Aktuální stránka:9 z 36
Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-09-09, 13:27
k nam se fretaci sostali tim stylem-pani:ja je dam i zudarma,ja uz nevim co s nima, ja je asi vypustim na pole.
tak je potom privez jeji manzel,po dotaziu,zda to byl pplanovany odchov: ona se mNZELKA DOCETLA,ZE KDYZ NEMA SAMICE SAMCE,TAK UMRE-vysledek? samici je kolem 5ti let,kazdy rok min jeden vrh...rekla sem,at ji rovnou vykastruji,o hormonalkach ani neslysel-sem mislela,ze se asi picnu...a takhle to dopada

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: lili (IP)
Datum: 2007-09-09, 20:34
Naše zví?ata,co máme v obchod? nejsou z farem.Musíte házet všechny zveráky do jednoho??Zví?ata nám nosí lidi,terar.zví?ata se vykupují na burzách a vše ostatní je od chovatel?.Myslíte,že si na fretkách vyd?láváme???Výkupní cena je 4OOK? a prodejní cena je 89OK?.Spot?eba steliva,jídla,vody,hra?ek misti?ek,n?kdy i o?kování v p?ípad? veterinární pé?e.Jaké jsou podle Vás ideální podmínky fretek ve zverimexích?Celkem by m? to zajímalo,jelikož jsem tady ješt? ne?etla kladný ?lánek.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-09, 20:47
lili, jsou tu i kladné ohlasy na zverimexy. Možná jen zapadli...t?eba o tom zverimexu co délá Berenika. Ono je to možná tím, že když je zverimex OK, tak není moc dúvod psát. ?lov?k jak to vidí, ?ekne si "chvalabohu" a spokojen? odejde...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Mates (IP)
Datum: 2007-09-09, 21:11
Souhlasím,taky jsem psala,že není zverimex jako zverimex. Znám tu taky jeden který je v pohod? a zví?átky tam mají celkem hezké podmínky,vlastn? dva tkové tu znám, v jednom dokonce jsou tak n?jak st?ídav? poušt?ny na volno a to se mi celkem líbí,ob?as vám nad hlavou p?eletí papoušek a u nohou se vám plete ko?ka nebo králí?ek a to je nádherný,ale tanhle v tom supermarketu je fakt krize. Navíc jsou zverimexy taby pot?eba. Spíš asi více záleží na lidech co tam pracují a co to vlastní.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Hathor (IP)
Datum: 2007-09-10, 09:55
Tak jsem byla v?era v Olympii v Plzni a ve zv?rokruhu tam m?li ?ty?i frete?ky. Dv? dosp?lý holky tam chrupkaly, malá pubertální šampa?ka tam pobíhala po.... no terárku a jedna byla sotva vid?t. Stála jsem u nich snad hodinu a m?la slzy v o?ích. Je pravdou, že mají záchodek ale je to záchod p?es p?lku toho jejich podivného obydlí a pobíhají na n?jaké slisované podestýlce, na které se sotva drží na noži?kách. I když nedá se ?íct že pobíhají, moc místa tam teda nemají. Je to prostor do kterého bych dala leda pavouka a ne dv? dosp?lé fretky !!! Nemluv? o tom, v jakém smardu tam musí být. Je to terárko s jednou st?nou ze skla ve které je malý v?trací pruh z n?jakého pletiva. Bylo vid?t jak p?erostlé drápky mají. Kdo ví, jak dlouho už tam takhle jsou. Jak ?íkám, dv? už jsou dosp?lé a jak tam vedle sebe spinkali natažený jak široký tak dlouhý tak to terárko m?li od hlavi?ky k zadním noži?kám(tu delší st?nu) to jen tak pro p?edstavu, kolik prostoru tam mají.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-09-10, 10:08
No tak šup tam s n?jakou kontrolou!!!!
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-09-10, 14:06
Hathor: pokud pro frete?ky chceš n?co ud?lat, napiš (klidn? mailem) hlášení (podn?t k šet?ení) na adresu: Krajská veterinární správa pro Plze?ský kraj - Inspektorát Plze? [www.gov.cz]
Mají v kompetenci, mimo jiné: Vykonává dozor nad zdravím zví?at, nad tím, aby nebyla týrána. Pokud se chceš dozv?t?t výsledek šet?ení, nesmíš psát jako anonym ;o)
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Mates (IP)
Datum: 2007-09-10, 15:53
Bože,to jsou chudinky,stejn? asi jako tady, ale s tím rozdílem,že tu záchod nemaj a jsou tam dv?:o(
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-09-10, 19:01
lili a podivala ses nekdy do jineho nez vaseho zverimexu? ;o) Lidi pisi co vidi - napriklad posledni od Hathor je hruza. :o(

Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Majida (IP)
Datum: 2007-09-10, 22:19
J8 si p?edstavuju dobrá podmínky..nebo alespo%? lepší než jsou, asi tak že místo pilin jim tam mají dát n?jakou starou deku nebo ru?ník záchodek a napáje?ku k tomu n?jakou tu hra?ku a sta?í alespo? to po?ád lepší než piliny voda v misce spolu s jídlem a pilinama apod. Myslím že po?izovací cena n?jakého starecho tri?ka je 0,-napáje?ka 50,- záchod 60,- a to jsou maloobchodní ceny.nu a když se to rozpo?íta na 3-4 fretky tak je to celkem zanedbatelná ?ástka. Beru že krmivo stojí víc. Ale t?žko posoudit. jen mám takovou p?edsatvu že by to šlo trošku vy?ešit jinak než pilinama.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Majida dne 10.09. v 22:31.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Hathor (IP)
Datum: 2007-09-11, 11:15
Tak jsme jim napsal velmi dlouhý a velmi rozho??ený email o tom v jakém pros?edí frete?ky bydlí.Tak doufam ze me budou informovat zda se to pohnulo nebo nepohnulo kupredu.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-09-11, 11:31
Doufám, že to pom?že

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Hathor (IP)
Datum: 2007-09-11, 11:55
i já Dádo,
napsal sem tam i ze se mi nelibi ze jsou prodavany fretky ve zverimexu a ze je to stejny jako by tam byly v kleci nevychovany a na cloveka nenavykli psya kocky ... no byl to sahodlouhy email

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: maaaca (IP)
Datum: 2007-09-11, 12:16
V pet centru na ?erném most? prodávájí bohužel i ko?ata,takže myslím že už se zverá?e nezastaví p?ed ni?ím.
Hathor - V Olympii jsem taky byla a jsem ráda,že si to napsal.Jsou tam takhle už od ?ervence.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Hathor (IP)
Datum: 2007-09-11, 12:34
maaaca: to je strašný ty dv? tcho?ovitý jsou jist? už dosp?lý takže už je tam asi p?kn? dlouho tráp?j

fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: maaaca (IP)
Datum: 2007-09-11, 13:13
Hathor - Já tam jezdím jen ob?as a vím,že na ja?e tam nebyla ani jedna.Vid?la jsem je tam až koncem ?ervence p?esn? tak jak ty píšeš a p?ítel m? táhnul pry? a? ned?lám ostudu!
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: lili (IP)
Datum: 2007-09-11, 13:25
Yasmin:pravideln? navšt?vuji i jiný zverimexy a zatim jsem nikde nevyhovující podmínky nevid?la.
Hathor:Poku? mají fretky takové podmínky,co tady píšeš,pro? to ne?ekneš ?ákýmu vedoucímu v obchod????N?kdy se stane,že fretky p?erostou ve zverimexu a proto si je nikdo již nechce koupit.Víš jaký rozm?ry jsou terária na pavouka???Do toho by se ur?it? dv? fretky nevešly :-)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Hathor (IP)
Datum: 2007-09-11, 15:55
maaca: ja sem m?la slzy v ocich a rikat neco jim tam je naproto zbytecne. Snad se neco pohne po tom mem emailu.

lili:dojed se tam podívat a uznas sama ze by to vyhovovalo spsi pavoukum nebo jesterkám... mozna jeste tak band? k?e?k?. Ty fteky to m?li tak akorát by se tam natáhly od steny ke stene.

fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: maaaca (IP)
Datum: 2007-09-11, 17:26
lili - odkud jsi?Pokud jsi z Prahy.Zajdi do Pet Centru na ?erném most? a m?žeš to vid?t na vlastní o?i.Já myslím,že 4 fretky v akvárku na k?e?ky a z toho 2 dosp?lé je fakt síla! :o(
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2007-09-11, 19:38
byla sem tam v ned?li a taky sem je vid?la

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: lili (IP)
Datum: 2007-09-11, 21:42
maaaca a petronelka, když to ?íkáte ob?, tak to bude asi pravda. Ale moc dob?e nechápu, pro? takovéhle "milovnice" fretek do takového zverimexu chodí a nakupují tam. To mi p?ijde neuv??itelné.
Já bych osobn? zkusila kontaktovat majitele a sjednat nápravu. P?ípadn? sepsat SMYSLUPLNÉ podání na veterinární inspekci.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2007-09-11, 21:49
Nevím co ti p?ijde neuv??itelné..kdo ?íká, že tam nakupuju? Sem šla náhodou kolem z Ikei a pot?ebovala sem jen krmení pro králíka.

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: lili (IP)
Datum: 2007-09-11, 21:53
"jen krmení pro králíka" - takže i TY nep?ímo podporuješ utrpení t?ch fretek.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: lili (IP)
Datum: 2007-09-11, 22:04
Jo, ješt? m? napadlo, petronelko. Od koho myslíš, že fretky na ?er?áku jsou? Od "zodpov?dného chovatele" nebo z farmy? Vsadím boty, že jsou od "zodpov?dného chovatele", kterého fretky omrzely. Byly tak hezké, porodily malé, ty byly nejroztomilejší, ale hodn? kousaly. Co te´d s nima? Rad?ji je dám za pár stovek do zveráku i s rodi?i. Než abych se s nimi ješt? n?jaký týden roz?ilovala doma, a co kdybych je neudala, že? Ale tady na internetu se budu bít v prsa jaká jsem skv?lá chovatelka.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2007-09-11, 22:06
LILI o co ti sakra jde????

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-09-11, 22:20
lili tak to uz taky opravdu nechapu.. je tady snad nekdo, kdo je dal do zverace a pak tu hlasi, jak je skvelej chovatel?? ne opravdu nevim o jedinem cloveku z fora, ktery tady prispiva nejak casto, ze by tohle udelal.. Trochu tu pletes pate pres devate.. Zverimexy jsou hnusny a budou - to mi nikdo nevyvrati.. A to, ze je jeden (dva), ktere nejsou, je mila svetla skulinka mezi zbytkem :o/





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 11.09. v 22:21.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2007-09-12, 08:06
Lili, pokud máš konkrétní obvin?ní, podložené d?kazy, prosím, p?edlož ho. Jmenuj. Takhle jen pliveš kolem sebe a snižuješ svou d?v?ryhodnost.

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-09-12, 09:37
Tak koukám, že se to tu p?kn? rozjelo :-/

A nevím pro?, ale stále zastávám názor, že jsou zverimexy a zverimexy.. Pokud se o zví?ata starají slušn?, ok, jsme rádi ...

ale ti, co se o n? skoro nestarají a ve finále zjistíš o ?lov?ku, co tam prodává, že nejsou myšky, protože je pán nechal v aut? a v horku tam prost? pozdechaly.. tak nevím - ale tento ?lov?k pro m? není ?lov?k >:-(

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Majida (IP)
Datum: 2007-09-12, 09:51
NU samoz?ejm? není zverimex jako zverimex ale ve v?tšin? p?ípad? máme bohužel špatné zkušenosti. Já osobn? mám n?kolik takových zkušeností se zveruimexem v hranicích na morav? v hypernove. Krom? toho že frete?ky tak mívaj na pilkinách bez záchodku a pmalu bez ?isté vody, granulky mají vždy jakési barevné spíš jako pro krílíky. M?li tam taky velkého krásného papouška spolu s ?in?ilama a králíkama v jedné kleci..nevím snad proto že opravovali ty zbylé klece..ale i tak dát je do kupy..nu a jednou jsem vid?la že i z nedostatku místa dali do jedné klece ?in?ilu s mlá?átkem spolu s ostatníma jakýmasi zví?atama už ani nevím jen vím že jsem byla v šoku a ta ?in?ila ur?it? taky.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Majida (IP)
Datum: 2007-09-12, 09:54
NU a jednou jsem tu také mluvila že te? mají u nás ve zverá?i "fretku" nu p?esn? nevím spíš vypadá jako kuna ?i co..nu ale jak jsem se tak na ní tali tak pan prodava? ?íkal že on by tam ruku nedal...tak nevím záchodek namá jen kopu hnoje s prominutím a jídlo ji snad házi p?es klec..bobiš malá....nua kdo pak ji tam dal nejaký chovatel. dokonce jsem uvažovala že jsi ji vemu tak se sápala po kleci pro pohlazení ale nevím jestli je to fakt n?jaké k?n? to bych asi nezvládla....

Aktuální stránka:9 z 36


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist