Aktuální stránka:13 z 30
Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-12-02, 11:26
Johanko, to dej možná do Psychickejch poruch :))
Jinak dneska ráno než jsem b?žela do prác?, tak jsem všem dala jitrocelák (holkám jsem ho nutila ze st?íka?ky, jsou takový fajnovky a necht?j ho, moc lepí :))), vykapala ?umáky a bylo to. Chudáci rozespalí m? nestíhali, tak se ani moc nebránili. Od v?erejška od ve?era p?íká i Kikina, takže už komplet všichni. Akorát se bojim toho, aby to vylé?enej Tobiáš nechytil znova... nemaj pak t?eba ur?itou imunitu proti tomu???
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-02, 11:36
Rynn, do Psychickejch poruch budu asi opsát o své paranoi :-)))

Co mn? ?íkala obvo?a?ka, teoreticky by ?lov?k tu samou virozu tak snadno dostat znova nemn?l, ale: ty viry mutují tak rychle, že za krátkou dobu je to žel virus jiný a ten dostat múže. Já mn?la virozu 2x po sob? v rozmezí 2 m?sícú, pokaždé se zvrhla do hnusného zápalu prúdušek.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-12-02, 12:04
Johanko, já doufám, že to nestihne chytnout. Oni to dostávali t?sn? po sob?, je to vlastn? n?co p?es tejden, co za?al Tobiáš... a už je OK...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-03, 21:07
Tož zítra jdem na kontrolu krve. Tak nám držte palce. Vl?ák krom toho ob?asného "kchkch" p?i pití vypadá OK.
Já mám v práci bloklý p?ístup na net, zblbnul sledova?, takže se budu te? asi ukazovat sporadicky.....pá? z domu nestíhám.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-12-03, 21:13
Johanko, držím p?sti ;)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-12-03, 22:57
Hlavn? dej v?d?t, jak jste dopadli!
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-04, 08:44
Tož sem zas zmn??ila Vl?ákovi spot?ebu vypité vody: 65 ml/12 hodin. To je podle mne moc. Na krev jdeme odpoledne.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 15.12. v 14:17.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-12-04, 09:29
Jak teplo máš doma?
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-12-04, 09:55
Johan, ty si hrozna...najprv chces aby pil menej, lebo 70 ml sa ti zda vela...potom zase chces aby pil vela, lebo mu treba preplachnut ladviny...;-)...tipujem, ze chudak Vlnak ti chce proste iba vyhoviet...;-)))
Drzim palec, nech to dobre dopadne a nech si priroda poradi.
U nas uz vacsina OK, obcas nejake to kychnutie u fretakov, ale inak besneju ako mladata. Hlavne stara 5.5 rocna koza Sara ma pravidelne metelice...;-)
Akurat mna bolia pajsle (pluca), chrchlem ako tuberak, zbytok rodiny je uz v podstate v pojazdnom a zdravom stave.
Co tento rok sarapati za svinstvo, to by ma fakt zaujmalo.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-04, 10:51
Erin teplo mám doma dost.

MajaZ: aj ja ešte stále chrchlem. Vl?ák už vôbec a aktívny je tiež dos? :-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-12-04, 16:02
Mám doma kolem 18 - 20, tedy chladno. Pijí jen o málo mi?, tak se neplaš.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-04, 17:18
Holky, ale t?ch 65 ml bylo za 12 hodin a ne za 24. :-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-04, 20:05
Dnešná kontrola u veta:
Biochémia OK, okrem mo?oviny, tá zvýšená (16,04 mmol/L – 24.11.2009 bola mo?ovina 17,66...horná hranica normálu je cca 7 mmol/L) budeme dáva? 2x denne doplnok výživy Ipakitine, zn. Vetoquinol (na skvalitnenie funkcie obli?iek) = 1/3 odmerky prášku rozpustená vo vode.
Dýchanie ?isté, srdce posluchom OK.
Kontrolné RTG sa urobí 11.12.2009
?alšia kontrolná biochémia na hodnotu mo?oviny cca za 3 týždne.





Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Johana dne 15.12. v 14:18.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-12-06, 00:32
Johanko a pro? má tu mo?ovinu takhle? Ví se n?co?
Jinak já ješt? píchám ATB, zejtra kon?íme. Jsou to nervy, hrozný... :) akorát dneska mi ho nem?l kdo držet, tak jsem mu je píchala do krku (na radu Chylíkový), p?kn? jsem se toho bála, ale normáln? jsem ho vyv?sila, píchla, ani sebou necuk, nevykník, nic... takže pohodi?ka, našt?stí :) jinak podle kontroly to vypadá dob?e, kejchat m?že ješt? i 14 dní, ale musí se to zlepšovat (což se d?je, ?uk?uk...), už se nedusí, jenom ob?as zap?íká... tak snad to bude dobrý :)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-06, 09:14
Rynn, Vl?ák mn?l na za?átku onemocn?ní mo?ovinu v normn?, vysoká za?ala být až po hospitalizaci a podávání vysokých dávek lékú (ATB, diuretika...).... jeko nežádoucí možný jev p?i podávání t?chto ATB (sem koukala i na p?íbalák) je zvýšení hladiny mo?oviny. Takže s nejv?tší pravd?podobností je ta mo?ovina te? vysoká kvúli tomu že mu byli podávány ty vysoké dávky lékú a mn?la by se ?asem upravit. Jelikož glukoza i jaterní hodnoty sou OK, vet jiný dúvod té vysoké mo?oviny nevidí.

Ty injekce, to t? fakt obdivuju! Že Diego ešt? te? ob?as p?íkne bych brala jako normál, myslim že ten sekret sa na sliznici bude ješt? chvíli tvo?it, hlavn? že se to zlepšuje!
Kdy ste byli na kontrole a kdy jdete na další?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 15.12. v 14:18.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-12-06, 13:33
Johanko, tak to je dobrý, že je asi jenom timhle, tak to zase bude brzo úpln? OK :)
Na kontrole jsme byli zase u Chyldy s tim, že když to bude jak ?ikala (tudíž bude ješt? kejchat klidn? i ty dva tejdny, ale musí se to postupn? zlepšovat), tak už na kontrolu nejdem a mám jenom zavolat, že je to OK. Kdyby se mi cokoliv nezdálo, mám tam zase nab?hnout.
No, ty injekce do špeku na boku byly nejhorší, protože se mi cukal, musela jsem držet jehlu, aby z?stala v n?m a ješt? to tam vytla?it, když se trochu uklidnil, aby to neskon?ilo venku místo v n?m... ale do toho krku to fakt bylo v pohod?, dneska ho tak asi píchnu taky. Nevim, jestli tam neni tak citlivej nebo ?im to je, ale fakt si toho ani nevšim a i kdyby se cukal, tak ho snad udržim. Takže dneska naposled. V?era jsem z toho ani nebyla rozklepaná, jako jsem byla po každý tý injekci (po aplikaci se mi podlomila kolena a ješt? tak hodinku se mi t?ásly ruce :)). Tak to snad bude dobrý :) a hlavn?, až zase n?kdo bude mít ATB, tak si ?eknu rovnou o injekce, pro n?j je to mí? stresující než prášky, kdy m?l p?nu u tlamy, dávil se a tak... a taky jsou ty injekce jenom jednou denn?. Tak si ?ikám, že by to bylo lepší pro všechny, no...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-06, 14:24
Rynn, tak já v??in že do vánoc z toho budem venku ob?...teda naši tcho?ouni :-)
Sest?i?ka u mé obvo?a?ky se mi smála, když mi píchala vakcínu proti ch?ipce, že to nic neni, a? si vezmu pomeran? a u?im se píchat do n?j :-) Tož ale pomeran? sebou nemele jako tcho?oun a asi má i mn?k?i kúži, tak nevim jestli je to na tcho?e správná metoda výuky :-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-12-06, 18:54
Johanko, hlavn? k pomeran?i nemáš citovej vztah :)) ale jo, tak jde to a už kon?íme našt?stí :))
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-06, 19:50
Rynn, to je velmi závažný aspekt...ten citový vztah....já bych to píchání do své fretky asi nezvládla ani po tréningu na 10 kg pomeran?ú....p?itom sob? klidn? injekci píchnu.
Dnes byli u mne na návšt?v? 4 fretka?i (bez zví?at), Vl?ák dostal do daru od Jolany super obrovskou p?epravku i s vybavenim...tak si ji notn? prozkoumal, návšt?va se mu líbila, byl veselej, sápal se na stúl s pohošt?nim, vypadá úpln? OK.
Držim place, a? se vám da?í stejn?! Dej v?d?t jak pokra?ujete.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 15.12. v 14:19.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-12-06, 22:35
Johanko, tak to já bych asi nebyla schopná píchnout injekci sob?...
Jinak už jsem píchla poslední ATB, zase do krku a zase naprosto bez problém?! Tak z toho mám radost, že se to tak krásn? povedlo. Tak snad už bude OK, ale je aktivní a ani n?jak moc nekejchá, tak snad dobrý :)
Tak to se Vl?ák má, krásnej dárek :) a je super, že je už OK :)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-07, 00:02
Rynn, tak to si múžeš zmn?nit profesi....múj vet hledá sest?i?ku :-)

Vl?ák mi tu dneska lítal jako za mlada, tak snad mu to vydrží :-) Dárek k vánocúm (tu super p?epravku) dostane pod strome?ek vycpanou igelitkama. Asi to krom tri?ek a tašky od Majdy bude jediný dárek pro všechny rodinné p?íslušníky....pá? do dnes se lé?ba Vl?áka od za?átku onemocn?ní vyšplhala na cca 600 eur :-) Ale ni?eho nelituju! :-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-12-07, 00:04
No, jsou to naši drazí milá?ci :-/ ale co by pro n? ?lov?k neud?lal :)
No jasn?, už umim píchat ATB pod k?ži :D ale tak hodí se to :))
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-07, 00:12
Rynn, škoda že nejsi po ruce :-) Až by sme byli (nedejbože) n?kdy v srabu, že bych si t? vybrala jako sest?i?ku pro freta na píchání :-)

Ale asi se to za?nu u?it preventivn?....jen nevim na kom :-) Na mn? to nejde, to už umim :-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-12-07, 12:19
To Rynn: na krku je menej citliva koza, ved sa tam kusu fretule, nie? Ja picham zasadne do tej oblasti. Pichat do tuku je blbeeee...
To Johan: ked bieda prikvaci, aj vlastnemu tchorovi sa clovek nauci pichat. Moj zazitok, ked som isla s bateriou injekcii (spolu 14 ks) v kabelke...bel neopakovatelny...keby ma chytili policajti, tak neviem co poviem...;-)...ucit sa mozes na Ferovi...za "odmenu" ze ta nechal samu s chorym Vlnom...;-)))))
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-07, 12:20
MajaZ: ...na Ferovi - BINGO! :-)))
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-12-07, 12:38
Majo, jojo, já si ?ikala, že škoda, že jsem to nev?d?la d?ív a píchala bych ho tak celej tejden. Jenže to by zas m?l rozpíchanej krk a asi by ho to už bolelo... ale tak dv? injekce za sebou jsou OK :) akorát jsem se bála, abych se netrefila do ?ipu, ten taky cestuje jak m?že... ale vypadá to že dobrý a fakt lepší než do špeku na boku :)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-11, 17:55
Dnešná kontrola, klinika Bennett (MVDr. Nemec): p?úca a srdce posluchom OK. RTG hrudníka = urobené 3 snímky (pri každom sa pohol, nedal sa udrža?) p?úca OK, poloha srdca sa s oh?adom na sto?enie freta pri snímkovaní nedala na 100% posúdi?, ale sná? OK. Ke?že fret je nadmieru ak?ný, príjem stravy, tekutín a vylu?ovanie je OK, nevykazuje žiadne problémy, vet bol s kontrolou spokojný.
Kontrola mo?oviny (odber krvi a biochemia) bude cca o 2 týždne.


Rynn, vy ste na tom jak?



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Johana dne 15.12. v 14:20.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: ZdenkaP (IP)
Datum: 2009-12-11, 21:51
Ahoj d?v?ata,
jsem ko?ka?ka, fretky "pouze"" miluju a tak ob?as chodím sem k vám ?íst. Pokud by to opravdu byl nádor (?i cysta) v nadledvinách, pak se deslorelin používá, nejvíce o tom najdete na stran? 24 tohoto seminá?e z letošního roku - a i jiné v?ci, které by vás mohly k fre?ák?m zajímat.
[www.cavlmz.cz]
Takže a? máte zdravá zví?átka!!!

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: ZdenkaP (IP)
Datum: 2009-12-11, 21:58
Omlouvám se, že pon?kud s k?ížkem po funuse, to bylo pro Vl?áka a Pí?u, doufám, že Pí?a je mezitím v po?ádku a p?išlo se na p?í?inu problému ...

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-11, 22:08
ZdenkaP:
Podle vetú fretky s ledvinami primárn? problémy (na rozdíl od ko?ek) nemají, problém s funkcí ledvin u fretek spíš spuvisí (jako dúsledek) s jiným onemocn?ním, nebo jako dúsledek dlouhodobé lé?by (ATB, kortikoidy...)

Link sem si uložila a jdu ho prostudovat. Každá informace je dobrá a cenná, díky moc!
Avatar

Aktuální stránka:13 z 30


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist