Aktuální stránka:18 z 30
Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-02-24, 16:09
Johanko, u nás to samý. Monty taky jí hlavn? když mu dám do tlamy první granule, pak za?ne až sám. Nebo mu musím dát misku do tunelu - tam se mu asi jí lépe, nevím :))

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-24, 18:45
Kuklynko, Vl?ák má misku s granulema na "prostírání" vedle toho stanu, aby mu granule na linu neujížd?li :-)...a taky je p?ekládá a žvíká v stan?. Z té plyšové podložky co je v tom stanu se ty drobky ?istí p?ímo fantasticky :-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-02-25, 10:55
Johanko, tak tu podložku ze stanu jsem v?era dala prát a suchý zip mi oblepil její spodek tak ze spodku koukají nit?, je to celý zni?ený. ale to neva, spodek saténu asi odst?ihnu :-D

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-25, 11:54
Kuklynko já se tu podložku snažim dycky vložit do jiného kusu prádla, kam by se mi ty zipy nechytli.

V?era mn? už skoro z Vl?áka kleplo: Vl?ák se ráno v kuchyni nažral, první 2-3 granule sem mu zas musela str?it do huby. P?ítel s nim byl celý den doma, takže ho pustil z klece i v poledne. Vl?ák se okamžit? rval k misce v kuchyni a za?al žrát (p?itom v kleci mn?l ty samé granule od rána) a to bez po?áte?ního cpaní franulí do huby.
Takže když to zhodnotím: fret nechce žrát v kleci! A já absolutn? nechápu pro?, když v té kleci žral v pohod? 5 let!
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-02-25, 12:16
To Johana: lebo fretka...;-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-25, 12:18
MajaZ: nejspíš tak! :-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-26, 09:14
Pro Martinu (k vláknu "prosím POMOC"):
nevim jestli si tvé p?ísp?vky milostpán potajmu ?te, ale v?era žral 5x a ráno se ládoval sám od sebe v kleci jak nezav?enej :-)))
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Málo jí a hubne
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-26, 09:53
:o)))))

Re: Vl?ák (aktuáln?): Kompletní kontrolní vyšet?ení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-26, 20:33
Dnes sme byli s Vl?ákem na kontrole: Biochemie (jaterní hodnoty a glukoza OK) ledvinové ukazatele OK, krom té mo?oviny, ale ta klesla z cca 17 na 11 (horní hranice normálu je cca 7) takže to taky vypadá dob?e, klesá to. Kontrolní RTG plic OK. Srdce je sice stále v ne normální poloze, ale funkce srdce je OK. Takže uvažujeme, jestli vychýlená poloha srdce neni vrozená. Ale jelikož na funkci srdce to vplyv nemá, neni co ?ešit.
Záv?r: Vl?ák se jeví zdravý, veti i já spokojeni. UF :-)
Když sme s vetem vzpomínali, jak sem se v po?átku onemocn?ní plic p?ed 4 m?síci už bavili i o eutanazii, nechtélo se nám to ani v??it!

Na tu stále ješt? zvýšenou mo?ovinu budem brát dál dopln?k výživy Ipakitine. Kontrola za 3 m?síce.

MajaZ: o kapricech se žrádlem sem referovat nemusela, vet v?d?l všechno :-)))



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Johana dne 26.02. v 21:06.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Kompletní kontrolní vyšet?ení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-09, 12:51
Vl?ák za?al žrát zas v celku normáln?: víckrát denn?, i když menší dívky.
Ob?as je až "ak?ní" až moc - p?edev?írem si p?esko?il ze seda?ky na konferen?ní stolek a devastoval kyti?ku, dnes ráno tahal spoza seda?ky kabely....
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Kompletní kontrolní vyšet?ení
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-03-09, 13:16
Johanko, obávám se, abys svým p?eklepem n?které ?tená?e nevyd?sila. :-)
Fakt je, že tcho?i bývají p?kný draci, ale co je moc, to je moc!
P.S.
Nev??te jí, fretky dívky zásadn? nežerou, a to ani menší! (Maximáln? okusujou.:-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Kompletní kontrolní vyšet?ení
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-03-09, 13:32
Takže holky,kdo máte pod stopade, nevystrkovat ani nos :-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Kompletní kontrolní vyšet?ení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-09, 13:33
...a hele, vyrobila sem z Vl?áka lidožrouta :-))) taky dúkaz, jak se mu dob?e vede :-)))
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Kompletní kontrolní vyšet?ení
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-03-09, 13:51
To Johana: poslem sarkana?...ma cca 110 cm, mohla by sa mu hodit v mensich davkach na zranie...;-)))))
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Kompletní kontrolní vyšet?ení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-09, 14:24
MajaZ: ...že by som predsalen prešla s Vl?ákom na BARF? :-)))
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): Kompletní kontrolní vyšet?ení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-06, 22:00
Tak Vl?ák zas d?lá problémy s jídlem. Žere málo, než se rozežere musim mu granule strkal do huby, jinak by snad nežral sám i p?es 12 hodin....a to už pak má tu "zelenou-hladovou stolici" :-(
Když ho nutim jíst, se zdravotn? jeví dob?e a je i celkem ?ilý.
Nevim co s tim.....
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-01, 15:29
V?era ve?er sem rozsypala misku s burákama. Než sem to sebrala, Vl?ák do toho vlet?l a pár jich sežral. Nevim jestli n?který nepolkl celý, pá? sem mu to hned drala z huby.
Ve?er se normáln? najedl, v noci mn?l stolici OK. Dnes ráno se najedl, napil. asi po 2 hodinách ?ást vyvrátil, pak mn?l stolici (kašovitá, sv?tle hn?dá) a za další púl hodiny vyvrátil zbytek sn?deného (granule, rozžvíkaná paprika...buráky ani jejich zbytky sem nevid?la.
Bali sme u veta, dostal injekce na sklidn?ní žaludku a te? máme ?ekat. Trochu se te? napil a spí. V podve?er dát pár granulí a podle toho jestli bude dál zvracet nebo ne máme p?ijít. Jinak kontrola zítra v poledne.

Já bych si za ty rozsypaný buráky nafackovala! Šest let hlídám domácnost jak ost?íž, aby mi fret nesežral nic co nemá....a te? tohle! :-(
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): zvrací
Zaslán uživatelem/kou: WereNee (IP)
Datum: 2010-05-01, 18:39
Chápu, že máš o Vl?áka strach, ale uvidíš že to
zvládne! Že se ob?as p?evrhne miska se prost? stává,
neber to jako osobní selhání. O Vl?áka se staráš víc
než vzorov? a d?láš pro n?j maximum, byla to prost?
blbá náhoda!

Re: Vl?ák (aktuáln?): zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-01, 19:04
WereNee, díky za povzbuzení. Bohužel p?ed chvílí zvracel znova a je mu viditeln? špatn?.
Nejhorší je, že dnes a zítra sou oba mí veti mimo BA a ti co te? o víkendu ordinují sou sice dob?í, ale na fretky se nespecializují....
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): zvrací
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-05-01, 20:19
Johanko držím moc palce aby Vl?ák byl co nejd?íve ready......
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-01, 20:24
Majdo díky.
Bohužel je apatický od návratu od veta jen spí, tak ho skusim te? nakrmit st?íkaškou.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): zvrací
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-01, 20:27
.. nevím, jestli je dobrý nápad cpát jídlo do zvracející fretky..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-01, 20:51
ŽoFiro, cpát ne. :-) Ale n?co jíst musí, je mu 6 let. Nemúže být bez žrádla 18-24 hodin. Te? dostal st?íka?kou cca 10 ml kaše z granulí rozd?lané s ?epíkovám ?ajem a 2 ml ?epíkového ?aje (na radu MVDr. Pun?ochá?ové). Tak budu ?ekat co to ud?lá....
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-05-01, 22:59
Když mi pes sežral co nem?l, poradil mi starý lesník teplé sádlo jako jasné p?írodní projímadlo. Dá se užít i olej když ho zví?e žere.Zkus se zeptat, jestli to lze užít i pro freta. Já fret?m olej dávám i jen tak, oni ho rádi.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-01, 23:46
Erin, díky optám se. Lososový olej mi fret žere denn?...ale to asi neni to samé, že?

Po té kaši z granulí zatim nezvracel. Na radu ŽoFiRo pije místo ?epíkového ?aje slabý ruský ?aj (sám z misky). Tož uvidim, jak bude v noci a ráno.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): zvrací
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-01, 23:55
sádlo, olej, maltóza = projímadla. podle m? má smysl je podávat, když je zácpa - ucpaná st?eva. pokud fretka zvrací a normáln? se vyprazd?uje, nic z toho bych rad?ji neriskovala, aby se nedráždil už tak rozhoupaný žaludek.

Re: Vl?ák (aktuáln?): zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-02, 00:03
Martino, já jak se v?era fret vrhl na ty o?íšky....sem mu pak dala v?t?í dávku Bezopetu. Te? taky zvažuju, jestli nezvracel z toho (ale že by až po víc jak 12 hodinách?)....ale to zas jen úvahy zoufalého laika....
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): zvrací
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-02, 00:27
to ne, to si nemyslím, taky bych do fretky nacpala projímadlo, kdybych si myslela, že sn?dl n?co, co by ho mohlo ucpat. ale te?, když zvrací, ale zácpu nemá, vyprazd?uje se, tak bych už projímadlo nedávala, spíš n?jakou dietu na uklidn?ní žaludku - ku?ecí vývar, rýže, mrkev, nebo n?jakou d?tskou výživu v podobném složení.

o?íšky jsou svinstvo, možná zvrací z toho. spousta lidí má na o?íšky alergii, pro? ne fretka?
navíc arašídy jsou n??ím chemicky ošet?ený, aby se do toho nedávali brouci a aby to dýl vydrželo, možná jich opravdu pár sn?dl a prost? mu to nad?lalo v žaludku paseku. snad bude zítra už líp.

Re: Vl?ák (aktuáln?): zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-05-02, 00:45
Ne že bych byla odborník, ale p?i ucpání n?které ?ásti st?eva /ale nevím které/ fretka zvrací, protože obsah žaludku nem?že dál. Tady nejde o projímadlo jako takové, ale o zvýšení propustnosti, "namazání" toho špuntu, aby se posunul
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-02, 01:06
Martino, Erin, moc d?kuju. Všechno si znamenám. Stále víc zjiš?uji, že o t?ch fretkách vím sakra málo....

Tož p?ed chvílí se fret rval z klece, byl pušt?n, sám vychlastal slabý ruský ?aj a sám sežvíkal pár granulí....taky mne štípl do lítka a kousl do palce.Vypadá to nad?jn?....nechci zak?iknout....
Avatar

Aktuální stránka:18 z 30


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist