Aktuální stránka:12 z 30
Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-11-28, 00:57
?lov?k tu chvíli není a vy teda ?ádíte!
Rynn - nem?že to být jen granulace, jak popisuje Johana, nebo tuková bulka? Tu m?la kdysi naše k?e?ice, ale spokojen? s tím fingovala, ot?hotn?la, m?la 12 k?e?ík?...
Snad to dob?e dopadne, ale ty nevy znám... :o(
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-11-28, 12:58
Markéto, já moc doufám, že je to jenom n?co takovýho... Je pravda, že Chylíková se netvá?ila tak, že by to m?lo bejt n?co hroznýho, ale na tu možnost m? upozornila... No uvidíme v pond?lí...
Johanko, jj, ?ikala, že ty t?i dny to m?že bejt po?ád stejný, to dušení se a frkání, ale pak se to musí za?ít rapidn? zlepšovat, jinak máme nab?hnout.
Jinak dneska v noci se nedusil, jenom ob?as p?íkal (pokud to byl on, mám je rozd?len? v dvoupatrový kleci a spim nad nima), ráno jsem se do n?j snažila narvat ATB, ?tvrtku spolknul, p?lku jsem mu musela rozdrtit do jitrocelovýho sirupu. Nedusil se ani p?itom, tak moc doufám, že mu to vydrží, to jeho sípání a dušení fakt zn?lo p?íšern?, jakože se nem?že v?bec nadechnout :(
Jinak p?íkaj 3 ze 6 tcho??, ale tak ti jenom tak p?íkaj. Tobiáš už v?era i docela ?ádil, což d?lá málokdy i když je úpln? zdravej (on neni fretka, spíš plyšák...)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-28, 13:12
Rynn, v??im že za ty 3 dny to bude dobrý!
Co vim, tak tohle zatim u všech fretek p?ešlo celkem rychle (na SK foru se zmi?uje n?kolik fretek, které v této dob? mn?li stejné problémy) a komplikace mn?l jenom Vl?ák.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-11-28, 13:30
Johanko, jj, t?eba Tobiáš se taky zlepšil rychle a ten teda ani nem?l ATB. No u toho Diega je to komplikovaný kv?li tý pr?dušnici, on je asi celkov? náchyln?jší k t?mhle nemocem, aspo? mi to p?ijde, no :(
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-11-29, 17:52
Tak u nas kycha uz aj Buba. Kychala celu noc, ale teraz cez den sa netvari, ze jej nieco je. Takze sledujeme a uvidime.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-29, 18:01
Maja držím palce. Ke? nekýcha dnes cez de? sná? to bude OK. Podaj správy.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-29, 19:45
Tak a já zas za?ínám být histerická....Vl?ák od rána 09,00 nežral.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 15.12. v 14:04.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-11-29, 21:25
Johanko, snad to bude dobrý :( je aktivní? Já mám te? pušt?nýho Diega a zase sípe :-/ to je na houby všechno, ach jo :((
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-29, 21:44
Rynn, jak sípe? Kvúli té prúdušnici, nebo pšíká z nosu?

Já vytáhla Vl?áka ve 20,00 na Calopet z jeho ložnice, str?ila mu do huby 1 granuli a pak se celkem slušn? nažral sám. Odpoledne si dost hrál, nepšíká. Možná je to tim, že on si sám p?ed pár dny p?ešel na jiné granule (TF Senior) a já fakt neumím odhadnout spot?ebu t?chto granulí. Ale že fretka nežere 10 hodin je mi divný.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 15.12. v 14:05.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-11-29, 22:20
Johanko, možná je te? jenom "rozmazlenej". Tohle mi d?lal Rocky, asi tejden po kastraci p?estal žrát a musela jsem ho krmit z ruky...
No, p?íká a kv?li tý pr?dušnici se mu špatn? dejchá... taková kombinace obojího, no :( on ob?as sípe i když je zdravej, ale te? má do toho ucpanej ?umák, no :(
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-29, 22:27
Rynn, já sem už t?žce paranoidní, ale nechala bych Diegovi ud?lat to RTG plic.

Jo Vl?ák byl rozmazlenej hlavn? z hospitalizace na veterin? :-)
Ale te? mi už pár dní žral krásn? sám a dost a prúb?žn? po?as celých 24 hodin....akorát dneska nežral od rána do ve?era, než sem mu str?ila do huby tu granuli. Takže to mi je divný. Uvidím, jestli bude sám žrát do rána....

...takže ve 02,30 se v kleci ládoval celkem fest. Tak snad dobrý...


Co Diego v noci s tim frkáním?



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Johana dne 15.12. v 14:13.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-11-30, 10:33
Johanko, tak super, aspo? zase žere :)
Jinak Diego v noci s frkáním dobrý, ale ráno, když jsme ho vzbudili na ATB, tak se zas dusil :( takže pokud to dneska ve?er nebude lepší, jede zejtra s rodi?ema za Chyldou... aspo? teda doufám, já už bohužel nemám v?bec žádnou dovolenou, v práci jsem do 6 a myslim a oni berou neobjednaný pacienty práv? jenom do 6. Já bych se tam dostala nejd?ív na p?l 8 :(
Jinak v noci pro zm?nu hrozn? kejchal Jonáš, máma k n?mu vstávala. V 5 ráno jsem já vstávala k frkajícímu Rockymu, dala jsem mu jitrocelovej sirup, tak se mu to trochu zklidnilo. jedinej, kdo zatim nefrkal v?bec, je Kikina. Meggie kejchá trochu. No, vypadá to, že si tim projde všech 6 tcho??. Zatim je to 5 ze 6 :-/ a to všichni dostávaj Echynaceu a Jitrocelovej sirup už n?kolik dní. A stejn? to maj taky, už nevim, co jim dávat.
Jinak dneska po 15 hodin? mám volat na výsledky tý cytologie... tak snad mu to dopadne dob?e :(
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-30, 10:45
Ryn pak hned napiš jak ta cytologie dopadla! Držim palce!

A nedá se k Chylíkové ješt? te? objednat na zítra ve?er?
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-11-30, 10:51
Johanko, ona to má plný minimáln? na tejden dop?edu, tohle jsem zkoušela už minulej tejden :(
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-30, 11:06
...aha tak to je blbý! Já usuzovala podle toho, že mn? múj vet dycky n?kam šoupne i za hodinu kdyby bylo t?eba....
No snad bude Diego dobrej a k vetovi se nebude muset.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-11-30, 13:18
Johanko, oni by vzali ur?it? fakt akutní p?ípad i pozd?jc, ale když je to rýma, kv?li který jsme tam už byli a mohli jsme p?ijet do tý 18 hodiny, kdy berou neobjednaný p?ípady, asi by nadšení nebyli... takže tam dneska zavolám a rodi?e tam kdyžtak zejtra sjednou, uvidíme podle situace. Teda ale dávaj mi p?kn? zabrat, tcho?ouni jedni.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-30, 13:21
Rynn, tak to ti v??im že to je zabíra?ka na nervy! No snad to bude dobrý a nic vážnýho. Zatim nikdo krom Vl?áka z toho pšíkání komplikace nemn?l.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-11-30, 20:47
Tak jsem nakonec na veterinu sjela hned po práci dneska.
Bouli?ka je snad OK, jenom n?jaká reaktivní (??) tká?, ale máme pro jistotu sledovat, pokud se to neza?ne do m?síce n?jak m?nit (zmenšovat, mizet, tvrdnout), tak p?ijít.
Jinak všichni to samý- prost? viroza. Diego bude dostávat dál ATB minimáln? do pátku, dostala jsem domu injekce (prášky hrozn? plive, b?hví, kolik toho do sebe dostane doopravdy), píchnutí jsem si zkusila na Rockym (jenom n?jakej ten roztok), Diego dostal 2 pigára, tak aby nebyl rozpíchanej. povedlo se mi to bez problém?, tak snad to p?jde, bylo by to rozhodn? lepší, jenom 1x denn? jedno pigárko. Jonáš a Rocky dostali jenom n?jakej ten sirup, co m?l i Diego, ale jemu z?ejm? nezabírá. pak máme kapat kapi?ky do ?umáku (Nasivin pro kojence), dávat dál co dáváme a ?ekat. Když se n?co bude horšit, ihned p?ijít. Jinak všichni bez teploty.
RTG Chylíková ?ikala, že jí momentáln? p?ijde zbyte?ný, protože na poslech OK. A hlavn?, že by ho musela p?ispat, aby snímky za n?co stály. Má zv?tšený mandle, to ho dráždí ke kašli. Takže se nedusí, že by se nemoh nadechnout, ale protože ho to dráždí. Kontrola v pátek, kdyby n?co, p?ijet d?ív. Pak se uvidí, co dál...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-30, 21:48
Rynn, tak nevim jestli je to dobrý.
Vl?ákovi dával vet ze za?átku 3 dny jen kalcium a antihystaninika. Pak byly nasazeny po RTG antibiorika.
Já se nechcu plést vetúm do ?emesla.....ale Diegovi bych RTG plice ud?lat nechala, neni problém ud?lat na 1 snímkovou desku ud?lat i celou fretku....byla sem u toho za poslední 3 týdny nejednou.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-12-01, 00:06
Johanko, já vim. Já v??im Chyld?, kdyby si myslela, že je to pot?eba, nechala bych RTG ud?lat. Samoz?ejm?, že když se to nezlepší po ATB v injekcích, necháme RTG ud?lat. On se totiž po tý první injekci zlepšil, problém nastal v podávání tablet. Asi je nesnáší tak dob?e, jak by m?l. Zkusíme nejd?ív tohle. Já ho nechci vystavovat stresu, dokud to neni bezpodmíne?n? nutný, on se potom opravdu dusí a je to docela hroznej pohled, aspo? pro m?. A pokud by m?ly bejt snímky kvalitní, tak by se asi Diego opravdu musel p?ispat (to držení by možná fakt nezvládal). A to p?ispání se mi v jeho situaci vážn? nelíbí a nechávám to až jako poslední možnost.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-01, 09:01
Rynn s p?ispáním bych to taky ne?ešila, to je dycky riziko. Mn? asi nedochází, že ne každej fre?ák je salámista jako Vl?ák a veti sou mu ukradení....
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-12-01, 09:21
Johanko, no práv?, on kdyby byl v klidu, tak do toho jdu asi hned. Ale on se prost? ve stresu, kterej pro n?j ten veteriná? je tak jako tak, za?ne dusit ješt? víc, já jsem pak taky ve stresu, on to ur?it? cejtí a neuklidní se... takovej blbej kolob?h... i proto jsem ráda za ty injekce, to bude jenom rychlý ?obnutí jednou denn?, ty prášky ho d?sily. P?nil (doslova), prskal, lapal po dechu a pak se mu to stejn? poda?ilo vyplivnout... Ale t?eba u Meggie bylo tohle úpln? to samý, narvat do ní prášky bylo skoro nemožný...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-01, 09:38
Rynn já bych nejspíš nedokázala píchnout do fretky injekci. To t? teda obdivuju, že to zvládneš!
Prášky sem Vl?ákovi te? dávala jen 4x (1/6 Furosemidu) a to bylo po rozdrcení tak pidi množství, že to s pastou sežral ani o tom nev?d?l. Ale jestli by žral takhle i velkej prášek to netušim....

Ráno p?i pití vydával Vl?ák zvuky jako by mu co chvíli zasko?ila voda. Nevim co to mohlo být, pá? to d?lal když pil v kleci i mimo klece...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 15.12. v 14:15.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-12-01, 10:59
Johanko, já už jsem jednou zkoušela píchnout injekci Meggie. Jenže mi v?bec nevysv?tlily vetky jak na to.
Chylíková mi ud?lala školení, jak chytnout k?ži, pod jakym úhlem píchat.... povedlo se mi to napoprvý u mýho nedomrlýho Rokýska. Tak jsem zv?davá, jak mi to p?jde bez dohledu veteriná?e, ale doufám, že p?jde. Bude to pohodln?jší a mí? stresující, no.
No, já mu drtila tak 1/4 prášku, jenže i tak to vyšlo na ?ajovou lži?ku calopetky, aby to sežral. 1/2 toho prášku jsem do n?j musela narvat, jinak nebyla možnost, jak mu to dát. V Jitrocelovym sirupu to taky nešlo, z?stalo to na lži?ce, ale sirup vylízanej... a násilím ho to fakt hodn? stresovalo :(

Hele a nehltá jenom Vl?ák trochu? U nás se na n?jaký hltání dusí furt n?kdo, a? už z vody nebo z granulí....
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-01, 11:27
Dote? sem tyhle zvuky p?i pití nezaznamenala. Snad to byla náhoda, t?eba se mu sekl mezi zuby chlup...pelichá, dost se drbe a okusuje,,,
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-01, 17:26
Tak jak sem p?išla dom, pustila sem freta, šel pít do misky v kuchyni....a zas ty divný zvuky. Koukala sem na n?j, vypadalo to jako že mu fakt zasko?ilo, ale tolikrát za sebou?
Koukala sem mu do krku, nic zarudlé tam nevidim, dásn? a zuby taky vypadaj OK
...mn? klepne...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 15.12. v 14:16.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-12-01, 19:21
Johanko, tak kdyby to nep?ešlo, tak zase k vetovi, co sono plic, srdce...? Ale to mu d?lali, ne?

Já práv? píchla Diegovi první ATB, ješt? te? se mi klepou ruce, táta mi ho podržel a já píchla, snad dob?e. Uff, docela zabíra?ka na psychiku bez dozoru veta... :)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-01, 19:27
D?lali mu n?kolikrát RTG hrudníku i sono. K vetovi sme objednaní na pátek odpoledne na kontrolu. Je zajímavé, že jak sem mu dala vodu do úpln? pidi misky, tak to ned?lal...

Mn? by se p?i té injekci asi klepali ruce tak, že bych se ani do fretky netrefila :-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-12-01, 22:54
Johanko, tak t?eba prost? jenom blbne :) a bublá do vody... :)

No, mn? se rozklepaly ruce až po akci, ale yato po?ádn?... nejít potom na squash, asi bych si dala panáka :D
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-02, 09:24
Rynn, nebublá :-)))
Zjistila sem, že pokud je miska (jakákoli) ?erstv? napln?ná a po okraj plná, pije bez t?ch zvukú. Pokud je v misce mí? vody (tím i voda odstátá) vydává ty zvuky. Problém je, že jak to za?ne d?lat, nechce pak už z misky pít. Sem z toho magor!
Avatar

Aktuální stránka:12 z 30


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist