Aktuální stránka:14 z 36
Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-11-02, 12:34
Johanko, podle m? jim to je jedno, a b?h ví estli tam v?bec byli :(

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-11-02, 12:51
ve ve?erních hodinách???? by m? zajímalo, pro? teda holky se obt?žujou ráno b?hat :D ... a odpoledne.. no jooo, to taky :-)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-11-02, 20:50
?Kviky, ale je t?eba to nevzdávat! A psát znova....a znova....
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-11-02, 22:57
Vim, že se to netýká fretek, ale i tak se zkusim zeptat: Je možný, že by k n??emu bylo zkusit poslat vet. kontrolu na ?ínskou restauraci, kde maj kousek od vchodovejch dve?í n?jakýho malýho ptá?ka v mali?ký kleci zav?šenýho nad jednim stolem po stropem? Dneska jsme tam byli, pták chudák lítal v tý asi 30 centimetrový kleci jak šílenej, o?ividn? ve stresu, protože tam bylo hodn? lidí... tak jestli to jde i takhle, nebo je to jenom na zverimexy a tak?
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-11-03, 10:19
Rynn, já myslím, že kontrola by mn?la fungovat i v restauraci, když jde o zví?e...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-11-03, 21:38
Kontrola by m?la fungovat VŠUDE kde je zví?e, protože všude by m?l platit zákon.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-11-03, 21:48
Tim líp, musim si akorát napsat adresu a napíšu jim tam. Je to hnusný, ten pták tam po?ád ?ve, je asi ve stresu, ani se nedivim :(
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Mates (IP)
Datum: 2008-01-14, 14:45
V Kolín? ve zverimexu sm?rem na ©títary je sami?ka frete?ky. Je st?íbrná s ?ernýma no?kama. Nekou?e, je mazlivá a mejitelky zverimexu by ji nechala do dobrých rukou za cenu, za kterou ji odkoupila od bývalé majitelky. Tý maly princezn? je asi p?l roku. Pokud by m?l n?kdo zájem a nemá mo?nost se sem tostat, nebo se tu neorientuje, m??eme se dohodnout a n?kde bych po dohod? zájemce vyzvedla. Ale prosím jen hodní lidé a nejlépe se zku?enostma. Fre»ulka, co jsem vid?la, kdy? jsem si tam s ní hrála, se nebojí ani pejsk?...je to krásná princezna...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-01-14, 18:58
Stribrna s cernyma nozkama? :o) asi sis splatla trochu barvu, ne? :)

Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-14, 21:48
Yasmin, je tak p?evelice dúležitá barva té fre?ule co pot?ebuje domov?
Jsou lidé (našt?stí) co si nevybírají fretky podle exotických barvi?ek...naštéští je takových lidí víc, jak téch co na téch barvi?kách bazírují :-)))) Naštéstí sou lidé co dají domov i "prachsprostému" tcho?íkovi :-)))))
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Mates (IP)
Datum: 2008-01-14, 21:52
Yasmin- tak já nevim p?esn? jak bych to m?la napsat, tcho?ovitá klasicky není,tcho?ovitýho mám já a je úpln? jiná...Jestli ví? jaká by to mohla být, tak mi to napi?, budu jedin? ráda,chci jí pomoct a ne se dohadovat, jestli se vyznám ve zbarvení fretek. Je to hroznej mazlík a m? na zbarvení ani tak nezále?í,jako na tom aby se dostala do dobrých rukou...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Mates (IP)
Datum: 2008-01-14, 21:56
Johanko-d?kuji,ale já vá?n? nevim,jak jinak bych to m?la napsat, jestli bys mi ?ekla jaká by to mohla být,tak ti taky budu vd??ná, p?jdu se toti? pozeptat k veteriná?i, jestli o n?kom neví a tak bych jí ráda dob?e popsala. Nejrad?i bych si jí vzala sama, ale s na?ima u? by to asi seklo a navíc mám nekastrovanýho kluka...D?kuji ti
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-14, 22:51
Petra a Mates: já myslím že neni ani tak dúležitá barva té fre?ulky, jako její povaha. Ví se že je to sami?ka a v odhadovaném v?ku púl roku asi kastrovaná neni (doufám).
Kdyby se ti poda?ilo fre?ulku vyfotit, možná by to dopomohlo k najdení dobrého páne?ky. Držím moc palce! :-)
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Mates (IP)
Datum: 2008-01-14, 23:02
Kastrovaná není podle m? ur?it?,mo?ná není ani o?kovaná,to jsem se ani nezeptala,ale kdyby byla,tak by mi to majitelka zveráku nejspí? ?ekla. Zkusim ji vyfotit zítra, jestli mi to dovolí. Cht?la bych jí odtud dostat co nejd?ív.Oni ani nev?d?li,jestli je to holka nebo kluk a navíc jsem jí tam musela chovat,jeliko? oba dva majitelé se jí bojí,tak jsem si jí na chvilku vzala k sob?,paní mi ?ekla a» si s ní tu chvilku d?lám co chci a ona, ?e jí zatim vy?istí klec, ?e to prej jinak d?lá kdy? ta malá princezni?ka spí,proto?e se bojí, ?e kousne. Moc jí odtud chci dostat pry?...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-01-14, 23:05
V jakých je podmínkách? jestli je to akutní dojedu pro ni a vezmu ji alespo? do útulku.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Mates (IP)
Datum: 2008-01-14, 23:19
Podmínky mi nep?ijdou tak hrozný,ale u? jen to, ?e se jí majitelé bojí,mi je hrozn? líto...Ptala se m? na pár v?cí a bylo vid?t, ?e má zájem,aby jí bylo taky fajn, ale strach je hor?í. Ch?la jí dát podestýlku i do klece,ale nejprve se m? zeptala, jestli je to tak správn?, ?ekla jsem jí, ?e to sta?í jen do záchodku, tak jí dala jen do záchodku a do klece jí dala osu?ku nebo ru?ník, napáje?ku m?la s vodou a v misce n?jaký granule, ?íkala,?e jí vybírá n?jaký dobrý granulky a ptala jse m? jaký by m?la jíst. M?la rohový zách?dek, ale kdy? jsem vid?la, ?e se ta malinká i p?esto vykakala za ten zách?dek a pak ten zách?dek likvidovala, tak bylo jasný, ?e není na n?j nau?ená,podle m? ani nechápala, pro ho tam má...Vlastn?, kdy? to tak uvá?im, tak v takovýhle podmínkách bych ?ádný zví?átku nechovala, asi vá?n? ty podmínky nejsou nejlep?í. Taky si ne?lo nev?imnout, jak m?la p?erostlý drápky, který by nutn? pot?ebovala ost?íhat. Je ve zverimexu, kde mají voln? pu?t?ný dv? velký ary a ty tam po?ád ?vou, tak jsem se ani moc nedivila,?e kdy? jsem jí vzala, ?e se chudák celá klepala. Není to vina tý majitelky, cht?la by jí moc pomoct,ale bojí se jí...Ch?la by jí dát do rukou jen tomu,kdo s tím má n?jaký zku?enosti a ne jen tak jí prodat n?komu, tak to má u m? plus...U? nevim koho se zeptat,ptala jsem se u? známých,ale nic...:o(
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-01-14, 23:22
Zkusím jednoho zájemce e-mailem,s ice bydlí v Písku, ale t?eba by si pro ni zajel. Jak mi odepíše, hned dám v?d?t.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2008-01-14, 23:33
to Johana: Napadlo T? n?kdy, že zrovna uvedení barvy "st?íbrná" p?sobí na lidi jako magnet - zvláš?, když si uv?domíš, že žádná st?íbrná fretka nemá ?erné nožky? To, že Yasmin upozornila na tuto skute?nost není žádné bazírování na barv?, ale minimáln? se lidi, kte?í by cht?li mít doma "raritu" zamyslí!! Pokud vím, zrovna Yasmin nemá s domovem pro "prachsprosté tcho?íky", ani "neatraktivní albínky" žádný problém - takže bu? tak laskavá a ned?lej z komára velblouda!

to Petra a Mates: zde najdete podrobný popis koncentrace zbarvení i s p?íklady, zkuste ji porovnat: [fretka.kom.cz]
Správn? popsat zbarvení je hodn? d?ležité, protože stále je dost lidí, kte?í by si vzali "st?íbrnou fretku s tmavýma nožkama" jenom proto, že nep?emýšlí a po zjišt?ní, že se jedná o tcho?ovitou, bude v "lepším p?ípad?" zase v inzerci jeden "prachsprostý tcho?" k darování, koup?, vým?n?.....
Pokud té fretce chcete opravdu pomoct, tak tu majitelku zverimexu nasm?rujte t?ebas na tyto stránky - p?íšt? by nem?la fretku odkoupit, ale dát jim kontakt na fretka?e. Pokud n?kdo totiž v p?l roce vyhodí fretku, nezvládá její výchovu - o to víc je t?eba spozorn?t, pokud t?eba není o?kovaná - má v?bec o?kovací pr?kaz?. Také je dost možné, že majitel se "zbavil" fretky poté, co zjistil, že není st?íbrná...Pokud zverimexu zajistíte odbyt /koupu freti?ky/, p?íšt? tam bude zase jiná - tímto /pouhým odkoupením/ ten zverimex pouze podpo?íte. Pokud je zví?e ve špatných podmínkách, tak se kontaktuje vet. správa, která m?že na?ídit odebrání zví?ete - v tom p?ípad? alespo? neplatí zbyte?n? zverimexu do kapsy ten, kdo se fretky ujme - stejn? dá min. za vet. prohlídku a základní o?kování více, než za fretku - vi? Božo?
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Mates (IP)
Datum: 2008-01-14, 23:35
D?kuji, já to taky ješt? zkusim. Zíra zajdu ješt? do toho zveráku a kdyby to náhodou vyšlo, tak není problém, když ji koupim na sebe a kdyby to šlo, tak bych jí mohla t?eba pak i n?kam odvíst,ale až do písku bych se asi bála, už dlouho jsem autem takhle dál nejela. Jen s tím zbarvením jsem te? trochu mimo, tak n?jak vypadá, jak jsem napsala, ale nevim teda co p?esn? je to za zbarvení,když mi to Yasmin tak hezky vysv?tlila...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-01-14, 23:41
Víš Aronko já už se po t?ch letech na to všechno taky koukám trošku jinak...zkušenosti mi ukazují trochu n?co jiného,než je teorie.

Petro zkus taky t?eba zjistit telefon na tu majitelku, a ne?eš ,jestli za fretku dáš peníze,(tohle já vždycky n?jak vymyslím,neboj) když je to pouze to,co ta majitelka dala z lítosti tomu majiteli. Mám zkušenost že se lidi zbavují fretek z r?zných d?vod?, nejen že ji nezvládnou. A o o?kování bych tu v tuhle chvíli rad?j ani nepolemizovala. Mohla bych být ukamenována.


*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Mates (IP)
Datum: 2008-01-14, 23:50
Holky nehádejte se tu kv?li m?, no tak s tou barvou jsem to nevychytala, jsem ráda, ?e m? na to n?kdo upozornil,ale mohl mi spí? poradit,ne? se vysmývat...Chci tý fretce jen najít hezký domov a ne jí odtud dostat, aby ?la ke komukoliv.


Zkusi sjet to zabarvení na t?ch adresách a p?irovnat jí,ale je mo?ná ?e je tcho?ovitá,ale nemá takovou mapu na obli?eji,ten má bílej. Kdy?tek jí zítra jestli to p?jde vyfotim a pordíte mi......doufám. Ve zveráku mi ?ekli, ?e jí tam prej dali kv?li st?hování a nemohli jí mít s sebou,je zvylká na lidi, to je vid?t,v?bec nekousla,jen se schovala ke m? do bundy. A to ?e si ji tam majitelka vzala je polemizující,ti minulí majitelé tu mali?kou mohli pohodit n?kde venku, takhle má alespo? st?echu nad hlavou.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Mates (IP)
Datum: 2008-01-14, 23:52
Jo a taky mi ?íkala n?co o tom, ?e si jí p?vodní majitelé prej p?ivezli z n?mecka,ale nevi,to by musela být u? ?ipovaná ne?
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-01-14, 23:55
zdá se mi to, ale když píše Petra a Mates, tak to nezobrazuje há?ky, ale takové divné klikyháky?

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Mates (IP)
Datum: 2008-01-14, 23:57
Amonnia- já vidim to smé u vás 8o) Taky se mi tu nezobrazujou písmena s há?kama...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-01-14, 23:57
nezdá, m? taky...

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-01-14, 23:58
ty jo, já už za?ínám blbnout :D

jednou je to u nás, pak je to Petry a Matese.. nene, jdu spat, n?jak m? dod?lává ta matika :D

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-01-14, 23:59
Petro to je p?esn? ta situace, se kterou jsem se už n?kolikrát potkala, m?kkosrdcatá majitelka zverimexu vezme fretku jen prot,že ji p?vodní majitel ?ekne,že když si ji nevezme do krámu,že ji vyhodí do pole. A vím naprosto jist?, že to nebyl výmysl, už jsem takto ?ešila asi t?i nebo ?ty?i fretky, poslala jsem tam n?koho ze svýho seznamu zájemc? o fretku, a záhy bylo ke vší spokojenosti vy?ešeno. Takže ta situace, kterou tu popisuje Aronka se týká spíše výskytu mlá´dat ve zverá?ích,a ne tohle. To? jen moje zkušenosti,nic jinýho. A mužeš vzít jed na to že ta barva opravdu tak d?ležitá není,jestli se "nachytá lovec barev", p?ijede tam, zjistí že ta sami?ka je sv?tle tcho?ovitá, najde si nákou hodn? blbou výmluvu a zase odjede. Já mám v seznámku zájemc? skute?ný chovatele -zájemce,kterým je fuk,o jak barevný zví?e se postarají. Akorát ob?as cht?jí, abych si tu fretku nejd?íve o?íhla já sama (když ji t?eba nemám doma v útulku), abych mohla poreferovat,jaká povaha je ?eká,a jestli není traumatizovaný a tudíž nebude n?co navíc pot?eba.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Mates (IP)
Datum: 2008-01-15, 00:00
Jdu taky spát, musi vstávat ve ?ty?i do práce. Zítra budu informovat a zkusim sem hodit tu fotku. Mám ji hodit sem nebo do obrázk? fretek? Na který vlákno,abych zase n?co nezhatila?
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-01-15, 00:02
klidn? sem,je to fretka ve zverimexu,takže je v tématu

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Mates (IP)
Datum: 2008-01-15, 00:06
POINT (Fine Point) / SIAMESE - Siamská (tmavé kon?etiny


Mohla by to být i tahle barva,má na rozdíl od t?la tmavý kon?etiny,jinak je sv?tlá,spí? do ?eda nebo st?íbrna.Ale rad?i sem zítra hodim tu fotku....
Avatar

Aktuální stránka:14 z 36


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist