Aktuální stránka:12 z 36
Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Hathor (IP)
Datum: 2007-09-21, 13:06
Aha..d?kuju ja to posílla 11.9.07 tak vy?kám... Jen se bojí m že to s nima mocnepohne

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-09-22, 13:55
tak jsem se p?ed chvílí vrátila ze zverimexu (konkrétn? Pet centrum na Zli?ín?), mají tam cca 3 fretky (1 albínku), která ležela venku, a pár smotaných klubí?ek v d?ev?né boudi?ce. asi ani nemusím popisovat jak to tam vypadalo :( záchodek kde bylo pár zrní?ek steliva smíchaných s pilinami, dv? misti?ky, jedna m?la pár rozmázlých granulí ?i co to bylo smíchaných s pilinami, a v druhý m?la být nejspíš voda, ale nebyla tam ani kapi?ka, jen nalepené piliny. frete?ka ani nemohla po?ádn? jíst, po?ád házela hlavou, aby dostala z tý hromady tam n?jaký to ?istý fret?í jídlo. nedalo mi to a zeptala sem se zda se fretky chovají na pilinách? "ano, na pilinách, nebo na jiné podestýlce". když sem za?la s tím, že se ale v knihách píše že jsou bez steliva, tak jak to že piliny, byla hned protivná a naštvaná,prý: "no to aby podestýlka pohlcovala zápach a i na hovínka" a na mojí otázku a na to snad mají záchod ne? mi bylo sd?leno: "si snad myslíte že se tam pokaždý trefí?!!" holky? už se n?jak ?ešilo, jak takovým p?ípad?m zabránit???? delší dobu sem tu nebyla a jsem tu zas jen na skok

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-22, 14:34
Kuklynka - poslat do toho zverimexu kontrolu veterinární správy.
Avatar

fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: maaaca (IP)
Datum: 2007-09-22, 14:59
Kuklynka - hlavn? prosím napiš i sem jestli si na KVS napsala a jestli si dostala odpov??.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-09-22, 15:40
já bych jim tam klidn? a i ráda napsala, ale nevím kam a co p?esn? to má obsahovat. sta?í mejlem?jdu to zkusit najít...

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-22, 18:46
Kuklynka: Zákon 246/1992 Sb., na ochranu zví?at proti týrání
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-09-22, 23:38
Na Portálu Státní správy si najdeš p?íslušnou veterinární správu a napíšeš tam. Po?ítej s tím, že ti odpov?dí, že prodejna je pravideln? kontrolována a vše je v po?ádku, ale NAPIŠ, a? to ned?lám sama.Popiš stav, ?as, p?ípadn? p?ilož fotku. Citovat zákon který správa má znát je zbyte?né.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: DášaS. (IP)
Datum: 2007-09-29, 17:50
ahopj v brn? ve zveráku ve va?kovce,tuším zv?rokruh..jsou t?i miminá?i..dva albínci...a jeden úpln? ?okoládový medvídek s úžasnou maskou...pohlaví nevím..prodava?ka na naše blbý kecy...typu...týrání apod...d?lala ,že neslyší..cena klasika 999,-
stá?í byt odhadovala tak 7-8 týdn?

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Matýsek (IP)
Datum: 2007-09-29, 22:34
Ahojky, v Pet Centru na Flo?e mají dva mimíšky. Jeden je chlape?ek - šampá? a druhá je hol?i?ka - tcho?ice. Je jim prý asi 7 týdn?. Jsou moc roztomilá. Jejich cena je 1.OOO,-K? za jednoho. Lidi v Petu tam jsou docela i milí, ale t?ch mimíšk? mi je líto.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-09-30, 12:51
Matýsku, opravím t?, v?era jsem byla na Fló?e, a je tam už pouze ten šampán?k sám :(

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: nessie3 (IP)
Datum: 2007-09-30, 22:08
Ahoj, na ?erném Most? v Pet Centru jsem vid?la malilinkatou freti?ku, nevím, jestli to byl kluk nebo holka, ale bylo jí tak maximáln? 4 týdny, chci se zeptat, dá se n?co proti tomu, aby prodávající vykupovali takto mladé fretky a jiná zví?ata, vždy? pohled na ní byl až k plá?i. Byla tam sama, taková skoulená v klubí?ku :(

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-09-30, 22:26
Ve ?tyrech týdnech je fretka slepá a již n?kolikrát se tu psalo, že fretka nesmí být odebrána matce p?ed ostavem tj. v 6 tydnech
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Matýsek (IP)
Datum: 2007-09-30, 23:23
To Kuklynka - tak to nevím, my tam byli v?era po osmej hodin? ve?ír a byli tam ješt? ob? miminka.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-30, 23:27
Nessie3: Nahlásit týrání zví?ete podle zákona 246/1992 Sb. na p?íslušnou krajskou veterinární správi! Jestli prodávají slepá mlá?ata je to svinstvo!
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-30, 23:32
dneska jsem byla na ?erným Most? v Petcentru,fretka je malá,slepá rozhodn? není,podle mne sami?k,a t?ch šest-sedm týdn? mít m?že.Je to prost? mrn?,jestli je z druhého vrhu z farmy,tak je jen menší.Na nahlašování vet správ? jsem tam nevid?la nic.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-10-01, 00:41
Pokud je slepá, tak to teda pochybuju že má 6, natož 7 týdn? :o( po 7. týdnu už p?ezubují.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-10-01, 09:23
ale dyk píšu že není slepá,koukala docela hezky,baštila granulky,sice nákej fujtajbl barevnej,ale kousala je.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-10-01, 13:27
:oD aha já jsem to p?e?etla a pochopila "je malá, slepá" a pak ten zbytek "rozhodn? není sami?ka" :o)
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-10-01, 13:45
šak sem se ráno tlemila kdo je vlastn? slepej :o))),to nic,vzhledem k pokro?ilé no?ní hodin? kdys to ?etla ,je to v norm? :o)))

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: nessie3 (IP)
Datum: 2007-10-01, 19:39
jestli byla slepá ?i nebyla jsem bohužel nemohla posoudit, protože fretka zrovna spala. Tak to se omlouvám, že jsem tím vyvolala takový poplach, ale mne jí bylo chudinky malinký strašn? líto. Stejn? by se doba, kdy by m?la být s matkou m?la prodloužit :(

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-10-03, 12:49
ahojík, takže jsem práv? odeslala stížnost na veterinární správu. Tedy odeslaly, Johanka doplnila o paragrafy a "u?esala" to :) Tímto Johance veliký DIIIIIK! ;-)
Snad to kone?n? s n?kým hne a pom?žou, držte pale?ky.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2007-10-14, 17:40
Dnes jsem po delší dob? zavítala v Plzni do jednoho zverimexu a úpln? poprvé jsem zaznamenala kladnou zkušenost.Mají tam sv?tlého tcho?íka,chlape?ka,zrovna m?ní zoubky,má obrovskou kebuli a bude betonov? veliký.Nádhern? vymazlený medvíd?,pan prodava? nám ho vyndal z klece a kluk mu hned umyl obli?ej.Prý s ním chodí i ven na vodítku,klec vzorn? uklizená,voda,granulky a hra?ky.Dal si Ferdu(pracovní jméno) na rameno a šel s ním obsluhovat.Klu?ina je evidentn? zvyklý,nikam neutíkal,ale lebedil si a o?obával pánovi ucho.Pán nám prozradil,že se mu ho moc nechce prodávat,že si na sebe zvykli,ale má prý doma dv? ko?ky....Chlape?kovi chybí 1/3 ocásku,ale moc mu to sluší.Tak jsem se tam pomazlila a musela jsem pry?,já do t?chto obchod? prost? nesmím.Byt není nafukovací:-))))

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Jamie (IP)
Datum: 2007-10-14, 21:14
Tak jsem si procetla forum. Chtela jsem si poridit fretku ze zverimexu ale potom vsecm co jsem si na internetu zjistila to delat nebudu. Chci se tedy zeptat jak nejlepe nejakou fretku sezenu. Abych si mohla byt jista ze bude v dobrem stavu.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-10-14, 21:21
Jamie, nejprve si nastuduj vše, co o chovu fretky pot?ebuješ znát, pak si po?i? výbavi?ku a nakonec za?ni shán?t fretku. Bu? m?žeš po?kat do jara na mlá?átka (a že jich bude dost ;o) nebo si vzít n?jakého nalezence ?i odložence. I te? je ale ješt? pár mlá?átek k mání - sta?í se nap?íklad podívat do vlákna Když se rodí Duchá?ci... nebo do inzerce na hlavní stránce. Kvalitu odchovu poznáš hlavn? tak, že se na odchov p?jdeš podívat a tak zjistíš, v jakém prost?edí fretky žijí, jakou pé?i dostávají, ?ím jsou krmené a kdo jsou jejich rodi?e.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Jamie (IP)
Datum: 2007-10-14, 23:23
Diyk moc za rady. Stale studuji dalsi informace o chovu fretek a na vybavu se jdu podivat zitra, tak snad dobre poridim.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-10-14, 23:25
A ješt? by bylo dobrý se setkat s n?kym, kdo má fretky doma a o?muchat a ošahat si je :). P?ípadn? zajít na n?jakou procházku... Ale asi je ideální jít k n?komu domu. Pokud se teda s n?kym¨, kdo má fretku, n?jak nestýkás.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: kathystar (IP)
Datum: 2007-10-16, 12:48
V?era jsem se byla podívat v Petcentru v Hostiva?i.Mají tam dva krásný tcho?íky a až na to,že jsou na podestýlce je tam mají v perfektním stavu.Jsou tam pro n? dva pelíšky,hra?ky,miska plná granulek a jsou i nau?ený na zách?dek.Jedno spinkalo a druhý se šlo podívat kdo ho to sleduje.Jsou ?istý a veselý,moc mile m? to p?ekvapilo.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2007-10-19, 13:34
Dnes dopoledne jsem byla ve zverá?i v Plzni v Husovce. Maj tam 2 tcho?ovitý chlape?ky. Už jsem je tam vid?la cca p?ed 2 mesíci, tak jsem se ptala na v?k. Prý je jim 5 m?síc?. Jsou to obrovští medvídci, daleko v?tší než náš Bobeš. Jsou každý ve své kleci, která má tak 30x60 cm, na hoblinách a maj tam n?jaký pofidérní granule (byly tam i barevný). Oba mají šílen? p?erostlý drápky, takovou délku jsem v život? nevid?la. Ch??átka, ur?it? tam jsou nejmén? 3 m?síce na t?ch pár centimetrech.... chjo :o(

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-10-20, 01:46
holky,ted to docitam,takr veci:

retezce PetCentrum a Zverokruh berou zvirata ( a to veskera) z takzvanych velkochovu nebo stanic-si to predstavte jak velky drubezarny na vsechny druhy zvirat,jen at rodej a rodej. nejsou to ovsem jen tyto retezce-byl u nas jednou jede¨n pan( prislusnik policie cr),ktery jich ma doma podle odhadu 13, na mladata-ale ony dokonce za den sezerou zradlo za celou 100Kc!takze asi toho uz necha, a zbavi se jich-po dotazu jak? odpoved,po ktere sem sla do kolen-pro me neni problem je sebrat a za 10minut nemit zadnou...
no,snad se necha premluvit a da je k nam do zveraku,aj kdybych mu je mela zaplatit.
abych predesla zvytecnym dotazum,proc na nej nepodam stiznost-nemuzu,ani nevim jak se jmenuje,byl tam pouze jednou:(

za druhe-nezavrhujte opravdu vsechny zverimexy a v nekterych pripadech sem rada,ze jsou-kolikrat se nam stalo,ze sme prisli z obeda a pred dverma zvire v krabici,nekdy aj s krmenim a podestylkou-nekdo se chtel a nebo musel zbavit a je to vzdy lepsi, nez je vyhazovat ven nebo zabijet
a
a za treti: pokud nekam poslete kontrolu veterinarni spravy, spravi to pokuta na miste v cene od 500-2000kc, v pripade opakovanych pokut se to splha az do vyse 5ti tisic, ovsem staci prodat 5fretecek za cenu 1000kc a vic a mate vydelano. nehlede na to,ze nekteriu inspektori dsavaj echo predem-hadejte proc?
pokud chcete mluvit s vedoucim,on vam vsechno odkyva jak ten pejsek na sklo do auta,at zt ste pryc a vysledek? houby,houby.
oni nechtej mit ty zvirata v drazsich,vyhovujicih podminek, oni je chtej prodat,at maj prasule,prasule a proto setri na vsem-zradlo je to nejlevnejsi,existuji kociuci granule v prepoctu 3.5 za kilco,tak co,naklady se nezvednou

ano,holky a kluci,sou zverimexy a zverimexy a je jen skoda, ze tech dobrych neni vic

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-10-20, 01:50
jo a pardon za osloveni,mam lehce popito,slavim 20:)

Aktuální stránka:12 z 36


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist