Aktuální stránka:20 z 36
Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-05-15, 22:01
lili, to víš, ty si to m?žeš dovolit jako vedoucí :) my to tam museli d?lat tajn? :)
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: lili (IP)
Datum: 2008-05-15, 22:08
Však taky z toho m?žu mít t?eba problém,vždycky se n?kdo najde kdo n?co bonzne :-(

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-15, 22:49
cacorko,
a kam se vlastn? pod?ly tvoje ?ty?i fretky, o kterých jsi psala tuším ješt? vloni??

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-05-15, 23:06
lili, na druhou stranu lidi, co chod?j do zverimexu nakupovat, by to m?li ocenit... to mi p?ipomn?lo, že se tam asi stavim p?íští tejden pro n?jaký dobroty :D
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2008-05-16, 11:38
tak m?la jsem ?ipa, hermínu,hokiho a bobana....?ipa a hermínu máme po?ád ale má je brácha....a o hokiho a bobana jsem ted p?išla vlastní chybou protože jsem blbá.snažím se pomáhat fretkám jako vy a pak si adoptuji nemocnou fretuli....a doplatím na to že p?íjdu o svoje.....tohle si neodpustím nikdy v život?...
i když mamka ur?it? moc chce zase fretulky já už asi ne...cht?la jsem si jet pro tu do mostu ale mám strach....pokaždé si n?jakou adoptuji a snažím se ji pomoct....srdcem mi jich prošlo hodn? na které nikdy nezapomenu ale už na to asi nemám ...protože si p?ivlasním drobka kterému n?kdo ubližoval a v mé sm?le mu pokaždé pomužu už jen v klidu a v lásce odejít z tohodle sv?ta....a když jsem m?la moznost se starat o zdravé dva kluky bez problému tak stejn? šlápnu vedle jak ted a p?íjdu jak o nemocnou tak o své dva zdravé.....bud se moc snažím nebo jsem uplnej amatér a neumím to.....já si neumím prost? ?íct ne nevemu si ji....

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-05-16, 13:19
A pro? nem?žeš mít ty dv? svoje fre?ule u sebe a má je brácha? Nebo jsou jeho?

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-05-16, 13:25
Cacorko, m?žeš být konkrétn?jší? Na co ti um?ely ty dv? fretky?
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2008-05-16, 14:13
dáda: byli to zachrán?né fretule a brácha žádnou nemohl sehnat a tak jsem mu páre?ek nechala hlavn? je to v rodin?....

Silva: p?ivezla jsem si domu darovanou fretuli z dojmem a ujišt?ním od bývalích majitel? že je zdravá.......chyby m?l psinku a já nem?la ani tušení nakazil i mé dv? fretule..........tak d?vod už víš....je mi z té mé d?v??ivosti na nic jsem kráva a už s tím nic neud?lám.....

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-16, 14:17
cácorko, Tvých frete?ek je mi moc líto.
Bohužel jsi ale asi opravdu ud?lala chybu - nová fretky by m?la být vždy alespo? týden v karantén?, to znamená p?ísn? odd?lená od ostatních.
Rozum?la jsem Ti dob?e, že ta donesená frete?ka m?la psinku?!? Jak to víš, že práv? psinku? Kde se jí nakazila - z o?kování nebo venku?
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-05-16, 14:18
Psinku? Ty proti ní nemáš svoje fretky o?kované?
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2008-05-16, 14:38
m?la jsem své fretky o?kované nikdy by m? nenapadlo je neo?kovat....nevím víc než to že jsem byla v ústecké veterin? a tam mi vet ?ek že má psinku a instrukce co mám d?lat....já nevím ale asi už ji m?la v té první rodin? vet ?íkal že to je silnej vir a tohle je p?ípat dlouhodob? nemocné fretky....

m?la jsem mezi fretkama karanténu ale né tak dlouho a cht?la jsem aby se necítila sama....

po?ád nad tím p?emýšlím a jsem asi rozhodlá že už si jinou nevezmu já už mám strach....

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-05-16, 14:43
cacorko, neznám toho veta co ti tohle ?ekl....ale výraz "dlouhodob? nemocná fretka" ve spojitosti s psinkou mi moc nesedí...psinka má svúj specifický prúb?h a u fretky celkem rychlý. Krom toho, i když i o?kované zví?e múže psinku dostat, prúb?h by mn?l být jen slabý (u psú si to majitel kolikrát sotva všimne...) ale ne smrtelný. Mn? to jako laikovi s t?mi informacemi cos psala na psinku moc nesedí....
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2008-05-16, 14:54
neznala jsem pr?b?h psinky u fretky znám ji jen u ps? ze školení na kynologii ale píšu ti jen co ?íkal ten vet.... nejd?ív m?l ?etnej pr?jem a potom tu ?ernou vodu i zvracel....já už to nechci probírat ud?lala jsem dost vážnou chybu víže to byla dost vážná chyby a já ji lituju....proto už nechci fretuli asi už ne....

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-05-16, 15:03
cacorko, já to nemyslela n?jak zle....akorát že to být psinka nemusela, tys nemusela ud?lat ani nikde chybu....takže pro? si v dalším odepírat pot?šení z fre?ulek....
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2008-05-16, 15:11
johan:to je v pohod? ta fretule co je v tom moct? je už zamluvená a tak to nechám náhod?.....jsem zvyklá jen na velké adoptované fretule tak pokud se n?kde n?jaká najde tak možná ale vyhledávat nebudu....

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-05-16, 15:16
Já si myslím, že psinka to být nemohla - tu by p?ece ti tvoji o?kovaní nemohli od té nemocné dostat!
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2008-05-16, 15:20
mohly to vím ur?it? když je viroza velká o?ování na ní nesta?í....
i když je pes o?kovanej na vzteklinu m?že ji dostat když bacil bude velkej....na to jsem se informovala....
vet mi ?ekl že o?kování je aby se zví?ata nenakazily ale m?žou....nerozumím tomu až tak ale na kliniku do ústí jezdím na rady lidí od tud a v??ím jim nevymisleli by si to.....

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-05-16, 15:31
cacorko, nepleteš si vzteklinu a psinku? Psinku možná m?že o?kovaný zví?e dostat, ale asi jak psala Johana, nebude to silný. Jinak by bylo skoro zbyte?ný o?kovat, ne?
Osobn? bych netipla psinku. Tam to fakt nebejvá "dlouhodobá nemoc". Když už to p?ežije, tak jedin? díky pravidelnejm lék?m a i tak má záchvaty, podle toho, jak jsem tu ?etla nap?íklad Hadík, když m?la fretku, která p?ežila psinku.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-05-16, 15:33
cacorka.21 napsal/a:
-------------------------------------------------------

> m?la jsem mezi fretkama karanténu ale né tak
> dlouho a cht?la jsem aby se necítila sama....


Cacorko, jestli budeš mít v budoucnu fretky a budeš mít t?eba i další, tak už víš, že karanténa je opravdu d?ležitá.
Tak doufám, že sis z toho vzala ponau?ení.. a nebudeš "slabá", abys to nevydržela z d?vodu, aby se fretka necítila sama...


Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2008-05-16, 15:45
kdyby náhodou tu byla n?kjaká nutná k adopci mamka by ji vzala ted jsme o tom mluvili....kdyžtak písn?te d?kuji....

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-16, 16:01
cácorko, pokud se opravdu jednalo o psinku (což my tady t?žko posoudíme), není okamžité po?ízení nové fretky rozhodn? dobrý nápad!
P?edtím, než si po?ídíš novou fretku, je d?ležitá d?kladná desinfekce prostor, likvidace všech neomyvatelných pot?eb a doporu?uje se po?kat alespo? p?l roku než je do stejného prost?edí umíst?na další fretka. Virus ni?í vysoké teploty, ale je odolný proti nízkým teplotám.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2008-05-16, 16:07
vím d?kuji už mi radu dali holky v?ci už jsem ?ádn? dezinfikovala ....fretku by cht?la mam?a když ji ji nesezenu já mít ji nebude to vím....a vím že bych asi fretku už necht?la a pokud jo tak co nejd?ív protože za delší dobu už budu p?esv?d?ená že ne....

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2008-05-16, 23:03
Tak u nás na Novodvorský v Plaze v petku už není ten mylý albínek, ale už tam jsou t?i další fre?ulky a to sv?tlý a tmavý šampa?ák a jeden tmavý tcho?á?ek. Utekla jsem s bolavým srdí?kem =o( Tak bych si toho tcho?á?ka hned vzala kdybych v?d?la, že tím nebudu podporovat v?tší prodej ='o(
Jinak je tam maji za 2.200,-
Chjo chjo mimísci malinkatý

Kviky, ŠelMyšel a Ešlym
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2008-05-17, 15:20
Takže v Ostravské Karolín? ve Zv?rokruhu mají opravdu fre?ata. V?era jsem se tam byla podívat m?li jich tam 6 (z toho 2 sami?ky), po mém odchodu jich tam zbylo 5. Jednu sami?ku jsem si koupila. =o) Paní prodava?ka mi ?ekla, že jsou podle ní stará 8 týdn? a že už normáln? papají i granulky. To se mi to n?jak nezdá, doma jsem zjistila, že fre?ulka jí granulky zt?ží a to musí být úpln? rozmo?ené. Ráno chudák ?vala hlady, tak jsem hned let?la koupit ko?i?í mlíko a byl klid, te? spokojen? chrupká. Dokonce mi p?ipadlo, že cht?la dudlat mlí?ko od mého fre?á?ka. Tak nevím, no. Snad to n?jak zvládneme.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-05-17, 23:30
To Kviky:
V útulku v M?cholupech je taky šampa? kluk, nalezenec. Zítra by mu m?la kon?it karanténa, tak kdyby jste uvažovali o další fre?uli, je to nalezene?ek a nepodpo?í se tím prodej t?ch chudá?k? ze zverimex?...
:-)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Tyrandé (IP)
Datum: 2008-05-18, 12:01
V?era jsme byli ve zv?rokruhu v Brn? Olympii... m?li tam 2 fre?ulky - barvy tcho?íkovitá a champagne. Nevím jak byly staré ani jestli to byli kluci nebo hol?i?ky.
Cena 1099,- K? (nevím za kolik jsou od chovatel?, ale vid?la jsem tu mnohem horší ceny, takže mi to nep?ijde až tak hrozné).
Nicmén?, nic moc velké akvárko (chud?rám tam musí být hrozn?!), jeden p?evrácený d?ev?ný dome?ek, miska prázdná, v napáje?ce málo vody a jako podestýlka takový granulovitý vále?ky. Zách?dek samoz?ejm? nebyl. Jako hra?ku tam ?mli takové malé gumové prasátko, které už m?lo spapané ouško a malou myšku, která p?vodn? m?la ocásek z pe?í.
Jo a ješt? tam byl kus kuchy?skýho ubrousku.


Zde pár fotek (omlouvám se za kvalitu, ale je to mizerným fo?ákem na telefonu)


[www.tyrande.hofyland.cz]



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Tyrandé dne 18.05. v 12:02.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-05-18, 13:20
Ti jsou krásníííí, šmudlové :-( Já už do zverák?, kde mají fretky rad?ji ani nechodím... Vyhýbám se jim obloukem, i když nekdy mám sto chutí se jít podívat.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-05-18, 15:03
Nebyla jsem n?kolik dn? na netu, tak promi?te, že se vracím k psince. P?ed lety mi psinkou onemocn?la jezev?ice, samoz?ejm? o?kovaná. Pr?b?h nemoci byl atypický a opravdu dlouhodobý, následky celoživotní. Výrobce vakciny na dotaz odpov?d?l veteriná?i, že vakciny ?. ... od - do vykazují zna?nou nespolehlivost a pokud pošle náležité nálepky (ty, co se vylepují do o?kovacích pr?kaz?), vyplatí peníze ....takže Cácorko, moc je mi líto tebe i kožešinek.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2008-05-18, 22:31
ahojky d?kuju tak že tady je d?kaz díky Erin že je to pravda psinka je nakžlivá i když jsou základy o?kování.....po?ád nad tím p?emýšlím a nem?žu zjistit jak se mohl freták z paneláku nakazit když podle nich nikam nikdy nechodil a byl jen doma a jiné zví?e nem?li..........nejde mi to do hlavy prost? ne mno....byla jsem dneska o?kovat našeho psa a bavila se z vetem....že ten freták byl nemocnej déle než jen ty 4 dny co sem ho m?la......tak kde je ten otazník......já nedokážu pochopit n?koho jak muže dát pry? nemocné zví?e z možností nakažení jiných.....





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: cacorka.21 dne 18.05. v 22:32.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-05-18, 22:35
cacorka.21, k tomu, aby se nakazil psinkou nemusí chodit ven, tu m?že majitel donést domu...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:20 z 36


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist