Aktuální stránka:19 z 36
Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-05-13, 18:10
Marti, já si to radši v?bec nep?edstavuju, co by se s tím fre?átkem stalo, ale bohužel to jinak nejde:-((

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-05-13, 18:43
A treba je vypousti pak "do prirody" a my si je berem jako nalezence...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-05-13, 22:18
No já se obávám, že zrovna GImborn pod který Pet centra spadají, n?jaké zvýšené náklady ne?eší. Tam protíká tolik pen?z, že se nám o tom ani nezdálo..
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-05-13, 23:20
Pokud to n?kdo máte blízko na Zli?ín, tak to tam m?žete kontrolovat... od bejvalýho kolegy, kterej po?ád d?lá v PetCentru vim, že až tam budou mít fretky, budou jich tam mít hodn? v malym terárku. Já to mám dost daleko... ?ekla jsem mu rovnou, že pokud to tak bude, pošlu jim tam kontrolu :-/ ale nevim, jak se tam dostanu, tak kdybyste to m?l n?kdo blízko a m?l byste na to žaludek, tak to prosím obhlídn?te...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-05-14, 00:54
blizko to mam, metrem asi 10 minut, ale zaludek bohuzel ne, ja bych to obrecela... takze se omluvuju, ale ja tam nejdu :-(

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-05-14, 08:14
Rynn: a kdy by tam fre?átka m?li mít? Mám to kousek, obre?ím to taky, ale kouknu tam.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: lili (IP)
Datum: 2008-05-14, 09:03
Ahoj Rynn,já to mám na Zli?ín taky tak 1Ominut.Když mají ty fretky,zatím sem je tam vid?la jen párkrát(v malém po?tu).Jsou ve sklen?ném jakoby terárku,loni co jsem tak vid?la,tak to nebylo zas tak hrozné,m?li hra?ky,záchod...
Hodn? asi záleží i na personálu.

Já doufám.že letos je nebudu mít na krám?.Postaráno by o n? bylo dob?e,ale ti lidi co se chodí ptát jestli máme fretky jsou fakt divný.Ted mám dov?u do ?ervna,ale až budu v práci stav se za mnou s tcho?ema:-)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-14, 09:55
petronelko,
já to nemyslela tak, žes si sadisticky p?edstavuju, co d?laj se "zkaženým" nebo neprodejným zbožím (fre?atama). já si p?edstavuju (naivn?), že je nebudou v?bec nabízet, protože za tu cenu o n? nebude zájem...

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-05-14, 10:15
Martino, když tam m?žou mít opi?ky za t?icet, malý krokodýlky za 15 (a krokodýlci byli za t?i ned?le pry?) pak si nemyslím, že se nenajde blázen, který tomu nerozumí a neví...a tu fretku si za ty prachy nekoupí..
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-14, 10:47
majdo,
já vím... vždy? ?íkám, že NAIVN?... :o(
a je pravda, že nejde jen o fretky, i ostatní zví?ata tam v?tšinou mají úd?sný podmínky. tedy alespo? tady u nás, nevím, jak je to v praze.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-05-14, 10:52
Sakra, nevíte n?kdo kde je ten letá?ek pro zverimexy? Nem?žu to najít :-( Bych to cht?la vytisknout a dát jim to až tam pojedu
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-14, 11:16
tady.. [www.fretka.cz]

já jim dávám informa?ní letáky a fret?í desatero. jestli je ješt? jinej leták, tak nevím kde´.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-05-14, 11:19
...no jo zas su slepá



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 14.05. v 11:21.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-05-14, 11:25
No já mám dojem že n?co plodila Nessie.....vyložen? pro zverimexy...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-14, 11:26
to tam ale, tuším, ješt? není. nebo jsem taky slepá.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-14, 11:27
ale tohle je taky dobrý, já jim toho vždycky navezu víc se žádostí, aby, když už teda fre?ata prodávaj, tohle šoupli do ruky kupci. no a oni sami si to p?e?tou taky, takže aspo? n?co.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-14, 13:45
leták pro zverimexy žel na stránkách ješt? není. Je toho hodn?, co je sem t?eba p?idat, je to dost práce (vzhledem k zastaralému systému, na kterém tento web b?ží) a webmaster na to nemá ?as. Ve volných chvílích se v?nuje výrob? nového webu.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-05-14, 13:46
Aha..no nevadí....já vytisknu aspo? tohle :-)
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-15, 15:59
po víc jak m?síci jsem se do?kala odpov?di na svoji obsáhlou stížnost na zverimex "canis centrum" v prodejn? tesco most. stížnost poslána mejlem 4.4., kontrola prob?hla 30.4.
je to skoro na dv? stránky, takže stru?n?:

- ten den se žádné fretky v prodejn? nenacházely, dle p?edložených doklad? nakoupeny 6.3. dv?, téhož dne jedna prodána, druhá 4.4.

- citace z vyjád?ení KVS ústí:
"Dle vyjád?ení zástupkyn? UKOZ Praha p?i chovu fretek p?i ve?ejném vystoupení nebo svodu jsou uvedeny tyto minimální požadavyk na prostory pro zví?e o p?ibližné hmotnosti dvou kilogram?: minimální výška klece 0,4 m, podlahová plocha klece 0,255 m ?tvere?ních. UKOZ zatím neschvalovala ?ád ochrany zví?at p?i chovu fretek, pouze ?ády ochrany p?i ve?ejném vystoupení nebo svodu. Na základ? t?chto údaj? lze konstatovat, že ob? mlá?ata m?la dostatek životního prostoru v teráriích." (cca 40x40x40 cm)
".... nelze vyžadovat (= mnou navrhovaná klec místo terária, boudi?ka nebo aspo? pelíšek, záchod, ?istá voda v napáje?ce místo špíny v misce...), nebo? tato povinnost není ani zákonem uložena. .....byla obsluze prodejny dána pouze chovatelská doporu?ení pro budoucí poskytování p?irozen?jších podmínek do?asného chovu mlá?at fretek do doby prodeje."

- prob?hla kontrola i ostaních druh? zví?at
"celkov? lze hodnotit mikroklima v prodejn? jako vyhovující. ...... Rozm?ry klecí a terárií ...... v souladu s doporu?enými hodnotami uvedenými ve vyhlášce ?. 207/2004 Sb."


co dodat - všechno v po?ádku, protože NENÍ OPORA V ZÁKON?. jediné pozitivum celého toho martýria je, že od mého posledního "vystoupení" v prodejn? (nijak zvláš? jsem se neroz?ilovala, po?ád se snažím je "p?emlouvat" po dobrém, aby se nezasekli) tam skute?n? ZATÍM žádná fre?ata k prodeji nebyla.

holky, to byste ale musely vid?t, v jakejch podmínkách tam ty zví?ata jsou. fakt hnus. nemyslím t?eba špínu, ale MINIATURNÍ prostory, který jsou v souladu se zákonem(!!!) až budete mít n?kdy cestu kolem mostu, stavte se v tesco, je to hned na kraji m?sta, to stojí za to vid?t... :o(

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2008-05-15, 17:13
holky v?era jsem byla v most? a to v tesku a p?ísahám......jsem netusila že tohle m?že být ...
souhlasím z martinou hrozný...
a to není všechno píšeš že fretku žádnou nem?li....tak se jdi podívat ted je tam malá tcho?í hol?i?ka 2.5 m?síce stará a necht?jte v?d?t co jim moje máma ?ekla a to si nevidí do huby..... musela jsem ji vyvést protože jí prodava?ka ?ekla n?co tak hnusného na téma zví?ata
že jsem myslela že p?esko?í pult a zmlátí ji.....hnus a p?íjdu sem a ty martí tady o tom píšeš.....máme cut tam jet a vzít si ji protože jsme p?išli ted o dv? a je jí smutno....chjo....

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-05-15, 17:20
Koukám..zlatý Petko s hoblinama...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-05-15, 17:30
Runo, netušim, kdy je tam budou mít, ale bohužel budou :( já bych to taky obre?ela, já vlastn? ješt? fretku ve zverimexu nevid?la, od jara do léta se t?m, kde by mohly fretky bejt, zdaleka vyhejbám :(
Lili- práv?, že tohle bohužel na personálu nezáleží v?bec, to záleží na vedoucím, jaký stanoví podmínky, aspo? v PetCentrech to tak je... což je na tom to nejhorší...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-15, 17:55
cacorko,
rozhodn? si jí NEBERTE!! a nepodporujte tenhle hnus... :o(

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-15, 18:01
ješt? n?co - když jste to vid?ly na vlastní o?i, nechcete napsat stížnost KVS?? ?ím víc lidí si bude st?žovat, tím líp (pro ty zví?ata).

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: lili (IP)
Datum: 2008-05-15, 18:03
Jo,máš pravdu RYNN.
Jenže v každém krám? to je jinak.Já jsem taky vedoucí a mám na starosti dva krámy(fuška).Každý zam?stnanec má rozd?lenou svojí práci.Prost? jeden den ?istí ptáky,druhý den hlodavce...Já se snažím mít prost? ty krámy ?isté a útulné.Vždyt to na Ove znáš.Proto jsem myslela,že záleží na personálu :-)
A já freti?ky na krám? nechci.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2008-05-15, 18:44
nemáme doma žádnou a je tu fakt ticho a smutno a nemám ani kontakt na n?koho kdo by m?l tak bych ji pomohla.....

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-05-15, 18:53
Lili, takhle to funguje i ve Petku, ALE, co se tý?e dopl?ování krmiv do regál?, krmení rybi?ek (což jsem t?eba já d?lat nemohla i když jsem cht?la, protože jsem nem?la tu "rybí" ?ást...). Ale nedej bože, když si tam chceš vytáhnout t?eba králí?ka a snažit se ho aspo? v t?ch chvilkách, co neni co d?lat, socializovat. Hned je z toho pr?ser. Máš si hled?t svýho, králíky jednou za tejden vy?istit, denn? nakrmit a dát jim vodu a to? vše.... A pokud vedoucí ?ekne, že to bude tak a tak, tak to tak prost? bude :-// hnusnej p?ístup ke zví?at?m. A mít v tý dob? my na prodejn? fretky, tak tam pošlu KVS, i když tam d?lám. To by mi bylo celkem fuk.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2008-05-15, 19:18
Práv? jsem ?etla inzerát, že v Ostravské Karolín? ve Zv?rokruhu jsou na prodej fre?ata. Je to na 100% pravda?
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: lili (IP)
Datum: 2008-05-15, 20:18
Tak to já jsem asi jiná :-)
Já chodim po krám? s králíkem,osmákem,agamou,chamíkem...Já to ne?ešim,prost? se s t?mi zví?aty mazlim a kašlu na lidi.Kolikrát i za pultem obsluhuji s ?ákým mazlíkem.
A když jsme m?li Kakadu.Tak jsem ráno p?išla o hodku d?ív,nechala jsem ho prolítnout.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Klaris.ek (IP)
Datum: 2008-05-15, 21:32
Ahoj,

v Karlových Varech v Tescu je jedna frete?ka tmav? tcho?ovité barvy za 1800,- je mi jí líto,protože je tam v pilinách. Paní tvrdila,že jí je 10 týdn?,ale p?ipadala mi mladší. Kdybychom nem?li doma už 2,tak bych si jí hned vzala.

Aktuální stránka:19 z 36


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist