný kv?li jaru, což si myslim já... Takže pozorovat, vážit a uvidíš, jestli se to lepší...

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-22, 13:54
jojo, pozoruju a sleduju...možná i víc jak je zdrávo :-)))...vážím.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-22, 14:38
jsem si zrovna ?íkala - dávat JOHAN? radu, aby vl?áka POZOROVALA, není to náhodou p?ímo ukázkový p?íklad nošení d?íví do lesa??
:o)))

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-22, 17:21
Martino, ale jelikož nemám patent na rozum, každá rada a názor dycky pot?ší :-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-22, 21:15
Johanko, m? te? myšáci za?ínají papat o dost mí?, ale nem?žu objektivn? posoudit, jak se to týká každého jednotlivce, jelikož z jedné misky tla?í do hlavy dv? sami?ky a jeden same?ek, ale jelikož vím, že obvykle dosypávám misku dvakrát denn?, tak te? sta?í i jednou za dva dny. Draco zatím jí po?ád stejn?, ale ?ekla bych, že toho nezajímá zm?na po?así, ani nic jiného. Zajímavé je, že ho nezajímají ani sami?ky, jen zna?kování. Hned za vrátkama má dv? ?íjné sami?ky a skoro v?bec ho nezajímají, zvláštní :) Maximáln? si myslím, že by jim cht?l namlátit, tak jak je mu zvykem :D
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-22, 21:38
Hanulko díky za uklidn?ní. I tak budu volat veta, pá? by sme mn?li jít na kontrolní biochemku, kvúli té mo?ovin?.

Je mi divné, že fret neza?ne žrát sám, ale jak mu dám do huby 1-2 granule, se rozežere a pak žvíká i púl hodiny v kuse. Následn? i 12 hodin kaká, ?iže asi se na ten jeden záb?r nažere dost.
Ale nechápu, pro? neza?ne jíst sám od sebe.Že by byl až tak moc rozmazlený, to se mi zas nezdá.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-02-22, 22:24
Johano, rozhodn? není rozmazlený, kdeže. Je to zpovykanej hajzlík. Zanedlouho mu budeš granule p?edkousávat. A te? si p?edstav, že bys jich m?la 88.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-02-22, 22:52
Johan, Buba v poslednej dobe tiez odmieta zrat sama, musim jej masicko davat pekne do huby. A ked si ju nevsimam, tak sa mrcha vyvali k miske na chrbat a lezi tam dovtedy, kym nepridem a nezacnem ju krmit. Mam slabu povahu, vydrzala som to cca pol hodinu. To sa k tej miske vyvalila asi 4 x a velmi vyznamne a vycitavo na mna cumela "panicka, ty nevidis, ze je cas?". Mrcha jedna rozmaznana. Inak aj moji zeru podozrivo menej. A chudnu...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-23, 09:33
Erin, 88 Vl?ákú...to by byla p?ímo živelná pohroma :-)

MajaZ: že by fakt už jaro?
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-23, 10:36
Johanko, u nás je to jednoduché - vládne tu konkurence, takže kdo zaváhá, nežere. Samoz?ejm? jen obrazn?, ale jakmile str?í do misky hlavu Damián, tak holky mají sm?lu na následující p?lhodinu :D
Krmit z ruky bych mohla klidn? každou zvláš?, když nabídnu granuli, vrhají se ke mn? všichni. Joo to oni by cht?li, pe?ený holuby p?ímo do tlami?ky.
Avatar

Aktuální stránka:17 z 30


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist