Aktuální stránka:36 z 36
Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2010-09-09, 19:59
Zdena P: Máš pravdu, že jsem tam nedávno byla a byla jsem taky lehce ot?esena. To co jsem psala byla starší zkušenost, nyní m?li opravdu dost špinavo, bez záchodu a s nap?l popadanýma hamakama..
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Zippus (IP)
Datum: 2010-09-16, 09:42
Tak se mi zdá že jsem n?co zvoral taky mám fre?ulku ze zveráku ale potom co jsem si p?e?etl tak už si další koupím jedin? od chovatele. No nic naplat vynasnažím se aby u mne byla spokojena,už se stalo tak se s tím musím poprat te? už ji nedám.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-16, 09:57
Zippus nezoufej, kamoška má taky fretku ze zveráku, je jí p?ez 7 let (tenkrát ani moc jinde fretky koupit nešlo), fretice je celý život zdravá, hodná, bezproblémová. Tak snad i ty budeš mít takovéto št?stí.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-16, 11:08
ono jde v p?ípad? zverimexových fretek spíš (nebo také) o to, v jakých podmínkách jsou tam drženy a jakým zp?sobem tam dopravovány. to je to, co nám hodn? vadí.

no a v neposlední ?ad? - chovatel, který svoje chlupá?e str?í do zveráku... nejsem si úpln? jistá, jestli takový chovatel má ke zví?at?m úpln? kladný vztah a stará se o n? opravdu s láskou. pé?i MOŽNÁ u n?j mají dobrou (sucho, teplo, krmivo, pití...), aby se daly dob?e zpen?žit. takže kladný vztah spíš k pen?z?m.

pravda ovšem je, že tohle není jediné m??ítko dobrého chovatele. jsou i tací, kte?í nedávají fre?ata do zverimexu a p?esto se jejich pé?e nedá p?i nejlepší v?li nazvat dobrou a láskyplnou... :o/

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-09-16, 18:43
A jsou zveráky, jejichž majitelé "zachra?ují" fretky ze šílených pom?r? na farmách - takže p?esn? to, o ?em tady po?ád dokola píšeme - nekupujte ze zverák?, na místo té koupené rychle p?ijde další. Ano, na místo té prodané opravdu p?ijde další, v?tšinou z téže farmy.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-11-06, 15:51
Dnes to nebylo ve zverimexu, ale na burze na Ládví. Stánek 163, majitel SNAD pan Václavík ze Zlína. ?ty?i fretky na hoblinách v kontejneru na potkany, bez vody, bez jídla, bez možnosti úkrytu.Podle sd?lení prodávajícího o?kované, od?ervené, bez jakéhokoli dokladu, za 800 K?. Prodávající toto považuje za "no a co???". Požádala jsem po?adatele, aby v?c posoudil dohlížející veteriná?. Zda to ud?lal ?i neud?lal nevím. Ono p?l hodiny p?ed koncem ...? Každopádn? to M?L ud?lat hned na za?átku. Bylo by rizikové d?lat velký bugr, ministerský šiml by byl schopen zrušit kv?li jednomu hajzlovi celou burzu, ale co kdyby vedení - ze své funkce - požádalo vedení burzy o zjednání nápravy s pohr?žkou, že když nezasáhne, ud?láme ten velký bugr my?
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-11-06, 19:25
mn? se to zdá jako dobrý nápad.
co poslat koncept dopisu v?. adresy, kam s ním, na fretka@fretka.cz?

není mi to FUK

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-11-06, 22:30
Podle internetu by m?l být po?adatelem burzy pan Petr ?u?ík, tel. 731112046 nebo 721112051 (ale telefon mi dneska nebere) pcurik@cmail.cz

Návrh dopisu posílám takhle k možnosti obecných p?ipomínek

Vážený pane,
protože jste uvád?n jako organizátor teraristické burzy v Praze v kulturním dom? Ládví, konané 6.11.2010, obracím se na Vás s touto stížností.

Prodejce na stánku, kde bylo ?íslo 163 ( na pódiu p?i pohledu do sálu po levé stran? prost?edních stol?) nabízel mimo jiné k prodeji fretky. Byly ?ty?i, umíst?né v kontejneru užívaném na potkany, v hoblinách které práší, bez vody, bez krmiva, bez záchodku, bez možnosti úkrytu. Údajn? byly o?kované, ale bez dokladu, nebyla u nich uvedena cena. Když jsem upozornila prodejce na to, že hoblinová podestýlka je nevhodná, fretky jsou v neodpovídajícím prostoru a bez vody, odpov?d?l prodejce "no a co?" Když jsem mu ?ekla, že nahlásím na veterinární správu, odpov?d?l"to klidn? m?žete". Požádala jsem po?adatele, aby p?ítomný veteriná? místo zkontroloval. Nevím, zda to ud?lal,ale jsem si jista, že to m?l ud?lat již p?ed otev?ením burzy.
Burza je velice oblíbená, teraristé se na ni t?ší, je nejen prodejním místem, ale i místem p?átelských setkávání a velikou poradnou. Je škoda, že její pov?st a kvalitu poškozují prodejci, kte?í se zví?aty zacházejí zp?sobem, který lze ozna?it za týrání. Prodej šelem jinak než "od matky do nové rodiny" je vždy problematický. Mlá?ata ve vtiskávacím období zažívají ne práv? vhodné zacházení, což se projeví v jejich chování a následn? pak v odkládání a v útulcích.
Proto vás, jako organizátora, žádáme o zjednání nápravy. Kdyby veterinární správa p?i kontrole postupovala tak, jak to n?kdy n?kde d?lá, mohli bychom o oblíbenou burzu p?ijít

S pozdravem ...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-11-07, 15:58
erin,

takhle (ich forma) to vedení klubu, obávám se, poslat nem?že, to m?žeš jedin? ty. dopis by musel být jinak sestylizován.
n?jak to zkusím a pošlu ti to, jestli odpovídá skute?nosti.

není mi to FUK

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-11-07, 17:03
Promi? Martino, ich forma opravdu nejde, když tam nikdo z vedení klubu nebyl a nevid?l vlastníma o?ima, opravdu jsem to napsala špatn?. Pošlu to tedy za sebe, aby s tím nebyla zbyte?ná práce a v??, že nebudu v?bec klub zmi?ovat, aby nebyly ?e?i, že se n?kým neoprávn?n? zašti?uju.Stejn? d?lám "na svý triko" už dlouho. Jen mne tentokrát napadlo, že klub má v?tší váhu než jedinec.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-11-07, 20:06
jo, to bude nakonec asi nejlepší, máš pravdu.

jestli by to byla práce zbyte?ná nebo k n??emu - no spíš zbyte?ná. soudím podle toho, co d?lám já. ale jinak to, bohužel, nejde. ale protože si taky myslím, že klub má v?tší váhu než jedinec, svojí sisifovskou práci ženu p?es n?j.

není mi to FUK

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Morgan24 (IP)
Datum: 2010-11-20, 18:01
Tak jsme byla dneska na zli?ín?, mají tam údajn? 3-4 m?sí?ní tcho?ovitou sami?ku. Mají jí tam chudinku na sen?, v misce m?la prý Royal Canin pro ko?ata. Nevím jak je tam dlouho, ale za tu cenu za jakou jí tam prodávají (1899,-) ji tam asi ješt? n?jaký ten pátek mít budou.Vid?la jsem z ní jenom hlavu, protože byla zalezlá v dome?ku pro mor?ata, ale má nádhernou masku, kdybych m?la ty zbyte?né peníze, tak jí hned vykoupím.

Nejvíc m? pobavil tatínek, když mu dít? nadšen? ukazovalo na onu frete?ku, tak prohlásil že tyhle potvory zná, že jsou to bestie kousavý.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-11-20, 18:21
To je zvláštní, d?ív na zli?ín? sice fretky m?li,
ale nikdy ne na sen?...zato se zách?dkem a pelíškem
z hadru...aspo? tak to bylo, když mi tam mj ex
po?ídil žofku...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Morgan24 (IP)
Datum: 2010-11-20, 19:27
pelíšek tam má, zách?dek taky, ale pelíšek má otev?ený a zav?šený v dosahu nenechavých rukou návšt?vník?, takže jí celkem chápu, že je zalezlá v tom dome?ku pro mor?ata.

Aktuální stránka:36 z 36


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist