Aktuální stránka:15 z 36
Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-01-15, 00:07
Hmm, tahle barva m? taky p?i tom popisu napadla :-))
Uvidíme zítra:-)

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-01-15, 00:19
jo takto v zim? vypadá v?tšina sv?tlých tcho?ovitých, ale jak ?íkám, je to fuk
Ur?it? pro tu šmudlinku n?koho najdem, ostatn? jako dycky :o)) v nejhorším pro ni zajedu a pak to prob?hne v klidu.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-01-15, 09:05
Tak tohle m? fakt baví.....zase tu n?kdo prolítne jak kometa, plivne jedu a zmizí.....klasika, jako už tolikrát. :-((( Takže asi takhle - i když se tu ob?as mezi sebou dohadujem, ob?as i š?afnem, tak nám jde všem o fretky. 99% lidí co sem chodí opravdu nejsou sb?ra?i barevných rarit a i kdyby m?j oby?ejný tcho?ovitý Kryštof m?l ?ty?i uši , tak ho mám po?ád stejn? ráda. V tom samém duchu psala Petra a Mates sv?j p?ísp?vek..s úmyslem najít fre?uli co nejrychleji domov. A to jestli je ?ervená s pruhama nebo modrá s puntíkama je v tuhle chvíli asi šumák.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-01-15, 09:08
Takže Petro,mám tu odpov?? od pana Ku?ery z Písku :

Dobry den

Pokud by jste sehnala to tel cislo bylo by to supr .Jasne ze ji vezmem.Predem diky Kucera . Kdyz tak mi poslete cislo smskou jsme do 16 hodin v práci.


*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-01-15, 09:13
No tak hurááá :-)
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2008-01-15, 10:15
Tak to jsem taky rada...ze se dostane do dobrych rukou...
...jeste k te diskusi na tema barvy...me to "rypnuti" ani nejak neprislo jako rejpani...osobne si myslim...ze kazdy zacatecnik si vybira fretku podle barvy...ktera se mu nejvic libi...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-01-15, 10:20
Jasn?, ale za?áte?ník by si m?l brát vymazlený fret?í mlád?....od chovatele...si myslím já :-)
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-01-15, 10:36
Netýká se to ani tak výše napsaného - ale m? už to šílenství kolem barev p?kn? dlouho znechucuje. Netvrdím, že by m?ly být jen n?jaké 3 barvy a více ne, ale mrzí m?, když zjistím, že se z toho stává business. :o(
Je fakt, že mn? se nejvíc líbí tcho?íci, ale v podstat? mi p?ipadá krásná fretka jako taková.
Co je hez?ího než se p?itulit ke kožíšku - bez ohledu na jeho barvu - nechat si olíznout oko nebo se štípnout do ucha??? :o)))
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-01-15, 10:44
Já jsem ješt? nevid?la ošklivou fretku :o)))

No zpátky k tématu, zpunktovala jsem p?lku Kolína, abych sehnala ten telefon co nejrychleji, snad v poledne už budu v?d?t. Jeden pán z upln? jinýho zverimexu mi slíbil, že tam zajede a zjistí co se dá a zavolá mi. To je zase mafiánská akce, :o))) tohle mi dycky baví, jen aby to dob?e dopadlo.

Jinak pan Ku?era z Písku má už jednu sami?ku,taky z lo?ska, chce k ní adoptovat kamarádku,sám má prodejnu s krmivy, to je asi docela dobrý ,ne?

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-01-15, 10:47
Má prodejnu s krmivy? Jen aby to nedopadlo jako u majdy, že se mu frete?ky taky "nabourají" do skladovacích prostor. :o)))

Držím tlapky, a? se akce zda?í a holky spí brzy v jednom pelíšku! :o)
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-01-15, 10:57
No tak zas je všechno jinak, ta fretka v tom Kolín? už je pry?. Majitelka zverimexu ji už n?komu v?novala. Nevím jestli to nebyla práv? Petra. Uvidíme až se ozve.


*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-01-15, 11:37
Dámy, Lee má u mne fretky vždycky když je v Praze. Na vánoce jsem ty její tcho?e nepoznala. Byli st?íbrní s tmavýma nožkama. Patrn? se i u téhle freti?ky m?ní barva letního a zimního kožíšku.
A promi?te, ale dohady o chovu na barvi?ky a o preferování n?kterých barev už tady bylo. Budete mne kamenovat když preferuji albíny???
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Mates (IP)
Datum: 2008-01-15, 16:30
Tak holky, mám moc dobrou zprávu pro všechny kdo se mi snažili pomoct,te? jsem p?ijela ze zverimexu a fre?ulku si v?era ve?er už n?kdo koupil,n?jaký pán s paní,líbylo jsem jim, jak je mazlivá a rozhodování trvalo asi jen p?t minut...Bohužel se tímto také omlouvám panu Ku?erovi a bože,netušila jsem, že to bude tak rychlý...Tak už jen doufám, že ta mali?ká op?t neskon?í zase n?kde ve zveráku nebo nedejbože h??. Snad už má s kým se mazlit a komu d?lat radost...Holky mocinky Vám d?kuji za pomoc! Bohužel jsem tedy nem?la,ani možnost ji vyfotit,takže se díky mojí hlouposti ani nedozvíme jeké m?la opravdu zbarvení,omlouvám se jestli jsem tu kv?li tomu zp?sobyla rozruch...:o(
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-01-15, 16:40
Petruš,to nevadí, neomlouvej se, hlavn? že je sami?ka v po?ádku v nové rodin?, však já i pro pana Ku?eru n?jakou splaším.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Mates (IP)
Datum: 2008-01-15, 18:41
D?kuju,.....Dorazila jsem do toho zveráku hned po práci,vzala jsem granule od Matýska,novou misku, vitamínovou pastu, klešti?ky na drápky, fo?ák a když jsem tam dorazila, tak to bylo velký p?ekvapení. P?išla jsem se tam o ní alespo? trošku postarat a ona už byla pry?.Ale jsem ráda, že se jí n?kdo kdo se jich nebojí a snad o ní bude mít velkej zájem, ujal.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-15, 18:44
Tak snad bude v dobrých rukou! Petro a dá se zjistit, kdo ji má...kdyby t?eba cht?l s né?ím pomoct, jestli je za?áte?ník...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Mates (IP)
Datum: 2008-01-15, 18:51
Já to nevim,kdo si ji vzal v tom zveráku mi ?ekli jen že si ji vzal n?jaký pan s paní,nic víc:o( Tak já už nebudu rozkafravat vlákno a budu doufat,že ji mají moc hodní lidé,princeznu jednu malou krásnou hod?ou?kou mazlivou...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-04-04, 15:06
Vytahuji toto vlákno,nev?d?la jsem, kam to mám dát, do adopce to není.... dnes jsem se dov?d?la, že v Ostrav? V tomto zverimexu v prodávají mlá?átka fretek Zv?rokruh Ostrava Karolína
Nákupní centrum
Vítkovická 3278/3
Ostrava - Karolína
595 627 188
Ostrava.karolina@zverokruh-shop.cz

Chudinky malé, kdo sháníte fre?átka a máte to blízko, šup tam, a? tam chudinky netr?í moc dlouho...

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-04-04, 15:08
No jo, ono tohle je dvojse?ný..jakmile ud?láš šup tam a koupíš fret?, tak na jeho míst? zanedlouho bude další....spíš zjistit v jakých podmínkách ty fre?ata jsou ..
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-04, 15:32
práv? dnes jsem odeslala stížnost do KVS Ústí n.L. na podmínky, v jakých se nachází prodávaná fre?ata v mosteckém tesco, resp. v prodejn? zde umíst?né.

DOKUD BUDOU LIDI VYKUPOVAT FRE?ATA ZE ZVERIMEX?, t?eba proto, že jim jich je líto, NEP?ESTANOU SE PRODEJNY ZÁSOBOVAT NOVÝMI A NOVÝMI MLÁ?ATY.

až budu mít n?jakou odpov??, dám sem v?d?t, zda a jak kvs n?co vy?ešila.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-04-04, 15:40
Je problém v tom, že ta sle?na o fretkách neví nic, takže vid?la jen malé roztomilé fret?í miminka. Mají tam prý dome?ek a všude ty sv?tlé granule jako podestýlku. Víc si nevšimla, protože tam jen nakoukla a šla pry?...Po?et cca 4 - 5 mlá?átek. Kdybych byla z Ostravy, jsem tam hned, a? vím, jak jsou mim?a na tom :-(

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-04-04, 15:41
jak bych tam jit nemohla, ja bych to psychicky neunesla... bych to orvala, jak se znam...

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-04-04, 15:47
for Martina: to je sice pravda, že je budou dál prodávat. Já nejsem v uvozovkách proti tomu, aby je tam prodávali, ale a? jim veterinární komora stanoví podmínky, za kterých zví?ata m?žou v obchodu mít (vhodné bydlení, wc, krmivo atd...) Jelikož podle m? se tomu stejn? nedá zabránit - stejn? jako farmy, ty taky nikdy nevymýtíme...Už jsem se do n??eho takového pustila, ale komunikace s ú?ady je p?íšerná. Zatím jsem se dostala jen k tomu, že se tím zabývá ú?ad životního prost?edí v ?eské Líp? a ?lov?k, který má takové v?ci po právní stránce na starosti...Tak t?eba se n?co poda?í...Taky mi vadí, že tam frety jsou, ale myslm, že zrušení prodeje je nemožné, stejn? jako farmy...Dál bych jim t?eba p?ikázala, aby ke zví?at?m museli dávat alespo? informativní ov??ený PP, aby se v?d?lo, odkud fretka pochází.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 04.04. v 16:00.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-04, 16:49
mn? je taky jasný, že t?žko n?kdo kv?li pár stížnostem, navíc od zcela jist? "hysterických ženských", zakáže prodej fretek ve zverá?ích.
ale taky je mi jasný, že kde je poptávka, bude i nabídka. jedin? ve chvíli, kdy se tomu zverimexu za?ne zboží kazit (chcípat), protože o n?j nebude zájem ze strany kupujících, p?estane ho nabízet. ale dokud bude mít odbyt, ne?ku-li rychlej, tak pojede... proto se v?bec neangažuju v nabízení t?chhle zví?at, i když je mi jich skute?n? líto.

v dopise se nepokouším tla?it na zákaz prodeje, to by bylo naprosto naivní a zbyte?ný, "jen" na zlepšení podmínek, ve kterých tam fre?ata jsou. v sou?asný dob? je to terárko cca 40x40x40 cm, hobliny, špinavá voda v misce, hovna v kout?, v bezprost?edn? sousedících teráriích králíci, mor?ata, myši... ptala jsem se, jestli je aspo? nechávaj prob?hnout (jen pokus, tam není kde), ani náhodou... tak tam aspo? nosím letáky s informacema, aby to dávali kupujícím.

je to nejhorší zverimex se zví?aty, který znám. nejen fretky, ale i ostatní zví?ata jsou tam v ot?esných podmínkách - jen proto, že je to na dobrým fleku, kam p?ijde spousta potenciálních zákazník?. majitel je totální bezcitný kretén (skute?n?) a (údajn?) bývalý veteriná?.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 04.04. v 17:05.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-04-04, 17:16
Martino, te? jsi m? opravdu pobavila ;-) P?esn? to jak píšeš...Zcela hysterických ženských...Jakobych to vid?la...P?esn? tak to na t?ch ú?adech a podobn? ?ešej...Že sme hysterky, vždyk co, jako to jen zví?ata...Je fakt, že jsem se t?eba setkala s tím, že v jednom malém soukromém zverimexu (jako jediný v ?. Líp?) vykupuje holdavce...Jen ne pískomily, že to jsou neprodejná zví?átka. Takže pokud by se tohle poda?ilo i s fretkama, krásná to p?edstava, ale vem si, že BOHUŽEL spousty lidí neví, že se dají fretky po?ídit i jinde, no je to tak...Známí si taky koupili fretku ze zverimexu, internet doma mají, ale prost? je to nenapadlo, že se dá fretka sehnt i jinak...A takových lidí je ur?it? víc, takže poptávka o moc ve zverimexu neklesne...I když u nás v jednom zverimexu prodávali fretky za 1 500,- ...Dám malý p?íklad u jiných zví?at (zabývala jsem se dlouhou dobu mor?atama...)Ve zverimexu jsou nemocná, ?asto mívávají plísn?, r?zné parazity atd...Stojí n?co kolem 90,- K? ale i mor?e se dá po?ídit od chovatele a spousty jich je opravdu dobrých a o svá zví?ata se pe?liv? starají...K mor?átku se dostávají PP a pokud jsou kupující v klubu mor?at a mor?e spl?uje standardy, mohou ho vystavovat...Ale takové mor?átko, pokud je to sami?ka stojí kolem 250 K? i více, záleží na barv? a plemeni...A jakmile zjistí cenu, rad?ji jdou do zverimexu, koupí si tam nemocné zví?e, za lé?bu dají mnohem víc než za to zdravé od starostlivého chovatele. Takže nechápu, že když má ?lov?k t?eba možnost, vzít si fretulku od chovatele, u kterého t?eba zrovna ví p?vod rodi?? a vyjde cenov? cca nastejno, že rad?ji n?kdy zvolí zverimex, u kterého nev?dí nic...To mi opravdu z?stává rozum stát...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 04.04. v 17:18.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-04-04, 17:32
Petule, jak píšeš, m? by zase asi nenapadlo koupit si mo??átko od chovatele. Je to tak prost? zažité, že jsou ve zverimexech a tak je to bohužel asi i s fretkama. Je to smutné, ale bylo by hrozn? fajn, kdyby se docílilo aspo? t?ch lepších podmínek nebo n?jakých kontrol...

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-04-04, 19:26
U nás ve Valašském Mezi?í?í m?l jeden prodejce ve Zverimexu mlá?ata, jednomu se poda?ilo utéct a jelikož obch?dek je pom?rn? malý, ale nacpaný k prasknutí, tak mu tam napáchala docela obrovskou škodu. Prý trvalo p?es m?síc, než se mu poda?ilo tu potv?rku chytnout a to bylo taky naposledy, co n?jaké v?bec do obchodu vzal. Kéž by to takhle šlo za?ídit všude :-)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-04-04, 19:34
Mno, napíšu sv?j názor, nekamenujte m?, prosím...

Rozhodn? m? p?ijde zcela zcestné psát sem - jsou tam fre?ata, rychle je vykupte! O to d?íve je nahradí jiné zubožené chudinky a t?eba jich bude ješt? víc. To radši a? tam zem?ou a nejdou na odbyt, aby majitel poznal, že je zbyte?né je tam prodávat a nebral si je tam v?bec. Je to sice drastické a hnusné, ale je to m?j názor.

Osobn? obcházím v Plzni zverimexy a shledala jsem r?zn? spoustu závad (hobliny, žádná voda, whiskas...). Prodava?ky byli více ?i mén? p?íjemné, ale ty za to nemohou. Tohle by si m?l ošéfovat majitel prodejny.

Znám jednu majitelku zverimexu, chová zví?ata fakt výborn? a když jsem se jí ptala na fre?ata, odpov?d?la že si je bere t?eba jen na den dva, když má p?ímo zájemce a chce n?kdo fret? prodat. Ale nikdy si je u sebe nenechává déle jak pár dní, protože na to nemá podmínky, nesm?jí v krámu b?hat a velká klec se jí tam nikam nevejde.

Já bych byla pro, kdyby se ve zverimexech zakázal prodej fretek úpln?, stejn? jako ps? nebo ko?ek, p?eci šelma jako šelma. Ale tohle je jist? b?h na dlouhou tra? a t?eba se to nikdy nepovede.

Petulevrtule - mohla bys mi prosím na mejl nebo sz nebo klidn? sem napsat, jaké žádosti a co a kam jsi podávala? Pokud bych m?la trochu ?asu, zkusila bych to vyb?hat i pro plze?sko... Díky moc
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-04-04, 19:45
for Petra p.:
Já jsem neposílala žádnou žádost, na odboru životního prost?edí mám známou, díky tomu, že po?ádám spole?n? s chovateli v ?eské Líp? výstavy mor?at a oni si d?lají výstavy holub? a králík?...Poslala jsem jí zn?ní n?jakého zákona ?i co mají na Slovensku, zkusím to najít, jestli to tu n?kde mám...mmt :-) p?emýšlím...Píšu sem a p?itom hledám :-)

[www.fretka.sk]
KCHF nevystaví záznam o pôvode, nezaregistruje chovate?skú stanicu a nezapíše do plemennej knihy fretky chovate?ov, ktorí nesp??ajú Kódex majite?a fretky a porušujú spôsobom chovu platné zákony SR a EÚ.
KCHF nevystaví ZoP pre mlá?atá samice, ktorá bola pripustená dva krát (alebo viackrát) v jednom kalendárnom roku. Rovnako KCHF nevystaví ZoP pre zvieratá z fariem (napr. fariem na kožušinové zvieratá), ?alej pre chovate?a, ktorý svoje mlá?atá odpredá do Zverimexu (netýka sa chovate?ov, ktorí splnia bod 3. podmienok pre vystavenie ZoP a predaj mlá?at bude Zverimexom iba SPROSTREDKOVANÝ), tj. nebudú mlá?atá umiestnené vo Zverimexe.

Což si myslím, že by bylo super to tu prosadit, tím by se totiž omezila i odchovnost na farmách atd. Jenže to by tu musel klub fungovat stejn? jak na Slovensku, což asi nejspíš bude taky další problém (tím to nemyslím nijak zle, ale když to funguje na Slovensku, tak pro? ne u nás...)
Tohle jsem p?eposlala té známé a ta to poslala tomu pánovi, co tu má na starosti právo, ale zatím víc nevím. Je to b?h na dlouhou tra?, ale pokud bychom se n?jak spojili a zkusili to n?jak prosadit, myslím, že by to stálo za to.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-04-04, 19:49
Petulevrtule - to je na pytel, tohle jsem ?etla, sama mám chst a mlá?ata z lo?ska ZoP dostali. Ale díky za odpov??.
Avatar

Aktuální stránka:15 z 36


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist