Aktuální stránka:7 z 36
Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-06, 10:46
Martina, každopádn? se múže za?ít jenom u klubú...s farmama se nic nezmúže. Nap?íklad ur?it pravidla kolikrát múže v jednom roce krýt (úsp?šn?) jeden samec......Nebo kolik vrhú ro?n? múže mít se svými všema samicemi jedem chovatel bez ohledu na to kolik má samic.... toto mn? jen tak narychlo napadlo....
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-09-06, 10:59
jasn?, kodex chovatele pro t?ch pár lidí, kte?í CHT?JÍ (a pravd?podobn? ani žádný kodex nepot?ebují, protože by ani bez n?j samici nestrhali a neprodukují ro?n? stovky mlá?at)

ale to se tady motáme po?ád dokola a plácáme si játra - a zrovna ty nejpovolan?jší.... naše chovy jsou a budou opravdu hojné!! ;o))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 06.09. v 11:00.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-09-06, 11:31
wazzzaaaa, fretai,co meli jit puvodnbe do lesa,skoncili u naaas!!!!!sefova je zlaticko,vzala je:))sou to mensi tchorici,jeden pravdepodobne blak:)a rostaci:))ted blbnou s alim v jedny kleci a sou staastniiiiii:))))

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-06, 11:46
Berenika, že moc zdravím pani šéfovou!!!! :-)))
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-09-06, 11:48
Zajímavé téma, ale podle m? jsme na tohle krátcí. Každý musí samoz?ejm? za?ít sám u sebe, to je pravda. Tak se p?iznejte kdo pravideln? nebo nepravideln? odchovává fretky?

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-09-06, 11:57

martina:
Spíš by asi stálo za to, dostat do pov?domí lidí - potencionálních zájemc?, že fretka "smrdí", aby si nap?ed ov??ili, jestli to snesou, má období, kdy kouše a je náro?ná na ?as,finance a je mén? vet? pro n? než pro psy, kte?í jim pom?žou , a v neposlední ?ad?, že to není zví?e, které se dá voln? vypustit do p?írody, kde nejspíš onemocní, pojde hlady,zadáví jí pes nebo p?ejede auto!!!!
Nem?ly by se jen ukazovat jako roztomilá zví?átka pro pobavení a mazlení.
Myslím, že zve?ejn?né fotky zb?dovaných vypuštených zví?at by taky pomohly.
Je jen otázka, jestli by to potencionální "chovatelé" cht?li v?bec v?d?t a vid?t?!

berenika:
to je príma zpráva!, lepší než kdyby je ta ženská vyhodila. Te? jen dobré a hodné páníky.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-06, 12:06
Gazza, já v??ím že správná osv?ta pomúže! Ur?it? ne u všech...?ácí ignoranti zústanou...ale nebyla by zaru?en? zbyte?ná!
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-09-06, 12:13
No já si te? koupila Sv?t ženy a je tam jako pokaždé ?aký ?lánek o zví?atech. Te? s názvem "Mamí, kup mi zví?átko!" No, tak nejd?ív jsem se nasr... protože fretku hodili do jednoho rance s k?e?kama a potkanama, pak teda ?tu dál a docela "p?kn?" tam ty naše tcho?e vykreslila "Na fretku radši zapome?te.roztomile jen vypadá, ve skute?nosti je to p?kná potížistka. Vyže?te d?tem z hlavy také chov r?zných poloopic ?i malých opi?ek..."
No a pak jsem si ?íkala, že kdyby tam p?la jen slávu fretkám, to by zase dopadlo...takže ješt? že tak! :))
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-09-06, 12:24
Já bych takový ?lánek asi vylepila na klec prodávaných fretek, ale majitelé zverá?? by nás asi hnali!

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-09-06, 12:35
A taky by m?l každý kdo dává fretku ze svého chovu n?komu, o tom ?lov?ku n?co malinko v?d?t a nejd?íve ho trošku poznat. I když uznávám, že je to t?žké :-((

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-06, 12:43
no o to zas tak až nejde,to si chovatelé hlídají,jde spíš o to množství než samotnej zp?sob prodeje.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Majida (IP)
Datum: 2007-09-06, 12:49
Zdravím všechny,
n?jak jsem se tady za?etla a musim ?íct že kone?n? n?kdo uznal že fretek se letos narodilo vic než dost...Je to celkem šílené..Minulý rok jsem m?la problém celkem n?jakou sehnat a letos je pomalu každý daruje. Ješt? k tomu když jsem se po dlouhé dob? koukla na registr fretek byla jsem celkem v šoku mám pocit že se p?ihlásilo jednou tolik fretka?? jako za celou dobu. Ješt? k tomu m? naprosto uchvacuje názvy n?kterých "rod?" prost? fretka jako fretka.....m? osobn? jde o to hlavn? aby byla zdravá a ne p?ešlecht?ná. Když si chovatelé p?eji mít mladé tak by m?li aspo? zvážit k?ížení a vyhledávat t?eba i v zahrani?í....jelikož mi p?íjde že pomalu všechny fretkjy jsou p?íbuzné. My jsme letos cht?li také mladé ale když jsme zjistili že každý samec který by šel v úvahu pro naši fretuli je v n?jakém jejím p?íbuzném vztahu tak jsme se rozhodli že ne. Prost? lidi by m?li víc p?emýšlet než jednat. Takhle to cítim já.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Majida (IP)
Datum: 2007-09-06, 13:02
Mimo jiné my osobn? , když nás venku n?kdo odchytne, když ven?íme naší fre?ul, a ?íká jak je to roztomilé a co to pot?ebuje apod. Nejprve d?razn? vysv?tlíme že tenhle milý kuku? oni umí ale že to není medvídek na hraní první rok je hold perný. Po všech slovech jako je v?nnovat se jí každý den, hrát si sní "její" hry, semtam p?ekonat její pšouky apod. :-) samoz?ejm? zmínime že je to naše zlatí?ko a úžasné zví?e, ale vetšinou je odradí jisté negativní informace. Nejde mi o to lidem ?íkat že fretku si nemaj po?izovat, ale p?edevším zvážit pro a proti a své možnosti. A p?edevším jim vždy doporu?ujeme koupit knihu zjistit co nejvíc a pak a´t už se rozhodnou.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-09-06, 13:11
Myslím že se fretka stává moderním zví?átkem dnešní doby...

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2007-09-06, 13:14
A já si myslím, že za pár let budou lidé chovat víc fretek než ps?.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Majida (IP)
Datum: 2007-09-06, 13:15
Dáda: NU a dostáváme se op?t k otázce zda je to dob?e nebo ne.....

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-09-06, 13:19
No já osobn? si myslím že ne, protože potom to dopadne jak se psama a ko?kama. Budou jich plné útulky...

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-09-06, 13:23
Je mi to taky moc líto, ale to by asi museli být lidé všichni stejní jako my tady na fóru-milovníci zví?at, nebýt antiempati?tí a tak tvrdí jak dneska jsou, ostatn? celý sv?t.
Všichni mí?í jen za pen?zi a úsp?chem...
(ne?íkám, že všichni, nechci je házet do jednoho pytle, ale tak to cítím já v globále)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Majida (IP)
Datum: 2007-09-06, 13:24
Nu uvidíme, každopádn? m? lidi kolem zatím ujiš?ují že o tom to zví?átku moc neví a že ho vidí poprvé. Po té co malé d?ti ozna?ují moji fretku za krtka a jednou mi jedna hol?i?ka ?ekla že vypadá jako lachtan, tak myslím že ješt? n?jakou dobu potrvá než s efretky budou objevovat tak ?asto jako psi..:-) a možná je to jen n?jaký momentální tred ten už tu taky v minulosti byl.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-09-06, 13:28
Pravda, uvidíme, doufejme že ne...

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-09-06, 13:49
Podle m? ten zájem zase opadne.. Je to módní trend, módní trendy jsou nejen v oble?ení, ale i u zví?at.. Jistou dobu každý "ko?ka?" m?l siamku nebo perskou ko?ku, taky bylo "in" mít psa v tašce (jorkší?i), což se poslední dobou hodn? rozjelo, jak si všímám, nám hosti tahají tyhle psíky do kavárny zcela b?žn?. Ale to je trochu od tématu, myslím si jinak, že fretka?? letos hodn? p?ibylo (i já:)), ale uvidíme, jak to bude po pár m?sících, jak se budou "chovatelé" zbavovat puber?ák?..
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-09-06, 15:15
Taky bych se toho svého n?kdy ráda zbavila :-)))
Hlavn? když m? kousne tak, že se mi d?lají mžitky p?ed o?ima (a nechce pustííííít)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-09-07, 00:08
Majida napsal/a:
-------------------------------------------------------
Když si
> chovatelé p?eji mít mladé tak by m?li aspo?
> zvážit k?ížení a vyhledávat t?eba i v
> zahrani?í....jelikož mi p?íjde že pomalu všechny
> fretkjy jsou p?íbuzné. My jsme letos cht?li také
> mladé ale když jsme zjistili že každý samec který
> by šel v úvahu pro naši fretuli je v n?jakém jejím
> p?íbuzném vztahu tak jsme se rozhodli že ne.
> Prost? lidi by m?li víc p?emýšlet než jednat.
> Takhle to cítim já.

Hodne lidi si rozmysli jet nekam do zahranici kryt - dyt jsou to prachy navic!! ..takhle fakt vetsina uvazuje.. :o/

Boza jinak mozna mam dost mladat na tvuj vkus, ale dost jich jde taky zahranicnim zajemcum.. A za dalsi se snazim alespon o novou krev (i kdyz to ted neni tema - tim je ted pocet ne nepribuznost)





Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Majida (IP)
Datum: 2007-09-07, 11:34
Yasmin: tak pokud jde lidem víc o prachy ..tak pak no coment. My se snažíme naší fre?uli dát jen to nejlepší, nevim lidi vidí za vším peníze...a po?ád si st?žují jak málo jich mají...potom nechápu pro? je neustále tolik lidi v hypermarketech s p?ekypujícíma košíkama...Chápu že pokud je n?kdo nap?. z vyso?iny tak to má jaksi všude daleko (do ciziny)ale mnozí to mají kousek k hranicím. Myslím že v polsku a na slovensku je spousta chovatel?.. Jó a mimochodem když pání?ek jede na dovolenou autem do chorvatska n?kolikset kilometr? tak nechápu pro? je takový problém zajet kousek tady n?kde za humna :-)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-09-07, 11:54
Souhlasim s Majidou. Lidi myslí jenom na sebe!!!

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-09-07, 12:06
ja ne:(

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-09-07, 12:07
nemyslim jen na sebe:(

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-09-07, 12:07
ale didi jsou .... delam s nima:(

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-09-07, 12:15
a nejhorši je to že na ne mumim byt slušnej i když jsou na mne hruby s spostí

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Majida (IP)
Datum: 2007-09-07, 12:20
NU a op?t se dostanem k tématu fretky ve zverimexu...pro? asi stojí tolik p?n?z a vetšinou tam žijí v šílených podmínkách...Prost? chápu zverimex je jako každé podnikání..ale i tak po?ád je to ur?ité specifikum...zbožínejsou krabice a sá?ky ..ael také zví?ata....když jsem byla malá tak jsem si dycky ?íkala že se takoví lidi mají že celý den jsou se zví?atama..jak se mají a oni kolikrít myslí jen na to jak na nich co nejvíc utržit....

Aktuální stránka:7 z 36


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist